Jump to content

MP3 players (τιμές, συγκρίσεις, εντυπώσεις και mini-FAQ)


teorizo
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γεια σας παιδια, ειχα παρει το παρακατω mp3 και μου χαλασε το καλωδιο συνδεσης για το pc που ειναι usb to 2.5mm jack (4-πιν). Το eshop δεν εχει τετοια αξεσουαρ που ρωτησα και στο ιντερνετ εχω φαει τον κοσμο και μονο απο κινα βρισκω... Εχει κανεις υπ' οψην του που θα μπορουσα να βρω?

 

"OP MP533 8GB FM RADIO MP3 PLAYER BLACK TOUCH"

http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.662862

 

Κάτι τέτοιο θέλεις?

http://www.dealextreme.com/details.dx/sku.2524

Κλόουν τη Τετάρτη τη Κυριακή νεκρός:cat:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Η άποψη μου είναι οτι την καλύτερη ποιότητα ήχου έχουν το samsung και το sansa.

Το samsung είναι το πιο πλήρες καινουργιο και με καλούδια οπως το bluetooth. Το sansa είναι δοκιμασμένο και καλό και παίρνει κάρτες.

Άλλο που θα σου πρότεινα είναι να ψάξεις για το ipod 5th gen. Είναι καλύτερο απο το καινούργιο που βγάλανε. Μπορείς να το συνδέσεις με το nike+ και να βλέπεις ωραία στατιστικά για τις επιδόσεις σου. Και επίσης θα το βρεις σε πολύ καλύτερη τιμή αφου έμεινε μόνο το stock. Το είδα σε διαφήμηση 99ευρώ(!) για το 8gb.

(το 6th ειναι υπερβολικά υπερεκτιμημένο)

 

Δοκιμασε και οποιοδηποτε μοντελο cowon (iaudio). Εχουν φοβερη ποιοτητα ηχου και απιστευτη ενταση

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Να ενημερώσω οποιον δεν ξερει για το firmware rockbox το οποιο μπαινει σε πολλα mp3 players και αλλαζει εντελως το interface. Το εβαλα προσφατα στο sansa fuze 8gb και μου αρεσει πολυ.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Δείχνει αρκετά καλό. Προσωπικά είχα το e260 (4gb) για 2 χρόνια με rockbox, ώσπου έσπασε το jack... Τώρα θα έπαιρνα θα έπαιρνα το 8gb Sansa Clip+ μιας και βίντεο βλέπω στο κινητό πολύ πιο ικανοποιητικά απ'ότι μπορεί να δείξει το Fuze+
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημερα ειμαι σε ερευνα αγορας για mp3 και ειμαι αναμεσα στα

NWZ-E455B 16GB και NWZ-S755B 16GB της SONY τα εχει δοκιμασει κανενας απο εσας,εχουν δυνατη ενταση?

 

Επεισης τα καινουργια ipod nano εχουν το volume cap πως πανε απο ενταση?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες.Έχω ένα mp3 player της sony και συγκεκριμένα αυτό.

Όλα καλά ρε παίδες εκτός από ένα σημαντικό.Έχει πολύ χαμηλό ήχο!

Και στο τέρμα να το έχεις πάλι αρκετά χαμηλά είναι.Μόνο σε κλειστούς χώρους μπορείς να ακούσεις πραγματικά.Στο δρόμο,σε λεωφορεία,αυτοκίνητα κλπ απλά δεν ευχαριστιέσαι καθόλου:(

Είδα ένα πράγμα στις ρυθμίσεις που βάζει όριο στην ένταση αλλά ήταν έτσι κι αλλιώς απενεργοποιημένο.

Έχει αντιμετωπίσει κανείς κάτι παρόμοιο?Μπορώ να κάνω τίποτα?Μέχρι που σκέφτομαι να αγοράσω άλλο!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες.Έχω ένα mp3 player της sony και συγκεκριμένα αυτό.

Όλα καλά ρε παίδες εκτός από ένα σημαντικό.Έχει πολύ χαμηλό ήχο!

Και στο τέρμα να το έχεις πάλι αρκετά χαμηλά είναι.Μόνο σε κλειστούς χώρους μπορείς να ακούσεις πραγματικά.Στο δρόμο,σε λεωφορεία,αυτοκίνητα κλπ απλά δεν ευχαριστιέσαι καθόλου:(

Είδα ένα πράγμα στις ρυθμίσεις που βάζει όριο στην ένταση αλλά ήταν έτσι κι αλλιώς απενεργοποιημένο.

Έχει αντιμετωπίσει κανείς κάτι παρόμοιο?Μπορώ να κάνω τίποτα?Μέχρι που σκέφτομαι να αγοράσω άλλο!

 

Εννοάς οτι απενεργοποιήσες αυτη τη ρύθμιση?

Δοκίμασες ακουστικά inear που μειώνουν τους εξωτερικούς ΄ήχους?

Κλόουν τη Τετάρτη τη Κυριακή νεκρός:cat:
Link to comment
Share on other sites

Εννοάς οτι απενεργοποιήσες αυτη τη ρύθμιση?

Δοκίμασες ακουστικά inear που μειώνουν τους εξωτερικούς ΄ήχους?

Ήταν ήδη απενεργοποιημένος ο μηχανισμός που έβαζε όριο στην ένταση.

Ακουστικά έχω τα απλά που ήταν ήδη μέσα στη συσκευή.

 

Για ακουστικά εννοείς κάτι σαν αυτό?

Link to comment
Share on other sites

Ήταν ήδη απενεργοποιημένος ο μηχανισμός που έβαζε όριο στην ένταση.

Ακουστικά έχω τα απλά που ήταν ήδη μέσα στη συσκευή.

 

Για ακουστικά εννοείς κάτι σαν αυτό?

 

Ναι βοηθάνε πάρα πολύ. Παράδειγμα, με τα απλά αν είσαι κοντά σε δρόμο, όσο δυνατά και να τα βάλεις πάλι θα ακούς τους εξωτερικούς ήχους. Ενώ με τα "in ear" παράδειγμα εγώ το κατεβάζω 2-3 γραμμές το κινητό μου άνετα.

Δεν ξερω αν ξανα χρησιμοποιήσες αλλά είναι πολύ διαδεδομένα πλέον. Ίσως σε ξενίσουν λίγο στην αρχή, αλλά ολοι τέτοια φοράνε πλέον γιαυτο δεν νομίζω να σε δυσκολεψουν μονο εσένα. Σο κάτω κάτω δοκιμασε απο κάποιον γνωστό αν σου τα δανείζει.

Κλόουν τη Τετάρτη τη Κυριακή νεκρός:cat:
Link to comment
Share on other sites

Ναι βοηθάνε πάρα πολύ. Παράδειγμα, με τα απλά αν είσαι κοντά σε δρόμο, όσο δυνατά και να τα βάλεις πάλι θα ακούς τους εξωτερικούς ήχους. Ενώ με τα "in ear" παράδειγμα εγώ το κατεβάζω 2-3 γραμμές το κινητό μου άνετα.

Δεν ξερω αν ξανα χρησιμοποιήσες αλλά είναι πολύ διαδεδομένα πλέον. Ίσως σε ξενίσουν λίγο στην αρχή, αλλά ολοι τέτοια φοράνε πλέον γιαυτο δεν νομίζω να σε δυσκολεψουν μονο εσένα. Σο κάτω κάτω δοκιμασε απο κάποιον γνωστό αν σου τα δανείζει.

Ευχαριστώ πολύ:)

Θα αγοράσω άμεσα ένα ζευγάρι μπας και δω προκοπή!

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ:)

Θα αγοράσω άμεσα ένα ζευγάρι μπας και δω προκοπή!

 

Αν κανεις αγορές απο ιντερνετ μπορεις να συμβουλευτεις το threat για τα ακουστικά. Επισης ίσως σε βοηθήσει κάποιος που έχει γνώσεις ηλεκτρονικών οσων αφορά τα specifications που καλύτερα να έχουν τα ακουστικά που θα πάρεις. impedance και sensitivity. Αν πάρεις ενα ακουστικό που έχει ψηλή ευαισθησία θα χρειάζεται πιο λίγη δυναμη απο το mp3player για να ακουγεται δυνατά. Αρα και απο κει θα κερδίσεις.

Κλόουν τη Τετάρτη τη Κυριακή νεκρός:cat:
Link to comment
Share on other sites

Αν κανεις αγορές απο ιντερνετ μπορεις να συμβουλευτεις το threat για τα ακουστικά. Επισης ίσως σε βοηθήσει κάποιος που έχει γνώσεις ηλεκτρονικών οσων αφορά τα specifications που καλύτερα να έχουν τα ακουστικά που θα πάρεις. impedance και sensitivity. Αν πάρεις ενα ακουστικό που έχει ψηλή ευαισθησία θα χρειάζεται πιο λίγη δυναμη απο το mp3player για να ακουγεται δυνατά. Αρα και απο κει θα κερδίσεις.

Έλεγα να πάρω κάτι από το πλαίσιο σαν αυτό που έδωσα παραπάνω.Είναι και sony σαν το mp3 player που έχω, υποθέτω δεν θα υπάρχουν θέματα ασυμβατότητας.

Link to comment
Share on other sites

Έλεγα να πάρω κάτι από το πλαίσιο σαν αυτό που έδωσα παραπάνω.Είναι και sony σαν το mp3 player που έχω, υποθέτω δεν θα υπάρχουν θέματα ασυμβατότητας.

 

Καλή αγορά και ελπίζω να σε βοηθήσει αρκετά. Σε παρακαλώ πόσταρε τις εντυπώσεις σου αν τα πάρεις τελικά για να ξέρουμε ποσο πολύ βοηθάνε στην πράξη :)

Κλόουν τη Τετάρτη τη Κυριακή νεκρός:cat:
Link to comment
Share on other sites

Καλή αγορά και ελπίζω να σε βοηθήσει αρκετά. Σε παρακαλώ πόσταρε τις εντυπώσεις σου αν τα πάρεις τελικά για να ξέρουμε ποσο πολύ βοηθάνε στην πράξη :)

Ευχαριστώ:)

Θα τα αγοράσω την επόμενη βδομάδα και θα γράψω εντυπώσεις.

Link to comment
Share on other sites

θενξ:)

 

ειναι λιγο τσιμπημενη η τιμη του?:confused:

 

μεταξυ των 2 (galaxy player-ipod touch 4gen) ποιο λετε οτι αξιζει και γιατι?

δινω ενα + στο galaxy λογω ραδιοφωνου

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα! θελω την γνωμη σας γι αυτο το player http://www.amazon.co.uk/Sony-NWZA845B-Walkman-Player-Screen/dp/B00342UXB2/ref=sr_1_1?s=electronics&ie=UTF8&qid=1298043349&sr=1-1

 

εχω ακουσει καλες κριτικες...

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα! θελω την γνωμη σας γι αυτο το player http://www.amazon.co.uk/Sony-NWZA845B-Walkman-Player-Screen/dp/B00342UXB2/ref=sr_1_1?s=electronics&ie=UTF8&qid=1298043349&sr=1-1

 

εχω ακουσει καλες κριτικες...

 

Καλή προταση φαίνεται. Καλή μπαταρία οθόνη και φυσικά τα walkman και ειδικά τα A series θεωρούνται πολυ καλά σε ήχο. Στα + και το noise canceling system με τα καλά ακουστικά που προσφέρει το πακέτο σε σχέση με τα ανουσια που προσφερουν αλλα mp3players. Πολύ καλύτερο value απο ένα ipod <nano στα 135 ευρώ.

Κλόουν τη Τετάρτη τη Κυριακή νεκρός:cat:
Link to comment
Share on other sites

Καλή προταση φαίνεται. Καλή μπαταρία οθόνη και φυσικά τα walkman και ειδικά τα A series θεωρούνται πολυ καλά σε ήχο. Στα + και το noise canceling system με τα καλά ακουστικά που προσφέρει το πακέτο σε σχέση με τα ανουσια που προσφερουν αλλα mp3players. Πολύ καλύτερο value απο ένα ipod <nano στα 135 ευρώ.

 

αμα το παρω απο το amazon λογικα δεν θα εχει ελληνικο μενου ετσι δεν ειναι?:worry:

Link to comment
Share on other sites

αμα το παρω απο το amazon λογικα δεν θα εχει ελληνικο μενου ετσι δεν ειναι?:worry:

Δεν νομίζω να στο στέλνουν. Νομίζω στέλνουν Ελλάδα εχτος ηλεκτρικές συσκευες. βάλτο στο basket σου να δεις τι θα σου πει. Δεν ξέρω για τα ελληνικά, στειλε τους μήνυμα να τους ρωτήσεις.

Εξάλλου αυτά που πουλά το πλαίσιο ή ο γερμανός έχουν ελληνικά, δεν το ψαξα ποτέ?

Edited by AngeloDion
Κλόουν τη Τετάρτη τη Κυριακή νεκρός:cat:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...