Jump to content

Google Nexus 5X (by LG)


akis_k
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Απορώ και εγώ...

 

Εχει κάνει καποιος εμημερωση τον bootloader και το radio μεσω flash fire? Γιατι αυτες οι επιλογες είναι κλειδωμενες?

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Πηγε το 6p για λιγο 348 και ελεγα να το παρω τα χριστουγεννα..εφυγαν τα (φθηνα)μαγαζια και τωρα αντε να πλησιασεις!!

Δεν είναι ασφαλές να το κάνεις. Το έχει πει ο chainfire. Μόνο από fastboot για να είσαι ήσυχος.

 

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

OnePlus 5 | Galaxy nexus i9250 maguro

OOS | DU 11.2

Kernel : Flash 1.27 | stock

Root MagiskSU

Recovery : Twrp 3.2.0.0 | Twrp 3.2.0.0

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ρε παιδια,καταρχην καλησπερα,λυστε μου μια απορια εδω και αρκετο καιρο μου κανει το εξης το wi-fi,οταν φευγω απο το σπιτι ή το εχω κλειστο αρκετη ωρα ή ειμαι στην δουλεια και εχω τα 4g μετα δεν μου βλεπει το wi-fi της οικιας(αλλα και τα υπολοιπα που εχουν αποθηκευτεί)μου λεει μεν οτι το βλεπει αλλα μου βγαζει κατι με certain ip αν θυμαμαι καλα και πρεπει να κανω συνεχεια επανεκκίνηση το ρουτερ μου(οικιας)για να πιασει παλι.

Τη να φταιει?το εχει παρουσιασει και σε αλλους?υπαρχει καποια λυση?

 

ΥΓ.Ολα στοκ στο κιν ποτε ρουτ οτι περνει απο ΟΤΑ μονο.

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Δύο γρήγορες ερωτήσεις:

1. Μπορώ να έχω τα ρυθμιστικά του napster αναμμένα όταν η οθόνη είναι σε αδράνεια; (βολεύει στο αυτοκίνητο)

2. Όταν έχω ειδοποίηση σε αδράνεια οθόνης και πατήσω παρατεταμένα για αλλαγή ρυθμίσεων και μετά περισσότερες ρυθμίσεις, το τηλ ανοίγει χωρίς δακτυλικό αποτύπωμα. Καμιά ιδέα για το πώς μπορώ να το αποτρέψει;

 

Στάλθηκε από το Nexus 5X μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ή μπαταρία καλή είναι το λειτουργικό όχι

Δηλαδή; Το λειτουργικό το ξέρω από το Nexus 6p . Αλλά τι θέματα έχει;

 

Envoyé de mon LG-D802 en utilisant Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή; Το λειτουργικό το ξέρω από το Nexus 6p . Αλλά τι θέματα έχει;

 

Envoyé de mon LG-D802 en utilisant Tapatalk

 

Είναι ανδροιδ..

Πρέπει επιτέλους κάτι να κάνει η Google με το θέμα αυτό

Link to comment
Share on other sites

Έχει παρατηρήσει κανείς να έχει πρόβλημα με τη συνομιλία του ; Μου παραπονιούνται ότι μικροφωνίζει και ακούνε ηχώ τη φωνή τους.
Link to comment
Share on other sites

Έχει παρατηρήσει κανείς να έχει πρόβλημα με τη συνομιλία του ; Μου παραπονιούνται ότι μικροφωνίζει και ακούνε ηχώ τη φωνή τους.

 

Οχι, εγώ δεν εχω τέτοιο θέμα.... Μήπως εκείνοι έχουν το πρόβλημα στις συσκευές τους και ακούν ηχώ; ☺

Edited by zurabi_97
zurabi_97

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

Έχει παρατηρήσει κανείς να έχει πρόβλημα με τη συνομιλία του ; Μου παραπονιούνται ότι μικροφωνίζει και ακούνε ηχώ τη φωνή τους.

 

Πιο πιθανο ειναι να φταιει η συνδεση σου παρα η συσκευη. Στο κανει σε οποια περιοχη και αν εισαι ή μονο σε συγκεκριμενες περιοχες πχ στο σπιτι σου;

Link to comment
Share on other sites

Δεν γίνεται σε συγκεκριμένη περιοχή. Η αλήθεια είναι ότι δεν το έχω δοκιμάσει με άλλη sim, που είναι πολύ καλή ιδέα! Ευχαριστώ για την άμεση απάντηση.
Link to comment
Share on other sites

Έχει κατεβάσει κάποιος την beta 7.1;; Έχει κάποιο θέμα; Να την κατεβάσω η να περιμένω την επίσημη αρχές του άλλου μήνα;; Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Έχει κατεβάσει κάποιος την beta 7.1;; Έχει κάποιο θέμα; Να την κατεβάσω η να περιμένω την επίσημη αρχές του άλλου μήνα;; Ευχαριστώ

 

καλησπερα

την εχω κατεβασει , καποιο ιδιαιτερο θεμα δεν εχω , μια μικρη αυξηση στην καταναλωση μνημης βλεπω , μπαταρια στα ιδια επιπεδα.

Εχω την εντυπωση οτι εχει μικρυνει ο χρονος φορτισης απο powerbank , δεν θυμαμαι ποσο χρονο πριν αλλα οταν τον συνδεω μου γραφει γρηγορη φορτιση και πλησιαζει με την φορτιση απο τον φορτιστη , με καθε επιφυλαξη αυτο :O:O

 

νομιζω παντως οτι και η beta στην τελικη εκδοση ειναι , δεν νομιζω οτι θα αλλαξει πολυ μεχρι την επισημη κυκλοφορια , εγω την εβαλα περισσοτερο για την καινουργια εκδοση της google camera , να μην την περναω χειροκινητα :):)

Link to comment
Share on other sites

Αυτο παντως που αγχωνεστε ποση ωρα θα γραφει γρηγορη φορτιση και αν φορτιζει γρηγοροτερα δεν το καταλαβαινω. Αν σας ικανοποιει ο χρονος που φορτιζει τοτε δεν θελετε να φορτισει γρηγοροτερα. Οσο πιο γρηγορα φορτιζει μια μπαταρια τοσο περισσοτερο φθειρεται.
Link to comment
Share on other sites

Εγω χθες το βραδυ εβαλα την pixel rom που βασιζεται στην dp 7.1.1

Μεχρι τωρα μονο καλα εχω να πω αν και ειναι πολυ νωρις, αν και δεν με βλεπω να αλλαζω ρομ ευκολα μετα απο αυτη.

Φλασαρα και αυτο το mod και εχω και το animation του pixel στο home button. http://forum.xda-developers.com/nexus-5x/themes-apps/mod-pixel-navigation-bar-home-button-t3498614

 

Το mod αυτο δουλειυει μονο σε dp 7.1.1

Link to comment
Share on other sites

Και'γω απο χτες σε Nexus 5x,το πηρα μεταχειρισμενο με 7.1.1 ρουταρα,t wrp,εσβησα σαβουρα και πάει σφαίρα για τα χρήματα του.

Ομολογώ οτι δεν το περίμενα..

Κάμερα σήμερα έκανα συγκρίσεις με το s7 edge της συζύγου,σε μερικές δείχνει καλύτερο το 5x (ειδικα σε πορτρετα) σε αλλες το edge.

 

Ps: Nexus συσκευή και δεν έχει topic για βελτιώσεις;

Link to comment
Share on other sites

Και'γω απο χτες σε Nexus 5x,το πηρα μεταχειρισμενο με 7.1.1 ρουταρα,t wrp,εσβησα σαβουρα και πάει σφαίρα για τα χρήματα του.

Ομολογώ οτι δεν το περίμενα..

Κάμερα σήμερα έκανα συγκρίσεις με το s7 edge της συζύγου,σε μερικές δείχνει καλύτερο το 5x (ειδικα σε πορτρετα) σε αλλες το edge.

 

Ps: Nexus συσκευή και δεν έχει topic για βελτιώσεις;

 

 

 

Το έχω κι εγώ κανα μήνα. Στις φωτογραφίες σε πορτραιτα είναι καλύτερο από το S7. Σε landscape νομίζω πως όχι. Το HDR+ είναι αργό και κάποιες φορές το βράδυ φαίνεται η έλλειψη OIS. Μόνο μια φορά έχω καταφέρει να βγάλω την σκυλίτσα μου βράδυ με HDR+. Δεν προλαβαίνω. Με φλας και HDR+ κάτι γίνεται.

Γενικά η κάμερα του μ έχει βολέψει αλλά χάνω κάποιες φωτό λόγο της καθυστέρησης.

Κατά τα αλλά για κάποιον που χρησιμοποιούσε ανέκαθεν ναυαρχίδας, είναι αργό όχι όμως εκνευριστικό. Η ram φαίνεται ότι είναι λιγότερη απ όσο θα έπρεπε. Βρίσκω συχνά κλειστές εφαρμογές. Εντάξει δεν έχω πρόβλημα. Το χρησιμοποιώ για τα βασικά. Τις βαριές δουλειές τις κάνω στο Ipad.

 

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Το έχω κι εγώ κανα μήνα. Στις φωτογραφίες σε πορτραιτα είναι καλύτερο από το S7. Σε landscape νομίζω πως όχι. Το HDR+ είναι αργό και κάποιες φορές το βράδυ φαίνεται η έλλειψη OIS. Μόνο μια φορά έχω καταφέρει να βγάλω την σκυλίτσα μου βράδυ με HDR+. Δεν προλαβαίνω. Με φλας και HDR+ κάτι γίνεται.

Γενικά η κάμερα του μ έχει βολέψει αλλά χάνω κάποιες φωτό λόγο της καθυστέρησης.

 

 

Η σκυλιτσα δεν βγαινει οχι λογω ελλειψης OIS αλλα λογω οτι εχεις αργο shutter (1/10 οταν ειναι hdr+) και stucking πολλαπλων φωτογραφιων σε κατι που δεν ειναι ακινητο (φαντασου απο τη πρωτη μεχρι τη δεκατη φωτογραφια μπορει να εχει αλλαξει θεση) . Ως εκ τουτου σε τετοιες φωτογραφιες κλεινε το HDR+ και θα τα καταφερεις καλυτερα. Το OIS βοηθαει στο camera shake και οχι στο motion blur.

 

Για να καταλαβεις οταν με τη καμερα μου φωτογραφιζω κατι με κινηση (πχ χορο) ανεβαζω ταχυτητα τουλαχιστον 1/80 και ιδανικο ειναι το 1/150 και πανω. (προφανως δεν μιλαω για κινητο)

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

Ποιος έχει δοκιμάσει την CyanogenMod 14.1 ; να μας πει εντυπώσεις!

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

Όσοι είστε 7.1 καμερα απο pixel ;)

Βγάζει με Hdr+ πολύ γρηγορότερα απ'οτι βλέπω! http://www.doctorandroid.gr/2016/11/google-pixel-camera-on-nexus.html?m=1

Link to comment
Share on other sites

Εχει παρει κανεις το security του Νοεμβριου?(να του εχει ερθει εννοω κανονικα οχι με manual εγκατασταση)γιατι ειμαι ακομη με του Οκτωβριου.
Link to comment
Share on other sites

Όσοι είστε 7.1 καμερα απο pixel ;)

Βγάζει με Hdr+ πολύ γρηγορότερα απ'οτι βλέπω! http://www.doctorandroid.gr/2016/11/google-pixel-camera-on-nexus.html?m=1

 

Τι διαφορες εχει απο αυτο που παιζει ηδη στην 7; http://www.xda-developers.com/google-camera-v4-2-from-the-pixel-system-dump-is-now-available-for-all-nougat-devices/

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Google Nexus 5X (by LG)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...