Jump to content

Google Nexus 5X (by LG)


akis_k
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πήρα σήμερα το συγκεκριμένο κιν κ μου φαίνεται πιο αργό από το g2 που είχα.Μηπως φταίει που έκανα update?Να κάνω κανένα reset τώρα που δεν το έχω φτιάξει ακόμα με επαφές κ τέτοια?

 

Στάλθηκε από το Nexus 5X μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ρε αδερφε με μια μονο εφαρμογη δεν κανεις συγκριση ταχυτητας.

 

Ναι ρε αδερφέ,το άλλο ειναι 6GB ram και επειδή πιστεύω ότι υπάρχει μία υπερβολή γύρω από το one plus μην πέσεις από τα σύννεφα αν τελικά τα αποτελέσματα δεν είναι όπως και εγώ περίμενα...

Καλό το one plus αλλά πιστεύω ότι είναι πολύ γρήγορο στο μενού....στην διαχείριση εφαρμογών δεν είναι τόσο καλό....και πρώτη φορά το απέδειξαν όταν τα συγκρινα με το S7...και το s7 γεμάτο εφαρμογες και το one plus μωλις το είχα πάρει και ήταν άδειο....

Link to comment
Share on other sites

Δεν μιλησα για το oneplus συγκεκριμενα... αλλα οποιοδηποτε κινητο και να συγκρινεις δεν το συγκρινεις με μια μονο εφαρμογη. Μπορει να χεις δικιο αλλα δεν μπορεις να βγαλεις συμπερασμα απο το ποσο γρηγορα ανοιγει ενα μονο app. Δοκιμασε και αλλα. (πχ το g2 μου ανοιγει γρηγοροτερα shazam/youtube αλλα παει πιο αργα σε ολα τα αλλα).

 

Οσον αφορα τα 6gb, οφελος θα δεις στο multitasking και οχι στο πρωτο μπουταρισμα μιας εφαρμογης. Αν πχ ανοιξεις πολλες εφαρμογες, τις αφησει στο background και μετα παιζεις με αυτες εκει θα καταλαβεις την αξια των 6gb.

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

Με την stock

 

Στάλθηκε από το Nexus 5X μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Αν εχες στοκ lolipop (η χειροτερη του rom) δεν παιζει. Ακομα και την στοκ kitkat που ηταν η καλυτερη του πιστευω οτι ισως υπερβαλλεις εκτος εαν κατι δεν εχει κατσει καλα στο κινητο σου (ισως να περιμενες λιγες μερες). Αυτη τη στιγμη εχω το g2 με rom την παναλαφρη google edition 1.5 και ισως τον πιο αποδοτικο kernel xceed 14 και θα λεγα οτι πανε εξισου γρηγορα και οι 2 συσκευες. Το nexus ειναι με στοκ nougat.

 

Παντως για την ιστορια το g2 ειναι κινηταρα και θρυλος. Μην περιμενεις να δεις τρελες διαφορες σε ταχυτητα.

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα μου φάνηκαν πολύ καλύτερα τα πράγματα. Μαλλον θα το αφήσω μία δυο μέρες να στρώσει.

 

Στάλθηκε από το Nexus 5X μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τι ρυθμίσεις μπορώ να κάνω για να βελτίωση την απόδοση τις μπαταρίας?Έπεσε στο 92% μέσα σε μισή ώρα με λίγο διάβασμα σε φόρουμ και εμαιλ. Tragic!

 

Στάλθηκε από το Nexus 5X μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αστο να φορτισει πρωτα 3-4 φορες και μετα βλεπεις. Επισης σιγουρεψε πρωτα τα κλασσικα (πχ να κλεισεις gps, να σβησεις τυχον αχρηστα της google, μειωσε φωτισμο κλπ)

 

Υ.Γ. Τι εννοεις επεσε στο 92? Για 8% καταναλωση μιλαμε; 8% και 30 λεπτα sot ειναι μια χαρα.

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

Τι ρυθμίσεις μπορώ να κάνω για να βελτίωση την απόδοση τις μπαταρίας?Έπεσε στο 92% μέσα σε μισή ώρα με λίγο διάβασμα σε φόρουμ και εμαιλ. Tragic!

 

Στάλθηκε από το Nexus 5X μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

ή κλείνεις συγχρονισμούς,data,google now,bluetooth,gps & ρίχνεις φωτεινότητα ή αποδέχεσαι ότι η μπαταρία είναι μάπα και προχωράς παρακάτω αγοράζοντας ένα καλό powerbank.

Link to comment
Share on other sites

Κινητο με lcd οθονη ειναι ρε παιδια. Ποσο θελατε να βγαζει; Αντε να χε 3000 αντι 2700 μπαταρια και να βγαζε κανα 20λεπτο ακομα.
Link to comment
Share on other sites

Τα μειονεκτήματα του είναι ή μπαταρία και ή οθόνη.

Για τα χρήματα που έδωσα είναι οκ. Όχι όμως αυτά που ζητούσαν όταν κυκλοφόρησε.

Ή οθόνη όταν βλέπεις φωτογραφίες ή βίντεο πρέπει να είναι στο φουλ και οι γωνίες θέασης δεν είναι ότι καλύτερο.

Για την μπαταρία θα πρέπει οπωσδήποτε να κλείσουν το Google now κλπ.

Εγώ τα έχω όλα ανοιχτά αλλά χρησιμοποιώ κυρίως το iPad mini 4 για όλα τα άλλα. Επίσης έχω συνδεδεμενο android smart watch.

Ή ταχύτητα του στα μενού είναι πολύ καλή. Στο browsing και στο άνοιγμα εφαρμογών υστερεί όπως είναι φυσικό έναντι των σημερινών ναυαρχιδων.

 

 

Στάλθηκε από το Nexus 5X μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Το google now πως κλείνει?

 

Στάλθηκε από το Nexus 5X μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Σκέφτομαι πολύ σοβαρά μήπως έπρεπε να είχα πάει για P9 lite.Περιμςνα ένα κινητό λίγο καλύτερο από G2 αλλά μου φαίνεται λίγο χειροτερο.

 

Στάλθηκε από το Nexus 5X μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αν στις ρυθμισεις της google εχετε επιλεξει ελληνικη γλωσσα ουτως ή αλλος δεν δουλευει το google now (δεν υποστηριζει ελληνικα).

 

Οπως και να χει το google now θα το βρειτε στις ρυθμισεις της google.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το google now πως κλείνει?

 

Στάλθηκε από το Nexus 5X μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Σκέφτομαι πολύ σοβαρά μήπως έπρεπε να είχα πάει για P9 lite.Περιμςνα ένα κινητό λίγο καλύτερο από G2 αλλά μου φαίνεται λίγο χειροτερο.

 

Στάλθηκε από το Nexus 5X μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ρε αδερφε το χω το g2. Δεν παιζει αυτο που λες, πανω κατω ιδια ταχυτητα εχουν. Ειδικα αν ησουν στοκ lolipop πρεπει το 5x να ειναι ελαφρως γρηγοροτερο. Και ειπαμε θα το αφησεις λιγο να στρωσει.... τι αλλαξε σε 50 λεπτα; :lol:

 

Παντως το p9 lite δεν ειναι γρηγοροτερο. Λιγο καλυτερη μπαταρια μονο αν εχει. Αλλα σε αυτα τα λεφτα για να παρεις κινητο πραγματικα γρηγοροτερο απο το θρυλο g2 πρεπει να βαλεις το χερι βαθια στη τσεπη και να πας σε συσκευες τυπου g5 ή honor8.

Link to comment
Share on other sites

Το google now πως κλείνει?

 

Στάλθηκε από το Nexus 5X μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Σκέφτομαι πολύ σοβαρά μήπως έπρεπε να είχα πάει για P9 lite.Περιμςνα ένα κινητό λίγο καλύτερο από G2 αλλά μου φαίνεται λίγο χειροτερο.

 

Στάλθηκε από το Nexus 5X μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Πήγαινε στις εφαρμογές και κάνε απενεργοποίηση

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Το p9 έχει χειρότερη κάμερα επεξεργαστή κλπ μόνο ή μπαταρία του είναι καλύτερη και ή ραμ

Και το ηχείο του.

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Και το ηχείο του.

 

True. Το ηχειο του nexus το λες το πολυ μετριο. Ενταξει το καθενα εχει τα θετικα του και τα αρνητικα. Καλες επιλογες και τα 2.

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κατι? Τις εφαρμογες τις κλεινω απο δεξια που λεει κλεισιμο ολων αλλα δεν βλεπω να μειωνεται η καταναλωση της ram,Αμα κλεισω και ξανανοιξω το κινητο βλεπω οτι η ραμ εχει μειωθει ραγδαια

 

Πρεπει να κλεινω τις εφαρμογες και απο το μενου των εφαρμογων και να πανω απενεργοποιηση?

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά μην αγχώνεστε με την RAM το λειτουργικό κάνει την διαχείρηση που χρειάζεται για να έχει την πιο σωστή λειτουργία... Όταν κλείνεις κ ανοίγεις συνέχεια τις εφαρμογές έχει πιο μεγάλη κατανάλωση..

Άσε το τηλ να κανει τη δουλειά του...

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω καποιο προβλημα εγω με την ραμ απλα βλεπω οτι αμα το εχω πολλες μερες ανοικτο χρησιμοποιει το 1,5 gb αυτης ενω αμα το κλεισεις και το ξανα ανοιξεις 1,1 gb,μια ερωτηση εκανα
Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω καποιο προβλημα εγω με την ραμ απλα βλεπω οτι αμα το εχω πολλες μερες ανοικτο χρησιμοποιει το 1,5 gb αυτης ενω αμα το κλεισεις και το ξανα ανοιξεις 1,1 gb,μια ερωτηση εκανα

 

Αν έχεις ενεργή την επιλογή " { } Επιλογές για προγραμματιστες" θα μπεις εκεί και θα μπεις στο "Υπηρεσίες που εκτελούνται" και εκεί θα δεις πόση ραμ πραγματικα έχεις . (Αν δεν έχεις ενεργή την επιλογή, για να την ανοίξει, πας στις πληροφορίες τηλεφώνου και πατάς τον αριθμό έκδοσης που είναι τέρμα κάτω (εκεί που γράφει NBD90W ή κ.α.) επτά φορές)

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφέρομαι για την αγορά του nexus 5x.Πιστεύετε ότι είναι η καλύτερη επιλογή;Η μέτρια ποιότητα του ήχου από το ηχείο γίνετε καλύτερη με τη χρήση ακουστικών;Επίσης έχει πρόβλημα bootloop;
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Google Nexus 5X (by LG)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...