Jump to content

Google Nexus 5X (by LG)


akis_k
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν έχεις ενεργή την επιλογή " { } Επιλογές για προγραμματιστες" θα μπεις εκεί και θα μπεις στο "Υπηρεσίες που εκτελούνται" και εκεί θα δεις πόση ραμ πραγματικα έχεις . (Αν δεν έχεις ενεργή την επιλογή, για να την ανοίξει, πας στις πληροφορίες τηλεφώνου και πατάς τον αριθμό έκδοσης που είναι τέρμα κάτω (εκεί που γράφει NBD90W ή κ.α.) επτά φορές)

 

Την εχω ανοικτη θα το κοιταξω δεν το ηξερα οτι μπορω να δω και εκει

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ενδιαφέρομαι για την αγορά του nexus 5x.Πιστεύετε ότι είναι η καλύτερη επιλογή;Η μέτρια ποιότητα του ήχου από το ηχείο γίνετε καλύτερη με τη χρήση ακουστικών;Επίσης έχει πρόβλημα bootloop;

 

Το αν ειναι η καλυτερη επιλογη ειναι υποκειμενικο. Αν πχ σε νοιαζει καμερα τοτε ναι ειναι με διαφορα η καλυτερη επιλογη. Αν παλι σε νοιαζει μπαταρια και ηχος πας στο p9 lite. Αν παλι θες να κανεις οικονομια πας στο αδερφακι του p9 lite, το honor 7 lite που εχει 190 ευρω με λιγο κατωτερο contrast στην οθονη, χωρις gorilla glass και χωρις usb otg.

 

Οταν ελεγα μετριο ηχο εννοουσα τη ποιοτητα του μεγαλου ηχειου. Οποτε προφανως αν συνδεσεις καποιο αλλο ηχειο (πχ ακουστικα) δεν θα χεις θεμα. Οσον αφορα το bootloop σε αυτο το forum τουλαχιστον δεν εχει τυχει να διαβασω καποιον που το παθε. Προφανως ηταν οντως μεμονωμενες περιπτωσεις και οχι τυπου g4.

 

Δεν εχω καποιο προβλημα εγω με την ραμ απλα βλεπω οτι αμα το εχω πολλες μερες ανοικτο χρησιμοποιει το 1,5 gb αυτης ενω αμα το κλεισεις και το ξανα ανοιξεις 1,1 gb,μια ερωτηση εκανα

 

Αν το κινητο θες να μη κανει battery drain και να διορθωνεις τυχον memory leak κανεις μια επανεκκινηση τουλαχιστον μια φορα την εβδομαδα. Ιδανικο ειναι μαλιστα μια φορα το μηνα αντι να κανεις επανεκκινηση να το κλεινεις τελειως για λιγα δευτερολεπτα και μετα το ξανανοιγεις.

 

Οσον αφορα την εκκαθαριση εφαρμογων ΠΟΤΕ μη κανεις εκκαθαριση εκτος εαν ξερεις οτι αυτη την εφαρμογη θα περασουν ωρες μεχρι να την ξαναχρησιμοποιησεις ή κολλαει το κινητο. Οπως ειπε και ο φιλος απο πανω το κινητο διαχειριζεται μονο του τι πρεπει να χρησιμοποιει και γενικα τα συγχρονα συστηματα προσπαθουν αν χρησιμοποιουν ολη τη ram. Ελευθερη ram = αχρηστη ram.

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ να συνδεσω το Nexus με το laptop αλλά δεν μπορώ με τπτ...

Εχω τσεκαρει τον εντοπισμό σφαλμάτωνUsb από εκεί επιλέγω μεταφορά αρχείων ,αλλά δεν μου εμφανίζει την συσκευή...

Οι Drivers είναι κανονικά στον φάκελο των windows αλλά δεν .μπορώ να καταλάβω γιατί...

Το laptop έχει xp.

Οποία ιδέα βοήθεια καλοδεχούμενη.....

Εντομεταξη το one plus 3 κανονικα και συνδέθηκε και μεταφορά εκανα....

Αλλά το Nexus τπτ

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ να συνδεσω το Nexus με το laptop αλλά δεν μπορώ με τπτ...

Εχω τσεκαρει τον εντοπισμό σφαλμάτωνUsb από εκεί επιλέγω μεταφορά αρχείων ,αλλά δεν μου εμφανίζει την συσκευή...

Οι Drivers είναι κανονικά στον φάκελο των windows αλλά δεν .μπορώ να καταλάβω γιατί...

Το laptopτρεχδι xp....

 

από την κουρτίνα των ειδοποιήσεων έχεις τσεκάρει μην είναι μόνο για φόρτιση? επέλεξε μεταφορά αρχείων (transfer files)

 

αν το έχεις κάνει αυτό, πιστεύω ότι το πρόβλημα είναι στα xp

Link to comment
Share on other sites

Με τι καλώδιο συνδέεις το Nexus στον υπολογιστή; Οι απλοί αντάπτορες από type-c σε micro-usb για να χρησιμοποιήσεις καλώδιο που έχεις ήδη δεν μεταφέρουν δεδομένα.

Προσωπικά θεωρώ την καλύτερη επιλογή εφαρμογές τύπου Airdroid μέσω κοινού Wifi.

Siemens C25, Nokia 3330, Nokia 8310, Sony - Ericsson K500i, BenQ - Siemens EL71, Nokia 6288, Νοkia 5310 XpressMusic, Nokia 5800 XpressMusic, Samsung Galaxy 3 i5800, Sony Xperia Go, Vodafone Smart 4G (Yulong 8860u), Nexus 5, Nexus 5X LineageOS 15.0 (14/12/2017), Huawei P9 Lite (2017), Samsung S9+ 6GB/64GB, Samsung S20+ 8GB/128GB

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ να συνδεσω το Nexus με το laptop αλλά δεν μπορώ με τπτ...

Εχω τσεκαρει τον εντοπισμό σφαλμάτωνUsb από εκεί επιλέγω μεταφορά αρχείων ,αλλά δεν μου εμφανίζει την συσκευή...

Οι Drivers είναι κανονικά στον φάκελο των windows αλλά δεν .μπορώ να καταλάβω γιατί...

Το laptop έχει xp.

Οποία ιδέα βοήθεια καλοδεχούμενη.....

Εντομεταξη το one plus 3 κανονικα και συνδέθηκε και μεταφορά εκανα....

Αλλά το Nexus τπτ

 

Το ίδιο και σε εμένα αλλά με Linux LXDE Ubuntu

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Έχω το εξής περίεργο από τη θα δείτε στην εικόνα όταν έχω ανοιχτά μόνο τα δεδομένα έχω αυτό το θαυμαστικό, ενώ όταν έχω ανοιχτά δεδομένα μαζί το wifi δεν υπάρχει κανένα θαυμαστικό. Όταν λιπών έχω μόνο δεδομένα ανοιχτά δεν μου μπαινει στο 0.facebook.com (κακό παράδειγμα αλλά απλώς δεν έχει τύχη να βάλω μεγαμπάιτ). Γνωριζει κανείς τι μπορεί να είναι?

[ATTACH]66194[/ATTACH] [ATTACH]66195[/ATTACH]

Link to comment
Share on other sites

Αν το κινητο θες να μη κανει battery drain και να διορθωνεις τυχον memory leak κανεις μια επανεκκινηση τουλαχιστον μια φορα την εβδομαδα. Ιδανικο ειναι μαλιστα μια φορα το μηνα αντι να κανεις επανεκκινηση να το κλεινεις τελειως για λιγα δευτερολεπτα και μετα το ξανανοιγεις.

 

Οσον αφορα την εκκαθαριση εφαρμογων ΠΟΤΕ μη κανεις εκκαθαριση εκτος εαν ξερεις οτι αυτη την εφαρμογη θα περασουν ωρες μεχρι να την ξαναχρησιμοποιησεις ή κολλαει το κινητο. Οπως ειπε και ο φιλος απο πανω το κινητο διαχειριζεται μονο του τι πρεπει να χρησιμοποιει και γενικα τα συγχρονα συστηματα προσπαθουν αν χρησιμοποιουν ολη τη ram. Ελευθερη ram = αχρηστη ram.

 

εκκαθαριση της cache να κανω? επισης μπορεις να εξηγησεις αυτο που λες με το battery drain? Εγω συνηθως το κλεινω καθε μερα και το ξανανοιγω ειναι καλο η κακο αυτο?

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς ποτέ περίπου θα βγει το security bulletin (Security Patch) του Νοέμβριου;

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

εκκαθαριση της cache να κανω? επισης μπορεις να εξηγησεις αυτο που λες με το battery drain? Εγω συνηθως το κλεινω καθε μερα και το ξανανοιγω ειναι καλο η κακο αυτο?

 

Απανταω με τη σειρα που ρωτησες.

 

Οχι. Google is your friend. Κακο δεν ειναι.

Link to comment
Share on other sites

Γιατι να μην διαγραφω τα δεδομενα της κρυφης μνημης? Αφου καταλαμβανουν πολυ χωρο. Χρησιμευουν σε κατι?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Έχω το εξής περίεργο από τη θα δείτε στην εικόνα όταν έχω ανοιχτά μόνο τα δεδομένα έχω αυτό το θαυμαστικό, ενώ όταν έχω ανοιχτά δεδομένα μαζί το wifi δεν υπάρχει κανένα θαυμαστικό. Όταν λιπών έχω μόνο δεδομένα ανοιχτά δεν μου μπαινει στο 0.facebook.com (κακό παράδειγμα αλλά απλώς δεν έχει τύχη να βάλω μεγαμπάιτ). Γνωριζει κανείς τι μπορεί να είναι?

 

Το θαυμαστικό σημαίνει ότι δεν έχεις ίντερνετ μέσω του δικτύου. Είναι bug της nougat. Θα κλείσεις το wifi και αν σου βγάζει το θαυμαστικό θα ανοιγοκλεισεις τα data. Αν δεν φτιάξει βάλε το κινητό σε airplane mode για ένα λεπτό και μετά βγαλτο. Αν δεν φτιάξει και με αυτό κάνε επανεκκίνηση

Link to comment
Share on other sites

Γιατι να μην διαγραφω τα δεδομενα της κρυφης μνημης? Αφου καταλαμβανουν πολυ χωρο. Χρησιμευουν σε κατι?

Είναι αρχεία που δημιουργούνται για να λειτουργούν πιο γρήγορα οι εφαρμογές. Εσύ μπορεί μεν να τα σβήνεις, αλλά τα περισσότερα δημιουργούνται ξανά, όταν χρησιμοποιείς την κάθε εφαρμογή. Δεν κερδίζεις καθ με τη διαγραφή τους.

Siemens C25, Nokia 3330, Nokia 8310, Sony - Ericsson K500i, BenQ - Siemens EL71, Nokia 6288, Νοkia 5310 XpressMusic, Nokia 5800 XpressMusic, Samsung Galaxy 3 i5800, Sony Xperia Go, Vodafone Smart 4G (Yulong 8860u), Nexus 5, Nexus 5X LineageOS 15.0 (14/12/2017), Huawei P9 Lite (2017), Samsung S9+ 6GB/64GB, Samsung S20+ 8GB/128GB

Link to comment
Share on other sites

Το θαυμαστικό σημαίνει ότι δεν έχεις ίντερνετ μέσω του δικτύου. Είναι bug της nougat. Θα κλείσεις το wifi και αν σου βγάζει το θαυμαστικό θα ανοιγοκλεισεις τα data. Αν δεν φτιάξει βάλε το κινητό σε airplane mode για ένα λεπτό και μετά βγαλτο. Αν δεν φτιάξει και με αυτό κάνε επανεκκίνηση

Τα δοκιμασα αλλά τίποτα, αν δεν κάνω λάθος το είχα και σε MM το θαυμαστικό. Μήπως πρέπει να πάρω την vodafone?

 

Στάλθηκε από το Nexus 5X μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τα δοκιμασα αλλά τίποτα, αν δεν κάνω λάθος το είχα και σε MM το θαυμαστικό. Μήπως πρέπει να πάρω την vodafone?

 

Στάλθηκε από το Nexus 5X μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

δοκίμασε να βάλεις κάποιο πρόγραμμα data πρώτα, ξανακάνε αυτά που σου είπα και αν δεν βγάλεις άκρη πάρε vodafone

Link to comment
Share on other sites

Διαθέσιμο το Security Patch του Νοεμβρίου NRD90N .Live στο Google Developers.

 

Edit: Μπορείτε να κατεβάσετε το Factory Image από https://developers.google.com/android/images#bullhead

Edited by zurabi_97
zurabi_97

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, αν κάνω ενημέρωση του bootloader μέσω fastboot (στην προκειμένη περίπτωση έχω ξεκλείδωτο το bootloader) θα χάσω τα δεδομένα; θα μου κλειδώσει τον bootloader;

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, αν κάνω ενημέρωση του bootloader μέσω fastboot (στην προκειμένη περίπτωση έχω ξεκλείδωτο το bootloader) θα χάσω τα δεδομένα; θα μου κλειδώσει τον bootloader;

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

 

Δεν νομίζω να χάνεις τίποτα, αλλά μη σε πάρω και στον λαιμό μου.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, αν κάνω ενημέρωση του bootloader μέσω fastboot (στην προκειμένη περίπτωση έχω ξεκλείδωτο το bootloader) θα χάσω τα δεδομένα; θα μου κλειδώσει τον bootloader;

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Όχι και όχι.

 

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

OnePlus 5 | Galaxy nexus i9250 maguro

OOS | DU 11.2

Kernel : Flash 1.27 | stock

Root MagiskSU

Recovery : Twrp 3.2.0.0 | Twrp 3.2.0.0

Link to comment
Share on other sites

Εχει κάνει καποιος εμημερωση τον bootloader και το radio μεσω flash fire? Γιατι αυτες οι επιλογες είναι κλειδωμενες?

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

αρχιζει να ανεβαινει η τιμη του και παλι

 

Πηγε το 6p για λιγο 348 και ελεγα να το παρω τα χριστουγεννα..εφυγαν τα (φθηνα)μαγαζια και τωρα αντε να πλησιασεις!!

Link to comment
Share on other sites

Πηγε το 6p για λιγο 348 και ελεγα να το παρω τα χριστουγεννα..εφυγαν τα (φθηνα)μαγαζια και τωρα αντε να πλησιασεις!!

 

Οταν το g5 και το honor 8 εχουν κοντα 360 ευρω, δυσκολο να μην ξαναπεσει η τιμη του. (και ας μην εχουν ιδιες ιντσες)

Link to comment
Share on other sites

Εχει κάνει καποιος εμημερωση τον bootloader και το radio μεσω flash fire? Γιατι αυτες οι επιλογες είναι κλειδωμενες?

 

Απορώ και εγώ...

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Google Nexus 5X (by LG)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...