Jump to content

Google Nexus 5X (by LG)


akis_k
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εχω δοκιμασει ποσα ακουστικα και ολα δουλευουν σε χαμηλη ενταση και ακουγεται η μουσικη με αντιλαλο,θελει συγκεκριμενα ακουστικα?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Επειδή αναφέρθηκε κάπου πιο πάνω κάτι γιά φόρτηση 50-80% κ δεν το κατάλαβα..

Από όσο ξέρω, βάζω το κινητό για φόρτηση από περίπου 20% μίνιμουμ 15 μέχρι 100%

Αυτό είναι λάθος;

Link to comment
Share on other sites

Αρχίζω λέγοντας ότι τα παρακάτω δεν είναι σε καμία περίπτωση προσωπική επίθεση σε κανέναν. ΈΛΕΟΣ πια τα spam με τις μπαταρίες ,ποσοστά, λεπτά, δευτερόλεπτα και δέκατα φόρτισης χρειάζεται το κινητό. Έχει καταντήσει το thread πια κουραστικό. Μπαίνω κάθε μέρα και τα μισά μυνήματα τουλάχιστον είναι για μπαταρίες. Χαρειτε το κινητό και μη σας απασχολεί το πότε και πόσο να το φορτίζεται. Το πολύ πολύ σε 2 χρόνια να χρειαστεί να αλλάξετε μία μπαταρία. Τώρα αν κάποιοι συνεχίζουν να έχουν εμμονή θα πρότεινα να ανοιχτεί νέο θέμα όπως με τα αξεσουάρ. Πάλι δεν αναφέρομαι σε κανέναν προσωπικά και συγνώμη αν έγινα κουραστικός.
Link to comment
Share on other sites

Αρχίζω λέγοντας ότι τα παρακάτω δεν είναι σε καμία περίπτωση προσωπική επίθεση σε κανέναν. ΈΛΕΟΣ πια τα spam με τις μπαταρίες ,ποσοστά, λεπτά, δευτερόλεπτα και δέκατα φόρτισης χρειάζεται το κινητό. Έχει καταντήσει το thread πια κουραστικό. Μπαίνω κάθε μέρα και τα μισά μυνήματα τουλάχιστον είναι για μπαταρίες. Χαρειτε το κινητό και μη σας απασχολεί το πότε και πόσο να το φορτίζεται. Το πολύ πολύ σε 2 χρόνια να χρειαστεί να αλλάξετε μία μπαταρία. Τώρα αν κάποιοι συνεχίζουν να έχουν εμμονή θα πρότεινα να ανοιχτεί νέο θέμα όπως με τα αξεσουάρ. Πάλι δεν αναφέρομαι σε κανέναν προσωπικά και συγνώμη αν έγινα κουραστικός.

 

Αυτο με το νεο θεμα θα συμφωνουσα. Αλλωστε τα περισσοτερα ερωτηματα εχουν ηδη απαντηθει αλλα λογο φοβιας ξαναρωτατε.

 

Γνωμη μου, οπως λεει και ο φιλος, χαλαρωστε. :) Οχι τιποτα αλλο, θα τυχει να χετε οντως σοβαρο θεμα με τη μπαταρια και θα ρωτατε αλλα οι περισσοτεροι δεν θα τα προσεξουμε γιατι θα λεμε κλασσικα απλα αγχωνεται παλι και δεν θα δωσουμε σημασια.

 

Υ.Γ. Οταν βαζω το φορτιστη η οθονη αναβει ενα δευτερολεπτο αντι δυ.... εεεε... μη βαρατε :lol:

Link to comment
Share on other sites

Επειδή αναφέρθηκε κάπου πιο πάνω κάτι γιά φόρτηση 50-80% κ δεν το κατάλαβα..

Από όσο ξέρω, βάζω το κινητό για φόρτηση από περίπου 20% μίνιμουμ 15 μέχρι 100%

Αυτό είναι λάθος;

 

Όχι, καθόλου. Το σωστό είναι αυτό που βολευει εσένα. Εγω όλα τα αφήνω όλη τη νύχτα στη φόρτιση και δεν έχει πάθει κανένα τίποτα τα τελευταία έξι χρόνια. Μάλιστα ένα nexus 7 που έχω από το 2012, το αφήνω μέρες ολόκληρες στη φόρτιση, μέχρι να το χρειαστώ, και η μπαταρία του ακόμα είναι οκ σε σχεση με τα χρόνια που λειτουργεί.

 

Το μόνο που πρέπει να προσέχεις είναι οι ακραίες θερμοκρασίες. Να μην το βάζεις στην κατάψυξη ή κάτω από τον ήλιο τα μεσημέρια τον Ιούλιο.

Link to comment
Share on other sites

εχω περασει pure nexus 7 ex kernel ....εχω παρατηρησει οταν ειναι το messenger ανοιχτο με αυτον τον τροπο με τις φουσκες και ανεβωκατεβασω να δω το ιστορικο μιας συνομιλιας δημιουργειτε αυτη η γραμμη που αναλογα ποσο γρηγορα ανεβαζω τοσο γρηγορα επαναλαμβανεται...αν ερθει μηνυμα εξαφανιζεται ολα οκ ...

 

ειναι θεμα εφαρμογης?την επανεγκατεστησα αλλα τιποτα...

 

14795774_10154602481221672_1725570222_o.png

Link to comment
Share on other sites

Το πήρα και εγώ το 32αρι αλλά ρε παιδιά ή οθόνη του είναι ισως χειρότερη και από το lenovo που είχα πριν. Ήμουν ανάμεσα στο 5Χ και το Α5 και λόγω των θετικών της συσκευής πήρα το Νεχυς αλλά με την οθόνη δε τη παλευω...

 

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δε ξέρω ενώ στα χαρτιά είναι μία χαρά κάτι δε μου κάθεται , μάλλον το contrast. Λογικα επειδή είχα το J3 για λίγο ή επιστροφή σε ips δε μου κάθησε καλά.

 

Θα το έδινα αλλά κάποιοι σκοτώνουν τα 16αρια ακόμα και για €150...

 

 

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δε ξέρω ενώ στα χαρτιά είναι μία χαρά κάτι δε μου κάθεται , μάλλον το contrast. Λογικα επειδή είχα το J3 για λίγο ή επιστροφή σε ips δε μου κάθησε καλά.

 

Θα το έδινα αλλά κάποιοι σκοτώνουν τα 16αρια ακόμα και για €150...

 

 

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

 

Σαν IPS πάνελ είναι καλό αλλά ερχόμενος από AMOLED ναι έπρεπε να το περιμένεις.

Link to comment
Share on other sites

Δε ξέρω ενώ στα χαρτιά είναι μία χαρά κάτι δε μου κάθεται , μάλλον το contrast. Λογικα επειδή είχα το J3 για λίγο ή επιστροφή σε ips δε μου κάθησε καλά.

 

Θα το έδινα αλλά κάποιοι σκοτώνουν τα 16αρια ακόμα και για €150...

 

 

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

 

Οι amoled εχουν γενικα καλυτερο contrast οποτε ναι εκει χανει.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως όποιος δε το βιάζεται , δε ξέρω αν είδατε τη προσφορά που έπαιξε στη Κηφισια Wind ( σε διπλανό φόρουμ,) αλλά νομιζω προβλέπεται τρελό ξεστοκαρισμα (για όσα τμχ ξεμεινουν σε αλυσίδες ).

 

Εγώ μάλλον γ αυτό ξενερωσα , που είδα τιμη €130 μία εβδομάδα αφότου εσκασα 250

 

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πάντως όποιος δε το βιάζεται , δε ξέρω αν είδατε τη προσφορά που έπαιξε στη Κηφισια Wind ( σε διπλανό φόρουμ,) αλλά νομιζω προβλέπεται τρελό ξεστοκαρισμα (για όσα τμχ ξεμεινουν σε αλυσίδες ).

 

Εγώ μάλλον γ αυτό ξενερωσα , που είδα τιμη €130 μία εβδομάδα αφότου εσκασα 250

 

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

 

Την ειχα δει τη προσφορα και πηρα μαλιστα και τηλεφωνο αλλα εξαφανιστικαν αμεσα. Ειχαν βαλει προσφορα 7-8 κομματια τα οποια παιζει να κρατηθηκαν απο τους υπαλληλους για τους ιδιους ή γνωστους τοσα λιγα που ηταν. Τετοιες προσφορες μη της υπολογιζεις σαν πτωση τιμης.

 

Και αλλωστε η τιμη ειναι ηδη αρκετα χαμηλα. Δυσκολο να πεσει κατω απο 200 ευρω τους προσεχης 2 μηνες.

Link to comment
Share on other sites

Πιο κάτω ισως όχι αλλά 200 νομιζω θα παίξει.

 

Γενικά παίζουν διαφορες προσφορές χωρίς διαφήμιση. Το ΜΜ πχ είχε βάλει το P9 350e price match Κωτσοβολο στα καταστήματα. χωρίς να ανέβει κάπου

 

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε ένα μεγάλο update στο πρόγραμμα beta:

Android N-MR1 (NPF10C) 1,2GB

 

Είμαι όμως root κ δεν θα περάσει προφανώς...

Υπάρχει κάπου να το κατεβάσω για να το περάσω με Flashfire;

Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε ένα μεγάλο update στο πρόγραμμα beta:

Android N-MR1 (NPF10C) 1,2GB

 

Είμαι όμως root κ δεν θα περάσει προφανώς...

Υπάρχει κάπου να το κατεβάσω για να το περάσω με Flashfire;

 

Πρέπει να κατεβάσεις factory image για να το βάλεις (αν είναι διαθεσιμο)

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μου ήρθε ένα μεγάλο update στο πρόγραμμα beta:

Android N-MR1 (NPF10C) 1,2GB

 

Είμαι όμως root κ δεν θα περάσει προφανώς...

Υπάρχει κάπου να το κατεβάσω για να το περάσω με Flashfire;

 

Βρηκ αυτό http://www.howtogeek.com/192402/why-androids-ota-updates-remove-root-and-how-to-keep-it/ ακολουθα τις οδηγίες μόνο.

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να κατεβάσεις factory image για να το βάλεις (αν είναι διαθεσιμο)

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Βρηκ αυτό http://www.howtogeek.com/192402/why-androids-ota-updates-remove-root-and-how-to-keep-it/ ακολουθα τις οδηγίες μόνο.

Υπάρχει το ΟΤΑ Zip για αυτό το λόγο. Μη γράφουμε ανακρίβειες με σιγουριά.

Μου ήρθε ένα μεγάλο update στο πρόγραμμα beta:

Android N-MR1 (NPF10C) 1,2GB

 

Είμαι όμως root κ δεν θα περάσει προφανώς...

Υπάρχει κάπου να το κατεβάσω για να το περάσω με Flashfire;

Με FlashFire και επέλεξε να κρατήσει Root.

 

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

OnePlus 5 | Galaxy nexus i9250 maguro

OOS | DU 11.2

Kernel : Flash 1.27 | stock

Root MagiskSU

Recovery : Twrp 3.2.0.0 | Twrp 3.2.0.0

Link to comment
Share on other sites

Ναι οκ παιδιά τα ξέρω αυτά...

Αλλά ακόμα δεν υπάρχει το εν λόγω .zip

Μάλλον θα πρέπει να δούμε ΑΝ θα το ανεβάσουν

Μέχρι τώρα υπάρχουν οι stable OTAs

Link to comment
Share on other sites

Ναι οκ παιδιά τα ξέρω αυτά...

Αλλά ακόμα δεν υπάρχει το εν λόγω .zip

Μάλλον θα πρέπει να δούμε ΑΝ θα το ανεβάσουν

Μέχρι τώρα υπάρχουν οι stable OTAs

 

 

 

https://developer.android.com/preview/download-ota.html

Και εκεί που θα μπεις θα πατήσεις Device OTA Images και θα επιλέξεις το bullhead-ota-npf10c-d1785fea[.]zip

Edited by zurabi_97

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

Έχω μία ερώτηση.

Είμαι stock rom 7.0 με custom kernel Franco. Πως μπορώ να γυρίσω stock kernel? Χωρίς να περάσω όλο το factory image.

Link to comment
Share on other sites

Έχω μία ερώτηση.

 

Είμαι stock rom 7.0 με custom kernel Franco. Πως μπορώ να γυρίσω stock kernel? Χωρίς να περάσω όλο το factory image.

 

 

 

Αν δεν κάνω λάθος, μέσω FlashFire περνάς την factory image και ξετσεκαρεις το recovery (αν θες να αφήσεις το TWRP) και τα Data (για να μην χάσεις τα δεδομένα). Ότι modification έκανες στη συσκευή σου πχ αν έβαλες viper4android κ.ο.κ. θα χαθούν αλλά το FlashFire έχει επιλογή να επιλέξεις να βάλεις να φλασαρει zip αρχεία.... ψάξε λίγο στο XDA για παραπάνω πληροφορίες.

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

https://developer.android.com/preview/download-ota.html

Και εκεί που θα μπεις θα πατήσεις Device OTA Images και θα επιλέξεις το bullhead-ota-npf10c-d1785fea[.]zip

Ευχαριστώ πολύ!!

Link to comment
Share on other sites

Android N 7.1.1 up and running...

 

Πάει καλύτερα η μπαταρία σε σχέση με τη έκδοση 7.0;

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Google Nexus 5X (by LG)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...