Jump to content

Google Nexus 5X (by LG)


akis_k
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 4,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

hardware reset πως κανεις?

Hard reset ήθελα.να γράψω αλλά ο κορεκτορας πέρασε hardware...αν ειδες αμέσως έκανα τροποποποιηση στο μήνυμα...μόλις το είδα...

Παντος.εμενα μου κολαει απίστευτα ή συσκευή...

Link to comment
Share on other sites

Τι είναι τα lug;

 

Lag ήθελα να γράψω...πιανεστε από μία.λεξη χωρίς να κοιτάξετε αν έχει γίνει διόρθωση....

 

όπως ο φιλος με το hardware που.εγραψα...λες και δεν κατάλαβε τι ήθελα να πω,αλλα δεν γύρισε να δει αν το διόρθωσα πριν γραψει την εξυπνάδα του...

Link to comment
Share on other sites

Lag ήθελα να γράψω...πιανεστε από μία.λεξη χωρίς να κοιτάξετε αν έχει γίνει διόρθωση....

 

όπως ο φιλος με το hardware που.εγραψα...λες και δεν κατάλαβε τι ήθελα να πω,αλλα δεν γύρισε να δει αν το διόρθωσα πριν γραψει την εξυπνάδα του...

Βάλε την τελευταία από το twrp.me αλλά μην πάρεις backup και μην κάνεις restore το efs partition.

 

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

OnePlus 5 | Galaxy nexus i9250 maguro

OOS | DU 11.2

Kernel : Flash 1.27 | stock

Root MagiskSU

Recovery : Twrp 3.2.0.0 | Twrp 3.2.0.0

Link to comment
Share on other sites

jim δεν το εγραψα για να σε διορθωσω,σε ρωτησα πως κανεις hard reset επειδη δεν ξερω. Δεν σε διορθωσα σκεφτηκα οτι το hard ισως ειναι συντομογραφια του hardware. Οποτε λαθος καταλαβες
Link to comment
Share on other sites

ναι hard reset πως κανεις?

 

Άλλοι το λένε hard reset άλλοι επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων...εμένα μου έχει μείνει να το λέω hard reset από την εποχή του Qtek 9000 HTC 3600 HTC Tytan HTC Diamond κ.λ.π. και διαφοεων συσκευών που κατά καιρούς περάσανε από τα χέρια μου.Τωρα αν για σένα.ο όρος ,hard reset είναι λάθος δεν πειράζει ,μου αρέσει να το λέω ετσι και ας είναι λάθος....και από τα πρώτα nexus το nexus one που το είχα πάρει με το που βγήκε...αλλά τα τελευταία χρόνια τα έχω παρατήσει γιαυτό και τώρα κάνω τέτοιες ςρωτησεις γιατί βαριεμαι το ψάξιμο...

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Βάλε την τελευταία από το twrp.me αλλά μην πάρεις backup και μην κάνεις restore το efs partition.

 

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

 

Οκ ευχαριστώ....απλά τα τελευταία χρόνια τα έχω ψιλοπαρατισει,βαρεθηκα φλασαρισματα παραμετροποίησης και ολα αυτά αλλά αν έχεις.ρο μικρόβιο κάποια στιγμη ξαναγυρνάς....

Και μου ξαναρθε πριν μία βδομάδα που επιτέλους κατάφερα και έδωσα παλι ζωή στο Qtek 9000 (10 χρόνια συσκευή)που ειχα στο συρτάρι....και όλη ή δουλειά.εγινε.με.l laptop xp του 2009 .....

Γιαυτό και ξαναπηρα ένα nexus 5x πουλησα και το S7 και πήρα ένα one plus 3 για να αρχίσω πάλι σιγά σιγά.

 

----- προσθήκη μηνύματος 76 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

jim δεν το εγραψα για να σε διορθωσω,σε ρωτησα πως κανεις hard reset επειδη δεν ξερω. Δεν σε διορθωσα σκεφτηκα οτι το hard ισως ειναι συντομογραφια του hardware. Οποτε λαθος καταλαβες

 

Οκ συγνώμη αν και εγώ ειμουνα λίγο επιθετικός...παντος.ο κορεκτορας γ@μ@τ@....χαχαχαχα

Link to comment
Share on other sites

Εσύ θα μας τρελάνεις τελείως, τελικά "καμια σχέση" ή "στην υπερsaturated amoled φαίνονται καλύτερες οι φωτό";

 

Μου αρέσει που λες και "καμία σχέση" ενώ τελικά λες ότι στο πισι είναι καλύτερες του 6p

Που είπα "καμία σχέση "? Είπα ότι αν τραβήξεις μια φωτογραφία και με τις 2 συσκευές και τις βάλεις δίπλα δίπλα του s7 φαίνεται καλύτερη λόγω της ανωτερης οθόνης που έχει , ενώ αν πάρουμε τις φωτογραφίες και από της 2 συσκευές και τις συγκρίνουμε σε ίδια οθόνη, του nexus μου φαίνεται λίγο καλύτερη.

Που δεν έγινα κατανοητος?

Link to comment
Share on other sites

Δεν ισχύει αυτό,η φωτογραφια του S7 είναι καλύτερη και πιο καθαρή από του nexus μιας και τα είχα συγκρίνει ουκ ολίγες φορές...και με.πιο πολλές λεπτομέριες ακόμα...και επειδή μία μέρα πριν δώσω το S7 πήρα το one plus 3 το λίγο διάστημα.που τα συγκρινα πάλι το S7 είχε πιο καλή ποιότητα φωτογραφίας και από το 1+3...όσο για βραδυνές δεν υπήρχε εκεί σύγκριση...μακράν καλύτερο το S7...
Link to comment
Share on other sites

αξιζει να ενεργοποιησω το δακτυλικο αποτυπωμα? τι ειναι το μοτιβο που λεει τι το pin? μπορω να βαλω μονο δακτυλικο αποτυπωμα?
Link to comment
Share on other sites

Απλά κατεβάζεις το apk αρχείο και το εγκαθιστάς σαν κανονική εφαρμογή. (Πρώτα θα πρέπει να έχεις ενεργή την επιλογή για τις άγνωστες πηγές.)

 

Πως ενεργοποιω τις άγνωστες πηγές?

Link to comment
Share on other sites

Kαλημερα ευχαριστω πολυ

 

Παιδια τελικα με τον φορτιστη μαλλον εχω θεμα,εκανα εναν ελεγχο με το ambere και βλεπω οτι αμα βαζω αναποδα την κεφαλη του ανταπτορα μου δειχνει 3000Μah ενω αμα τον βαζω με απο πανω το lg 1500mah παντως στην φορτιστη κανουν περιπου την ιδια ωρα,τι λετε να κανω? αμα το στειλω αντιπροσωπεια θα μου το κρατησουν κανα μηνα η μπορει να μου αντικαταστησουν τον φορτιστη εκεινη την στιγμη? αλλιως να αγορασω εναν φορτιστη να τελειωνει η ιστορια αν και δεν ξερω αμα φταιει ο ανταπτορας του φορτιστη η το καλωδιο...Αμα παω σε καποιο καταστημα να μπορει αραγε να ανοιξει το κουτι να δοκιμασει τον φορτιστη στο κινητο μου να δουμε αμα κανει ταχεια φορτιστη η μπα?

Link to comment
Share on other sites

Kαλημερα ευχαριστω πολυ

 

Παιδια τελικα με τον φορτιστη μαλλον εχω θεμα,εκανα εναν ελεγχο με το ambere και βλεπω οτι αμα βαζω αναποδα την κεφαλη του ανταπτορα μου δειχνει 3000Μah ενω αμα τον βαζω με απο πανω το lg 1500mah παντως στην φορτιστη κανουν περιπου την ιδια ωρα,τι λετε να κανω? αμα το στειλω αντιπροσωπεια θα μου το κρατησουν κανα μηνα η μπορει να μου αντικαταστησουν τον φορτιστη εκεινη την στιγμη? αλλιως να αγορασω εναν φορτιστη να τελειωνει η ιστορια αν και δεν ξερω αμα φταιει ο ανταπτορας του φορτιστη η το καλωδιο...Αμα παω σε καποιο καταστημα να μπορει αραγε να ανοιξει το κουτι να δοκιμασει τον φορτιστη στο κινητο μου να δουμε αμα κανει ταχεια φορτιστη η μπα?

 

τωρα προσφατα το αγορασες? ποση ωρα κανει να φορτισει δηλ περιπου 1μιση? ενταξει καλο θα ηταν να δοκιμασεις κανενα αλλο καλωδιο πρωτα , αν εχει κανενας γνωστος σου η να πας σε κανενα καταστημα μηπως εχουν να δοκιμασεις.

Link to comment
Share on other sites

ναι πριν 20 μερες ναι 90-100 λεπτα κανει να φορτισει και στις δυο περιπτωσεις ειτε γραφει σκετο φορτιση ειτε ταχυτατη,καποιος γνωστος δεν μου ερχεται που να εχει,ποιο καταστημα θα μπορουσε να εχει να μου το δοκιμασει και αν ειναι το προβλημα η κεφαλη του φορτιστη η το καλωδιο να το αγορασω...Αμα φορτιζω το κινητο με σκετη φορτιση μπορει να παθει κατι?
Link to comment
Share on other sites

παντως στην φορτιστη κανουν περιπου την ιδια ωρα,τι λετε να κανω?

 

Αφού λες ο ίδιος ότι κάνει την ίδια ώρα να φορτίσει ανεξάρτητα από το πως βάζεις το καλώδιο και τις ενδείξεις που βγάζει ποιος ο λόγος να έχεις πάθει εμμονή με αυτό το θέμα? έχεις γράψει γύρω στα 20 μηνύματα που ρωτάς συνέχεια τι να κάνω και τι να κάνω ενώ ο ίδιος λες ότι δεν έχεις κάποιο θέμα. απόλαυσε την συσκευή σου ή αν δεν μπορείς να ηρεμήσεις στείλτην πίσω.

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη δεν παιζουν ρολο ουτε οι μετρησεις που εκανε το ambere? Το δοκιμασα με απλη φορτιση και εκανε περιπου την ιδια ωρα ισως κανα 10λεπτο παραπανω που δεν δικαιολογειται πιστευω οταν στην μια φορτιση εχει μαξ 1500mah ενω στην αλλη 3000mah.Εμενα δεν με ενδιαφερει τοσο ποση ωρα θα κανει να φορτισει αλλα μηπως παθει κατι το κινητο εξαιτιας του φορτιστη...
Link to comment
Share on other sites

Εγώ σχεδον ποτέ δεν το φορτιζω με τον δικό του φόρτιστη γιατί σπίτι έχω έναν από το tabletaki της Samsung βάζω τον ανταπτορα και πάντα μου κάνει γρήγορη φόρτιση,και έτσι δεν έχω ανοίξει τον δικό του...Να σου πω την αλήθεια δεν έχω χρονομέτρησει πόση ώρα κάνει αλλά από 10% το φορτίζει πολύ γρήγορα τον μισό σχεδόν χρόνο απ ότι χρειαζομουνα οταν είχα το S5 ,και στο σύγκρινο με αυτό γιατί δεν είχε γρήγορη φόρτιση.

Παντος 1,5 ώρα δεν κάνει με τπτ...

Όσο αφορά το ξεκλειδωμα με αποτύπωμα φυσικά και αξίζει είναι ταχύτατο με το μόνο μειονεκτήμα ότι πρέπει να σηκωθεί το τηλέφωνο μιας και ο αισθητήρας είναι από πίσω.

Κατά την διαδικασία θα σου ζητηθεί να επιλέξεις εναλλακτικό τρόπο ξεκλειδωμα τις και ανάλογα εσύ διαλέξεις Pin ή μοτίβο...Ελπίζω να σε βοηθήσα....

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη δεν παιζουν ρολο ουτε οι μετρησεις που εκανε το ambere? Το δοκιμασα με απλη φορτιση και εκανε περιπου την ιδια ωρα ισως κανα 10λεπτο παραπανω που δεν δικαιολογειται πιστευω οταν στην μια φορτιση εχει μαξ 1500mah ενω στην αλλη 3000mah.Εμενα δεν με ενδιαφερει τοσο ποση ωρα θα κανει να φορτισει αλλα μηπως παθει κατι το κινητο εξαιτιας του φορτιστη...

 

οι ενδείξεις του ampere σε αυτό το κινητό ποτέ δεν μου δούλεψαν σωστά οπότε μην τις κοιτάς. όχι δεν θα πάθει κάτι το κινητό, αφού λες ότι φορτίζει το ίδιο ανεξάρτητα με το πως βάζεις το βύσμα δεν βλέπω κάποιο θέμα.

Link to comment
Share on other sites

ναι ισως εκανε κανα 10λεπτο παραπανω με την σκετη φορτιστη σε σχεση με την ταχυτατη...η λογικη λεει οτι αμα φορτιζε με σκετη φορτιση θα εκανε τουλαχιστον 2 ωρες οταν η ταχυτατη σε μενα ειναι 1 μιση ωρα...Εσυ τι θα εκανες στην θεση μου? Εγω αυτο που φοβαμαι ειναι μην παθει κατι η συσκευη απο τον φορτιστη γιατι διαβασα οτι πολλοι φορτιστες μαιμουδες μπορει να δημιουργησουν προβληματα...αν και εγω χρησιμοποιω τον φορτιστη του κουτιου απλα εχει αυτο το προβλημα
Link to comment
Share on other sites

Καλα ρε σε redmanftw. Στο pm που μου στειλες σου προτεινα ακριβως αυτο, να το μετρησεις ποσο ανεβαινει σε 10λεπτη φορτιση οταν ειναι χαμηλα η μπαταρια και να συγκρινεις. Αλλα απο οτι καταλαβαινω το προβλημα σου ειναι η ενδειξη; :lol:

 

Αμα ειναι να το χεις τοσο εμμονη στειλτο για εγγυηση. Εμεις δεν εχουμε να σου προτεινουμε κατι για να διορθωθει αν εχει προβλημα. Προσωπικα αν μου φορτιζει σε καλους χρονους δεν θα ασχολουμουν

Link to comment
Share on other sites

To να το στειλω για εγγυηση και να μου το κρατησουν κανα μηνα αξιζει τον κοπο? Και αν οντως πχ εχει προβλημα φορτιστης θα μου τον αντικαταστησουν? Νομιζω εχει 6 μηνες εγγυηση ο φορτιστης αλλα αμα ειναι να αργησουν προτιμω να αγορασω εναν αλλα αποτι βλεπω στο σκρουτζ δεν υπαρχει σετακι καλωδιο και ανταπτορας.Η καλυτερη λυση για μενα θα ηταν να εβρισκα καποιον που να εχει τον φορτιστη και να κανω μια δοκιμη με τον δικο του να δω λετε,θα ανοιγει αραγε κανεις το κουτι του φορτιστη για να το δοκιμασω να δω?

 

Αυτο που με απασχολει ειναι μην παθει κατι το κινητο που αν οντως το κινητο φορτιζει με λιγοτερα mah κατα τα αλλα δεν με ενδιαφερει αν αργει..Αλλωστε ξερω πως να το τοποθετω ωστε να φορτιζει με την ταχυτατη φορτιση

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα στην παρεα.!

 

Οσο αφορα το θεμα φορτιση κι εμενα με προβλημματιζει πολυ αυτο με τα 3A, οταν μεχρι πριν 1 χρονο στο samsung S Plus χρειαζομουν 2,5 ωρες για πληρη φορτιση απο 5% με φορτιστη 0,7Α, και η μπαταρια του ακομη βασταει αψογα μετα απο 3 χρονια χρησης... Γι αυτο και ρωτησα πως ισως να ναι καλυτερη η φορτιση με λιγοτερα Αμπερ, κι ας παρει την 2πλασια ωρα.

Αυτο ομως πρεπει να μας το απαντησει καποιος τεχνικος, και οχι απλα θεωριες. Οι κατασκευαστες κανουν το παν για να ειναι συνεχως οι πελατες ευχαριστημενοι βαζοντας γαιδουρια φορτιστες, αυτο ομως μηπως εχει αρνητικα αποτελεσματα στο μελλον...?

LG Nexus 5X 32GB - Android 7.0 Official Nougat
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Google Nexus 5X (by LG)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...