Jump to content

Google Nexus 5X (by LG)


akis_k
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν είδα πουθενά επιλογή ριπης

 

περιεργο , σε εμενα υπαρχει η επιλογη και δουλευει κανονικα

 

Screenshot_20161116_221111.png

 

Screenshot_20161116_221245.png

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλημέρα παιδιά ,με ενδιαφέρει όταν πάρω κάποιον τηλέφωνο και απαντήσει να κάνει δόνηση το κινητό,υπαρχει αυτή ή επιλογή;

 

Στάλθηκε από το Nexus 9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μολις πηρα ενα nexus 5x απο ενα παιδι μεταχειρησμενο αλλα δεν εχει ακομα την nougat δεν τα εχουν παρει ολες οι συσκευες nexus;
Link to comment
Share on other sites

Στάνταρ είσαι στην 7.1

Εγω είμαι 7

Ευχαριστώ

 

ναι στην 7.1 ειμαι

 

δοκιμασες και αυτηναν θελεις , δεν ξερω τι αλλο διαφορες εχουν

 

Μολις πηρα ενα nexus 5x απο ενα παιδι μεταχειρησμενο αλλα δεν εχει ακομα την nougat δεν τα εχουν παρει ολες οι συσκευες nexus;

 

αν κανεις χειροκινητα ελεγχο για update δεν βρισκει τπτ ; μηπως δεν ηθελε να την περασει ο προηγουμενος

Edited by ran_tan_plan
Link to comment
Share on other sites

ναι στην 7.1 ειμαι

 

δοκιμασες και αυτηναν θελεις , δεν ξερω τι αλλο διαφορες εχουν

 

 

 

αν κανεις χειροκινητα ελεγχο για update δεν βρισκει τπτ ; μηπως δεν ηθελε να την περασει ο προηγουμενος

 

,Oταν λες χειροκίνητα;;

Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίσεις - σχετικά με το τηλέφωνό - ενημερώσεις συστήματος

Αν πας εκεί δεν σου εμφανίζει τπτ ;

Stock adroind είναι το τηλέφωνό ή είχε περάσει custom rom ο προηγούμενος ;

 

Στάλθηκε από το Nexus 5X μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εννοει στις ρυθμισεις να πατησεις για ελεγχο ενημερωσεων.

 

Ρυθμίσεις - σχετικά με το τηλέφωνό - ενημερώσεις συστήματος

Αν πας εκεί δεν σου εμφανίζει τπτ ;

Stock adroind είναι το τηλέφωνό ή είχε περάσει custom rom ο προηγούμενος ;

 

Στάλθηκε από το Nexus 5X μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Οχι παω εκει τα παταω αλλα μου λεει οτι δεν υπαρχει καινουργια ενημερωση.Stock android ειναι δεν εχει κανει κατι:O

Link to comment
Share on other sites

Οχι παω εκει τα παταω αλλα μου λεει οτι δεν υπαρχει καινουργια ενημερωση.Stock android ειναι δεν εχει κανει κατι:O

 

Κανονικα θα επρεπε να ειχε την 7αρα τοτε,κατι μου βρομαει εδω.Το δικο μου το εχω 1 μηνα(ολοκαινουργιο)και απο την 1η μερα στα χερια μου εκανε εγκατασταση την 7αρα και προχθες πηρε και την security του Νοεμβριου.Για ψαξτο λιγο.

 

ΥΓ.Ειμαι χωρις ρουτ,ουτος η αλλως δεν ξερω να κανω κιολας.

Link to comment
Share on other sites

Οχι παω εκει τα παταω αλλα μου λεει οτι δεν υπαρχει καινουργια ενημερωση.Stock android ειναι δεν εχει κανει κατι:O

 

Μηπως ειναι ρουταρισμενο; (δεν ξερω αν θα το εμποδιζε απο update βεβαια)

 

----- προσθήκη μηνύματος 92 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Κανονικα θα επρεπε να ειχε την 7αρα τοτε,κατι μου βρομαει εδω.

 

Καλα μη το λες. Καμια φορα ορισμενες συσκευες αργουν να παρουν update (αναλογως και ποιας χωρας ειναι).

Link to comment
Share on other sites

Μηπως ειναι ρουταρισμενο; (δεν ξερω αν θα το εμποδιζε απο update βεβαια)

 

----- προσθήκη μηνύματος 92 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Καλα μη το λες. Καμια φορα ορισμενες συσκευες αργουν να παρουν update (αναλογως και ποιας χωρας ειναι).

 

Δεν ειναι rootαρισμενο το κινητο

Link to comment
Share on other sites

Ok περίμενε μερικές μέρες ,αν δεν έχει πάρει όλα τα security update της 6 δεν θα πάει στην 7 ,όλες τις αναβαθμίσεις τις κάνει με συγκεκριμένη σειρά

 

Τσεκαρε μόνο αν έχει ενεργοποιημένη την επιλογή για προγραμματιστές μήπως είναι απενεργοποιημένες οι αυτόματες ενημερώσεις

 

Μπορείς να δοκιμάσει και εγγραφή στο beta android ,να δεις ότι αναγνωρίζεται κανονικά και μπορείς να συμμετέχεις

Σαν τελική λύση ,κατεβάσεις την beta 7.1 .μόλις ολοκληρωθεί ή εγκατάσταση ξεγραφεσαι από το πρόγραμμα ,θα σου έρθει τοτες νέα OTA όπου με αυτή θα γίνει "καθαρή" εγκατάσταση ( θα σβήστουν τα πάντα από το τηλέφωνό)

 

Περίμενε πάντως μερικές μέρες και πιστεύω θα σου έρθουν όλα

 

Στάλθηκε από το Nexus 5X μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ok περίμενε μερικές μέρες ,αν δεν έχει πάρει όλα τα security update της 6 δεν θα πάει στην 7 ,όλες τις αναβαθμίσεις τις κάνει με συγκεκριμένη σειρά

 

Τσεκαρε μόνο αν έχει ενεργοποιημένη την επιλογή για προγραμματιστές μήπως είναι απενεργοποιημένες οι αυτόματες ενημερώσεις

 

Μπορείς να δοκιμάσει και εγγραφή στο beta android ,να δεις ότι αναγνωρίζεται κανονικά και μπορείς να συμμετέχεις

Σαν τελική λύση ,κατεβάσεις την beta 7.1 .μόλις ολοκληρωθεί ή εγκατάσταση ξεγραφεσαι από το πρόγραμμα ,θα σου έρθει τοτες νέα OTA όπου με αυτή θα γίνει "καθαρή" εγκατάσταση ( θα σβήστουν τα πάντα από το τηλέφωνό)

 

Περίμενε πάντως μερικές μέρες και πιστεύω θα σου έρθουν όλα

 

Στάλθηκε από το Nexus 5X μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Οκ σε ευχαριστώ αν και αυτά που μου γράφεις για εγγραφές και να κατεβασω την beta 7.1 μου φαίνονται πολύπλοκα αλλά θα δω τι θα κάνω.

 

ΥΓ.Που το γράφει αυτό που λες για την αυτόματη ενημέρωση στην επιλογή για τους προγραμματιστές;

Edited by gjimmys
Link to comment
Share on other sites

Οκ σε ευχαριστώ αν και αυτά που μου γράφεις για εγγραφές και να κατεβασω την beta 7.1 μου φαίνονται πολύπλοκα αλλά θα δω τι θα κάνω.

 

ΥΓ.Που το γράφει αυτό που λες για την αυτόματη ενημέρωση στην επιλογή για τους προγραμματιστές;

 

Μπαίνεις στις Ρυθμισεις> Πληροφοριες Τηλεφωνου> πατας 7-8 φορες την εκδοση που γραφει NRD91R ή κτλ.> Επιστρέφεις πισω στο μενου των ρυθμισεων και βρίσκεις την "Επιλογη για προγραμματιστες". Και εκει ψάχνεις και τικάρεις για να γίνονται αυτόματα οι λήψεις του τηλεφώνου.

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

Μπαίνεις στις Ρυθμισεις> Πληροφοριες Τηλεφωνου> πατας 7-8 φορες την εκδοση που γραφει NRD91R ή κτλ.> Επιστρέφεις πισω στο μενου των ρυθμισεων και βρίσκεις την "Επιλογη για προγραμματιστες". Και εκει ψάχνεις και τικάρεις για να γίνονται αυτόματα οι λήψεις του τηλεφώνου.

Tο εχω κανει αυτο δεν βρισκω να τικαρω τις αυτοματες ληψεις :(

 

Δεν υπαρχει τετοια επιλογη μεσα στην επιλογη για προγραμματιστες το εψαξα ολο!

Edited by gjimmys
Link to comment
Share on other sites

σχετικα στην αρχη ειναι

 

Screenshot_20161118_234554.png

 

Δεν μου γραφει τετοι πραγμα εμενα τελος παντων εκανα εγγραφη στην beta android και κατεβασα την 7.1.1 μετα για να παρω την κανονικη version πρεπει να ξεγραψω την συσκευη και θα μου ερχονται κανονικα;

Link to comment
Share on other sites

αν σου αρεσει ,την κρατας και το αφηνεις ετσι ...

 

το επισημο release της 7.1.1 ειναι τον Δεκεμβριο

αν οποιαδηποτε στιγμη μεχρι τοτες ξεγραφεις απο το προγραμμα , θα σου ερθει νεα ΟΤΑ με την τελευταια επισημη εκδοση (λογικα η 7.0), κρατα back up γιατι θα σβηστουν τα παντα

 

διαλεγεις και περνεις :)

Link to comment
Share on other sites

Δεν μου γραφει τετοι πραγμα εμενα τελος παντων εκανα εγγραφη στην beta android και κατεβασα την 7.1.1 μετα για να παρω την κανονικη version πρεπει να ξεγραψω την συσκευη και θα μου ερχονται κανονικα;

 

Αν εγκαταστάθηκε η 7.1.1 άστο έτσι. Είναι μία χαρά, δεν έχει προβλήματα

Link to comment
Share on other sites

Αν εγκαταστάθηκε η 7.1.1 άστο έτσι. Είναι μία χαρά, δεν έχει προβλήματα

 

Όντως τι κινητό πάει σφαίρα καμία σχέση

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το κινητό μετά από περίπου 5 μήνες χρήση και όντας στο beta πρόγραμμα (αν κ πλέον έχω κάνει και ρουτ, χωρίς κάποιον πολύ ουσιαστικό λόγο είναι η αλήθεια μιας κ δεν αλλάζω ρομς) έχω να πω πως είναι εξαιρετικό.. για τα λεφτά του πάντα! Από όσο έχω δει ανέβηκε λίγο η τιμή του πάλι ε;
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα την beta 7.1 πως την περναμε;?

 

https://accounts.google.com/ServiceLogin?service=androidconsole&passive=3600&continue=https://www.google.com/android/beta&followup=https://www.google.com/android/beta&authuser=0

 

βαζεις μαιλ , κωδικο , πατας αποδοχη και σου ερχεται ΟΤΑ

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Google Nexus 5X (by LG)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...