Jump to content

Money wallets (viva, skrill, revolut κλπ)


nico4gr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μια χαρά !!

 

Sent from my Power 3 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Παιδιά σχόλια για το νέο email της Revolut σχετικά με τις μετοχές και το ΒΡΕΧΙΤ;

 

Όποιος ασχολείται με τις μετοχές, θα πρόσεξε ότι τις τελευταίες μέρες υπάρχει τρομερή πτώση σε πολλές εταιρείες.

Αν κατάλαβα καλά το email, αναφέρει ότι καλύτερα να πουλήσουμε όλο το υπάρχον πορτοφόλι για να μεταφερθούμε μετά στην νέα υπηρεσία.

Αυτό δεν παίζει να γίνει αυτήν την περίοδο.

Οπότε θα μείνουμε με την υπάρχων υπηρεσία χωρίς Ευρωπαϊκή κάλυψη. Έχει άλλες συνέπειες αυτές;

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Δοκίμασα σήμερα να βάλω την viva κάρτα στο GPay και την δέχτηκε κανονικοτατα
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα σήμερα να βάλω την viva κάρτα στο GPay και την δέχτηκε κανονικοτατα
Αυτό είναι πολύ καλό νέο, πιθανόν να έρθει το gpay επίσημα στην Ελλάδα

 

Sent from my Power 3 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι πολύ καλό νέο, πιθανόν να έρθει το gpay επίσημα στην Ελλάδα

 

Sent from my Power 3 using Tapatalk

 

Σήμερα :)

https://support.google.com/pay/answer/10173490

Link to comment
Share on other sites

ΤΕΛΕΙΑ :)

 

Google pay για όλους

 

Sent from my Power 3 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

 

Μολις προσθεσα την N26 καρτα μου στο google pay. Την curve ακομα δεν την δεχεται για ανεπαφες πληρωμες.

Link to comment
Share on other sites

Ούτως ή άλλως πληρώναμε με Curve και Gpay έως τώρα.. Τι άλλαξε; το θέμα θα ήταν να μπορώ να βάλω απευθείας την πιστωτική μου ας πούμε στην εφαρμογή και να μπορώ να κάνω και δόσεις και τα πάντα..
Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις νiva μπορείς (δεν ξέρω για δόσεις δεν έχω την εν λόγο κάρτα)

 

... τελικά η Viva έχει βάλει τα γυαλιά στις μεγάλες τράπεζες....

 

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Ούτως ή άλλως πληρώναμε με Curve και Gpay έως τώρα.. Τι άλλαξε; το θέμα θα ήταν να μπορώ να βάλω απευθείας την πιστωτική μου ας πούμε στην εφαρμογή και να μπορώ να κάνω και δόσεις και τα πάντα..

 

Η monese και η curve οντως μπορουσαν να προστεθουν και πριν στο gpay (εκτος απο τη δικη μου curve που μαλλον εχει καποιο προβλημα), αλλα οι υπολοιπες (n26, viva και revolut με ελληνικη διευθυνση) δεν μπορουσαν να προστεθουν για ανεπαφες συναλλαγες.

Link to comment
Share on other sites

Το Google Pay από που το κατεβάσατε;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το Google Pay από που το κατεβάσατε;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Επίσημα, περιμένουμε ακόμα. Αν και για το δικό μου, δεν περιμένω υποστήριξη... :(

Link to comment
Share on other sites

apkmirror....

 

Γνωστό εδώ και πολύ καιρό.

 

Επί του επίσημου τρόπου τώρα. Τελικά κατάφερα να ενεργοποιήσω το G Pay μέσω revolut.

Ανοίγεις το revolut αν έχεις (το είχα κάνει ενημέρωση χτες το βράδυ), ενερογποιείς από εκεί το google pay και μετά πας στις ρυθμίσεις της συσκευής

(Settings --> Google --> Account Services -=-> Google Pay)

Edited by thodoris85
Link to comment
Share on other sites

Απ' όσο γνωρίζω αν κάνω λογαριασμό στο Curve και συνδέσω την debit της Εθνικής και κάνω αγοράς μέσω του GPlay, αυτές θα προσμετρώνται στο αφορολόγητο.

 

Επειδή όμως προσπαθώ να συνδέσω την κάρτα μου και δεν την δέχεται, υπάρχουν άλλες κάρτες με τις οποίες αν κάνω αγορές θα 'χτίζω' το αφορολόγητο;

 

Τί γίνεται για παράδειγμα με Revolut, Monese, N26;

 

Sent from my Huawei Mate 20 Pro by using Tapatalk

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Σύμφωνα με την νομοθεσία , χτίζεις το αφορολόγητο με οποιοδήποτε ηλεκτρονικό τρόπο ακόμα και με ταχυδρομικές επιταγές..

Είναι αδιάφορο αν ο τρόπος αυτός καταγράφεται στην πληροφόρηση των κωδικών 049 και 050 ή όχι.

Για αυτόν ακριβώς τον λόγο σου δίνεται κάποια πληροφόρηση και οι κωδικοί αυτοί δεν προσυμπληρώνονται.

Εσύ συμπληρώνεις ότι θέλεις φτάνει να μπορείς να το αποδείξεις αν χρειαστεί.

Link to comment
Share on other sites

Ρώτησα γιατί έχω διαβάσει σε forum posts στα οποία αναφέρονταν ότι οι αγορές μέσω καρτών πλην της Curve, δεν προσμετρώνται στο αφορολόγητο. Και όλα αυτά σύμφωνα με την προσωπική εμπειρία των χρηστών που έγραφαν.

 

Γιατί τώρα στην περίπτωση μου η Curve δεν δέχεται την κάρτα της Εθνικής, δεν μπορώ να καταλάβω!!

Και έχω διαβάσει σε threads που αφορούν το Apple Pay, χρήστες να μην έχουν πρόβλημα εδώ και ~1 χρόνο που υπάρχει η υπηρεσία στην Ελλάδα.

 

Sent from my Huawei Mate 20 Pro by using Tapatalk

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Έχω μια απορία με την curve, τελικά πόσο είναι ασφαλής η συγκεκριμένη υπηρεσία δίνοντάς της πρόσβαση στις κάρτες και κατ επέκταση στους τραπεζικούς λογαριασμούς μας;
Link to comment
Share on other sites

Έχω μια απορία με την curve, τελικά πόσο είναι ασφαλής η συγκεκριμένη υπηρεσία δίνοντάς της πρόσβαση στις κάρτες και κατ επέκταση στους τραπεζικούς λογαριασμούς μας;
Όσο ασφαλείς είσαι αγοράζοντας κάτι ηλεκτρονικά με πιστωτική κάρτα

 

Sent from my Power 3 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Όσο ασφαλείς είσαι αγοράζοντας κάτι ηλεκτρονικά με πιστωτική κάρτα

 

Sent from my Power 3 using Tapatalk

 

Η πιστωτική έχει άλλα εχέγγυα ασφαλείας όσον αφορά το shopping protection. Εδώ δεν έχουν κάποια άδεια τραπεζική παρά μόνο το πλάνο προστασίας της Mastercard.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, σήμερα είχα κάνει νέο λογαριασμό στο Revolut, δημιούργησα νεα virtual debit card, και την σύνδεσα με το Google Pay (εφόσον ήρθε επίσημα στην Ελλάδα). Μπορώ εγώ τώρα (εφόσον υπάρχει υπόλοιπο μέσα), μέσω το Google Pay, να κάνω αγορές σε φυσικά καταστήματα με τη συγκεκριμένη κάρτα;

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, σήμερα είχα κάνει νέο λογαριασμό στο Revolut, δημιούργησα νεα virtual debit card, και την σύνδεσα με το Google Pay (εφόσον ήρθε επίσημα στην Ελλάδα). Μπορώ εγώ τώρα (εφόσον υπάρχει υπόλοιπο μέσα), μέσω το Google Pay, να κάνω αγορές σε φυσικά καταστήματα με τη συγκεκριμένη κάρτα;

 

Ακριβώς. Ενεργοποιείς το NFC να επιλέγει το google pay για όταν θες να πληρώνεις με τη συγκεκριμένη κάρτα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, σήμερα είχα κάνει νέο λογαριασμό στο Revolut, δημιούργησα νεα virtual debit card, και την σύνδεσα με το Google Pay (εφόσον ήρθε επίσημα στην Ελλάδα). Μπορώ εγώ τώρα (εφόσον υπάρχει υπόλοιπο μέσα), μέσω το Google Pay, να κάνω αγορές σε φυσικά καταστήματα με τη συγκεκριμένη κάρτα;

 

Ναι κανονικά. Χθες πρόσθεσα Revolut και N26 στο GPay και σήμερα έκανα αγορές με το NFC χωρίς κανένα πρόβλημα. Βέβαια όλες οι συναλλαγές που έκανα ήταν με την N26 αλλά δεν νομίζω με την Revolut να είχα θέμα.

 

Ασχετο, το App πότε θα είναι διαθέσιμο, ξέρουμε; Εμένα ακόμη μου βγάζει ότι δεν είναι διαθέσιμο για την χώρα μου.

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση σχετικά με την curve. Θέλω να δω λίγο πως δουλεύει για να κατεβάσω την εφαρμογή αν έχω καταλάβει σωστά.

Μπορώ να προσθέσω κάρτες από ελληνικές τράπεζες, σωστά; Σε αυτές μετράνε οι πόντοι που δίνει η κάθε τράπεζα/κάρτα;

 

Έχει δοκιμαστεί από κανέναν με yes και με affinity;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...