Jump to content

Money wallets (viva, skrill, revolut κλπ)


nico4gr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Είναι χειρόγραφα τα στοιχεία στην ταυτότητα? .αν ναι, πρέπει να βγάλεις καινουργια. Το ίδιο αντιμετωπίζω και από βδομάδα πάω να βγάλω νέα ταυτότητα.

Κλείδωσαν τον λογαριασμό μου και μόνο αν κάνω ταυτοποίηση θα μπορέσω να τον χρησιμοποιησω.

Όχι τίποτε άλλο, αλλά είχα χρήματα μέσα (όχι πολλά άλλα και παλι) αλλιώς δε θα έδινα σημασία

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Καλησπέρα.

 

 

 

Η Revolut μου ζητάει να ξανά δώσω την ταυτότητα. Την ανεβάζω αλλά δε τη δέχεται. Πως θα κάνω ταυτοποίηση;

Εδώ και μήνες έχει ξεκινήσει δεύτερη ταυτοποίηση για όλους και θέλει αγγλικούς χαρακτήρες και όχι χειρόγραφα όπως αναφέρθηκε.

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Εχουν οι ταυτότητες αγγλικούς χαρακτήρες?

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εχουν οι ταυτότητες αγγλικούς χαρακτήρες?

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Λατινικούς φαντάζομαι εννοεί.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως και στην αδερφή μου κάναμε ταυτοποίηση με νέα ταυτότητα και μετά 2-3 εβδομάδες ήρθε μήνυμα ότι απορρίφθηκε και πρέπει να γίνει ξανά

 

Δεν το έχουμε κάνει μέχρι στιγμής

 

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Σε περίπτωση που δε μπορεί να γίνει ταυτοποίηση, πως περνούμε τα ευρώ μας πίσω?

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν περνάει η ταυτοποίηση δοκιμάστε να μιλήσετε μέσω chat με την εξυπηρέτηση πελατών, γράφοντας "live agent" σου στέλνει υπάλληλος και το θέμα λύνεται.
Link to comment
Share on other sites

Σε περίπτωση που δε μπορεί να γίνει ταυτοποίηση, πως περνούμε τα ευρώ μας πίσω?

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

σου εχουν κλειδώσει τον λογαριασμό;

Link to comment
Share on other sites

Όχι, δουλεύει κανονικά αν και έχει πολύ λίγα χρήματα (<5 ευρω) τώρα

 

Μόλις έρθει η αδερφή μου από διακοπές θα κάνουμε την ταυτοποίηση, η ρεβολουτ είναι χρήσιμη

 

Sent from my Power 3 using Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 14 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Όχι, δουλεύει κανονικά αν και έχει πολύ λίγα χρήματα (<5 ευρω) τώρα

 

Μόλις έρθει η αδερφή μου από διακοπές θα κάνουμε την ταυτοποίηση, η ρεβολουτ είναι χρήσιμη

 

Sent from my Power 3 using Tapatalk

Σόρρυ που απάντησα

... δεν είχα προσέξει ότι το μήνυμα δεν απευθύνεται σε μένα.

 

Sent from my Power 3 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους! Έχω διαβάσει σχεδόν όλο το νήμα αλλά έχω μια απορία... Λοιπόν έχω κάνει εγγραφή στην curve.. Έχω λάβει την φυσική κάρτα και την έχω ενεργοποιήσει.. Έχω περάσει στην curve την χρεωστική μου (Πειραιώς)... Χρησιμοποιώ την curve δουλεύει κανονικά σε pos και με χρήση pin και ανέπαφα..

Τώρα το θέμα μου είναι να περάσω την curve στο Google pay... Το κινητό μου (poco f2) είχε προεγκατεστημενο το Google pay αλλά ανενεργο..την ενεργοποίησα την εφαρμογή και προσπαθώ να περάσω την κάρτα curve στο pay... Χρειάζεται να βάλω κάπου στην εφαρμογή Google pay αγγλική διεύθυνση;;; ρωτάω γιατί βάζω τα στοιχεία της κάρτας, μετά ζητάει διεύθυνση και βάζω την δική μου αλλά με λατινικούς χαρακτήρες.. Μετά μου ζητάει επαλήθευση της κάρτας μέσω SMS αλλά δεν μου έρχεται SMS... Κάνω κάτι λάθος;;

 

Στάλθηκε από το POCO F2 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

σου εχουν κλειδώσει τον λογαριασμό;
Μπορώ να συνδεθώ μόνο εφόσον γίνει ταυτοποίηση.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους! Έχω διαβάσει σχεδόν όλο το νήμα αλλά έχω μια απορία... Λοιπόν έχω κάνει εγγραφή στην curve.. Έχω λάβει την φυσική κάρτα και την έχω ενεργοποιήσει.. Έχω περάσει στην curve την χρεωστική μου (Πειραιώς)... Χρησιμοποιώ την curve δουλεύει κανονικά σε pos και με χρήση pin και ανέπαφα..

Τώρα το θέμα μου είναι να περάσω την curve στο Google pay... Το κινητό μου (poco f2) είχε προεγκατεστημενο το Google pay αλλά ανενεργο..την ενεργοποίησα την εφαρμογή και προσπαθώ να περάσω την κάρτα curve στο pay... Χρειάζεται να βάλω κάπου στην εφαρμογή Google pay αγγλική διεύθυνση;;; ρωτάω γιατί βάζω τα στοιχεία της κάρτας, μετά ζητάει διεύθυνση και βάζω την δική μου αλλά με λατινικούς χαρακτήρες.. Μετά μου ζητάει επαλήθευση της κάρτας μέσω SMS αλλά δεν μου έρχεται SMS... Κάνω κάτι λάθος;;

 

Στάλθηκε από το POCO F2 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Και κάτι τελευταίο... Παρατηρώ ότι η εφαρμογή Google pay είναι προεγκατεστημενη στο κινητό αλλά όπως είπα κ πριν ανενεργή.. Την ενεργοποιώ αλλά μετά από λίγο ξανααπενεργοποιειται.. Δεν μπορώ όμως να την διαγράψω.. Πως μπορώ να εγκαταστήσω την apk από το apkmirror?? Την έχω κατεβάσει αλλά δεν μου βγάζει εγκατάσταση αλλά ενημέρωση της ήδη υπάρχουσας.. Τι να κάνω;;

Σορρυ για το μεγάλο μήνυμα..

 

Στάλθηκε από το POCO F2 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Λογικά θα κάνεις ενημέρωση της ήδη υπάρχουσας

 

Όταν εβαλα curve monese dicpoket στο Google pay θυμάμαι έβγαζε συμπληρωμένη την διεύθυνση μου στην Ελλάδα

 

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Λογικά θα κάνεις ενημέρωση της ήδη υπάρχουσας

 

Όταν εβαλα curve monese dicpoket στο Google pay θυμάμαι έβγαζε συμπληρωμένη την διεύθυνση μου στην Ελλάδα

 

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

Κι εμένα αυτόματα μου έβαλε την διεύθυνση αλλά κολλάει στην επαλήθευση της κάρτας curve.. Βασικά δεν μου έρχεται κανένα SMS...

 

Στάλθηκε από το POCO F2 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Και κάτι τελευταίο... Παρατηρώ ότι η εφαρμογή Google pay είναι προεγκατεστημενη στο κινητό αλλά όπως είπα κ πριν ανενεργή.. Την ενεργοποιώ αλλά μετά από λίγο ξανααπενεργοποιειται.. Δεν μπορώ όμως να την διαγράψω.. Πως μπορώ να εγκαταστήσω την apk από το apkmirror?? Την έχω κατεβάσει αλλά δεν μου βγάζει εγκατάσταση αλλά ενημέρωση της ήδη υπάρχουσας.. Τι να κάνω;;

Σορρυ για το μεγάλο μήνυμα..

 

Στάλθηκε από το POCO F2 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Βγαλτην και πέρνα την κατεβασμένη.

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Και όσον αφορά αυτό το θέμα...;; ;;

 

"Καλησπέρα σε όλους! Έχω διαβάσει σχεδόν όλο το νήμα αλλά έχω μια απορία... Λοιπόν έχω κάνει εγγραφή στην curve.. Έχω λάβει την φυσική κάρτα και την έχω ενεργοποιήσει.. Έχω περάσει στην curve την χρεωστική μου (Πειραιώς)... Χρησιμοποιώ την curve δουλεύει κανονικά σε pos και με χρήση pin και ανέπαφα..

Τώρα το θέμα μου είναι να περάσω την curve στο Google pay... Το κινητό μου (poco f2) είχε προεγκατεστημενο το Google pay αλλά ανενεργο..την ενεργοποίησα την εφαρμογή και προσπαθώ να περάσω την κάρτα curve στο pay... Χρειάζεται να βάλω κάπου στην εφαρμογή Google pay αγγλική διεύθυνση;;; ρωτάω γιατί βάζω τα στοιχεία της κάρτας, μετά ζητάει διεύθυνση και βάζω την δική μου αλλά με λατινικούς χαρακτήρες.. Μετά μου ζητάει επαλήθευση της κάρτας μέσω SMS αλλά δεν μου έρχεται SMS... Κάνω κάτι λάθος;;"

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια...οσοι εχετε περασει την Curve στο google pay εχετε κανει καμια συγκεκριμενη "πατεντα" με αλλαγη διευθυνσης κλπ?

Ρωταω γιατι ενω περναω τα στοιχεια της καρτας στο gpay, στην επαληθευση δεν μου ερχεται ποτέ sms με το verification code...και ο αριθμος τηλεφωνου μου εμφανιζεται κανονικα κ ειναι σωστος! καμια ιδεα τι παιζει?

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια...οσοι εχετε περασει την Curve στο google pay εχετε κανει καμια συγκεκριμενη "πατεντα" με αλλαγη διευθυνσης κλπ?

Ρωταω γιατι ενω περναω τα στοιχεια της καρτας στο gpay, στην επαληθευση δεν μου ερχεται ποτέ sms με το verification code...και ο αριθμος τηλεφωνου μου εμφανιζεται κανονικα κ ειναι σωστος! καμια ιδεα τι παιζει?

 

Είναι bug της Curve. Θα τους στείλεις μήνυμα γράφοντας το πρόβλημα σου και θα στο διορθώσουν.

Link to comment
Share on other sites

Είναι bug της Curve. Θα τους στείλεις μήνυμα γράφοντας το πρόβλημα σου και θα στο διορθώσουν.

 

Εστειλα ενα μαιλ στο support...για να δουμε...θα γινει τιποτα; γιατι εχω διαβασει οτι και το support τους δεν ειναι και πολυ δυνατο..

Link to comment
Share on other sites

Είναι bug της Curve. Θα τους στείλεις μήνυμα γράφοντας το πρόβλημα σου και θα στο διορθώσουν.

Εμένα αυτό το bug το λύνουν από τον περασμένο Απρίλιο. Άσε που το τελευταίο διάστημα μου κάνει διπλές και τριπλές χρεώσεις σε διάφορες αγορές. Και κάνουν πόσες βδομάδες για refund μετά από μαιλ. Πρέπει να στείλεις εκατό μαιλ να απαντήσουν. Και το ωραίο είναι απαντώντας ότι έχουν μεγάλο όγκο μηνυμάτων να διαχειριστούν γι αυτό αργούν.

Αν δεν μπορούν ή να πάρουν άτομα ή να το κλείσουν. Πρέπει να έχουν πολλά προβλήματα με την πλατφόρμα τους έπειτα από το κλείσιμο της wirecard.

Edited by katsiletra
Link to comment
Share on other sites

Αααα κατάλαβα!!! Άμα μου λες έτσι δεν βλέπω να μπαίνει η curve στο gpay... Mε βλέπω να χρησιμοποιώ κατευθείαν την winbank με nfc...
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, προσπαθώ να στείλω λεφτά από μια προπληρωμένη κάρτα της εθνικής στη ρεβολουτ και τρώω συνέχεια άκυρο.έχουν αλλάξει κάτι; είχα ξανά στείλει πριν κάτι μήνες από την ίδια χωρίς πρόβλημα

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Αααα κατάλαβα!!! Άμα μου λες έτσι δεν βλέπω να μπαίνει η curve στο gpay... Mε βλέπω να χρησιμοποιώ κατευθείαν την winbank με nfc...

 

Εγώ αυτό κάνω έστω κι αν χρειάζεται να κάνω δύο κλικ παραπάνω. Με βολεύει κιόλας γιατί μπορώ να επιλέγω με ποια κάρτα θέλω να πληρώσω. Επίσης με την winbank παίρνω και τα yellows κανονικά στους μεγάλους συνεργάτες.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...