Jump to content

Money wallets (viva, skrill, revolut κλπ)


nico4gr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Συγνώμη για να καταλάβω: πληρώνετε με το κινητό ανέπαφα με την εφαρμογή απενεργοποιημενη;

Μου έχει σπάσει τα νευρα τις τελευταίες μέρες να απενεργοποιείται και να την κάνω ενεργοποίηση όλη την ώρα.

Ενώ μέχρι πριν 4 μέρες περίπου δούλευε κανονικά.

Δεν σκέφτηκα καν να δοκιμάσω να πληρώσω με την εφαρμογή εξαφανισμένη. Μου φαίνεται πολύ περίεργο αν δουλεύει έτσι.

 

Στάλθηκε από το Mi 9T μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δεν ξέρω τι γίνεται όταν η εφαρμογή είναι απενεργοποιημενη αν και φαντάζομαι δεν θα έχεις πρόβλημα. Εγώ πάντως χρησιμοποιώ το GPay (Ν26 & Revolut) κανονικά για ανέπαφες συναλλαγές από τις 17/11 χωρίς να έχω κατεβάσει το App (μη διαθέσιμο για την χώρα μου στο Google Play). Απλά αν θέλω να αλλάξω κάρτα πρέπει να πάω στις ρυθμίσεις του κινητού > Google > Υπηρεσίες λογαριασμού > Google Pay

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Όλα τα τερματικά υποστηρίζουν Gpay;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Google Pay: Pay with your phone and send cash

 

disables itself all the time, it's annoying

 

Απάντηση προγραμματιστή:

Hi Bart. In your country, Google Pay works a bit differently: There's no app to download. To get started, add your cards to Google Pay in your settings (g.co/help/37hd9k). When you're ready to make a NFC payment unlock your phone & hold the back of your phone to the NFC payment terminal.

 

 

 

Sent from my Power 3 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Google Pay: Pay with your phone and send cash

 

disables itself all the time, it's annoying

 

Απάντηση προγραμματιστή:

Hi Bart. In your country, Google Pay works a bit differently: There's no app to download. To get started, add your cards to Google Pay in your settings (g.co/help/37hd9k). When you're ready to make a NFC payment unlock your phone & hold the back of your phone to the NFC payment terminal.

 

 

 

Sent from my Power 3 using Tapatalk

 

Συνεχίζω να μην το βρίσκω πάντως.

Link to comment
Share on other sites

Για ποιο μιλάς;;;

 

Sent from my Power 3 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Για ποιο μιλάς;;;

 

Sent from my Power 3 using Tapatalk

 

Το Google Pay στο Play Store.

Link to comment
Share on other sites

Στο μήνυμα πιο πάνω λέει ο Αμερικανός ότι δεν υπάρχει εφαρμογή για την Ελλάδα, απλά βάζεις τις κάρτες σύμφωνα με τις οδηγίες που δίνει και κανείς πληρωμές χωρίς να έχεις παρούσα την εφαρμογή. Για αυτό εξαφανίζεται συνέχεια.

 

Μπερδεμένα πράγματα αλλά τα παιδιά πιο πάνω λένε ότι δουλεύει μια χαρά.

 

Sent from my Power 3 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Απλά αν θέλω να αλλάξω κάρτα πρέπει να πάω στις ρυθμίσεις του κινητού > Google > Υπηρεσίες λογαριασμού > Google Pay

 

Μέχρι να αποφασίσει ο θείος Γουγλις να μας δώσει εφαρμογή η να μην την κανει disable νομίζω οτι είναι η καλύτερη λύση.

Link to comment
Share on other sites

Πώς πλήρωσες; Τι κάρτα πέρασες μεσα στο google pay? Revolut?

 

Στάλθηκε από το Mi 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Έχω πληρώσει και με curve , n26, revolut virtual και φυσική , όλα αυτά μέσω Google pay

 

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι, έχω μια προπληρωμένη την οποία συνέχεια χάνω, σε τερματικό λέω εάν τους λέω το μακρυναρη να το πληκτρολογούν χωρίς να την περνάω και απλά να βάζω εγώ το πιν;
Όχι, διότι το PIN που πληκτρολογείς βρίσκεται στο Chip της κάρτας και επαληθεύεται τοπικά στο POS.
logo-vwclub-2016.png
Link to comment
Share on other sites

Google Pay: Pay with your phone and send cash

 

disables itself all the time, it's annoying

 

Απάντηση προγραμματιστή:

Hi Bart. In your country, Google Pay works a bit differently: There's no app to download. To get started, add your cards to Google Pay in your settings (g.co/help/37hd9k). When you're ready to make a NFC payment unlock your phone & hold the back of your phone to the NFC payment terminal.

 

 

 

Sent from my Power 3 using Tapatalk

Και εγώ την ίδια απάντηση πήρα.6fb0a2bde0cfd935e156d49683b6b27d.jpg

 

Sent from my Redmi Note 8T using Tapatalk

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς το g2 είναι ρουταρισμενο, την προπληρωμένη τη δέχτηκε πάντως.τουλάχιστον να βάλει υποστήριξη η εθνική για πληρωμή με nfc και να δέχεται όλες τις κάρτες της εθνικής

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς το g2 είναι ρουταρισμενο, την προπληρωμένη τη δέχτηκε πάντως.τουλάχιστον να βάλει υποστήριξη η εθνική για πληρωμή με nfc και να δέχεται όλες τις κάρτες της εθνικής

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Και που είναι ρουταρισμενο τι έγινε;

Μια χαρά δουλεύει το Gpay εδώ και μήνες με ρουταρισμενα κινητά.

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα μετά απο πολλές μέρες προσπαθειών και επικοινωνίας με την εξυπηρέτηση (τρόπος του λέγειν, σήμερα στέλνεις μήνυμα σε 10 μέρες απαντάνε), κατάφερα να προσθέσω την curve (ελληνικό bin) στο google pay.
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα μετά απο πολλές μέρες προσπαθειών και επικοινωνίας με την εξυπηρέτηση (τρόπος του λέγειν, σήμερα στέλνεις μήνυμα σε 10 μέρες απαντάνε), κατάφερα να προσθέσω την curve (ελληνικό bin) στο google pay.

 

Με το "ελληνικό bin" τί εννοείς;

 

Προσπαθώ από τις 14/11 να περάσω την κάρτα της Εθνικής στην Curve και δεν τη δέχεται.

Μετά πόσα μηνύματα στην εξυπηρέτηση της Curve, το Σάββατο μου ζήτησαν να τους δώσω τα πρώτα ψηφία της κάρτας μου για να δουν τι φταίει, και ακόμη περιμένω νέα τους... :(

 

Sent from my Huawei Mate 20 Pro by using Tapatalk

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Με το "ελληνικό bin" τί εννοείς;

 

Προσπαθώ από τις 14/11 να περάσω την κάρτα της Εθνικής στην Curve και δεν τη δέχεται.

Μετά πόσα μηνύματα στην εξυπηρέτηση της Curve, το Σάββατο μου ζήτησαν να τους δώσω τα πρώτα ψηφία της κάρτας μου για να δουν τι φταίει, και ακόμη περιμένω νέα τους... :(

 

Sent from my Huawei Mate 20 Pro by using Tapatalk

 

https://binlist.net/

 

Βάζεις τα πρώτα ψηφία της κάρτας σου στο παραπάνω site και σου λέει τη χώρα έκδοσης της κάρτας.

Δεν ξέρω αν έχει κάποια σημασία πάντως απεγκατέστησα την εφαρμογή του google pay και πρόσθεσα την κάρτα απο τις ρυθμίσεις του τηλεφώνου (ρυθμίσεις - Google - υπηρεσίες λογαριασμού - google pay).

Edited by mythos_bt
Link to comment
Share on other sites

Βγήκε νέα ενημέρωση του Google Pay, μπορεί πιθανόν να λύσει το θέμα με την αυτόματη απενεργοποίηση της εφαρμογής. (Μπορεί και όχι)

 

Sent from my Redmi Note 8T using Tapatalk

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

https://binlist.net/

 

 

 

Βάζεις τα πρώτα ψηφία της κάρτας σου στο παραπάνω site και σου λέει τη χώρα έκδοσης της κάρτας.

 

Δεν ξέρω αν έχει κάποια σημασία πάντως απεγκατέστησα την εφαρμογή του google pay και πρόσθεσα την κάρτα απο τις ρυθμίσεις του τηλεφώνου (ρυθμίσεις - Google - υπηρεσίες λογαριασμού - google pay).

Δεν έχω φτάσει ακόμη στο σημείο να ασχοληθώ με το GPay, ΔΕΝ μπορώ να περάσω την κάρτα της Εθνικής στην Curve.

 

Την έχω περάσει σε Revolut όμως μου είναι άχρηστο μιας και μόνο με Curve οι αγορές που κάνεις μετράνε στο αφορολόγητο.

 

Sent from my Huawei Mate 20 Pro by using Tapatalk

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω φτάσει ακόμη στο σημείο να ασχοληθώ με το GPay, ΔΕΝ μπορώ να περάσω την κάρτα της Εθνικής στην Curve.

 

Την έχω περάσει σε Revolut όμως μου είναι άχρηστο μιας και μόνο με Curve οι αγορές που κάνεις μετράνε στο αφορολόγητο.

 

Sent from my Huawei Mate 20 Pro by using Tapatalk

 

Κατάλαβα, εγω απο ελληνικές κάρτες έχω προσθέσει μόνο μια πιστωτική της αλφα. Θα δοκιμάσω να προσθέσω και μια χρεωστική της εθνικής.

Edit: Πρόσθεσα τη χρεωστική της εθνικής αλλα δεν την επαληθεύει. Μόλις πατάω το "verify", ανοίγει μια λευκή σελίδα στην εφαρμογή που δεν γράφει τίποτα.

Edited by mythos_bt
Link to comment
Share on other sites

Κατάλαβα, εγω απο ελληνικές κάρτες έχω προσθέσει μόνο μια πιστωτική της αλφα. Θα δοκιμάσω να προσθέσω και μια χρεωστική της εθνικής.

 

Edit: Πρόσθεσα τη χρεωστική της εθνικής αλλα δεν την επαληθεύει. Μόλις πατάω το "verify", ανοίγει μια λευκή σελίδα στην εφαρμογή που δεν γράφει τίποτα.

 

Σ' εμένα δεν βγάζει λευκή σελίδα, μου γράφει ότι δεν μπορεί να περάσει την κάρτα και έχει ως επιλογές το "Ok" και το "Contact Support".

 

Sent from my Huawei Mate 20 Pro by using Tapatalk

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Σ' εμένα δεν βγάζει λευκή σελίδα, μου γράφει ότι δεν μπορεί να περάσει την κάρτα και έχει ως επιλογές το "Ok" και το "Contact Support".

 

Sent from my Huawei Mate 20 Pro by using Tapatalk

 

Δηλαδή εσένα δεν την προσθέτει καν την καρτα. Εγω με την curve ξεκίνησα να έχω προβλήματα απο την αρχη, τα οποια βεβαια λυνονται αλλα οι χρονοι ειναι απαράδεκτοι. Αρχικα δεν μπορουσα να ολοκληρωσω την εγγραφη, μου ελεγε οτι "Δυστυχως δεν μπορουν να μου προσφερουν την curve". Μετα ειχα προβλημα με το google pay....

Εγραψα ξανα στην εξυπηρετηση για το θεμα με την επαληθευση της χρεωστικης της εθνικης, σε καμια βδομαδα που θα μου απαντησουν θα επανελθω.

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή εσένα δεν την προσθέτει καν την καρτα. Εγω με την curve ξεκίνησα να έχω προβλήματα απο την αρχη, τα οποια βεβαια λυνονται αλλα οι χρονοι ειναι απαράδεκτοι. Αρχικα δεν μπορουσα να ολοκληρωσω την εγγραφη, μου ελεγε οτι "Δυστυχως δεν μπορουν να μου προσφερουν την curve". Μετα ειχα προβλημα με το google pay....

 

Εγραψα ξανα στην εξυπηρετηση για το θεμα με την επαληθευση της χρεωστικης της εθνικης, σε καμια βδομαδα που θα μου απαντησουν θα επανελθω.

Ναι, δεν την περνάει καθόλου.

 

Και πιστεύω ότι σίγουρα το πρόβλημα είναι δικό τους και όχι της κάρτας γιατί μπόρεσα και την πέρασα χωρίς κανένα πρόβλημα στην Revolut, αλλά όπως έγραψα δεν είναι λύση για μένα γιατί η χρήση που θα κάνω με την Revolut μέσω του GPay δεν θα προσμετράται στο αφορολόγητο.

 

 

Θα περιμένω κι εγώ να δω αν και πότε θα απαντήσουν από το Support, και αν θα δώσουν λύση στο πρόβλημα μου, ή θα ρίξουν το φταίξιμο στην Εθνική/κάρτα και δεν θα βγάζω άκρη.

 

Sent from my Huawei Mate 20 Pro by using Tapatalk

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω φτάσει ακόμη στο σημείο να ασχοληθώ με το GPay, ΔΕΝ μπορώ να περάσω την κάρτα της Εθνικής στην Curve.

 

Την έχω περάσει σε Revolut όμως μου είναι άχρηστο μιας και μόνο με Curve οι αγορές που κάνεις μετράνε στο αφορολόγητο.

 

Sent from my Huawei Mate 20 Pro by using Tapatalk

Πώς γίνεται να περάσεις κάρτα εθνικής στη ρεβολουτ;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Σ' εμένα δεν βγάζει λευκή σελίδα, μου γράφει ότι δεν μπορεί να περάσει την κάρτα και έχει ως επιλογές το "Ok" και το "Contact Support".

 

Sent from my Huawei Mate 20 Pro by using Tapatalk

 

Εσύ πρόσθεσες πριν την κάρτα κανονικά και μετά σου βγάζει αυτό;

 

Λοιπόν, και εγώ έκανα λογαριασμό Curve για να βάλω την Eurobank, την σύνδεσα. Και μετά όταν ήθελα να ξανά μπω στο Curve αλλά δεν με άφηνε να μπω, μου έλεγε να βάλω την κάρτα μου και δεν την έβαζε. Έκανα εκκαθάριση την εφαρμογή της Curve, έκανα login και μπήκε κανονικά, και σύνδεσα τη κάρτα μέσω G Pay.

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...