Jump to content

Money wallets (viva, skrill, revolut κλπ)


nico4gr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έκανα μια δοκιμή με 10€ και βλέπουμε μόλις έρθει η χρέωση στην κάρτα της eurobank.

Και στη τελική κάνω το back in time αν με χρεώσει η eurobank ως ανάληψη

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Έκανα μια δοκιμή με 10€ και βλέπουμε μόλις έρθει η χρέωση στην κάρτα της eurobank.

Και στη τελική κάνω το back in time αν με χρεώσει η eurobank ως ανάληψη

Σωστός..

Δέκα χαρακτήρες.. Χαχα

Link to comment
Share on other sites

Έκανα μια δοκιμή με 10€ και βλέπουμε μόλις έρθει η χρέωση στην κάρτα της eurobank.

Και στη τελική κάνω το back in time αν με χρεώσει η eurobank ως ανάληψη

 

Σε χρεωσε τελικα?

 

Με το cashback (YES) τι εγινε?

Link to comment
Share on other sites

Σε χρεωσε τελικα?

 

Με το cashback (YES) τι εγινε?

 

Μόλις το έλεγξα, στο ebanking μου το βγάζει ως "ΑΓΟΡΑ".

 

Αναφορικά με τους πόντους της yes , θα σε γελάσω γιατί πλέον δε μπορούμε να δούμε αναλυτικά μέσω της ιστοσελίδας που έχουν για ενημέρωση.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις το έλεγξα, στο ebanking μου το βγάζει ως "ΑΓΟΡΑ".

 

Αναφορικά με τους πόντους της yes , θα σε γελάσω γιατί πλέον δε μπορούμε να δούμε αναλυτικά μέσω της ιστοσελίδας που έχουν για ενημέρωση.

 

Φοβερος!

 

Thanks

Link to comment
Share on other sites

Μέσω Curve έχεις πάρει σίγουρα το 1% στην YES.

Και κατευθείαν να έκανες top-up στην Revolut με την κάρτα YES, σαν αγορά θα το έβλεπε (όχι σαν ανάληψη μετρητών) και θα έπαιρνες και πάλι το 1%. Απλά το MCC της Revolut είναι τέτοιο που δεν χτίζεις αφορολόγητο, ενώ το MCC της Curve συγκαταλέγεται στους αποδεκτούς κωδικούς του Υπουργείου Οικονομικών και συνεπώς χτίζεις και αφορολόγητο! ;)

logo-vwclub-2016.png
Link to comment
Share on other sites

Όσο έμπαινα μέσα στο community της Curve για να ελέγχω μήπως μου απάντησαν στο πρόβλημα που έχω, είχα δει posts που ανέφεραν διπλό χρεώσεις.

 

Ίσως να πρέπει να ρωτήσεις κι εσύ.

 

 

Όσον αφορά για το πότε θα σου απαντήσουν, ο Θεός βοηθός. Εγώ περιμένω από τις 14/11 !!!!

 

Sent from my Huawei Mate 20 Pro by using Tapatalk

 

Η απάντηση που έλαβα :

 

"Thanks for getting in touch and I’m sorry to hear you’ve been charged twice.

 

We identified an issue which meant that some customers experienced declines/transaction errors when making payments on 01.12.2020. This has now been fixed and transactions through Curve are being processed as normal.

 

If you received the goods for your purchase, the merchant will still need to collect the payment so they have sent through an “offline transaction” to cover this. For a while, it may seem like you were double charged, but the first authorisation will drop off after 7 days.

 

We understand that this is frustrating and we’re very sorry for the inconvenience caused. We’re continuing to investigate the root cause of this incident to prevent further problems from now on.

 

Have a great day and if there is anything else you’d like us to help you with, feel free to drop us a message.

Best wishes,

Kristian

Team Curve"

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

Η απάντηση που έλαβα :

 

 

 

"Thanks for getting in touch and I’m sorry to hear you’ve been charged twice.

 

 

 

We identified an issue which meant that some customers experienced declines/transaction errors when making payments on 01.12.2020. This has now been fixed and transactions through Curve are being processed as normal.

 

 

 

If you received the goods for your purchase, the merchant will still need to collect the payment so they have sent through an “offline transaction” to cover this. For a while, it may seem like you were double charged, but the first authorisation will drop off after 7 days.

 

 

 

We understand that this is frustrating and we’re very sorry for the inconvenience caused. We’re continuing to investigate the root cause of this incident to prevent further problems from now on.

 

 

 

Have a great day and if there is anything else you’d like us to help you with, feel free to drop us a message.

 

Best wishes,

 

Kristian

 

Team Curve"

Εσένα σου απάντησαν, και απ' ότι φαίνεται το περίβλημα λύθηκε/θα λυθεί.

 

Εγώ ακόμη στο περίμενε είμαι. :(

 

Sent from my Huawei Mate 20 Pro by using Tapatalk

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

https://www.cnbc.com/2020/12/08/digital-bank-revolut-breaks-even-in-november.html

 

Revolut, Europe’s $5.5 billion digital bank, quietly broke even in November

 

Παλι καλα γιατι ηταν ολο μειον!

 

“In terms of financials, we broke even in November and we’re doing much better compared to pre-Covid times,”

 

Θα βγαζει και δανεια λεει πλεον!

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να βγάλω μια curve στον πατέρα μου να βάλει μέσα τις 4-5 κάρτες που έχει και να πληρώνει με Google pay απευθείας ΑΛΛΑ είναι 58 χρονών και η ταυτότητα του είναι από όταν ήταν 20+ με ελληνικούς χειρόγραφους χαρακτήρες καθώς και η φωτογραφία με το τώρα καμία σχέση... Δεν έχουμε ελπίδα έτσι;; εννοείται προσπάθησα να κάνω λογαριασμό αλλά δε δέχτηκε τη selfie με τις φωτογραφίες της ταυτότητας..
Link to comment
Share on other sites

να βγαλει νεα ταυτοτητα.

λιγα λεπτα υποθεση ειναι ;)

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

να βγαλει νεα ταυτοτητα.

λιγα λεπτα υποθεση ειναι ;)

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Κάτι είπες τώρα.... Πόσες φορές τα έχουμε πει... Άστο..

Link to comment
Share on other sites

χωρις νεα ταυτότητα δε θα μπορεί να παει σε υπηρεσιες ομως.

προσωπικά με ταυτότητα ~20 ετων απ την ημερομηνία εκδοσης της, χαρη με καναν σε δημοσιες υπηρεσίες και τραπεζες την τελευταια φορα που πήγα.

αναγκάστηκα να βγαλω νεα

 

 

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα.

Εχθες ενεργοποίησα ενα νέο λογαριασμό στην curve για μια συνάδελφο και σε λιγότερο απο 10 λεπτά ήταν όλα ετοιμα. Η ταυτοποίηση εγινε με ελληνική αστυνομική ταυτότητα.

iPad Pro 2020, iPhone 12 pro max
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα.

Εχθες ενεργοποίησα ενα νέο λογαριασμό στην curve για μια συνάδελφο και σε λιγότερο απο 10 λεπτά ήταν όλα ετοιμα. Η ταυτοποίηση εγινε με ελληνική αστυνομική ταυτότητα.

 

Και σε εμένα περίπου τόσο πήρε όταν έκανα νέο λογαριασμό Curve.

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

χωρις νεα ταυτότητα δε θα μπορεί να παει σε υπηρεσιες ομως.

προσωπικά με ταυτότητα ~20 ετων απ την ημερομηνία εκδοσης της, χαρη με καναν σε δημοσιες υπηρεσίες και τραπεζες την τελευταια φορα που πήγα.

αναγκάστηκα να βγαλω νεα

 

 

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Είσαι ο μοναδικός άνθρωπος από τον πληροφορήθηκα πως είχε θέμα με ληγμένο Δελτίο Ταυτότητας (λήγουν στα 15 έτη βάσει του Ν.3585/2007) σε δημόσιες υπηρεσίες και τράπεζες! Μέχρι τώρα όσοι αλλάζουν το κάνουν για να ταξιδέψουν στο εξωτερικό ή για να αποκτήσουν πρόσβαση σε υπηρεσίες fintech!

logo-vwclub-2016.png
Link to comment
Share on other sites

οταν εβγαλα τη φωτο ημουν παιδακι ρε συ (13 χρονων) οπως και οι περισσότεροι φαντάζομαι.

καμια σχεση με το πως είμαι τωρα.

 

οπως ειπα και πριν, εντελως χαρηστικά με εξυπηρετησαν.

 

μεχρι και η wind με είπε: "σίγουρα εισαι εσυ????"

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος όπως η Curve αλλά να μη θέλει ταυτότητες κλπ να το δουλέψω με Google pay να το βάλω στον πατέρα μου να πληρώνει έτσι ανέπαφα;
Link to comment
Share on other sites

Αν έχω curve, και προσθέσω την κάρτα του πατέρα μου. Όλα κανονικά, με το δικό του όνομα στοιχεία κτλ όπως τα γράφει η κάρτα.

Μετράει για το δικό του αφορολόγητο μιας και η χρέωση γίνεται με τη δική του κάρτα. Σωστά;

 

Υπάρχει τρόπος όπως η Curve αλλά να μη θέλει ταυτότητες κλπ να το δουλέψω με Google pay να το βάλω στον πατέρα μου να πληρώνει έτσι ανέπαφα;

Αν ισχύει το παραπάνω που γράφω, ίσως είναι και λύση για τον πατέρα σου. Θα του βάλεις εφαρμογή με τα δικά σου στοιχεία στο κινητό του, με την κάρτα του.

Αρκεί η curve να "αφήνει" να έχεις δυο εφαρμογές με ίδια στοιχεία

Link to comment
Share on other sites

Έχει δοκιμάσει κανείς με curve και από πίσω πιστωτική Πειραιώς, αν παίρνει την επιστροφή 3% στα πρατήρια της AVIN;
Link to comment
Share on other sites

Έχει δοκιμάσει κανείς με curve και από πίσω πιστωτική Πειραιώς, αν παίρνει την επιστροφή 3% στα πρατήρια της AVIN;

 

Όχι δε γίνεται αυτό, θέλει την κάρτα να περάσεις κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

Το φαντάστηκα αυτό, γιατί κάπου πήρε το μάτι σε άλλες κάρτες γίνεται αυτό, μόνο yellows δεν παίρνεις κανονικά.
Link to comment
Share on other sites

Το φαντάστηκα αυτό, γιατί κάπου πήρε το μάτι σε άλλες κάρτες γίνεται αυτό, μόνο yellows δεν παίρνεις κανονικά.
Με την ,curve είναι σαν να αγοράζεις κάτι στην Αγγλία , αν με αγορές στην Αγγλία η κάρτα που έχει από πίσω έχει κάτι σε μπόνους θα το πάρεις αν όχι δεν πάρεις

 

Sent from my Power 3 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Διάβασα κάπου ότι με την Eurobank έχει κανονικά επιστροφή στα ΈΚΟ, αλλά μάλλον είναι ράδιο αρβύλα.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...