Jump to content

Money wallets (viva, skrill, revolut κλπ)


nico4gr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μου κάνει εντύπωση το ότι σου δουλεύει και η Revolut σε 4.2.2. Είχα την εντύπωση ότι και αυτή 4.4.Χ και πάνω θέλει. Έχει κανονικό e-banking η Ν26. Και η Leupay επίσης σαν εναλλακτική. Η Ν26 θέλει αποκλειστικά διαβατήριο για την ταυτοποίηση και γίνεται -στην Ελλάδα- μόνο με βιντεοκλήση -την έκανα προχθές- και δίνει ασφάλεια καταθέσεων ως 100.000€, η Leupay δέχεται και ταυτότητα την οποία κάνεις upload στο site της και δεν παρέχει ασφάλεια.

Η Revolut κατά τη γνώμη μου έχει το μεγάλο μειονέκτημα του κοινόχρηστου λογαριασμού για τα εμβάσματα τα οποία στη συνέχεια πιστώνονται στο ατομικό account του καθενός -μεγάλες καθυστερήσεις αρκετές φορές και προσωρινά "χαμένα" εμβάσματα πράγματα τα οποία θα τα ξέρεις βέβαια αφού την έχεις ήδη- το οποίο ταυτόχρονα από άλλη άποψη είναι και πλεονέκτημα γιατί μας καθιστά λιγότερο ευάλωτους σε "ελέγχους" που ενδέχεται να σκαρφιστεί κάθε τωρινός ή μελλοντικός υπουργός οικονομικών του φαιδρού και ληστρικού κράτους στο οποίο ζούμε. Αυτό το τελευταίο αντίθετα είναι το μειονέκτημα των άλλων 2 εναλλακτικών (κυρίως τη Ν26 των "πρόθυμων" σε κάτι τέτοια Γερμανών φοβάμαι εγώ) οι οποίες διατηρούν τα όποια πλεονεκτήματα έχει το ατομικό ΙΒΑΝ. Τσάμπα είναι. Άνοιξε λογαριασμό σε όλα να υπάρχει και βλέπεις πως πάει και πράττεις αναλόγως.

 

Ξεκίνησα τη revolut με 4.2.1 που είχα στο προηγούμενο κινητό.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Καλησπέρα στην παρέα,

 

Έκανα και εγώ Revolut και δοκιμαστικά έβαλα με έμβασμα 10€, μετά από 5 μέρες πέρασαν κανονικά στη revolut.

Στις 22/02 τη συνέδεσα με το paypal και από τότε αναμένω το 4ψήφιο νούμερο για την ολοκλήρωση της σύνδεσης.

Έχουν περάσει 4 μέρες, ξέρετε γενικά πόσο καιρό κάνει?

Τους έστειλα ερώτημα στο support και email αλλά δεν απάντησαν ακόμα, μόνο τις τυπικές bot απαντήσεις.

Thanks in advance.

Link to comment
Share on other sites

Έχεις ελέγξει την εφαρμογή στο κινητό σου, για τον 4ψήφιο;
Link to comment
Share on other sites

Έχεις ελέγξει την εφαρμογή στο κινητό σου, για τον 4ψήφιο;

 

την ελέγχω, λογικά υποθέτω θα μου έρθει μήνυμα στο "support"?

Link to comment
Share on other sites

την ελέγχω, λογικά υποθέτω θα μου έρθει μήνυμα στο "support"?

Όχι,στις συναλλαγές παίζει να φαίνεται σαν ανάλυση του λογαριασμού σου

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Όχι, θα φανεί στην 1η σελίδα με τη μορφή PpXXXXcode και χρέωση £1
Link to comment
Share on other sites

Όχι,στις συναλλαγές παίζει να φαίνεται σαν ανάλυση του λογαριασμού σου

 

Να είσαι καλά!!!

Η πλάκα είναι ότι στο PayPal το έγραφε ακριβώς που θα το βρω!

Ευτυχώς έχουμε το myphone και τα τσακάλια του!!! :)

Link to comment
Share on other sites

Παιδία, όσοι χρησιμοποιήτε το Revolut, έχετε δεί καθόλου αν μετά τον πρώτο χρόνο χρεώνει συνδρομή;

Sony Xperia Z Ultra

Cubot X17 3/32

Lenovo A588t

Vernee Apollo Lite 4/32

Xiaomi Redmi Note 5 4/64

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει κλείσει χρόνος για κανένα αφού δημιουργήθηκε λίγο πριν από τα CC.
Link to comment
Share on other sites

Μην αγχωνεσαι. Αν ειναι καλη λυση και εχει λογικη συνδρομη θα πληρωσουμε και θα την κρατησουμε. Αν δεν ειναι την διακοπτουμε. Δεν εχουμε υπογραψει οτι θα την εχουμε για παντα
Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Καλημερα εχω στειλει εμβασμα απο πειραιως στη revolut απο 14/3,δεν εχει φανει ακομα το ποσο,ειναι λογικο?ποσες μερες συνηθως χρειαζεται?
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα εχω στειλει εμβασμα απο πειραιως στη revolut απο 14/3,δεν εχει φανει ακομα το ποσο,ειναι λογικο?ποσες μερες συνηθως χρειαζεται?

 

Εγώ που βάζω συνήθως μου κάνει 3 εργάσιμες. Δοκιμασμένο με Eurobank και Εθνική. Στην σελίδα λέει 3-5 εργάσιμες.

Άσκηση & Τρόπος Ζωής

Όσα θέλετε να μάθετε για την άσκηση...!

http://askisitroposzwis.blogspot.gr/

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα εχω στειλει εμβασμα απο πειραιως στη revolut απο 14/3,δεν εχει φανει ακομα το ποσο,ειναι λογικο?ποσες μερες συνηθως χρειαζεται?

 

Οταν φτάνει τις 5 μέρες πρέπει να στείλεις μήνυμα στο suport τους. Αυτό μας το είπαν οι ίδιοι με μήνυμα τους.

Link to comment
Share on other sites

Οταν φτάνει τις 5 μέρες πρέπει να στείλεις μήνυμα στο suport τους. Αυτό μας το είπαν οι ίδιοι με μήνυμα τους.

 

Σε ευχαριστω πολυ

Link to comment
Share on other sites

Οταν φτάνει τις 5 μέρες πρέπει να στείλεις μήνυμα στο suport τους. Αυτό μας το είπαν οι ίδιοι με μήνυμα τους.

 

5 εργασιμες ημερες

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Απο sportsdirect μπορουμε να ψωνισουμε με τη revolut? Επειδη αρχικα την θελω για εκει και δευτερευοντως για καποια ψιλοπραγματακια απο ebay.l, οποιος ξερει για sportsdirect παρακαλω να μου απαντησει.
Link to comment
Share on other sites

Χωρίς να το έχω δοκιμάσει δεν βλέπω κάποιο λόγο να μην μπορείς.

 

Επειδη εχω απογοητευτει κανοντας προσπαθεια με ολους τους τυπους καρτων απο Ελλάδα και καρτας συνδεδεμενης με το πειπαλ, το εχω παρει απο φοβο μηπως κολλησει η διαδικασια.

Δηλαδη αν η συναλλαγη αντιμετωπιζεται σαν οποιαδηποτε mastercard ελευθερης χωρας (γιατι εμεις ζουμε σε ενα καθεστως γενικου περιορισμου), τοτε το λογικο ειναι οτι δεν υπαρχει λογος να μην εκτελεστει κανονικα η συναλλαγη.

 

Απλώς καποιος που εχει αγορασει με ρεβολουτ θα ηθελα να μου επιβεβαιωσει, να προχωρησω στη δημιουργια της.

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ έχω αγοράσει με revolut και μέσω paypal και χωρίς αλλά όχι από sportsdirect. Από κει έχω αγοράσει με amex της άλφα και πέρασε χωρίς πρόβλημα.
Link to comment
Share on other sites

Ωραια... Αλλά παω να γραφτω και δεν μου ερχεται κανενα σμσ στο κινητο για να προχωρησω στη ρεβολουτ.

Ακυρο, μετα απο αρκετες προσπαθειες μου εστειλε

Edited by Mihalisgggg
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρες!

Περνάω την εφαρμογή revolut σε Lenovo A850+

κάνω λογαριασμό, μου έρχεται το sms επιβεβαίωσης, το εισάγω, μπαίνω

στο αρχικό menu αλλά με πετάει

συνέχεια έξω η εφαρμογή, οποιοδήποτε κουπί και να πατήσω!!!

Δεν το κάνει σε καμία άλλη εφαρμογή, τί λέτε να παίζει???

Link to comment
Share on other sites

Έχεις κάνει εκκαθάριση δεδομένων, κατάργηση και εγκατάσταση πάλι (αφού κανεις ένα reboot το τηλέφωνο πριν από αυτό) ?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Απο sportsdirect μπορουμε να ψωνισουμε με τη revolut? Επειδη αρχικα την θελω για εκει και δευτερευοντως για καποια ψιλοπραγματακια απο ebay.l, οποιος ξερει για sportsdirect παρακαλω να μου απαντησει.

 

εχω αγορασει εγω χωρις κανενα προβλημα.

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...