Jump to content

Money wallets (viva, skrill, revolut κλπ)


nico4gr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλη σας μέρα και καλη χρόνια,ήθελα να ρωτησω πως ολοκληρωνουμε τη διαδικασία της εγγραφής στη revolut card,έχω φτασει στο σημείο που μου δείχνει την κάρτα και απο κάτω 3 βήματαμε το πρωτο μμαρκαρισμένο.Πως προχωραω για να βάλω χρήματα?ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Καλη σας μέρα και καλη χρόνια,ήθελα να ρωτησω πως ολοκληρωνουμε τη διαδικασία της εγγραφής στη revolut card,έχω φτασει στο σημείο που μου δείχνει την κάρτα και απο κάτω 3 βήματαμε το πρωτο μμαρκαρισμένο.Πως προχωραω για να βάλω χρήματα?ευχαριστω

 

Πατάς το Top up και επιλεγεις Top up via Transfer.

θα ανοιξει παραθυρο με όλες τις πληροφορίες που χρειαζεσαι για να στειλεις εμβασμα μεσω ebanking, απο λογαριασμό που ειναι στο ονομα σου.

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

Πατάς το Top up και επιλεγεις Top up via Transfer.

θα ανοιξει παραθυρο με όλες τις πληροφορίες που χρειαζεσαι για να στειλεις εμβασμα μεσω ebanking, απο λογαριασμό που ειναι στο ονομα σου.

 

Οκ το εκανα και μου ζήτησε τα στοιχεια της κάρτας και μετα μου δείχνει το ποσο που έβαλα με αχνά γραμματα στην κεντρικη οθόνη.Είναι έτοιμο για χρηση?

Link to comment
Share on other sites

Οκ το εκανα και μου ζήτησε τα στοιχεια της κάρτας και μετα μου δείχνει το ποσο που έβαλα με αχνά γραμματα στην κεντρικη οθόνη.Είναι έτοιμο για χρηση?

 

Εγω σου εγραψα την επιλογη απο λογαριασμό. Όχι απο καρτα. Απο καρτα δεν γινεται λογω capital control. Αν εσυ εβαλες Top up by Card, πέρασες αριθμό καρτας και ποσό και σου γραφει το ποσό στην αρχικη οθονη, οπως λες, με αχνα γραμματα και ισως την ενδειξη pending, σημαίνει οτι τα χρηματα αφαιρεθηκαν απο την καρτα και θα πιστωθούν στη Revolut σε 2-5 εργασιμες ημερες

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

Εγω σου εγραψα την επιλογη απο λογαριασμό. Όχι απο καρτα. Απο καρτα δεν γινεται λογω capital control. Αν εσυ εβαλες Top up by Card, πέρασες αριθμό καρτας και ποσό και σου γραφει το ποσό στην αρχικη οθονη, οπως λες, με αχνα γραμματα και ισως την ενδειξη pending, σημαίνει οτι τα χρηματα αφαιρεθηκαν απο την καρτα και θα πιστωθούν στη Revolut σε 2-5 εργασιμες ημερες

 

ok οποτε την πατησα ε?τώρα τι κάνω,αφαιρούνται αμέσως?μήπως να τα σηκωσω για να μην δουν χρήματα μέσα και να το κάνω όπως λες?η να το αφήσω όπως είναι όταν μπουν?σορυ σε ζαλιζω

Link to comment
Share on other sites

ok οποτε την πατησα ε?τώρα τι κάνω,αφαιρούνται αμέσως?μήπως να τα σηκωσω για να μην δουν χρήματα μέσα και να το κάνω όπως λες?η να το αφήσω όπως είναι όταν μπουν?σορυ σε ζαλιζω

 

Δεν την πατησες. Αν μπηκαν τα χρηματα ενταξει, κανενα προβλημα. Απλα περιμενεις ...

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

Δεν την πατησες. Αν μπηκαν τα χρηματα ενταξει, κανενα προβλημα. Απλα περιμενεις ...

 

οκ,μπήκα στο e banking και δεν έχουν αφαιρεθεί,δεν έγινε κινηση ακομα,

Link to comment
Share on other sites

οκ,μπήκα στο e banking και δεν έχουν αφαιρεθεί,δεν έγινε κινηση ακομα,

 

Ουτε εχουν δεσμευτει;

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

ουτε,ακόμα τουλαχιστον

 

Τοτε μαλλον δεν πετυχε ....

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

Οκ ,τι να πω,σε ευχαριστώ πολυ.Θα προσπαθήσω παλι με τον τροπο που ειπες και βλεπουμε

Εγω εχω στειλει 3 φορες μεσω ebaniking απο τραπεζικο λογαριασμό. Την πρωτη απο AlphaBank την δευτερη απο Πειραιως και την τριτη απο Εθνικη. Τις δυπ πρωτες πηγαν τα χρηματα. Η τριτη εγινε σημερα και περιμενω

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω στειλει 3 φορες μεσω ebaniking απο τραπεζικο λογαριασμό. Την πρωτη απο AlphaBank την δευτερη απο Πειραιως και την τριτη απο Εθνικη. Τις δυπ πρωτες πηγαν τα χρηματα. Η τριτη εγινε σημερα και περιμενω

 

Να μαστε παλι,ακόμα δεν έχω καταφέρει ,χρειάζομαι βοήθεια.Με την επιλογή via transfer τι κάνουμε?με βγάζει σε μια οθόνη με στοιχεια και δεν μπορω να κάνω τίποτα.Θέλω κάτι απο aliexpress,πως το κάνουμε?Αν θα μπορούσες λίγο αναλυτικά θα σου ήμουν ευγνώμων,δεν ξέρω και πολλά,προσπαθώ,σ'ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Σημειώνεις τα στοιχεία που λέει στο via transfer, πας στο ebanking της τράπεζας σου και στέλνεις έμβασμα στο εξωτερικό με αυτά τα στοιχεία.
Link to comment
Share on other sites

Σημειώνεις τα στοιχεία που λέει στο via transfer, πας στο ebanking της τράπεζας σου και στέλνεις έμβασμα στο εξωτερικό με αυτά τα στοιχεία.

 

Ναι, δεν κανεις τιποτα απο την εφαρμογη. Απλα στελνεις εμβασμα με ebanking , με αυτα τα στοιχεια

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

Ααα,οκ ρε παιδιά λέω κι εγω,εμένα βέβαια όπως είπα κι εχτες με το φιλο alfeio επειδή ίσως ακολούθησα την πρωτη επιλογή και εφτιαξα την κάρτα κατα λάθος,όταν τώρα επιλέγω via transfer,δεν έχω να συμπληρωσω τίποτα,τα βγάζει κατευθείαν κι επανω έχει το euro με μπλε έντονο χρωμα,οποτε αυτά τα στοιχεια που βλέπω τα βσζω στο e banking.Μετα παιδιά στο aliexpress ας πούμε πως το κάνω?γιατί οι επιλογές που λέει για καρτες δεν περνάει τίποτα,πως θα κάνω την πληρωμή?
Link to comment
Share on other sites

Θα περιμένεις τρεις τέσσερεις ημέρες να εμφανιστούν τα λεφτά στη revolut και μετά θα μπορείς να πληρώσεις στο aliexpress με τα στοιχεία της κάρτας που γράφει στο mycard.
Link to comment
Share on other sites

Θα περιμένεις τρεις τέσσερεις ημέρες να εμφανιστούν τα λεφτά στη revolut και μετά θα μπορείς να πληρώσεις στο aliexpress με τα στοιχεία της κάρτας που γράφει στο mycard.

 

Καλη σου μέρα,θα εμφανιστούν τα χρήματα κσι θα τα δω κάπου?

Link to comment
Share on other sites

Θα περιμένεις τρεις τέσσερεις ημέρες να εμφανιστούν τα λεφτά στη revolut .

 

Εστειλα εμβασμα στις 9 πμ της Τεταρτης 06/01(αργια) και εμφανιστηκαν τα χρηματα στις 8 μμ χθες Πεμπτη 07/01 στην εφαρμογη. Πολυ γρηγορα

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω στειλει 3 φορες μεσω ebaniking απο τραπεζικο λογαριασμό. Την πρωτη απο AlphaBank την δευτερη απο Πειραιως και την τριτη απο Εθνικη. Τις δυπ πρωτες πηγαν τα χρηματα. Η τριτη εγινε σημερα και περιμενω

 

Το reference number σε ποιο πεδίο στο έμβασμα μέσω webbanking της τράπεζας Πειραιώς το έβαλες;

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τελικά βρήκα άτομο από την εξυπηρέτηση, τους έστειλα την απόδειξη της κατάθεσης από το ebanking και την επόμενη μέρα τα λεφτά ήταν στην θέση τους. Τώρα το τι έφταιξε μόνο αυτοί το ξέρουν

 

Όταν λες βρήκα άτομο τη εννοείς; Υπάρχει κάποιο τηλέφωνο υποστήριξης που μπορούμε να καλέσουμε; Ρωτάω γιατί έχω στείλει τα χρήματα με έμβασμα από την προηγούμενη τρίτη και δεν έχουν εμφανιστεί ακόμη.

Με webanking μέσω τράπεζας πειραιώς.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας.Θελω να σας ρωτησω μερικα πραγματα για την revolut.1ον:Απο τραπεζα πειραιος καθε φορα που θα θελω να βαλω λεφτα στην revolut θα χρεωνομαι καποιο χρηματικο ποσο?(π.χ 1 ευρω για καθε "φορτωμα" της καρτας).2ον:Πρεπει να ανεβαζεις λεφτα στον λογαριασμο σου στη revolut μονο απο ebanking λογαριασμο σου ή μπορεις απο οποιονδιποτε λογαριασμο ebanking ακομα και αν δεν ειναι στο ονομα σου?

3ον:Για να παρω το κουπονι για τα 7pounds τι πρεπει να κανω?Ισχυει μονο για την πρωτη φορα που βαζεις λεφτα στο λογαριασμο?

Μπορει οι ερωτησεις μου να ειναι χαζες αλλα δεν το εχω ψαξει παραπανω και θελω να αποκτησω μια καρτα revolut

Link to comment
Share on other sites

1) Το εξερχόμενο έμβασμα από ebanking στην Πειραιώς χρεώνεται 1€. Δεν είναι φόρτωμα της κάρτας, είναι το κόστος του εξερχόμενου έμβασματος

2) Ο λογαριασμός από τον οποίο στέλνεις πρέπει να είναι στο όνομά σου.

3) Δεν γνωρίζω.

Edited by nico4gr
Link to comment
Share on other sites

Κατεβασα την εφαρμογη android εκανα εγγραφή μου εστειλαν sms ολα καλα αλλλα δεν μπορω να χρεισιμοποιησω την καρτα γιατι θελουν επιβεβαίωση με το δίπλωμα οδηγησης αλλα δεν μπορω με τιποτα να το βγαλω φωτο !!!

τι να κανω?

Oneplus 6
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...