Jump to content

Money wallets (viva, skrill, revolut κλπ)


nico4gr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

για αναληψη με revolut απο ΑΤΜ η προμήθεια απο τη μερια της τράπεζας είναι αυτη που λενε για ανάληψη με καρτα αλλης τράπεζας;

 

εκανε κανείς πρόσφατα;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Η curve δεν θα κέρδιζε περισσότερο αν το δικό της android app πραγματοποιούσε απευθείας την εκτέλεση NFC συναλλαγών;
logo-vwclub-2016.png
Link to comment
Share on other sites

για αναληψη με revolut απο ΑΤΜ η προμήθεια απο τη μερια της τράπεζας είναι αυτη που λενε για ανάληψη με καρτα αλλης τράπεζας;

 

εκανε κανείς πρόσφατα;

 

ναι αυτό είναι ,μέχρι 3€ αν θυμάμαι καλά.Αν ζητήσεις πχ 100€ θα σου τραβήξει 103€ απο τον λογαριασμό

Link to comment
Share on other sites

To Samsung Pay είναι διαθέσιμο προς το παρόν σε Γαλλία, Ιταλία, Ισπανία, Σουηδία, Ελβετία, Ρωσιά και Ηνωμένο Βασίλειο. Στην Ελλάδα δεν θα παίξει.

 

Στην Ελλάδα θα παίξει όταν η samsung κάνει σύμβαση με κάποιο πιστωτικό ίδρυμα (καλή ώρα όπως πχ έκανε η garmin).

Our greatest weakness lies in giving up. The most certain way to succeed is always to try just one more time -- Thomas A. Edison
Link to comment
Share on other sites

ναι αυτό είναι ,μέχρι 3€ αν θυμάμαι καλά.Αν ζητήσεις πχ 100€ θα σου τραβήξει 103€ απο τον λογαριασμό
Κάποιες μικρές τράπεζες δεν κρατάνε προμήθεια αν κάνεις ανάληψη από revolut. Πριν αρκετό καιρό είχα κάνει ανάληψη από την τράπεζα Optima στον Πειραιά και την ΗSBC και δεν με χεεωσε. Δεν γνωρίζω αν ισχύει ακόμα.

 

Sent from my Power 3 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Κάποιες μικρές τράπεζες δεν κρατάνε προμήθεια αν κάνεις ανάληψη από revolut. Πριν αρκετό καιρό είχα κάνει ανάληψη από την τράπεζα Optima στον Πειραιά και την ΗSBC και δεν με χεεωσε. Δεν γνωρίζω αν ισχύει ακόμα.

 

Sent from my Power 3 using Tapatalk

 

Το έχω ακούσει αυτό που λες.Απλα είναι δύσκολο να βρεις ΑΤΜ τους .

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Επειδή διαβάζω σε κάποια μηνύματα για Google pay σε ρολόι https://support.google.com/wearos/answer/7643998?co=GENIE.Platform%3DAndroid&hl=en

Την πάτησα, πήρα το ticwatch pro 3 κι έμαθα. Το Google pay σε Wear OS δουλεύει μόνο σε Australia, Canada, France, Germany, Switzerland, Italy, Poland, Russia, Spain, UK, or US. Για να δουλέψει σε άλλες χώρες χρειάζεται πατέντα με εφαρμογή που έβγαλε κάποιος στο xda.

Το γράφω για να μην την πατήσει κι άλλος. Επειδή ήρθε Ελλάδα για κινητά ΔΕΝ σημαίνει πως δουλεύει και στα Wear OS ρολόγια.

 

Στάλθηκε από το Mi 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

άρα με τα λεγάμενά σου οτι βρηκα σε σκρουτζ παρόλο που είναι android δεν παιζει.δηλαδη απο την παρακατω λιστα ποιο λειτουργεί;

 

https://www.skroutz.gr/c/1705/Smartwatches/f/779004_1092404/Android-NFC.html?order_by=pricevat&order_dir=asc

Φίλε μου δεν ξέρω σε ποιο μπορείς από αυτά που μου λες να πληρώσεις με το ρολόι. Ξέρω σίγουρα πως το Wear OS σίγουρα δεν υποστηρίζει ανέπαφες πληρωμές Ελλάδα. Κι επίσης ξέρω σίγουρα πως το Garmin pay δουλεύει Ελλάδα με κάρτα revolut. Το δουλεύω εδώ κι ένα μήνα με vivoactive 4 χωρίς κανένα πρόβλημα. Το ίδιο και η γυναίκα μου με vivoactive 3.

 

edit :βλέπω fitbit pay δουλεύει Ελλάδα με curve και revolut. Δεν είχα ποτέ fitbit για να σου πω σίγουρα.

3b3a693bd6d80d6888229e5331149a94.jpg

Edited by efbill
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Επειδή διαβάζω σε κάποια μηνύματα για Google pay σε ρολόι https://support.google.com/wearos/answer/7643998?co=GENIE.Platform%3DAndroid&hl=en

Την πάτησα, πήρα το ticwatch pro 3 κι έμαθα. Το Google pay σε Wear OS δουλεύει μόνο σε Australia, Canada, France, Germany, Switzerland, Italy, Poland, Russia, Spain, UK, or US. Για να δουλέψει σε άλλες χώρες χρειάζεται πατέντα με εφαρμογή που έβγαλε κάποιος στο xda.

Το γράφω για να μην την πατήσει κι άλλος. Επειδή ήρθε Ελλάδα για κινητά ΔΕΝ σημαίνει πως δουλεύει και στα Wear OS ρολόγια.

 

Στάλθηκε από το Mi 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ούτε η Κύπρος περιλαμβάνεται στην λίστα που λες και προχτές είδα φίλο μου με Garmin ρολόι και Google Pay να πληρώνει μια χαρά εδώ στο νησί.

 

Το πρόβλημα είναι μόνο στο Ticwatch Pro 3?

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αυτό με τις προμήθειες καταντάει κουραστικό λιγάκι
Μα δεν παίρνεις Revolut για να κάνεις αναλήψεις.

Αλλού είναι η δύναμη της.

 

90% του κόσμου κάνει αναλήψεις από την τράπεζα του χωρίς Revolut.

 

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Ούτε η Κύπρος περιλαμβάνεται στην λίστα που λες και προχτές είδα φίλο μου με Garmin ρολόι και Google Pay να πληρώνει μια χαρά εδώ στο νησί.

 

Μήπως πλήρωσε με Garmin Pay και όχι με Google Pay? To πρώτο υποστηρίζεται από την Τράπεζα Κύπρου, ίσως και από άλλες τράπεζες στην Κύπρο.

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

με curve δεν θα παιξει Ελλάδα;και κάτι ακόμα άν κάποιος έχει smartwatch με nfc, για google pay απαιτείτε και κάρτα sim στο ωρολόι;

 

:):):):)

Άλλο λες και αλλο λέω.

 

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 66 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Φίλε μου δεν ξέρω σε ποιο μπορείς από αυτά που μου λες να πληρώσεις με το ρολόι. Ξέρω σίγουρα πως το Wear OS σίγουρα δεν υποστηρίζει ανέπαφες πληρωμές Ελλάδα. Κι επίσης ξέρω σίγουρα πως το Garmin pay δουλεύει Ελλάδα με κάρτα revolut. Το δουλεύω εδώ κι ένα μήνα με vivoactive 4 χωρίς κανένα πρόβλημα. Το ίδιο και η γυναίκα μου με vivoactive 3.

 

edit :βλέπω fitbit pay δουλεύει Ελλάδα με curve και revolut. Δεν είχα ποτέ fitbit για να σου πω σίγουρα.

3b3a693bd6d80d6888229e5331149a94.jpg

Garmin pay παίζει και με alphabank

 

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

Our greatest weakness lies in giving up. The most certain way to succeed is always to try just one more time -- Thomas A. Edison
Link to comment
Share on other sites

Ούτε η Κύπρος περιλαμβάνεται στην λίστα που λες και προχτές είδα φίλο μου με Garmin ρολόι και Google Pay να πληρώνει μια χαρά εδώ στο νησί.

 

Το πρόβλημα είναι μόνο στο Ticwatch Pro 3?

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μα δεν παίρνεις Revolut για να κάνεις αναλήψεις.

Αλλού είναι η δύναμη της.

 

90% του κόσμου κάνει αναλήψεις από την τράπεζα του χωρίς Revolut.

 

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

Σε Garmin ρολόι αποκλείεται να είχε Google pay. Garmin pay όπως έγραψαν παραπάνω υποστηρίζεται στην Κύπρο. Google pay σε Wear OS μόνο στις χώρες που έγραψα παραπάνω. Δεν είναι θέμα ticwatch είναι θέμα Wear OS /Google.

 

Στάλθηκε από το Mi 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σε Garmin ρολόι αποκλείεται να είχε Google pay. Garmin pay όπως έγραψαν παραπάνω υποστηρίζεται στην Κύπρο. Google pay σε Wear OS μόνο στις χώρες που έγραψα παραπάνω. Δεν είναι θέμα ticwatch είναι θέμα Wear OS /Google.

 

Στάλθηκε από το Mi 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Οκ, μάλλον είναι έτσι όπως τα λες.

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω μπερδευτεί με το θέμα των επιστροφών. Πχ αν με την κάρτα eurobank κάνω αγορές από jubo έχω 1% επιστροφή. Αν κάνω αγορές στο jubo μέσω curve δεν δικαιούμαι το 1% σωστά μιλάω;

 

Παίρνεις κανονικά το 1%

 

Αν όμως το jumbo ήταν συνεργαζόμενο με τη κάρτα και έδινε 3% ας πούμε δε θα έπαιρνες το 3% με την curve αλλά σκέτο 1% για αγορές από παντού. Επίσης δε μπορείς με την curve να κάνεις εξαργύρωση..

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω μπερδευτεί με το θέμα των επιστροφών. Πχ αν με την κάρτα eurobank κάνω αγορές από jubo έχω 1% επιστροφή. Αν κάνω αγορές στο jubo μέσω curve δεν δικαιούμαι το 1% σωστά μιλάω;

 

Επειδή έχω Eurobank σου λέω πως δεν παίρνεις καθόλου επιστροφή, η συναλλαγή είναι σαν να έχει γίνει μεταξύ της curve και της Eurobank και όχι μεταξύ της Eurobank και του Jumbo

Curve referral code: https://www.curve.com/join#DGP56ZMD 

 

Link to comment
Share on other sites

Επειδή έχω Eurobank σου λέω πως δεν παίρνεις καθόλου επιστροφή, η συναλλαγή είναι σαν να έχει γίνει μεταξύ της curve και της Eurobank και όχι μεταξύ της Eurobank και του Jumbo

 

Εγώ εδώ και χρόνια πάλι που κάνω όλες τις αγορές μέσω Curve αποκλειστικά, δε ξέρω που έχω την κάρτα της Eurobank να στο πω έτσι... Τη χρησιμοποιώ μόνο για εξαργύρωση... Οι πόντοι αποδίδονται κανονικά. Έχω τη Yes της Eurobank. Παίρνω τουλάχιστον 20-25€ το μήνα επιστροφή.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ εδώ και χρόνια πάλι που κάνω όλες τις αγορές μέσω Curve αποκλειστικά, δε ξέρω που έχω την κάρτα της Eurobank να στο πω έτσι... Τη χρησιμοποιώ μόνο για εξαργύρωση... Οι πόντοι αποδίδονται κανονικά. Έχω τη Yes της Eurobank. Παίρνω τουλάχιστον 20-25€ το μήνα επιστροφή.

 

Αν δεν κάνω λάθος η Yes! Είναι πιστωτική που ούτως ή άλλως δίνει 1% σε όλες τις συναλλαγές.Εγώ μιλάω για χρεωστική Eurobank που δίνει μόνο σε συγκεκριμένα καταστήματα επιστροφή

Curve referral code: https://www.curve.com/join#DGP56ZMD 

 

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν κάνω λάθος η Yes! Είναι πιστωτική που ούτως ή άλλως δίνει 1% σε όλες τις συναλλαγές.Εγώ μιλάω για χρεωστική Eurobank που δίνει μόνο σε συγκεκριμένα καταστήματα επιστροφή

 

Συγνώμη δε το κατάλαβα... Ναι πιστωτική είναι

Link to comment
Share on other sites

Το πρόγραμμα επιβράβευσης €πιστροφή λειτουργεί μόνο σε συνεργαζόμενες επιχειρήσεις, ενώ αντιθέτως το πρόγραμμα επιβράβευσης YES λειτουργεί και σε μη συνεργαζόμενες.

Όταν χρησιμοποιείς την Curve, την Paypal ή όποιο άλλο ενδιάμεσο για την συναλλαγή, τότε κερδίζεις μόνο όσο θα κέρδιζες σε οποιαδήποτε μη συνεργαζόμενη επιχείρηση.

Αν δώσεις στα Jumbo την Curve για μια οποιαδήποτε κάρτα, όπως για παράδειγμα με την χρεωστική, τότε δεν κερδίζεις €πιστροφή.

Αν έχεις την Cosmote World Mastercard και χρησιμοποιείς την Curve, τότε κερδίζεις μόνο μείωση στους λογαριασμούς Cosmote και όχι τυχόν €πιστροφή.

Αντίστοιχα αν έχεις την YES Visa και χρησιμοποιείς την Curve, τότε κερδίζεις μόνο 1% ακόμη και αν πας σε συνεργαζόμενη επιχείρηση του προγράμματος YES.

logo-vwclub-2016.png
Link to comment
Share on other sites

Πάει κλιμακωτά απ ότι έχω καταλάβει. Είχε ξεκινήσει από 8 νομίζω. Εμένα τώρα φαντάσου γράφει 20 μετά από δυο προσκλήσεις.

 

Δεν θυμάμαι πόσα μου έδινε η Revolut πριν ένα μήνα, αλλά τώρα έφτασε στα €22 για σύσταση νέου πελάτη υπό προϋποθέσεις.

logo-vwclub-2016.png
Link to comment
Share on other sites

Δεν θυμάμαι πόσα μου έδινε η Revolut πριν ένα μήνα, αλλά τώρα έφτασε στα €22 για σύσταση νέου πελάτη υπό προϋποθέσεις.
Κι εμένα χωρίς να έχω κάνει invite σε κάποιον φίλο μου, μου ήρθε email ενώ είδα και σχετική ειδοποίηση μέσα στο app, πως αν καλέσω κάποιον θα κερδίσω € 22,00.

 

Sent from my Huawei Mate 20 Pro by using Tapatalk

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Δεν θυμάμαι πόσα μου έδινε η Revolut πριν ένα μήνα, αλλά τώρα έφτασε στα €22 για σύσταση νέου πελάτη υπό προϋποθέσεις.

Εμένα τώρα δίνει 30€ αυτή τη στιγμή.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Επειδή διαβάζω σε κάποια μηνύματα για Google pay σε ρολόι https://support.google.com/wearos/answer/7643998?co=GENIE.Platform%3DAndroid&hl=en

Την πάτησα, πήρα το ticwatch pro 3 κι έμαθα. Το Google pay σε Wear OS δουλεύει μόνο σε Australia, Canada, France, Germany, Switzerland, Italy, Poland, Russia, Spain, UK, or US. Για να δουλέψει σε άλλες χώρες χρειάζεται πατέντα με εφαρμογή που έβγαλε κάποιος στο xda.

Το γράφω για να μην την πατήσει κι άλλος. Επειδή ήρθε Ελλάδα για κινητά ΔΕΝ σημαίνει πως δουλεύει και στα Wear OS ρολόγια.

 

Στάλθηκε από το Mi 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Σε ευχαριστώ για την πληροφορία. Σκόπευα να πάρω κι εγώ το ticwatch pro 3 για να μπορώ να πληρώνω με το ρολόϊ. Τελικά πήρα το garmin venu.

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ για την πληροφορία. Σκόπευα να πάρω κι εγώ το ticwatch pro 3 για να μπορώ να πληρώνω με το ρολόϊ. Τελικά πήρα το garmin venu.
Καλημέρα.

Και στα δύο πληρώνεις με το ρολόι??

Απο που το πήρες αν επιτρέπεται??

Ευχαριστώ

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Όλοι θέλουν να αλλάξουν τον κόσμο, αλλά κανένας δεν θέλει να αλλάξει τον εαυτό του
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Και στα δύο πληρώνεις με το ρολόι??

Απο που το πήρες αν επιτρέπεται??

Ευχαριστώ

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Καλημέρα. Το ticwatch έχει google pay και όπως ανέφερε ο φίλος παραπάνω δεν μπορεί να χρησιμοποιηθεί προς το παρόν στην Ελλάδα (παρότι μπορείς να πληρώσεις με google pay και συμβατή κάρτα χρησιμοποιώντας το κινητό). Το garmin έχει το garmin pay το οποίο λειτουργεί κανονικά στην Ελλάδα (με συμβατή κάρτα). Το πήρα από κωτσόβολο.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...