Jump to content

[Windows 10 Mobile] Προτάσεις και Απορίες Εφαρμογών


alex_gate_7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ενημερώθηκαν οι Επαφές.

(Έκδοση: 10.2.1551.0)

Android: Xiaomi PocoPhone F1 (6/128) Xiaomi Redmi Note 8 Pro (6/128) ✔ Xiaomi Mi Smart Band 6 NFC

iOSiPhone X (3/256) ✔ Microsoft LUMIA 950 XL & 950 XL Dual Sim (Black & White) Microsoft BAND

✔ Other: Display Dock HD-500 Continuum/Qi DT-904/Screen Sharing HD-10/Wireless Display Adapter V3

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ενημερώθηκαν οι Επαφές.

(Έκδοση: 10.2.1551.0)

Εγώ ακόμα στην 10.2.1163.0 είμαι! :(

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Ενημερώθηκαν οι Επαφές.

(Έκδοση: 10.2.1551.0)

Επιτέλους ήρθε και σε μένα η νέα ενημέρωση των επαφών και διορθώθηκε!!!:yahoo::yahoo:

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Βλέπω ότι διαφημίζουν στον alpha την εφαρμογή τους και έχει και για Windows. Δεν την είχαν αφαιρέσει πριν μερικούς μήνες;

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

Βλέπω ότι διαφημίζουν στον alpha την εφαρμογή τους και έχει και για Windows. Δεν την είχαν αφαιρέσει πριν μερικούς μήνες;

Υπάρχει κανονικά!

AlphaTV https://www.microsoft.com/store/apps/9nblggh07pqr

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς πως αφαιρείτε μια διπλή επαφή από το Viber;

Ούτε ξέρω πως μπήκε δύο φορές η ίδια επαφή! :worry:

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Δωρεάν ταινίες online με Ελληνικούς υπότιτλους. :up:

"Movies HD - FREE"

 

xtu1bvt8ZhgTbi-eFELx3exfsQdPnCtje71UmxT3P8mhXT0EUTOM70wbBPFzn8Zh027S=s85

 

Η καλύτερη streaming εφαρμογή για να βλέπετε online ταινίες στο κινητό σε HD με Ελληνικούς υπότιτλους και με δυνατότητα να τις κατεβάσετε αν θέλετε. Είναι εξαιρετική και πολύ γρήγορη. Έχει όλες τις καινούργιες ταινίες που κυκλοφορούν καθώς φυσικά και τις παλαιότερες. Είναι UWP app και εκτός από το τηλέφωνο η εφαρμογή λειτουργεί και σε υπολογιστές με X64 επεξεργαστή.

 

Movies HD - FREE :yahoo:

https://www.microsoft.com/el-gr/store/p/movies-hd-free/9p2l2xrp6kxv

Android: Xiaomi PocoPhone F1 (6/128) Xiaomi Redmi Note 8 Pro (6/128) ✔ Xiaomi Mi Smart Band 6 NFC

iOSiPhone X (3/256) ✔ Microsoft LUMIA 950 XL & 950 XL Dual Sim (Black & White) Microsoft BAND

✔ Other: Display Dock HD-500 Continuum/Qi DT-904/Screen Sharing HD-10/Wireless Display Adapter V3

Link to comment
Share on other sites

Δωρεάν ταινίες online με Ελληνικούς υπότιτλους. :up:

"Movies HD - FREE"

 

xtu1bvt8ZhgTbi-eFELx3exfsQdPnCtje71UmxT3P8mhXT0EUTOM70wbBPFzn8Zh027S=s85

 

Η καλύτερη streaming εφαρμογή για να βλέπετε online ταινίες στο κινητό σε HD με Ελληνικούς υπότιτλους και με δυνατότητα να τις κατεβάσετε αν θέλετε. Είναι εξαιρετική και πολύ γρήγορη. Έχει όλες τις καινούργιες ταινίες που κυκλοφορούν καθώς φυσικά και τις παλαιότερες. Είναι UWP app και εκτός από το τηλέφωνο η εφαρμογή λειτουργεί και σε υπολογιστές με X64 επεξεργαστή.

 

Movies HD - FREE :yahoo:

https://www.microsoft.com/el-gr/store/p/movies-hd-free/9p2l2xrp6kxv

Στην εφαρμογή λέει ότι πρέπει να την κατεβάσεις στην SD ή να μην τη κατεβάσεις στην SD;

 

Edit: Δεν έχει σε όλα τα έργα ελληνικούς υπότιτλους! Σε ένα που ήθελα να δω, το ZOMBIE, είχε ελληνικούς υπότιτλους αλλά μου έβγαζε κάτι ρόμβους με ερωτηματικά μέσα! Δυο φορές είχε την ελληνική γλώσσα, αλλά καμία δεν μετάφραζε! Την απεγκατέστησα την εφαρμογή πάλι! :(

Την είχα κατεβάσει στη μνήμη του κινητού!

Edited by evris2013

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Στην εφαρμογή λέει ότι πρέπει να την κατεβάσεις στην SD ή να μην τη κατεβάσεις στην SD;

 

Edit: Δεν έχει σε όλα τα έργα ελληνικούς υπότιτλους! Σε ένα που ήθελα να δω, το ZOMBIE, είχε ελληνικούς υπότιτλους αλλά μου έβγαζε κάτι ρόμβους με ερωτηματικά μέσα! Δυο φορές είχε την ελληνική γλώσσα, αλλά καμία δεν μετάφραζε! Την απεγκατέστησα την εφαρμογή πάλι! :(

Την είχα κατεβάσει στη μνήμη του κινητού!

 

Αυτό που προτείνει ο δημιουργός είναι προφανώς για τις συσκευές που δεν έχουν πολλά GB εσωτερικό αποθηκευτικό χώρο. Σε μας με τα 950 XL δεν τίθεται τέτοιο θέμα αλλά και πάλι αν θες την κάνεις εγκατάσταση στην SD.

Συγκεκριμένα λέει το εξής:

"Σας συνιστούμε να εγκαταστήσετε το Movies - HD σε κάρτα SD (ή εξωτερικό δίσκο), αν είναι δυνατόν, επειδή τα βίντεο που έχουν ληφθεί ενδέχεται να πιάσουν σημαντικό αποθηκευτικό χώρο."

 

Όσο για τους υπότιτλους, κάποιες ταινίες έχουν και κάποιες προς το παρόν δεν έχουν, μέχρι προφανώς να βγουν ή να βρεθούν από τη βάση δεδομένων με υπότιτλους που συνεργάζεται η εφαρμογή. Αυτό συμβαίνει σε όλες τις εφαρμογές που κυκλοφορούν στο διαδίκτυο για streaming ταινίες για όλες τις γλώσσες και όχι μόνο για τα ελληνικά. Για το θέμα με τους ρόμβους (�) άλλαξε την κωδικοποίηση από το κινητό ώστε να τους εμφανίζει σωστά ή δοκίμασε με άλλον ελληνικό υπότιτλο αν υπάρχει μέσα στην ταινία. Κατά τα άλλα η εφαρμογή είναι εξαιρετική, το UI πολύ όμορφο και από ταινίες απλά τα σπάει.

Edited by Katsaras_John

Android: Xiaomi PocoPhone F1 (6/128) Xiaomi Redmi Note 8 Pro (6/128) ✔ Xiaomi Mi Smart Band 6 NFC

iOSiPhone X (3/256) ✔ Microsoft LUMIA 950 XL & 950 XL Dual Sim (Black & White) Microsoft BAND

✔ Other: Display Dock HD-500 Continuum/Qi DT-904/Screen Sharing HD-10/Wireless Display Adapter V3

Link to comment
Share on other sites

Για το θέμα με τους ρόμβους (�) άλλαξε την κωδικοποίηση από το κινητό ώστε να τους εμφανίζει σωστά ή δοκίμασε με άλλον ελληνικό υπότιτλο αν υπάρχει μέσα στην ταινία. Κατά τα άλλα η εφαρμογή είναι εξαιρετική, το UI πολύ όμορφο και από ταινίες απλά τα σπάει.

 

Και πως αλλάζει η κωδικοποίηση?

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που προτείνει ο δημιουργός είναι προφανώς για τις συσκευές που δεν έχουν πολλά GB εσωτερικό αποθηκευτικό χώρο. Σε μας με τα 950 XL δεν τίθεται τέτοιο θέμα αλλά και πάλι αν θες την κάνεις εγκατάσταση στην SD.

Συγκεκριμένα λέει το εξής:

"Σας συνιστούμε να εγκαταστήσετε το Movies - HD σε κάρτα SD (ή εξωτερικό δίσκο), αν είναι δυνατόν, επειδή τα βίντεο που έχουν ληφθεί ενδέχεται να πιάσουν σημαντικό αποθηκευτικό χώρο."

 

Όσο για τους υπότιτλους, κάποιες ταινίες έχουν και κάποιες προς το παρόν δεν έχουν, μέχρι προφανώς να βγουν ή να βρεθούν από τη βάση δεδομένων με υπότιτλους που συνεργάζεται η εφαρμογή. Αυτό συμβαίνει σε όλες τις εφαρμογές που κυκλοφορούν στο διαδίκτυο για streaming ταινίες για όλες τις γλώσσες και όχι μόνο για τα ελληνικά. Για το θέμα με τους ρόμβους (�) άλλαξε την κωδικοποίηση από το κινητό ώστε να τους εμφανίζει σωστά ή δοκίμασε με άλλον ελληνικό υπότιτλο αν υπάρχει μέσα στην ταινία. Κατά τα άλλα η εφαρμογή είναι εξαιρετική, το UI πολύ όμορφο και από ταινίες απλά τα σπάει.

Πως αλλάζει η κωδικοποίηση; :confused:

 

Πάντως η εφαρμογή πρέπει να είναι καινούργια. Έκδοση 1.0.0.0 γράφει. Πρέπει να ειναι η πρώτη έκδοση!

Edited by evris2013

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

μια φιλη που εχει το lumia 950xl θελει να παρει σελφοκονταρο. 2 δοκιμασε, ενα με καρφι και ενα με μπλουτουθ, και κανενα δε δουλευει. αντι να τραβανε φωτο, ειτε ζουμαρουν ειτε αυξανουν την ενταση της φωνης. ξερουμε καποιο να προτεινουμε που δουλευει σε λουμια? πρεπει να χρησιμοποιει συγκεκριμενη εφαρμογη? ευχαριστω

 

ps. τα 2 σελφοκονταρα που δοκιμασε, καναν το ιδιο και σε αντροιντ. δεν τραβαγαν φωτο απο το κουμπι αλλα αλλαζαν το ζουμ ή την ενταση

Edited by BURNIN_AMBITION
Link to comment
Share on other sites

Για το Flickr, ποια εφαρμογη εχετε να προτεινετε ως βελτιστη?

 

(θα ηθελα να εχει επιλογη να κανει upload και βιντεο εκτος απο φωτογραφιες στον online αποθηκευτικο χώρο).

Ό,τι κλειδώνει, ξεκλειδώνει.

Επαναφορά ΙΜΕΙ σε android.

Link to comment
Share on other sites

Για το Flickr, ποια εφαρμογη εχετε να προτεινετε ως βελτιστη?

 

(θα ηθελα να εχει επιλογη να κανει upload και βιντεο εκτος απο φωτογραφιες στον online αποθηκευτικο χώρο).

 

https://www.microsoft.com/en-us/store/p/perfect-flicker/9nblggh5170j

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

μια φιλη που εχει το lumia 950xl θελει να παρει σελφοκονταρο. 2 δοκιμασε, ενα με καρφι και ενα με μπλουτουθ, και κανενα δε δουλευει. αντι να τραβανε φωτο, ειτε ζουμαρουν ειτε αυξανουν την ενταση της φωνης. ξερουμε καποιο να προτεινουμε που δουλευει σε λουμια? πρεπει να χρησιμοποιει συγκεκριμενη εφαρμογη? ευχαριστω

 

ps. τα 2 σελφοκονταρα που δοκιμασε, καναν το ιδιο και σε αντροιντ. δεν τραβαγαν φωτο απο το κουμπι αλλα αλλαζαν το ζουμ ή την ενταση

 

Εγω εχω το 640xl και εχω παρει σελφοκονταρο με bluetooth. Δουλευει μια χαρα απλα εχω ανοιξει ηδη την καμερα και μετα το ενεργοποιω,

ΚΑι εμενα μου κολλαει ενιοτε και ανεβοκατεβαζει ηχο αλλα γενικα ειναι οκ.

Πες της να το ψαξει αδυνατον να μην λειτουργει κατι κανει λαθος.

Edited by cult
Link to comment
Share on other sites

Με καρφί, δεν θα λειτουργήσει ποτέ λόγω του extra κουμπιού για εστίαση/λήψη που έχουν τα Lumia.

 

Με ΒΤ, κανονικά πρέπει να λειτουργεί.

 

Ίσως όμως να θέλει στήσιμο-σετάρισμα, ενδεχομένως στις "Μικροεφαρμογές".

Link to comment
Share on other sites

Με καρφί, δεν θα λειτουργήσει ποτέ λόγω του extra κουμπιού για εστίαση/λήψη που έχουν τα Lumia.

 

Με ΒΤ, κανονικά πρέπει να λειτουργεί.

 

Ίσως όμως να θέλει στήσιμο-σετάρισμα, ενδεχομένως στις "Μικροεφαρμογές".

ευχαριστω παααρα πολυ. καποιος που με λουμια να εχει κονταρι υπαρχει? να μας πει ποιο πηρε?
Link to comment
Share on other sites

Ενημερώθηκε μετά από αρκετό καιρό το WhatsApp (2.17.204.0).

 

Edit: Μέσα σε 6 ώρες ενημερώθηκε ξανά το WhatsApp!:up:

Πηγε στην 2.17.208.0!!!

Edited by evris2013

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω παααρα πολυ. καποιος που με λουμια να εχει κονταρι υπαρχει? να μας πει ποιο πηρε?

 

Φιλε οπως προειπα σε 640 xl αυτο

 

http://www.e-shop.gr/technaxx-selfie-stick-bluetooth-monopod-bt-x13-p-PER.663771

 

δουλευει μια χαρα.

Link to comment
Share on other sites

Φιλε οπως προειπα σε 640 xl αυτο

 

http://www.e-shop.gr/technaxx-selfie-stick-bluetooth-monopod-bt-x13-p-PER.663771

 

δουλευει μια χαρα.

σε υπερευχαριστω φιλε
Link to comment
Share on other sites

Κάτι για streaming αγώνων υπάρχει? Χρησιμοποιούσα το sportsdevil του kodi στο android μου, αλλά αφού εδώ δεν παίζει kodi.... (Lumia 950xl εχω)
Link to comment
Share on other sites

Κάτι για streaming αγώνων υπάρχει? Χρησιμοποιούσα το sportsdevil του kodi στο android μου, αλλά αφού εδώ δεν παίζει kodi.... (Lumia 950xl εχω)

 

Live Sports and TV

https://www.microsoft.com/el-gr/store/p/live-sports-and-tv/9nblggh52054

Android: Xiaomi PocoPhone F1 (6/128) Xiaomi Redmi Note 8 Pro (6/128) ✔ Xiaomi Mi Smart Band 6 NFC

iOSiPhone X (3/256) ✔ Microsoft LUMIA 950 XL & 950 XL Dual Sim (Black & White) Microsoft BAND

✔ Other: Display Dock HD-500 Continuum/Qi DT-904/Screen Sharing HD-10/Wireless Display Adapter V3

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Γνωστός μου έχει πολλές φωτογραφίες στο OneDrive. Πριν λίγες μέρες ενημερώθηκε ότι μέχρι τις 17 Ιουνίου έχει περιθώριο να βγάλει τις φωτογραφίες, γιατί μειώθηκε ο δωρεάν χώρος, ή να πληρώσει για επιπλέον χώρο.

Το αμέλησε & σήμερα δε φαίνεται κανένα αρχείο του.

Τι μπορεί να γίνει ξέρετε;

SOS!

Ευχαριστώ!

Samsung S8
Link to comment
Share on other sites

Στην αλληλογραφία του outlook έχω συνδέσει 2 λογαριασμούς email και μου εμφανίζει όλα τα mail και των 2 λογαριασμών μαζί,ένας αχταρμας δηλαδή.

 

Δεν μπορώ να βρω επιλογή για να μου δείχνει κάθε λογαριασμό ξεχωριστά. Αν υπάρχει, βοηθήστε λίγο!

 

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Windows 10 Mobile] Προτάσεις και Απορίες Εφαρμογών

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...