Jump to content

[Windows 10 Mobile] Προτάσεις και Απορίες Εφαρμογών


alex_gate_7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κάπως έτσι την είχα υπόψιν μου την απάντηση. Και για να συμπληρώσω, από τη στιγμή που η Facebook Inc έχει απέναντι της ένα windows mobile OS της τάξεως του 1%, γιατί να ασχοληθεί/σπαταλήσει χρόνο για να φτιάξει εφαρμογή για τα windows; Πάρε την «παρόμοια» εφαρμογή από την apple και προσάρμοσε την όπως-όπως. Άλλωστε με το 1% θα ασχολούμαστε! Με απλά λόγια ο Mark Zuckeberg έγραψε στα παλιά του τα παπούτσια μια Microsoft, ή κάνω λάθος;

 

Αυτή ακριβώς είναι η "μισή" φιλοσοφία των Αμερικάνων επιχειρηματιών.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μόνο αυτός που έφτιαξε την εφαρμογή ξέρει γιατί έκανε την αλλαγή. Συνήθως στον εσωτερικό χώρο ανοίγει η εφαρμογή λίγο πιο γρήγορα (που δεν νομίζω ότι για την συγκεκριμένη εφαρμογή αποτελούσε πρόβλημα) συν αποφεύγει κάποια κρασαρίσματα από ελλατωματικές sd κάρτες. Γενικά πάντως για τέτοιου τύπου εφαρμογή δεν νομίζω να κερδίζει κάτι.

Μου εστειλε mail ο δημιουργος της εφαρμογης και μου γραφει ότι θα διορθωθεί αμεσα το πρόβλημα με τον χωρο αποθηκευσης

Link to comment
Share on other sites

Να ήταν μόνο το fb που έχει αυτή την φιλοσοφία...

Τόσο όμορφο λειτουργικό,μα τόσο έρημο.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Συνήθως η εφαρμογή του plex δεν ανοίγει με την πρώτη. Κάποιος που να την χρησιμοποιεί να πει την εμπειρία του;
Link to comment
Share on other sites

Πιθανόν έβαλε επιλογή αυτός που την έφτιαξε να εγκαθίσταται στον εσωτερικό χώρο μόνο. Αν δεν σας κατεβαίνει, διαγράφετε την παλιά, βάζετε προσωρινά τον χώρο αποθήκευσης των καινούργιων εφαρμογών στην εσωτερική μνήμη του τηλεφώνου, την κατεβάζετε και μετά ξαναρυθμίζετε ως χώρο αποθήκευσης την sd κάρτα.

Νομίζω πως γενικά δεν χρειάζεται να γίνει αλλαγή του χώρου αποθήκευσης, εάν κάποιος έχει επιλέξει την SD. Εγώ π.χ. που έχω επιλέξει να αποθηκεύονται όλα στην κάρτα μνήμης, εάν πάω να κατεβάσω κάποια εφαρμογή που αποθηκεύεται μόνο στην εσωτερική μνήμη, μου βγάζει μήνυμα πως η εφαρμογή δεν μπορεί να αποθηκευτεί στην SD, θέλετε να συνεχίσετε; Και πατώντας ναι, η εφαρμογή κατεβαίνει στην εσωτερική μνήμη.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δώστε μου λίγο τα φώτα σας. Λοιπόν εγώ από fb βλέπω και έχω αυτή Facebook (https://www.microsoft.com/store/apps/9wzdncrfhv5g)

 

Στο store υπάρχει ακόμη αυτή των 2gb και η beta. Για το L735, ποια προτεινετε για την πιο απλή χρήση του fb (δηλ απλα να βλέπω ενημερώσεις από κάποιες ομάδες και να σχολιάζω) χωρίς να μου καταστρέψει την αυτονομια; Μήπως το slim social;

 

Sent from mTalk

Για απλή χρήση όπως λες και για αυτό το τηλέφωνο κράτησε αυτή. Και εγώ στο 925 αυτή έχω. Η εφαρμογή της Facebook που έχω στο 640. XL είναι μακράν καλύτερη αλλά δεινοπαθεί να την τρέξει.

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ναι αυτα τα δυο που λες ειναι σημαντικα, ιδίως αυτο με το όριο των 24 mb..εχθές ένα βιντεακι μόνο με το whats up κατάφερα να το στείλω..ακομα και το Facebook messenger ενώ το έστειλε δεν έπαιζε...

Αλλα ακομα το viber χάνει καποιες φορες μηνυματα που στέλνεις από το την μπάρα..λες και δεν υπήρξαν ποτέ..το έχει κάποιος άλλος αυτο;

Εάν θέλετε να στείλετε μεγάλο αρχείο whatsApp. Έστειλα αρχείο 75 mb ΚΑΝΟΝΙΚΑ.

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πως γενικά δεν χρειάζεται να γίνει αλλαγή του χώρου αποθήκευσης, εάν κάποιος έχει επιλέξει την SD. Εγώ π.χ. που έχω επιλέξει να αποθηκεύονται όλα στην κάρτα μνήμης, εάν πάω να κατεβάσω κάποια εφαρμογή που αποθηκεύεται μόνο στην εσωτερική μνήμη, μου βγάζει μήνυμα πως η εφαρμογή δεν μπορεί να αποθηκευτεί στην SD, θέλετε να συνεχίσετε; Και πατώντας ναι, η εφαρμογή κατεβαίνει στην εσωτερική μνήμη.

 

Νομιζω αυτην την προειδοποιηση την βγαζει μονο για εφαρμογες windows 10 γιατι τον χωρο αποθηκευσης τον δηλωνουν κανοντας τικ ενα κουτακι οταν ανεβαζουν την εφαρμογή στο store. To ραδιο εχει φτιαχτει και για windows 8 και τον χωρο αποθηκευσης τον δηλωνει στο αρχειο StoreManifest.xml . Μπορει γι αυτο η διαφορά.

Link to comment
Share on other sites

Να ήταν μόνο το fb που έχει αυτή την φιλοσοφία...

Τόσο όμορφο λειτουργικό,μα τόσο έρημο.

 

+1 Ειδικά η δεύτερη πρότασή σου είναι μεγάλη αλήθεια..

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

+1 Ειδικά η δεύτερη πρότασή σου είναι μεγάλη αλήθεια..

 

+2 ενα για τον καθενα...απλα προσθετω..οχι μονο τοσο ομορφο αλλα και τοσο πρακτικο αμεσο και λειτουργικο, πολλες φορες νοιωθεις οτι ειναι προεκταση της σκεψης σου..ολα εκει να σε περιμενουν και να σε ενημερωνουν χωρις να ψαχνεις..Αλλα τοσο ΜΑ ΤΟΣΟ ερημο..

Επισης μιας και ειμαστε στο θεμα των εφαρμογων να ενημερωσω για οσους δεν το ξερουν, πως η Ms διεγραψε χιλιαδες εφαρμογες το τελευταιο διαστημα που αν και λειτουργικες απο τα 8.1 δεν πηραν κανενα update και ο devs της καθε μιας δεν ασχοληθηκε ωστε να μεινει η εφαρμογη του στο store.

Αν και εξαφανιστηκαν απο το store εφαρμογες που χρησιμοποιουσα, δινω ενα plus στην Ms για αυτη την κινηση της ωστε να γινει ενα ξεκαθαρισμα απο εφαρμογες <<νεκρες>> που δεν ειχαν υποστηριξη και φυσικα θα δημιουργουσαν και προβληματα σε νεες αναβαθμισεις του λειτουργικου.

Link to comment
Share on other sites

Ένα μπραβο στον προγραματιστη της ελληνικης εφαρμογης Ραδιο για την αμεση διορθωση του προβλήματος.
Link to comment
Share on other sites

Ένα μπραβο στον προγραματιστη της ελληνικης εφαρμογης Ραδιο για την αμεση διορθωση του προβλήματος.

 

σε 10 αρια δεν δουλευει,παντως,μαλλον σε 8.1

android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

δουλευει σε 10αρια? εχω το 950 και δεν.....:(

Αν την εχεις και σου βγαζει λαθος στην αναβαθμιση κανε μια απεγκατασταση και ξανακατεβασε την εφαρμογή.

Εγω λεω για το 640 αν στο 950 συμβαινει κατι άλλο δεν το ξερω

Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα τελικά δεν είναι μόνο με την εφαρμογή ράδιο.Ούτε οι ειδήσεις και το Xbox δεν κάνουν update ενώ ο καιρός και το OneNote έκαναν κανονικά, οπότε μάλλον είναι θεμα του store
Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ σας

Νέα έκδοση για την εφαρμογή Super Ανέκδοτα με νέα σχεδίαση και είναι πλέον universal για 10αρια. Μέχρι αύριο βράδυ δωρεάν η πλήρης έκδοση!! Μπορείτε να την κατεβάστε την από εδώ: https://www.microsoft.com/store/apps/9wzdncrdx29d

Όποιος θέλει ας βάλει και μία αξιολόγηση :)

Τρέχουσα συσκευή: Huawei P30 Pro

Link to comment
Share on other sites

δουλευει σε 10αρια? εχω το 950 και δεν.....:(

 

Το "απλό" 950 έχει κλειδωμένο το ράδιο. Δεν πρόκειται να δουλέψει οποιαδήποτε παρόμοια εφαρμογή (όπως δεν δούλευε κι όταν υπήρχε η μαμά εφαρμογή). Υπάρχει όμως πατέντα να το ξεκλειδώσεις. Διάβασε στο νήμα του 950 τις οδηγίες τού asikis.

Υ.Γ. Από τις ανεξήγητες βλακειες της ms....

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Να ήταν μόνο το fb που έχει αυτή την φιλοσοφία...

Τόσο όμορφο λειτουργικό,μα τόσο έρημο.

 

Γι αυτό εγώ θα το ξαναπώ. Η ms μας έδωσε ένα υπέροχο λειτουργικό (έστω και με καθυστέρηση) αλλα η απουσία των devs το πατώσανε. Πείτε τώρα ότι φταίει η ms γι' αυτό.......

Ορίστε και τα νέα που ανέφερε πριν ο φίλος.

http://www.insomnia.gr/_/articles/microsoft/microsoft/emulation-%cf%84%cf%89%ce%bd-x86-%ce%b5%cf%86%ce%b1%cf%81%ce%bc%ce%bf%ce%b3%cf%8e%ce%bd-%cf%83%ce%b5-arm-%ce%b5%cf%80%ce%b5%ce%be%ce%b5%cf%81%ce%b3%ce%b1%cf%83%cf%84%ce%ad%cf%82-r13045

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ σας

Νέα έκδοση για την εφαρμογή Super Ανέκδοτα με νέα σχεδίαση και είναι πλέον universal για 10αρια. Μέχρι αύριο βράδυ δωρεάν η πλήρης έκδοση!! Μπορείτε να την κατεβάστε την από εδώ: https://www.microsoft.com/store/apps/9wzdncrdx29d

Όποιος θέλει ας βάλει και μία αξιολόγηση :)

 

Ωραιο! Τωρα διαβαζα το βοσκο με τα ασπρα και μαυρα προβατα :lol:

Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα τελικά δεν είναι μόνο με την εφαρμογή ράδιο.Ούτε οι ειδήσεις και το Xbox δεν κάνουν update ενώ ο καιρός και το OneNote έκαναν κανονικά, οπότε μάλλον είναι θεμα του store

 

Όλα ενημερώνονται κανονικά! ακόμα και το ραδιόφωνο μετά από την τελευταία ενημέρωση που μας έδωσε ξανά πριν λίγες ώρες.

Link to comment
Share on other sites

Το "απλό" 950 έχει κλειδωμένο το ράδιο. Δεν πρόκειται να δουλέψει οποιαδήποτε παρόμοια εφαρμογή (όπως δεν δούλευε κι όταν υπήρχε η μαμά εφαρμογή). Υπάρχει όμως πατέντα να το ξεκλειδώσεις. Διάβασε στο νήμα του 950 τις οδηγίες τού asikis.

Υ.Γ. Από τις ανεξήγητες βλακειες της ms....

 

Ελα που φοβάμαι μην κανω ζημια στο κινητο....:(

android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

Ελα που φοβάμαι μην κανω ζημια στο κινητο....:(

Υπάρχει πολύ πολύ απλός τρόπος να ενεργοποιήσεις το ραδιόφωνο μόνο κι όχι τη μαμά εφαρμογή. Έτσι θα μπορείς να χρησιμοποιείς τις 3rd party εφαρμογές όπως "Ράδιο" , "Radio FM phone" κλπ.

Θα σου πάρει μόνο 3 λεπτά να κάνεις τα 4 απλά βήματα της διαδικασίας. Στείλε πμ αν θες για να μην είμαστε και οφ-τοπικ εδώ που είμαστε.

Link to comment
Share on other sites

Η ελληνική εφαρμογή ράδιο σε μένα και αναβαθμίστηκε κανονικά και παίζει κανονικά! Αλλά είναι στη μνήμη τηλεφώνου πάντα! (Δεν έχω βάλει ακόμα sd!!! ;) )

Κανένα store δεν έχει πρόβλημα! 8 εφαρμογές αναβαθμιστηκαν με τη μια χθες σε μένα!

Edited by evris2013

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει πολύ πολύ απλός τρόπος να ενεργοποιήσεις το ραδιόφωνο μόνο κι όχι τη μαμά εφαρμογή. Έτσι θα μπορείς να χρησιμοποιείς τις 3rd party εφαρμογές όπως "Ράδιο" , "Radio FM phone" κλπ.

Θα σου πάρει μόνο 3 λεπτά να κάνεις τα 4 απλά βήματα της διαδικασίας. Στείλε πμ αν θες για να μην είμαστε και οφ-τοπικ εδώ που είμαστε.

 

Να σε ευχαριστήσω και δημόσια.

 

Λειτουργεί η μέθοδός σου, αρκετά απλά και εύκολα.

 

Μου έφυγε και εμένα το "στράβωμα" να έχω κάτι κλειδωμένο στη συσκευή μου, χωρίς κανένα λόγο.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Windows 10 Mobile] Προτάσεις και Απορίες Εφαρμογών

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...