Jump to content

[Windows 10 Mobile] Προτάσεις και Απορίες Εφαρμογών


alex_gate_7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ενημερώθηκαν οι Συμβουλές, Αριθμομηχανή των Windows και Αφύπνιση και ρολόι των Windows, πριν από λίγο!

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Προσπάθησα σήμερα στους χάρτες να βάλω φωνητική καθοδήγηση αλλα δεν μπόρεσα..και δεν μπορώ να βρω και από που ενεργοποιείται. Γνωρίζει κανεις;

 

......950XL..what else

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζετε πως γίνεται να μου εμφανίζονται οι εισερχόμενες κλήσεις στο rapdialer?

 

Δεν γίνεται.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Προσπάθησα σήμερα στους χάρτες να βάλω φωνητική καθοδήγηση αλλα δεν μπόρεσα..και δεν μπορώ να βρω και από που ενεργοποιείται. Γνωρίζει κανεις;

 

......950XL..what else

 

Όταν κατεβάζεις τους χάρτες πρέπει να έχεις την συσκευή σου στα ελληνικά. Έτσι κατεβαίνει αυτόματα και η ελληνική γλώσσα.

Μέσα από τις ρυθμίσεις ορίζεις την γλώσσα αν δεν το έκανε αυτόματα

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Δεν γίνεται.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Όταν κατεβάζεις τους χάρτες πρέπει να έχεις την συσκευή σου στα ελληνικά. Έτσι κατεβαίνει αυτόματα και η ελληνική γλώσσα.

Μέσα από τις ρυθμίσεις ορίζεις την γλώσσα αν δεν το έκανε αυτόματα

Στα ελληνικά ήταν η συσκευή μου.Τους έσβησα τώρα; Και θα τους ξαναπεράσω.

 

Στάλθηκε από το Lenovo A5500-H μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Στα ελληνικά ήταν η συσκευή μου.Τους έσβησα τώρα; Και θα τους ξαναπεράσω.

 

Στάλθηκε από το Lenovo A5500-H μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Εάν δεν κάνω λάθος, εάν προσπαθείς να ενεργοποιήσεις φωνητική πλοήγηση μέσα στο σπίτι, ή είσαι ακίνητος και απλώς έχεις βάλει κάποια οδός στον χάρτη, δεν ενεργοποιείται η φωνή. Θα πρέπει να είσαι εν κινήσει. Τουλάχιστον εγώ που το είχα δοκιμάσει ακίνητος και απλώς είχα βάλει στον χάρτη να με πάει σε μία οδός, μου έβγαλε πληροφορίες για το πως θα πάω, αλλά δεν ενεργοποιήθηκε η φωνή. Όταν όμως το δοκίμασα πάλι μέσα στο αυτοκίνητο και ξεκίνησα, τότε άρχισε κανονικά η ελληνική πλοήγηση, η οποία μπορώ να πω πως είναι τέλεια.

Link to comment
Share on other sites

Εάν δεν κάνω λάθος, εάν προσπαθείς να ενεργοποιήσεις φωνητική πλοήγηση μέσα στο σπίτι, ή είσαι ακίνητος και απλώς έχεις βάλει κάποια οδός στον χάρτη, δεν ενεργοποιείται η φωνή. Θα πρέπει να είσαι εν κινήσει. Τουλάχιστον εγώ που το είχα δοκιμάσει ακίνητος και απλώς είχα βάλει στον χάρτη να με πάει σε μία οδός, μου έβγαλε πληροφορίες για το πως θα πάω, αλλά δεν ενεργοποιήθηκε η φωνή. Όταν όμως το δοκίμασα πάλι μέσα στο αυτοκίνητο και ξεκίνησα, τότε άρχισε κανονικά η ελληνική πλοήγηση, η οποία μπορώ να πω πως είναι τέλεια.

Πάντως στους Here με τα 8.1 είχε ενεργοποιηθεί η φωνητική πλοήγηση στα ελληνικά, από την καφετέρια μέσα που καθόμουν!!! ;)

Στα 10 δεν έχουν καμία σχέση σε πολλά πράγματα! :(

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Πάντως στους Here με τα 8.1 είχε ενεργοποιηθεί η φωνητική πλοήγηση στα ελληνικά, από την καφετέρια μέσα που καθόμουν!!! ;)

Στα 10 δεν έχουν καμία σχέση σε πολλά πράγματα! :(

Εμένα στα 8.1 δεν έπιανε πάντα. Μερικές φορές χρειαζόταν να κινηθώ προς κάποια κατεύθυνση.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα στα 8.1 δεν έπιανε πάντα. Μερικές φορές χρειαζόταν να κινηθώ προς κάποια κατεύθυνση.

Για μένα πάντως οι here maps που είχαν τα 8.1 ήταν πολύ καλύτεροι σε όλα! Ακόμα και χωρίς πλοήγηση σου έδειχναν ακριβώς που βρίσκεσαι! Ειχαν και βελάκι κανονικό! Κάτι το οποίο εδώ στα 10 δεν γίνετε! Ο στόχος εδώ με μπερδεύει και πάει και ανάποδα από την κατεύθυνση που έχω! :(

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Στο αμάξι ήμουν όταν το δοκίμασα και δεν μιλούσε.Αλλα οχι σε κίνηση σταματημένος.

 

......950XL..what else

Link to comment
Share on other sites

Στο αμάξι ήμουν όταν το δοκίμασα και δεν μιλούσε.Αλλα οχι σε κίνηση σταματημένος.

 

......950XL..what else

Έχω καιρό να το χρησιμοποιήσω στα 10! Το χάλασαν κι αυτό; :(

Όταν έβαζα πλοήγηση, κατευθείαν άρχιζε να μιλάει!

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Στο αμάξι ήμουν όταν το δοκίμασα και δεν μιλούσε.Αλλα οχι σε κίνηση σταματημένος.

 

......950XL..what else

 

Κάνε μια δοκιμή βάλε προορισμό και μόλις είναι να ξεκινήσει πάτα το στρογγυλό κυκλακι αυτό που είναι αντίστοιχο του αυτοκίνητου.

Link to comment
Share on other sites

Κάνε μια δοκιμή βάλε προορισμό και μόλις είναι να ξεκινήσει πάτα το στρογγυλό κυκλακι αυτό που είναι αντίστοιχο του αυτοκίνητου.

Θα το δω αύριο που έχω ταξίδι.

 

 

Στάλθηκε από το Lenovo A5500-H μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποια εφαρμογή με την οποία να μπορώ να ελέγξω την κατάσταση της μπαταρίας; Μου φαίνεται ότι έχει ψιλοπεθάνει διότι κάνει κάτι κουλά, και θέλω να δω εάν εκεί είναι το πρόβλημα...
Τα Windows Phone ήταν αποτυχία!!!
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποια εφαρμογή με την οποία να μπορώ να ελέγξω την κατάσταση της μπαταρίας; Μου φαίνεται ότι έχει ψιλοπεθάνει διότι κάνει κάτι κουλά, και θέλω να δω εάν εκεί είναι το πρόβλημα...

 

Τι κουλα δηλαδή;

Sony Xperia x10 mini->Jiayu G4S->Microsoft Lumia 640 DS->Xiaomi Mi4->Xiaomi Redmi Note 5 AI
Link to comment
Share on other sites

Μου βγάζει αρκετά συχνά ένδειξη ότι έχω συνδέσει αργό φορτιστή, και έχω δοκιμάσει αρκετούς. Προχθές φόρτιζε μία ώρα και πήρε 1%. Το έβγαλα από την πρίζα και το ξαναέβαλα και φόρτισε κανονικά. Κάτι τέτοια...
Τα Windows Phone ήταν αποτυχία!!!
Link to comment
Share on other sites

Μου βγάζει αρκετά συχνά ένδειξη ότι έχω συνδέσει αργό φορτιστή, και έχω δοκιμάσει αρκετούς. Προχθές φόρτιζε μία ώρα και πήρε 1%. Το έβγαλα από την πρίζα και το ξαναέβαλα και φόρτισε κανονικά. Κάτι τέτοια...

 

Δοκίμασε να κάνεις επανεκκίνηση όταν σε βγάζει αργη φόρτωση.

 

Εμένα έτσι λύνεται

Sony Xperia x10 mini->Jiayu G4S->Microsoft Lumia 640 DS->Xiaomi Mi4->Xiaomi Redmi Note 5 AI
Link to comment
Share on other sites

Μου βγάζει αρκετά συχνά ένδειξη ότι έχω συνδέσει αργό φορτιστή, και έχω δοκιμάσει αρκετούς. Προχθές φόρτιζε μία ώρα και πήρε 1%. Το έβγαλα από την πρίζα και το ξαναέβαλα και φόρτισε κανονικά. Κάτι τέτοια...

Ίσως να θέλεις και μπαταρία....

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποια εφαρμογή με την οποία να μπορώ να ελέγξω την κατάσταση της μπαταρίας; Μου φαίνεται ότι έχει ψιλοπεθάνει διότι κάνει κάτι κουλά, και θέλω να δω εάν εκεί είναι το πρόβλημα...

 

B2X-SMARTAPP

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποια εφαρμογή με την οποία να μπορώ να ελέγξω την κατάσταση της μπαταρίας; Μου φαίνεται ότι έχει ψιλοπεθάνει διότι κάνει κάτι κουλά, και θέλω να δω εάν εκεί είναι το πρόβλημα...

 

Battery x

 

Sent from mTalk

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να κάνεις επανεκκίνηση όταν σε βγάζει αργη φόρτωση.

 

Εμένα έτσι λύνεται

Παλιά... πλέον μου το κάνει και μετά από επανεκκίνηση

Ίσως να θέλεις και μπαταρία....

Αυτό θέλω να μάθω

B2X-SMARTAPP

Thanks....

Τα Windows Phone ήταν αποτυχία!!!
Link to comment
Share on other sites

Παλιά... πλέον μου το κάνει και μετά από επανεκκίνηση

 

Ο κατήφορος τελειωμό δεν έχει.

 

Αυτό έχω να πω.

Sony Xperia x10 mini->Jiayu G4S->Microsoft Lumia 640 DS->Xiaomi Mi4->Xiaomi Redmi Note 5 AI
Link to comment
Share on other sites

Ο κατήφορος τελειωμό δεν έχει.

 

Αυτό έχω να πω.

Πραγματικά δεν καταλαβαίνω τι θες να πεις. Φταίει δηλαδή το κινητό επειδή μετά από 2 χρόνια και καμιά πεντακοσαριά φορτίσεις, η μπαταρία άρχισε να τα παίζει; Και ακόμα μου βγάζει ημέρα άνετα. Μήπως θα πρέπει να νιώθουμε και μειονεκτικά επειδή δεν έχουμε μπαταρίες με λάθος συναρμολογήσεις και λάθος υλικά που σκάνε;

Τα Windows Phone ήταν αποτυχία!!!
Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά δεν καταλαβαίνω τι θες να πεις. Φταίει δηλαδή το κινητό επειδή μετά από 2 χρόνια και καμιά πεντακοσαριά φορτίσεις, η μπαταρία άρχισε να τα παίζει; Και ακόμα μου βγάζει ημέρα άνετα. Μήπως θα πρέπει να νιώθουμε και μειονεκτικά επειδή δεν έχουμε μπαταρίες με λάθος συναρμολογήσεις και λάθος υλικά που σκάνε;

 

Ένδειξη αργής φόρτισης βγάζει γιατί βλέπει ότι έρχεται λιγότερο ρεύμα απ' ότι έρχεται.

 

Άρα ή το λειτουργικό του κινητού σου έχει φάει σκάλωμα και βλέπει πάντα λιγότερο ρεύμα ή έχει θέμα η είσοδος του ρεύματος και δε παίρνει όσο πρέπει.

 

Τώρα η συμπεριφορά της μπαταρίας δε νομίζω ότι συνδέεται με το πόσο ρεύμα εισέρχεται.

 

Και εγώ ποντάρω ότι αν το κάνεις επαναφορά εργοστασιακών έχεις περισσότερες πιθανότητες να δεις να φτιάχνουν όλα παρα το να αγοράσεις καινούργια μπαταρία.

 

Και η σύγκριση σου τουλάχιστον ατυχής.

 

Πραγματικά.

Sony Xperia x10 mini->Jiayu G4S->Microsoft Lumia 640 DS->Xiaomi Mi4->Xiaomi Redmi Note 5 AI
Link to comment
Share on other sites

Και μέσα στο σπίτι να είσαι και σταματημενος να είσαι, όταν ορίσεις προορισμό πρέπει να μιλήσει. Πχ "προχώρησε 5χλμ ευθεία" κλπ

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Windows 10 Mobile] Προτάσεις και Απορίες Εφαρμογών

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...