Jump to content

[Windows 10 Mobile] Προτάσεις και Απορίες Εφαρμογών


alex_gate_7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σε συνέχεια με το θέμα που εχει δημιουργηθεί μετα το update με τους player στην αναπαραγωγή τραγουδιων.Ο υπεύθυνος για τον core player μου απάντησε οτι σήμερα κυκλοφορεί ενα update που εκτος των αλλων θα λύνει και το πρόβλημα αυτο, ειδωμεν!!!!

 

Ήρθε πριν λίγο,το update.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Η εφαρμογή daily pic ενημερώνει την οθόνη κλειδώματος αυτόματα από τις ρυθμίσεις της, άσχετα που δεν εμφανίζεται στις εφαρμογές της οθόνης κλειδώματος;
Link to comment
Share on other sites

Νέο update για windows camera με forced HDR και pause στο video :up:

 

Δε μπορώ να το πάρω. Δοκίμασε κανείς;

- There is no place like 127.0.0.1 -
Link to comment
Share on other sites

Νέο update για windows camera με forced HDR και pause στο video :up:

 

Δε μπορώ να το πάρω. Δοκίμασε κανείς;

Μόλις μου την έκανε update εμένα πριν λίγο στο 640XL.:)

Link to comment
Share on other sites

Μόλις μου την έκανε update εμένα πριν λίγο στο 640XL.:)

 

Εμένα στο 950 όχι ακόμα. Νομίζω σε slow ring έχει δωθεί.

- There is no place like 127.0.0.1 -
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά κάποια εφαρμογή για youtube που να παίζει και ακόμη όταν βγεις απο αυτή και να κατεβάζει σε mp3 υπάρχει?

 

 

 

Το tubecast και το mytube κάνουν αυτό που θες και είναι και από τα καλύτερα

Link to comment
Share on other sites

Νέο update για windows camera με forced HDR και pause στο video :up:

 

Δε μπορώ να το πάρω. Δοκίμασε κανείς;

 

Το πήρα το update σε build 14295, αλλά έχω ΣΟΒΑΡΟ πρόβλημα με την κάμερα, το update μου έδωσε το video pause και το HDR, ΑΛΛΑ δεν δουλεύει το HDR, είναι off χωρίς να μπορώ να το ενεργοποιήσω και ούτε έφτιαξε και τα προηγούμενα προβλήματα, δεν δουλεύει το touch to focus καθόλου, δεν υπάρχει ρύθμιση για φλας ούτε στο βίντεο ούτε για τις φωτογραφίες και ούτε στα settings υπάρχει επιλογή για το πως θα δουλεύει το φλας όταν κάνεις touch to focus ( τώρα είναι off αλλά είναι με τις ώρες του), και με το τωρινό update κάθε φορά που ανοίγω την κάμερα ή κάνω εναλλαγή από βίντεο σε κάμερα ή το αντίστροφο ανοίγει και το φλας για 2 δευτερόλεπτα. Να πω ότι δεν έκανα hard reset να πω φταίει αυτό, αλλά τι να πω.... Θα περιμένω καινούριο build μπας και φτιάξει αλλιώς μετά ξανά hard reset, θα φτιάξει όμως ;; αυτό είναι το θέμα... Αφού οι native εφαρμογές ενημερώνονται ξεχωριστά έπρεπε με update να φτιάξει....

Link to comment
Share on other sites

Το πήρα το update σε build 14295, αλλά έχω ΣΟΒΑΡΟ πρόβλημα με την κάμερα, το update μου έδωσε το video pause και το HDR, ΑΛΛΑ δεν δουλεύει το HDR, είναι off χωρίς να μπορώ να το ενεργοποιήσω και ούτε έφτιαξε και τα προηγούμενα προβλήματα, δεν δουλεύει το touch to focus καθόλου, δεν υπάρχει ρύθμιση για φλας ούτε στο βίντεο ούτε για τις φωτογραφίες και ούτε στα settings υπάρχει επιλογή για το πως θα δουλεύει το φλας όταν κάνεις touch to focus ( τώρα είναι off αλλά είναι με τις ώρες του), και με το τωρινό update κάθε φορά που ανοίγω την κάμερα ή κάνω εναλλαγή από βίντεο σε κάμερα ή το αντίστροφο ανοίγει και το φλας για 2 δευτερόλεπτα. Να πω ότι δεν έκανα hard reset να πω φταίει αυτό, αλλά τι να πω.... Θα περιμένω καινούριο build μπας και φτιάξει αλλιώς μετά ξανά hard reset, θα φτιάξει όμως ;; αυτό είναι το θέμα... Αφού οι native εφαρμογές ενημερώνονται ξεχωριστά έπρεπε με update να φτιάξει....

 

Δεν το έχω ψάξει για το HDR αλλά νομίζω ότι δεν το υποστηρίζει η κάμερα που έχει η συσκευή ( 535 ) και γι' αυτό είναι off στις ρυθμίσεις.

Edited by Brainmorf

Everything is a frequency 

Link to comment
Share on other sites

Δεν το έχω ψάξει για το HDR αλλά νομίζω ότι δεν το υποστηρίζει η κάμερα που έχει η συσκευή ( 535 ) και γι' αυτό είναι off στις ρυθμίσεις.

 

Δεν ξέρω αλλά δεν νομίζω να φταίει αυτό, όταν είχα κατεβάσει την ProShot trial μια χαρά έβγαζε hdr φωτογραφίες. Και κάτι άσχετο πριν μήνες είχαν βάλει ψηφιακό σταθεροποιητή βίντεο και το έβγαλαν... τι τους πείραζε... πολύ καλή δουλειά έκανε. Δίνει features σε όλους τους insiders για να τα δοκιμάσουμε και μετά τα κρατάει μόνο σε μερικές συσκευές, είναι και αυτή η M$ ώρες ώρες για σφαλιάρες...

Edited by bep1995
Link to comment
Share on other sites

Κάμερα δεν ενημερώθηκε ακόμα αλλά σήμερα ενημέρωσα:

FitBit

Γρήγορα αποτελέσματα

Ταινίες και τηλεόραση

Φωτογραφίες MS

Τηλέφωνο Ms

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα , εχω το 640 XL, μεχρι τωρα και στο iphone που ειχα αλλα και στο android , υπηρχε μια εφαρμογη η IPCAM config και με αυτη μπορουσα να εχω προσβαση ασυρματα στις ip καμερες μου στο σπιτι απο οπου και αν ειμουν. Εδω στα windows υπαρχει καπια αντιστοιχη εφαρμογη που να δουελευει με ολες τις ip καμερες?
Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα , εχω το 640 XL, μεχρι τωρα και στο iphone που ειχα αλλα και στο android , υπηρχε μια εφαρμογη η IPCAM config και με αυτη μπορουσα να εχω προσβαση ασυρματα στις ip καμερες μου στο σπιτι απο οπου και αν ειμουν. Εδω στα windows υπαρχει καπια αντιστοιχη εφαρμογη που να δουελευει με ολες τις ip καμερες?

 

Έχει αρκετές,εγώ προσώπικα χρησιμοποιώ το Ip cam soft pro

KTLK
Link to comment
Share on other sites

Το update της εφαρμογής windows camera το έχετε πάρει όλοι; Έχει δύο ημέρες που βγήκε κι εμένα δεν μου έχει έρθει κάτι ακόμη...

1) Οδηγός καταναλωτή (περί εγγυήσεων) -> http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=357763

2) Backup της rom χωρίς root -> http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=357312.

Link to comment
Share on other sites

Αν έχει pause στην λήψη video τότε το έχεις πάρει...

1) Οδηγός καταναλωτή (περί εγγυήσεων) -> http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=357763

2) Backup της rom χωρίς root -> http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=357312.

Link to comment
Share on other sites

Το update της εφαρμογής windows camera το έχετε πάρει όλοι; Έχει δύο ημέρες που βγήκε κι εμένα δεν μου έχει έρθει κάτι ακόμη...

 

Την πήρα προχθές αλλά δεν κατάλαβα διαφορά... Με το να εγκαταστήσω περισσότερες εφαρμογές που λέει κάπου εκεί στο μενού της κάμερας θα έχω περισσότερα features? :confused:

7+ years with the legend...

Oneplus One // Xiaomi Mi 6 // Huawei P30 // Apple iPhone 11 // Apple iPhone 13 + Google Pixel 6a

Apple Watch SE

Apple iPad (6th gen)

Link to comment
Share on other sites

Καταρχάς το update παρέχει επιλογή force HDR και pause στην λήψη video. Από εκεί και μετά εάν εγκαταστήσεις περισσότερες εφαρμογές από το μενού θα έχεις εύκολη πρόσβαση σε εφαρμογές όπως το lumia panorama, lumia selfie κτλ.

1) Οδηγός καταναλωτή (περί εγγυήσεων) -> http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=357763

2) Backup της rom χωρίς root -> http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=357312.

Link to comment
Share on other sites

Έχω πρόβλημα με την εφαρμογή της Εθνικής τράπεζας, μου βγάζει παράθυρο διαλόγου 'λάθος, δοκιμάστε αργότερα '. Συμβαίνει και σε κανένα άλλον?
Link to comment
Share on other sites

Καταρχάς το update παρέχει επιλογή force HDR και pause στην λήψη video. Από εκεί και μετά εάν εγκαταστήσεις περισσότερες εφαρμογές από το μενού θα έχεις εύκολη πρόσβαση σε εφαρμογές όπως το lumia panorama, lumia selfie κτλ.

 

Δεν βλέπω πουθενά hdr... Μάλλον δεν το υποστηρίζει το 550 :O

Έβαλα το office lens! Φαίνεται χρήσιμο σαν εργαλείο!

 

Άσχετο αλλά στο store έχω δει δύο ενοχλητικά πράγματα και θα ήθελα να μάθω αν ισχύουν και σε άλλους. Το ένα είναι στα screenshots που έχει κάθε εφαρμογή για samples, όταν πατάω πάνω για να τα δω σε κανονικό μέγεθος κόβει το κάτω μέρος της εικόνας. Το δεύτερο είναι όταν πατάω πάνω στα δικαιώματα που χρησιμοποιεί η εφαρμογή σε κάθετη προβολή μου κόβει όλη τη δεξιά μεριά του πλαισίου που εμφανίζονται και μόνο σε landscape τα εμφανίζει σωστά. Υπάρχει κάτι που δεν έχω ρυθμίσει σωστα;

7+ years with the legend...

Oneplus One // Xiaomi Mi 6 // Huawei P30 // Apple iPhone 11 // Apple iPhone 13 + Google Pixel 6a

Apple Watch SE

Apple iPad (6th gen)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Windows 10 Mobile] Προτάσεις και Απορίες Εφαρμογών

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...