Jump to content

OnePlus X


asot
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά με την κάμερα είστε ευχαριστημένοι. Εγώ όσες φωτογραφίες και να έχω βγάλει είναι πιξελιασμένες και δεν θα έλεγα και τέλεια εστιασμένες. Όταν βγάζω μέσα στο σπίτι είναι με παρά πολύ θόρυβο, black pixels. Το δε βίντεο μέσα σε χαμηλό φωτισμό το γράφει με πολύ χαμηλά fps . Τι γνώμη έχετε; Το μόνο που με έχει χαλάσει μέχρι στιγμής είναι η κάμερα του.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Περίεργο αυτό, έχω δοκιμάσει και τα ακουστικά του ιφόνε αλλά και τα Xiaomi piston 3 youth edition. Δεν μπορούσα να βάλω την ένταση πάνω από τα 3/4, ήταν πολύ δυνατά και τα δύο.

Λες να έχω υπερευαίσθητα βιονικά αυτιά?? :lol:

 

Σε μουσική η ένα ώρα κλήσης;

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά με την κάμερα είστε ευχαριστημένοι. Εγώ όσες φωτογραφίες και να έχω βγάλει είναι πιξελιασμένες και δεν θα έλεγα και τέλεια εστιασμένες. Όταν βγάζω μέσα στο σπίτι είναι με παρά πολύ θόρυβο, black pixels. Το δε βίντεο μέσα σε χαμηλό φωτισμό το γράφει με πολύ χαμηλά fps . Τι γνώμη έχετε; Το μόνο που με έχει χαλάσει μέχρι στιγμής είναι η κάμερα του.

 

Ναι η κάμερα του είναι απο μέτρια εως και κακή. Δεν ξέρω αν είναι software ή hardware το πρόβλημα, αλλά κι εγώ περίμενα κάτι καλύτερο όταν πρωτοεβγαλα φωτος.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά έκανα επαναφορά εργοστασιακων ρυθμίσεων κ έφτιαξε η καμερα. Τι κόλλημα είχε φάει ένας θεός ξέρει. Ευχαριστώ τα παιδιά εδω για τις απαντήσεις.
Link to comment
Share on other sites

Τελικά έκανα επαναφορά εργοστασιακων ρυθμίσεων κ έφτιαξε η καμερα. Τι κόλλημα είχε φάει ένας θεός ξέρει. Ευχαριστώ τα παιδιά εδω για τις απαντήσεις.

 

Κάποιο κόλλημα του λογισμικού ήταν. Αφού έφτιαξε μην το συζητάς κιόλας

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημερα.Σκεφτομαι να χτυπησω το opx.Απο αυτα που διαβασα και ειδα διακρινω

-Τελειος σχεδιασμος

-ΩρΑΙΑ οθονη

-Καλο performance

Σκεφτομαι να το χτυπησω απο το επισημο site μιας και εχεις 2 χρονια εγγυηση και μπορεις να το ασφαλισεις με 30 ευρω για ενα χρονο.

Τι λετε?

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημερα.Σκεφτομαι να χτυπησω το opx.Απο αυτα που διαβασα και ειδα διακρινω

-Τελειος σχεδιασμος

-ΩρΑΙΑ οθονη

-Καλο performance

Σκεφτομαι να το χτυπησω απο το επισημο site μιας και εχεις 2 χρονια εγγυηση και μπορεις να το ασφαλισεις με 30 ευρω για ενα χρονο.

Τι λετε?

 

Έχει επίσης καλό ηχείο.

Μεγάλο φορτιστή 2ah

Αλλά ο σχεδιασμός του είναι το 1ο και καλύτερο όπως ανέφερες

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Σε όλα.

Δεν έχω αισθανθεί πρόβλημα έντασης ούτε σε ραδιόφωνο-μουσική ούτε σε κλήσεις.

Που εντοπίζεις το πρόβλημα Τάσο και με ποια ακουστικά??

Καλη χρονιά!!!

 

Όπως προείπα εχω θέμα με τα ακουστικά από iPhone. Δεν ακούγονται τόσο δυνατά αν ώρα κλήσης. Σε μουσική δεν ξέρω δεν δοκίμασα

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλή χρονιά! Κάτοχος της συσκευής εδώ και 3 ημέρες,προερχόμενος από Lg g3.

Οι πρώτες εντυπώσεις είναι καλές. Design εξαιρετικό, οθόνη άριστη τόσο σε φωτεινότητα όσο και σε απόδοση. Ηχείο πολύ καλό και δεν αντιμετώπισα πρόβλημα ούτε με ενσύρματα ακουστικά αλλά ούτε με ασύρματα (plantronics backbeat fit). Επεξεργαστής δυνατός, ούτε ίχνος lag. (παιχνίδια δεν παίζω βέβαια αλλά δεν νομίζω να έχει πρόβλημα. Κάμερα ικανοποιητική αλλά μέχρι εκεί. Μην περιμένετε ευκρίνεια ναυαρχίδας. Όμως δεν είναι και για σβήσιμο οι φωτογραφίες του. Το λογισμικό έχει καποιες ιδιαίτερες επιλογές αλλά η μετάβαση είναι ομαλή. Ωραία η επιλογή απενεργοποίησης εφαρμογών,αν και κάποιες είναι απαραίτητες για τη συσκευή (du battery saver). Και κάπου εδώ φτάνω στο αρνητικό της υπόθεσης. Η αυτονομία μπαταρίας με απογοήτευσε. Με μόνιμα ανοιχτά wifi /GPS /Bluetooth (μόνιμη σύνδεση με garmin vivosmart) /συγχρονισμό /data και λογική χρήση, με έβγαλε ως το απόγευμα. Να προσθέσω ότι έχω αγοράσει την επίσημη εφαρμογή du battery η οποία δουλεύει εξαιρετικά. Οπότε ψάχνω ήδη για φορητό powerbank. Το g3 με έβγαζε μέχρι αργά το βράδυ με παρόμοια χρήση .Το χρησιμοποιώ σαν δίκαρτο οπότε και κάνω υποχωρήσεις στη χωρητικότητα. Θα προτιμούσα να είχε 32gb έκδοση. Στα χρήματα αυτά λοιπόν και αν δεν έχεις θέμα με το μέγεθος, πας σε κάτι καλύτερο. Νομίζω γύρω στα 230 ευρώ θα ήταν πιο τίμια η πώληση του.

Edited by nikler
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Δηλαδη πιστευεις το redminote 3 ειναι καλυτερη επιλογη?

 

Δεν αφορά το παρόν θέμα, υπάρχει ξεχωριστός χώρος για σύγκριση συσκευών. Παρακαλώ μείνετε στα της συσκευής του τίτλου και μόνο.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλή χρονιά! Κάτοχος της συσκευής εδώ και 3 ημέρες,προερχόμενος από Lg g3.

Οι πρώτες εντυπώσεις είναι καλές. Design εξαιρετικό, οθόνη άριστη τόσο σε φωτεινότητα όσο και σε απόδοση. Ηχείο πολύ καλό και δεν αντιμετώπισα πρόβλημα ούτε με ενσύρματα ακουστικά αλλά ούτε με ασύρματα (plantronics backbeat fit). Επεξεργαστής δυνατός, ούτε ίχνος lag. (παιχνίδια δεν παίζω βέβαια αλλά δεν νομίζω να έχει πρόβλημα. Κάμερα ικανοποιητική αλλά μέχρι εκεί. Μην περιμένετε ευκρίνεια ναυαρχίδας. Όμως δεν είναι και για σβήσιμο οι φωτογραφίες του. Το λογισμικό έχει καποιες ιδιαίτερες επιλογές αλλά η μετάβαση είναι ομαλή. Ωραία η επιλογή απενεργοποίησης εφαρμογών,αν και κάποιες είναι απαραίτητες για τη συσκευή (du battery saver). Και κάπου εδώ φτάνω στο αρνητικό της υπόθεσης. Η αυτονομία μπαταρίας με απογοήτευσε. Με μόνιμα ανοιχτά wifi /GPS /Bluetooth (μόνιμη σύνδεση με garmin vivosmart) /συγχρονισμό /data και λογική χρήση, με έβγαλε ως το απόγευμα. Να προσθέσω ότι έχω αγοράσει την επίσημη εφαρμογή du battery η οποία δουλεύει εξαιρετικά. Οπότε ψάχνω ήδη για φορητό powerbank. Το g3 με έβγαζε μέχρι αργά το βράδυ με παρόμοια χρήση .Το χρησιμοποιώ σαν δίκαρτο οπότε και κάνω υποχωρήσεις

στη χωρητικότητα. Θα προτιμούσα να είχε 32gb έκδοση. Στα χρήματα αυτά λοιπόν και αν δεν έχεις θέμα με το μέγεθος, πας σε κάτι καλύτερο. Νομίζω γύρω στα 230 ευρώ θα ήταν πιο τίμια η πώληση του.

 

Αυτό που λες για την μπαταρία όντως δεν είναι και βράχος αλλά μάλλον το software φταίει προς το παρών. Στην αρχή εμένα σαν κατι να είχε κολλήσει στο παρασκήνιο και μου έτρωγε την μπαταρία τώρα καλύτερα πάει μπορώ να πω

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ ελπίζω να στρώσει μετά από μερικές φορτώσεις. Ξέχασα να αναφέρω στα συν η πολύ όμορφη συσκευασία και ο φορτιστής του, η εργοστασιακή ζελατίνα και η θήκη δώρο ενώ στα μειων είναι η έλλειψη ακουστικών.
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ ελπίζω να στρώσει μετά από μερικές φορτώσεις. Ξέχασα να αναφέρω στα συν η πολύ όμορφη συσκευασία και ο φορτιστής του, η εργοστασιακή ζελατίνα και η θήκη δώρο ενώ στα μειων είναι η έλλειψη ακουστικών.

 

Η θήκη νομίζω δεν ταιριάζει στο μαύρο. Χαλάει και η αίσθηση στο χέρι και η εμφάνιση

Τα ακουστικά όντως ειναι μείον

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Καποιες φορες οταν αλλαζω επιλογη για το location(battery saving, high accuracy) ανοιγει η εφαρμογη της καμερας απο το πουθενα..

Συμβαινει γενικοτερα αυτο το bug?

Link to comment
Share on other sites

Καποιες φορες οταν αλλαζω επιλογη για το location(battery saving, high accuracy) ανοιγει η εφαρμογη της καμερας απο το πουθενα..

Συμβαινει γενικοτερα αυτο το bug?

Τι κουλό είναι πάλι αυτό, κάτι άλλο θα είναι γιατί σε μένα δεν συμβαίνει το δοκίμασα πριν από λίγο.

iphone 7 iOS 12.0
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά απενεργοποίηση την αυτόματη φωτεινότητα της οθόνης βλέπω τρελή διάφορα στην αυτονομία δεν πέφτει ή μπαταρία
Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλή χρονιά! Κάτοχος της συσκευής εδώ και 3 ημέρες,προερχόμενος από Lg g3.

Οι πρώτες εντυπώσεις είναι καλές. Design εξαιρετικό, οθόνη άριστη τόσο σε φωτεινότητα όσο και σε απόδοση. Ηχείο πολύ καλό και δεν αντιμετώπισα πρόβλημα ούτε με ενσύρματα ακουστικά αλλά ούτε με ασύρματα (plantronics backbeat fit). Επεξεργαστής δυνατός, ούτε ίχνος lag. (παιχνίδια δεν παίζω βέβαια αλλά δεν νομίζω να έχει πρόβλημα. Κάμερα ικανοποιητική αλλά μέχρι εκεί. Μην περιμένετε ευκρίνεια ναυαρχίδας. Όμως δεν είναι και για σβήσιμο οι φωτογραφίες του. Το λογισμικό έχει καποιες ιδιαίτερες επιλογές αλλά η μετάβαση είναι ομαλή. Ωραία η επιλογή απενεργοποίησης εφαρμογών,αν και κάποιες είναι απαραίτητες για τη συσκευή (du battery saver). Και κάπου εδώ φτάνω στο αρνητικό της υπόθεσης. Η αυτονομία μπαταρίας με απογοήτευσε. Με μόνιμα ανοιχτά wifi /GPS /Bluetooth (μόνιμη σύνδεση με garmin vivosmart) /συγχρονισμό /data και λογική χρήση, με έβγαλε ως το απόγευμα. Να προσθέσω ότι έχω αγοράσει την επίσημη εφαρμογή du battery η οποία δουλεύει εξαιρετικά. Οπότε ψάχνω ήδη για φορητό powerbank. Το g3 με έβγαζε μέχρι αργά το βράδυ με παρόμοια χρήση .Το χρησιμοποιώ σαν δίκαρτο οπότε και κάνω υποχωρήσεις στη χωρητικότητα. Θα προτιμούσα να είχε 32gb έκδοση. Στα χρήματα αυτά λοιπόν και αν δεν έχεις θέμα με το μέγεθος, πας σε κάτι καλύτερο. Νομίζω γύρω στα 230 ευρώ θα ήταν πιο τίμια η πώληση του.

Φίλε σβήσε την εφαρμογή αυτή που αγόρασες. Δοκίμασε χωρίς αυτήν κάποιες φορτισεις

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Το δοκίμασα σήμερα το πρωί και βλέπω μεγάλη διαφορά. Συγκεκριμένα έκανα απεγκατάστααη την εφαρμογή που έχω αγοράσει ΚΑΙ απενεργοποιησα αυτή που έχει προεγκατεστημενη η συσκευή.(και έχω απενεργοποιησει όλες τις δωρεάν προεγκατεστημενες πλέον). Από τις 10 το πρωί που το έβγαλα από τη φόρτιση με τα πάντα ανοιχτα είμαι στο 53% (ώρα 8 το απόγευμα) οπότε έστρωσε η κατάσταση.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Η συσκευή που έχω είναι λευκό με χρυσό στις άκρες. Ναι είναι πολύ όμορφο αν και δεν έχω δει μαύρο από κοντά για να συγκρίνω.

Link to comment
Share on other sites

Το δοκίμασα σήμερα το πρωί και βλέπω μεγάλη διαφορά. Συγκεκριμένα έκανα απεγκατάστααη την εφαρμογή που έχω αγοράσει ΚΑΙ απενεργοποιησα αυτή που έχει προεγκατεστημενη η συσκευή.(και έχω απενεργοποιησει όλες τις δωρεάν προεγκατεστημενες πλέον). Από τις 10 το πρωί που το έβγαλα από τη φόρτιση με τα πάντα ανοιχτα είμαι στο 53% (ώρα 8 το απόγευμα) οπότε έστρωσε η κατάσταση.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Η συσκευή που έχω είναι λευκό με χρυσό στις άκρες. Ναι είναι πολύ όμορφο αν και δεν έχω δει μαύρο από κοντά για να συγκρίνω.

Είδες που στο είπα. Χειρότερα πάνε τα κινητά με κάτι τέτοια

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Ναι φίλε μου έχεις δίκιο. Το έχω λιώσει σήμερα με φουλ χρήση (βίντεο - φωτογραφίες τα πιτσιρίκια κτλ.) και είναι στο 28% ακόμα (σχεδόν 22:30 ώρα). Βρήκα και πως σβήνω την εφαρμογή από το ράφι. Πατάς στο μολύβι και "ανοίγει" η διαχείριση της σελίδας οπότε κρατάμε πατημένο εικονίδιο και το συρουμε προς τα δεξιά και έτσι εξαφανίζεται.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...