Jump to content

Paypal - Capital Controls [ONLY]


evi32
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

συνδεσα την καρτα της revolut στο paypal και πατησα να ειναι primary . Μαλιστα μου εκανε και τη χρεωση ( νομιζω 0,90 λεπτα ) . Τωρα κανονικα δεν θα επρεπε στο PayPal balance να μου δειχνει το υπολοιπο που εχει η καρτα της revolut ;

 

σύνδεση έκανες , δεν περνάνε τα λεφτά στο παυπαλ

 

σκέψου να έκανες σύνδεση τον βασικό λογαριασμό σου , λες να ήταν σωστό να "βλέπει" (και να μπορεί να ξοδέψει) το Paypal όλο το ποσό του λογαριασμού σου ;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παρασκευη και ωρα 13:30 μεταφορα μεσω eurobank ενως ποσου στο revolut.σημερα και ωρα 11:30 τα λεφτα φανηκαν κανονικα.
Link to comment
Share on other sites

Φίλος μου έστειλε χρήματα το Σάββατο από γερμανικό λογαριασμό στην revolut απο τον λογαριασμό της κοπέλας του άλλα στην revolut έχει το δικό του όνομα. Λέτε να μην μπουν τα χρήματα;Αν δεν μπουν τότε επιστρεφονται πίσω στον τραπεζικό λογαριασμό;Όποια βοήθεια ευπρόσδεκτη!
Link to comment
Share on other sites

Να μιλήσει στο τσατ της εφαρμογής με κάποιον από το support. Ξερω ότι εδώ και λίγες μέρες, δεν επιτρέπεται εμβασμα από τρ. λογαριασμό με διαφορετικά στοιχεία από εκείνον της revolut.
Link to comment
Share on other sites

Φίλος μου έστειλε χρήματα το Σάββατο από γερμανικό λογαριασμό στην revolut απο τον λογαριασμό της κοπέλας του άλλα στην revolut έχει το δικό του όνομα. Λέτε να μην μπουν τα χρήματα;Αν δεν μπουν τότε επιστρεφονται πίσω στον τραπεζικό λογαριασμό;Όποια βοήθεια ευπρόσδεκτη!

 

μας ειχε ερθει μυνημα οτι πλεον δεν δεχονται top up απο αλλο ονομα και κατα συνεπεια λογαριασμο αλλου, ας μιλησει μαζι τους στο support.

With great power, comes great responsibility...
Link to comment
Share on other sites

Πάντως επιβεβαιώνω και εγω ότι με την χρεωστική ΑΜΕΧ της Άλφα πραγματοποιώ το τελευταίο διάστημα όλες μου τις συναλλαγές, με τελευταίες σήμερα το πρωί 2 κινητά από Κίνα μεριά από δυο διαφορετικά site...
Link to comment
Share on other sites

Πάντως επιβεβαιώνω και εγω ότι με την χρεωστική ΑΜΕΧ της Άλφα πραγματοποιώ το τελευταίο διάστημα όλες μου τις συναλλαγές, με τελευταίες σήμερα το πρωί 2 κινητά από Κίνα μεριά από δυο διαφορετικά site...

 

Μεσω paypal (εκει την χρησιμοπιω εγω) ή απευθειας με την καρτα ;

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

Όχι απευθείας...θα ήμουν τρελός αν το έκανα με τους κινέζους...την θέλω την ψυχολογική μου υγεία, έρχονται και γιορτές...δεν με λυπάσαι ?
Link to comment
Share on other sites

Επειδη σκεφτομαι να βγαλω revolut., καποιες ερωτησεις σε ολους εσας που εχετε ηδη :

1. αν ειναι 100% σιγουρο οτι μπορουμε να στειλουμε εμβασμα (απο ελληνικο λογαριασμο) στο IBAN της revolut, τοτε μπορουμε να στειλουμε και σε οποιοδηποτε λογαριασμο στο εξωτερικο?

2. Επειδη εχω απο παλια συνδεδεμενα στο paypal ΚΑΙ καρτα ΚΑΙ τραπεζικο λογαριασμο, τοτε μπορω να στειλω εμβασμα απο το λογαριασμο μου στο paypal μου? Τοτε τι capital controls εχουμε?

3. μπορουμε να στειλουμε για top-up μεχρι 500€ ανα μηνα?

4. αν παραγγειλετε resolut σε φυσικη μορφη, σε ποσες ημερες σας ερχεται στο σπιτι?

Link to comment
Share on other sites

Επειδη σκεφτομαι να βγαλω revolut., καποιες ερωτησεις σε ολους εσας που εχετε ηδη :

1. αν ειναι 100% σιγουρο οτι μπορουμε να στειλουμε εμβασμα (απο ελληνικο λογαριασμο) στο IBAN της revolut, τοτε μπορουμε να στειλουμε και σε οποιοδηποτε λογαριασμο στο εξωτερικο?

2. Επειδη εχω απο παλια συνδεδεμενα στο paypal ΚΑΙ καρτα ΚΑΙ τραπεζικο λογαριασμο, τοτε μπορω να στειλω εμβασμα απο το λογαριασμο μου στο paypal μου? Τοτε τι capital controls εχουμε?

3. μπορουμε να στειλουμε για top-up μεχρι 500€ ανα μηνα?

4. αν παραγγειλετε resolut σε φυσικη μορφη, σε ποσες ημερες σας ερχεται στο σπιτι?

1. ναι, μεχρι 500 €

2. ναι μεχρι 500 €

3. ναι μεχρι 500 €

4. Σε δεκα μερες περιπου

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

Τίποτα από όλα αυτά, την Παρασκευή συνδεσα λογαριασμό μετά από τηλ επικοινωνία με το PayPal σε 2` χωρίς ουσιαστικά επιβεβαίωση, το mail που έχω συνδεδεμένη στο PayPal μου ζήτησαν και το iban που θέλω να προσθέσω

 

Επειδη δεν πηρα τηλεφωνο και εστειλα μειλ, μου απαντησαν μετα απο 2 μερες περιπου οτι το εχουν ξεμπλοκαρει και οντως εβαλα αμεσως λογαριασμο και ξεκινησε η μεταφορα.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά. Έχω βγάλει την κάρτα revolut και έχω στείλει εμβασμα ένα ποσό από ελληνική τράπεζα. Σήμερα έγινε διαθέσιμο και μάλιστα με ειδοποίηση από την εφαρμογή.

 

Θέλω να ρωτήσω για την επόμενη μου κίνηση καθώς τις αγορές μου θέλω να τις κάνω μέσω PayPal. Θα πάω στο σαιτ της PayPal και θα δηλώσω την κάρτα σαν primary ; διάβασα ότι πρέπει να έχουμε ένα ποσό μέσα γιατί υπάρχει χρέωση. Ισχύουν όλα αυτά έτσι;

 

Θέλω να κάνω προσεκτικά και σωστά τα βήματα για να μην έχω κάποιο θέμα. Να ενημερώσω ότι στη PayPal έχω ήδη δηλωμενη μία κάρτα από ελληνική τράπεζα.

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να κάνω μια πληρωμή από τον δικό μ λογαριασμό paypal. Αν κάνω send money to family σε δευτερο λογαριασμό paypal μπορώ μετά από τον δεύτερο λογαριασμό να κάνω refund έτσι ώστε τα λεφτά να γυρίσουν στο balance του πρώτου χωρίς να πληρώσω και δεύτερη φορά fee;

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να κάνω μια πληρωμή από τον δικό μ λογαριασμό paypal. Αν κάνω send money to family σε δευτερο λογαριασμό paypal μπορώ μετά από τον δεύτερο λογαριασμό να κάνω refund έτσι ώστε τα λεφτά να γυρίσουν στο balance του πρώτου χωρίς να πληρώσω και δεύτερη φορά fee;

 

Μεταφορά από balance σε balance είναι δωρεάν χωρίς κάποια χρέωση. Οπότε δεν θα κάνεις refund, απλά θα κάνεις πάλι send από το δεύτερο λογαριασμό στον πρώτο και τα χρήματα θα μεταφερθούν από balance σε balance χωρίς extra χρέωση.

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά. Έχω βγάλει την κάρτα revolut και έχω στείλει εμβασμα ένα ποσό από ελληνική τράπεζα. Σήμερα έγινε διαθέσιμο και μάλιστα με ειδοποίηση από την εφαρμογή.

 

Θέλω να ρωτήσω για την επόμενη μου κίνηση καθώς τις αγορές μου θέλω να τις κάνω μέσω PayPal. Θα πάω στο σαιτ της PayPal και θα δηλώσω την κάρτα σαν primary ; διάβασα ότι πρέπει να έχουμε ένα ποσό μέσα γιατί υπάρχει χρέωση. Ισχύουν όλα αυτά έτσι;

 

Θέλω να κάνω προσεκτικά και σωστά τα βήματα για να μην έχω κάποιο θέμα. Να ενημερώσω ότι στη PayPal έχω ήδη δηλωμενη μία κάρτα από ελληνική τράπεζα.

Ακριβώς όπως δήλωσες την άλλη κάρτα (της ελληνικής τράπεζας) έτσι θα δηλώσεις και την κ΄ρτα της revolut. Θα σου κρατήσει 1+1,50 ευρώ περίπου και θα σου τα επιστρέψει πρώτα το 1,50 σε 2-3 μέρες και μετά το 1 σε καμιά 10-15 μέρες. Το primary δεν είναι απαραίτητο αλλά αν πρόκειται να χρησιμοποιείς αυτή για τις περισσότερες αγορές σου τότε καλό είναι να την κάνεις primary για να στην βγάζει ως προεπιλεγμένη το paypal και να μη χρειάζεται χειροκίνητα αλλαγή πριν από κάθε αγορά.
Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς όπως δήλωσες την άλλη κάρτα (της ελληνικής τράπεζας) έτσι θα δηλώσεις και την κ΄ρτα της revolut. Θα σου κρατήσει 1+1,50 ευρώ περίπου και θα σου τα επιστρέψει πρώτα το 1,50 σε 2-3 μέρες και μετά το 1 σε καμιά 10-15 μέρες. Το primary δεν είναι απαραίτητο αλλά αν πρόκειται να χρησιμοποιείς αυτή για τις περισσότερες αγορές σου τότε καλό είναι να την κάνεις primary για να στην βγάζει ως προεπιλεγμένη το paypal και να μη χρειάζεται χειροκίνητα αλλαγή πριν από κάθε αγορά.

Ευχαριστώ πολύ για την αναλυτική απάντησή σου. Έτσι ακριβώς τα είχα στο μυαλό μου κι εγώ.

 

Υ. Γ Μόλις πέρασα την κάρτα στη PayPal. Με χρέωσε κανονικά κοντά στο 1 ευρώ. Τώρα μου έχει επιλογή να πατήσω make primary για την κάρτα και από κάτω Link and confirm my card.

Τί ακριβώς πρέπει να κάνω τώρα; Μήπως πρέπει να περιμένω καμιά εργάσιμη και μετά να κάνω confirm; Συγνώμη αν κουράζω παιδιά.

Edited by Stakantzi
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για την αναλυτική απάντησή σου. Έτσι ακριβώς τα είχα στο μυαλό μου κι εγώ.

 

Υ. Γ Μόλις πέρασα την κάρτα στη PayPal. Με χρέωσε κανονικά κοντά στο 1 ευρώ. Τώρα μου έχει επιλογή να πατήσω make primary για την κάρτα και από κάτω Link and confirm my card.

Τί ακριβώς πρέπει να κάνω τώρα; Μήπως πρέπει να περιμένω καμιά εργάσιμη και μετά να κάνω confirm; Συγνώμη αν κουράζω παιδιά.

Κάνε link and confirm. Θα σου έρθει σε δευτερόλεπτα ο 4ψήφιος κωδικός στην εφαρμογή της revolut, θα τον βάλεις στο paypal (θα σου κρατήσει 1,50 ευρώ περίπου) και είσαι έτοιμος για αγορές. Κάνε και primary την κάρτα αν θες και όλα οκ.

Link to comment
Share on other sites

Κάνε link and confirm. Θα σου έρθει σε δευτερόλεπτα ο 4ψήφιος κωδικός στην εφαρμογή της revolut, θα τον βάλεις στο paypal (θα σου κρατήσει 1,50 ευρώ περίπου) και είσαι έτοιμος για αγορές. Κάνε και primary την κάρτα αν θες και όλα οκ.

Ευχαριστώ και πάλι! Καλημέρα!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Προσπάθεια για αγορά από το sportsdirect μέσω PayPal με πληρωμή από κάρτα, 2 αποτυχημένες προσπάθειες όπου το sportsdirect έβγαζε το κλασικό μήνυμα "the card issuer denied..μπλα μπλα μπλα..". Στο order history του sportsdirect δεν φαίνεται κάποια παραγγελία, αλλά στο PayPal έχει 2 καταχωρήσεις payment pending. Εχουν δεσμευτεί τα χρήματα από το PayPal ή δεν δίνω σημασία?
The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Σε ίδια περίπτωση, τα δικά μου χρήματα είχαν δεσμευτει. Με την Πειραιώς που μιλησα τοτε, μου είπαν ότι σε ένα μήνα θα αποδεσμευτουν, εκτός αν ο πωλητής ακυρωσει την συναλλαγή. Έτσι έστειλα ένα email στο cancel@sportsdirect.com όπου εξηγουσα τι έγινε και ζητούσα να ακυρωσουν την συναλλαγη. Στο email να γράψεις και το transaction ID το βλέπεις από το details. Μέσα σε λίγες ώρες είχαν αποδεσμευτει τα χρήματα μου.
Link to comment
Share on other sites

4. Σε δεκα μερες περιπου

 

Το αργοτερο που εχει ερθει σε καποιον ποσο ειναι?

Σε μενα κοντευει να περασει μηνας και ακομα δεν εχει ερθει.

σε περιπτωση που δεν ερθει τι κανουμε?

Ενημερωνουμε μεσο app, ζηταμε να μας στειλουν αλλη?

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...