Jump to content

Moto X Style (Pure)


stathis123
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά το cell standby μου τρώει την περισσότερη μπαταρία. Συμβαίνει και σε εσάς;

 

Κακό σήμα στην περιοχή σου.

Το μέλλον είναι ήδη εδώ !:p
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον το πηρα και εγω σε λευκο-μπαμπου

 

Δηλωνω, ΠΟΛΥ απογοητευμενος με την αποδοση του. Παιδια ειχα ενα Ζ3 πριν και πηγαινε βουτυρο....αυτο τρωει καλα σκαλωματα πολυ συχνα. Τις πταιει? γιατι ετσι ? εκανα ολες τις αναβαθμισεις και επαναφορα στο τελος. Κατα τα αλλα πολυ δυνατη οθονη, ηχειαρες, φοβερη κατασκευη ειδικα με το μπαμπου πολυ ωραιο, δυνατη καμερα και μπαταρια βγαζει 4 ωρες με την χρηση μου (Ζ3 εβγαζε 4.40 στην 6.01). Γενικα απολυτο VFM κατω απο τα 250, παιζει μονο του.

 

Αν μπορει καποιος να με βοηθησει με το lag, δεν περιμενα οτι θα πηγαινε πιο χαλια απο G4, ιδια αναλυση ιδιος επεξεργαστης ΚΑΙ καθαρο αντροιντ?

 

επιπλεον εχω παθει τη πλακα μου με το φορτιστη, το δινει απο 2% σε 100% σε μια ωρα και κατι πολυ ψιλα. Αφου νομιζα οτι ειναι χαλασμενο οταν ειδα οτι ειχε φορτισει 40% σε 20 λεπτα!!

All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

Finger print sensor έχει; Σκέφτομαι να το αγοράσω. Τώρα έχω το Nexus 6. Βασικά, για το Nexus 6p πήγαινα αλλά με την τιμή που έχει, άρχισα να σκέφτομαι εναλλακτικές. Πιστεύετε ότι το style αποτελεί αναβάθμιση σε σχέση με το Nexus 6. Έτσι και αλλιώς το Nexus 6 θα γίνει δεύτερο τηλέφωνο
ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

οχι δεν εχει σενσορα, εχει sd ομως. Αν θελεις καθαρο αντροιντ με sd δεν βλεπω αλλη επιλογη
All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ. Θέλω καθαρό android γιατί θέλω Dev friendly κινητό επειδή αλλάζω πολύ συχνά Roms. Και εγώ δε βλέπω κάποια άλλη επιλογή και θα περιμένω μέχρι την Κυριακή και μετά μάλλον θα το παραγγείλω.
ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

Να σου πω dev friendly δεν το λες από την άποψη ότι αν ξεκλειδωσεις τον bootloader χάνεις την εγγύηση . Σε βλέπω για νεξους
All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

Πρώτη μου επιλογή είναι το Nexus αλλά με την τιμή που έχει και μόνο τρία καταστήματα δε βλέπω να το αγοράσω γιατί το όριό μου είναι στα 400. Deb friendly εννοώ ότι έχει αρκετές Roms. Όλα μου τα κινητά τα ρουτάρω από την πρώτη μέρα, άσχετα αν χάνω την εγγύηση, από τη στιγμή που μπορώ να το ξερουτάρω και να συνεχίσω να έχω την εγγύηση Edited by ostvarivanje
ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

Το τελευταίο στα Motorola δεν γίνεται. Για να το ρουτάρεις χρειάζεται να ζητήσεις τον κωδικό κλειδώματος bootloader από την εταιρεία, και σε βάζει σε black list για εγγύηση αν το κάνεις.

 

Sent from my XT1562

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή δεν ξεκλειδώνει διαφορετικά ο bootloader;
ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

Όχι, δυστυχώς.

 

Edit: επιλέον, πάντα θα φαίνεται ότι είναι πειραγμένο. Αν θυμάμαι καλά, αν είναι εργοστασιακό όταν μπεις σε fastboot mode σου γράφει bootloader status code 0. Αν ξεκλειδώσει θα γίνει 3, και αν το κλειδώσεις ξανά θα γίνει 2. Μεταξύ 2 και 3 μπορείς να πηγαινοέρχεσαι (αφού θα έχεις τον κωδικό για το ξεκλείδωμα), αλλά 0 δεν θα ξαναγίνει ποτέ.

 

Sent from my XT1524

Edited by Mark_K
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και σε ευχαριστώ πολύ για την πληροφορία. Δηλαδή κάτι ανάλογο με το knox των Samsung. Δυστυχώς και εξαιτίας αυτού του γεγονότος πρέπει να το αποκλείσω. Το να περνάω roms, ουσιαστικά, για μένα είναι μέρος της καθημερινότητάς μου και άρα αυτή η πληροφορία που με έδωσες είναι αρκετά για να το αποκλείσω από τις πιθανές επιλογές μου.
ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον το πηρα και εγω σε λευκο-μπαμπου

 

Δηλωνω, ΠΟΛΥ απογοητευμενος με την αποδοση του. Παιδια ειχα ενα Ζ3 πριν και πηγαινε βουτυρο....αυτο τρωει καλα σκαλωματα πολυ συχνα. Τις πταιει? γιατι ετσι ? εκανα ολες τις αναβαθμισεις και επαναφορα στο τελος. Κατα τα αλλα πολυ δυνατη οθονη, ηχειαρες, φοβερη κατασκευη ειδικα με το μπαμπου πολυ ωραιο, δυνατη καμερα και μπαταρια βγαζει 4 ωρες με την χρηση μου (Ζ3 εβγαζε 4.40 στην 6.01). Γενικα απολυτο VFM κατω απο τα 250, παιζει μονο του.

 

Αν μπορει καποιος να με βοηθησει με το lag, δεν περιμενα οτι θα πηγαινε πιο χαλια απο G4, ιδια αναλυση ιδιος επεξεργαστης ΚΑΙ καθαρο αντροιντ?

 

επιπλεον εχω παθει τη πλακα μου με το φορτιστη, το δινει απο 2% σε 100% σε μια ωρα και κατι πολυ ψιλα. Αφου νομιζα οτι ειναι χαλασμενο οταν ειδα οτι ειχε φορτισει 40% σε 20 λεπτα!!

 

Εγώ δεν έχω καθόλου σκαλώματα και έχω ανοιχτές καμιά 10ρια εφαρμογές από πίσω σχεδόν πάντα. Μήπως έχεις βάλει κάτι στην sd? Αν τρέχεις εφαρμογή από την sd ίσως κολλάει επειδή αν η sd δεν είναι καλή έχεις θέμα ταχύτητας. Θα έλεγα να μην βάλεις τίποτα στην sd εκτός αν είναι ανάγκη πχ τραγούδια ενώ έχει τελειώσει σχεδόν ο χώρος σου.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν έχω καθόλου σκαλώματα και έχω ανοιχτές καμιά 10ρια εφαρμογές από πίσω σχεδόν πάντα. Μήπως έχεις βάλει κάτι στην sd? Αν τρέχεις εφαρμογή από την sd ίσως κολλάει επειδή αν η sd δεν είναι καλή έχεις θέμα ταχύτητας. Θα έλεγα να μην βάλεις τίποτα στην sd εκτός αν είναι ανάγκη πχ τραγούδια ενώ έχει τελειώσει σχεδόν ο χώρος σου.

 

Και εγώ δεν έχω δει σκάλωμα φίλε μου. Πρέπει να το κοιτάξεις να δεις τι φταίει. Μήπως τρέχει τίποτα βαρύ από πίσω και σου γεμίζει τη μνήμη χωρίς να το ξέρεις.

Link to comment
Share on other sites

το κινητο αλλαχτηκε και τωρα φορτιζω το νεο, ελπιζω αυτο να μην ειναι οπως το παλιο. Σκαλωνε τοσο που ενος φιλου μου ιδιο σε μαυρο που με εψησε και το πηρα ηταν σαν να ειχε το δικο του SD820...

 

καποιο μαγαζι με κανα καλο γυαλι για το κινητο μας? θηκες? αθηνα

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχει νοημα να κανω μεταβαση απο nexus 5x? Με το δεδομενο οτι θα βαλω 80-90 ευρω για την αλλαγη.

M εχει πιασει καταναλωτικη μανια Χριστουγεννων...

Edited by papafigos84
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχει νοημα να κανω μεταβαση απο nexus 5x? Με το δεδομενο οτι θα βαλω 80-90 ευρω για την αλλαγη.

M εχει πιασει καταναλωτικη μανια Χριστουγεννων...

 

το 16ρι εχεις? μονο αν ειχα το 16ρι θα το σκεφτομουν

All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

Ναι το 16αρι εχω. Αν το moto ειχε λιγο μεγαλυτερη μπαταρια και αισθητηρα για δακτυλικο αποτυπωμα, θα την εκανα για πλακα τη μεταβαση. Τωρα προσπαθω να μην υποκυψω.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχει νοημα να κανω μεταβαση απο nexus 5x? Με το δεδομενο οτι θα βαλω 80-90 ευρω για την αλλαγη.

M εχει πιασει καταναλωτικη μανια Χριστουγεννων...

 

'Οχι δεν έχει νόημα φίλε μου. Περίμενε να πάρεις του χρόνου μία συσκευή που να καταλαβαίνεις αισθητή διαφορά. Ασε που το Ν5 είναι παλιό...

Link to comment
Share on other sites

εχω την αισθηση οτι αν μπορουσα να αλλαξω τον governor απο interactive σε ondemand οντως θα ειχα μια νεξους εμπειρια...

 

για την ωρα απλα δεν...

 

4 ωρες βγαζει τελικα, καλα ειναι . θεωρω η μπαταρια του ειναι οκι

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον το πηρα και εγω σε λευκο-μπαμπου

 

Δηλωνω, ΠΟΛΥ απογοητευμενος με την αποδοση του. Παιδια ειχα ενα Ζ3 πριν και πηγαινε βουτυρο....αυτο τρωει καλα σκαλωματα πολυ συχνα. Τις πταιει? γιατι ετσι ? εκανα ολες τις αναβαθμισεις και επαναφορα στο τελος. Κατα τα αλλα πολυ δυνατη οθονη, ηχειαρες, φοβερη κατασκευη ειδικα με το μπαμπου πολυ ωραιο, δυνατη καμερα και μπαταρια βγαζει 4 ωρες με την χρηση μου (Ζ3 εβγαζε 4.40 στην 6.01). Γενικα απολυτο VFM κατω απο τα 250, παιζει μονο του.

 

Αν μπορει καποιος να με βοηθησει με το lag, δεν περιμενα οτι θα πηγαινε πιο χαλια απο G4, ιδια αναλυση ιδιος επεξεργαστης ΚΑΙ καθαρο αντροιντ?

 

επιπλεον εχω παθει τη πλακα μου με το φορτιστη, το δινει απο 2% σε 100% σε μια ωρα και κατι πολυ ψιλα. Αφου νομιζα οτι ειναι χαλασμενο οταν ειδα οτι ειχε φορτισει 40% σε 20 λεπτα!!

 

Μου έκοψες τα φτερά ρε φίλε..Τόσο λαγκάρισμα;Αλήθεια;

www.lancisti.gr/forum
Link to comment
Share on other sites

οχι ενταξει τελικα μαλλον κατι ειχε η συσκευη εκεινη. Αλλα θεωρω οτι μπορει πολυ καλυτερα η μοτο. Στην 5.1.1. που τοκρατησα λιγακι πηγαινε πολυ καλα. Στην 6.0.1 κατι σπασιματα παλι τα κανει αλλα οχι κατι τραγικο. Ελπιζω με την 7.1 να το βελτιωσουν ακομα ποιο πολυ.
All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

οχι ενταξει τελικα μαλλον κατι ειχε η συσκευη εκεινη. Αλλα θεωρω οτι μπορει πολυ καλυτερα η μοτο. Στην 5.1.1. που τοκρατησα λιγακι πηγαινε πολυ καλα. Στην 6.0.1 κατι σπασιματα παλι τα κανει αλλα οχι κατι τραγικο. Ελπιζω με την 7.1 να το βελτιωσουν ακομα ποιο πολυ.

 

Σκέφτομαι να το παραγγείλω αύριο.Βασικά είμαι ανάμεσα σε αυτό και στο nexus 6.Απλά αυτό είναι καινούργιο,ενω το nexus θα το πάρω μεταχειρισμένο.

 

Ηθελα να σε ρωτήσω:Με όλες τα updates που έκανε δεν έφτασε στην 7;

www.lancisti.gr/forum
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...