Jump to content

Moto X Style (Pure)


stathis123
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

οποτε εγκαταλειπω την πρωτη ιδεα...χιλια ευαχαριστω φιλε Ανδρεα...γιατι δε ξερω πολλα....ναι θα στειλω στο παλικαρι, πολυ καλη ιδεα....και αναμενουμε....οπως ειπες μαλλον για nougat....;)
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Στο Moto X Play ξεκίνησε soak test με 7.1.1 . Λογικά δεν πρέπει να αργήσει και το δικό σας.

 

Sent from my Moto X Play

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Στο Moto X Play ξεκίνησε soak test με 7.1.1 . Λογικά δεν πρέπει να αργήσει και το δικό σας.

 

Sent from my Moto X Play

 

Μέχρι να έρθει σε εμάς θα έχουν πάει στο 8 οι υπόλοιποι :lol: (τίποτα σε μένα).

Link to comment
Share on other sites

Μπα, και στο δικό μας τίποτα ακόμη.

Μέχρι να τελειώσουν οι δοκιμές και να αρχίσουν να το στέλνουν επίσημα, καλό Ιούλιο... :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλημέρα. Για θήκη μπορούμε να βρούμε πουθενά; Για μαύρη ενδιαφέρομαι ...

 

Αυτή έχω πάρει. Μια χαρά είναι

https://www.skroutz.gr/s/10906290/OEM-Book-Δερματίνης-Μαύρο-Moto-X-Style.html

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Για θήκη μπορούμε να βρούμε πουθενά; Για μαύρη ενδιαφέρομαι ...

 

Κοιτα καλυτερα ebay, amazon κλπ. Εδω δεν υπαρχουν και πολλες επιλογες. Ασε που θα σου ερθει και πολυ φτηνοτερα.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Καλημέρα σε όλους,

ελπίζω να είστε κάπου δροσερά.

Έχω ξενερώσει με την ποιότητα κλήσης του ΜΟΤΟ μου.

Πολλές φορές παραπονιούνται ότι δεν με ακούνε καλά οι συνομιλητές!

Σα να κάνει κύματα η φωνή μου!

Το αντιμετώπισε άλλος αυτό το πρόβλημα;

Please help!

 

Είναι καταπληκτικό κινητό, αλλά πραγματικά άχρηστο εάν δεν μπορείς να συνεννοηθείς.. :(

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους,

ελπίζω να είστε κάπου δροσερά.

Έχω ξενερώσει με την ποιότητα κλήσης του ΜΟΤΟ μου.

Πολλές φορές παραπονιούνται ότι δεν με ακούνε καλά οι συνομιλητές!

Σα να κάνει κύματα η φωνή μου!

Το αντιμετώπισε άλλος αυτό το πρόβλημα;

Please help!

 

Είναι καταπληκτικό κινητό, αλλά πραγματικά άχρηστο εάν δεν μπορείς να συνεννοηθείς.. :(

 

Κάτι έχει το κινητό σου φίλε μου. Η ποιότητα κλήσης του σε μένα είναι άψογη. Και αν θυμάμαι παλιά και τα αναλυτικά reviews του τπ ίδιο λεγανε. Δοκίμασες να δεις με handsfree? Ισως να έχει χαλάσει το μικρόφωνο σου.

Link to comment
Share on other sites

Hey παίδες,

 

Μόλις αγόρασα το τηλέφωνο. Είμαι στην διαδικασία μεταφοράς δεδομένων από την άλλη μου συσκευή.

 

Έχω λοιπόν δύο ερωτήσεις:

 

Είναι η ιδέα μου ή τα πλαϊνά κουμπάκια (ίσως) "παίζουν", ελάχιστα.

 

Επίπλέον, μου ήρθε η ειδοποίηση για εγκατάσταση του Nougat. Το έχει περάσει κανείς σας, αξίζει, μήπως υπάρχουν προβλήματα;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους,

ελπίζω να είστε κάπου δροσερά.

Έχω ξενερώσει με την ποιότητα κλήσης του ΜΟΤΟ μου.

Πολλές φορές παραπονιούνται ότι δεν με ακούνε καλά οι συνομιλητές!

Σα να κάνει κύματα η φωνή μου!

Το αντιμετώπισε άλλος αυτό το πρόβλημα;

Please help!

 

Είναι καταπληκτικό κινητό, αλλά πραγματικά άχρηστο εάν δεν μπορείς να συνεννοηθείς.. :(

 

Σίγουρα έχει θέμα η συσκευή σου φίλε μου. Με τη δική μου όλοι λένε ότι ακούγεται άψογα η φωνή μου σε σχέση με το προηγούμενο μου τηλέφωνο.

 

Κατά τα άλλα, εσείς που πήρατε nougat update ρε παιδιά τι έκδοση συσκευής έχετε; Εμείς γιατί δεν έχουμε λάβει ακόμα;

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου φιλε.Εχεις δικιο για την ποιοτητα κλησης πολλοι διαμαρτυρωντε σε διαφορα forum και μενα παραπονιουνταν αρκετοι φιλοι μου οτι εκανε συνεχεια διακοπες .Ειναι ενα μειονεκτημα για το συγκεκριμενο τηλεφωνο αλλα μολις εβαλα τη nougat μεχρι τωρα δεν εχω προβλημα.Επισης διαβασα και σε ενα forum οτι αυτο το προγραματακι(https://play.google.com/store/apps/details?id=com.nll.acr&hl=el )

(δωρεαν απο το store)διορθωνει τα πραγματα.Δεν ξερω εμενα απο τη στιγμη που εβαλα αυτο και τη nougat ολοι μου λενε οτι διορθωθηκε το προβλημα.Καλη τυχη!

Link to comment
Share on other sites

Hey παίδες,

 

Μόλις αγόρασα το τηλέφωνο. Είμαι στην διαδικασία μεταφοράς δεδομένων από την άλλη μου συσκευή.

 

Έχω λοιπόν δύο ερωτήσεις:

 

Είναι η ιδέα μου ή τα πλαϊνά κουμπάκια (ίσως) "παίζουν", ελάχιστα.

 

Επίπλέον, μου ήρθε η ειδοποίηση για εγκατάσταση του Nougat. Το έχει περάσει κανείς σας, αξίζει, μήπως υπάρχουν προβλήματα;

 

Μια χαρά είναι το nougat σε μένα. Φυσικά και αξίζει. Δεν έχω δει κάποιο πρόβλημα. Παρατηρώ την μπαταρία να δω διαφορές. Θα σας πω...

Link to comment
Share on other sites

Επειδή θέλω να πάρω κάρτα microSD (για πρώτη φορά) προτείνετε κάποια; 'Εχω μπερδευτεί με τα classes και standards με το κινητό μας είναι όλες συμβατές; Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Πήρα και εγώ το κινητό,για δεύτερο βασικά,αλλά αυτό που με έχει απογοητεύσει είναι η μπαταρία του...Με το ζόρι βγάζει 3 ώρες οθόνη...Φυσικά παίζει και να τα έχει φτύσει η μπαταρία,αν σκεφτείς ότι το πήρα μεταχειρισμένο...Σε αναμονή είναι μια χαρά,αν ασχοληθείς μαζί του έχει κατακόρυφη πτώση.... Πρώτη φορά βλέπω τέτοια πτώση σε κινητό στην μπαταρία...
Link to comment
Share on other sites

Πήρα και εγώ το κινητό,για δεύτερο βασικά,αλλά αυτό που με έχει απογοητεύσει είναι η μπαταρία του...Με το ζόρι βγάζει 3 ώρες οθόνη...Φυσικά παίζει και να τα έχει φτύσει η μπαταρία,αν σκεφτείς ότι το πήρα μεταχειρισμένο...Σε αναμονή είναι μια χαρά,αν ασχοληθείς μαζί του έχει κατακόρυφη πτώση.... Πρώτη φορά βλέπω τέτοια πτώση σε κινητό στην μπαταρία...

 

Snapdragon 808 + 2K ανάλυσης οθόνης γενικά ρουφάνε. Εμένα μου έβγαζε κοντά 4 ώρες sot.

Δοκίμασε να κλείσεις τη σάρωση wifi στο location και φυσικά κρατάς μόνο τους αναγκαίους συγχρονισμούς.

Το καλό είναι ότι φορτίζει αστραπιαία.

 

Πάντως είναι ακόμα και σήμερα κορυφαίο κινητό αν εξαιρέσουμε την αυτονομόα

Link to comment
Share on other sites

Snapdragon 808 + 2K ανάλυσης οθόνης γενικά ρουφάνε. Εμένα μου έβγαζε κοντά 4 ώρες sot.

Δοκίμασε να κλείσεις τη σάρωση wifi στο location και φυσικά κρατάς μόνο τους αναγκαίους συγχρονισμούς.

Το καλό είναι ότι φορτίζει αστραπιαία.

 

Πάντως είναι ακόμα και σήμερα κορυφαίο κινητό αν εξαιρέσουμε την αυτονομόα

 

Επειδή το πήρα μεταχειρισμένο,δεν μπορώ να ξέρω τι χρήση του έχουν κάνει,παντός είναι συσκευή σχεδόν δύο ετών...Κατά τ αλλά,είναι πολύ καλό,πιο καλό απ ότι περιμενα,και ευχάριστη έκπληξη η κάμερα,που μου θύμισε σε ποιότητα ναυαρχίδες...Επειδή σκέφτομαι να το κρατήσω αυτό,ίσως μπω στην διαδικασία να του αλλάξω μπαταρία,αλλά επειδή είμαι επαρχία,θα πάρει πολλές μέρες...Από το service μου δώσανε μια τιμή για μπαταρία στα 47€,αλλά ψάχνω και άλλον τρόπο...Έχω δει και ebay αλλά όλες είναι 2810mAh ενώ η δικιά του είναι 3000...

Link to comment
Share on other sites

Στα 2 χρόνια μπορεί να χει χάσει από 15 μέχρι και 30% αναλόγως πόσο την άδειαζαν πριν το φορτίσουν .

 

Όταν είχε βγει ήταν ναυαρχίδα της motorola. Οπότε για αυτό σου αρέσει και η κάμερα. Εμένα πάντως με είχαν εντυπωσιάσει οι χειρονομίες, ο ήχος και ότι δεν είχε καθόλου throttling (πολύ καλή ψυχτρα στο διαβόητο 808). Κινηταρα!

Link to comment
Share on other sites

Επειδή το πήρα μεταχειρισμένο,δεν μπορώ να ξέρω τι χρήση του έχουν κάνει,παντός είναι συσκευή σχεδόν δύο ετών...Κατά τ αλλά,είναι πολύ καλό,πιο καλό απ ότι περιμενα,και ευχάριστη έκπληξη η κάμερα,που μου θύμισε σε ποιότητα ναυαρχίδες...Επειδή σκέφτομαι να το κρατήσω αυτό,ίσως μπω στην διαδικασία να του αλλάξω μπαταρία,αλλά επειδή είμαι επαρχία,θα πάρει πολλές μέρες...Από το service μου δώσανε μια τιμή για μπαταρία στα 47€,αλλά ψάχνω και άλλον τρόπο...Έχω δει και ebay αλλά όλες είναι 2810mAh ενώ η δικιά του είναι 3000...

 

το κινητο ειναι τουμπανο, το ειχα και ειναι απο τα καλυτερα που περασαν απο τα χερια μου, αν δεν ειχα το μικροβιο να αλλαζω μαλλον θα το κρατουσα για πολυ καιρο. Εγω προτεινω να αλλαξεις μπαταρια οριτζιναλ και οχι μαιμου. 2810 mah δεν ειναι η δικια του και μπορει να το σακατεψεις.

 

----- προσθήκη μηνύματος 55 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Στα 2 χρόνια μπορεί να χει χάσει από 15 μέχρι και 30% αναλόγως πόσο την άδειαζαν πριν το φορτίσουν .

 

Όταν είχε βγει ήταν ναυαρχίδα της motorola. Οπότε για αυτό σου αρέσει και η κάμερα. Εμένα πάντως με είχαν εντυπωσιάσει οι χειρονομίες, ο ήχος και ότι δεν είχε καθόλου throttling (πολύ καλή ψυχτρα στο διαβόητο 808). Κινηταρα!

 

γιατι η καμερα του δεν ηταν απαιχτη? οκ το βραδυ δεν μπορουσε γιατι δεν ειχε OIS αλλα την ημερα, απο τις καλυτερες επισης που ειχα.

All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

Όντως, μονο τη νύχτα υστερούσε. Αν και γενικά συνηθίζουμε να λέμε ότι την μέρα όλα καλά τα πάνε, στη πραγματικότητα δεν ισχύει. Κάποια κινητά όπως το moto x style έχουν μεγάλη διαφορά στις ημερήσεις. Οι φυσική λεπτομέρια, χρώματα και dynamic range αυτού του κινητού δύσκολα το βρίσκεις αλλού.

 

Αυτό που έγραψα απλά είναι ότι η κάμερα του δεν είναι σαν ναυαρχίδα... είναι ναυαρχίδα! Απλά 2 ετών ;)

Link to comment
Share on other sites

Εξαρτάται για ποιο έτος ναυαρχίδες μιλάμε. Από φετινές (ή και περσυνές) όχι δεν βγάζει καλύτερα τη νύχτα. Χάνει αρκετά σε λεπτομέρια. Αλλά μέχρι και μέτριες συνθήκες τα πάει πολύ καλά. Δείτε εδώ μερικά δειγματά μου Moto X style samples Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...