Jump to content

Moto X Style (Pure)


stathis123
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ευχαριστώ.

 

Μ'αρέσει που αναγνωρίζει και τον quick charge φορτιστή και βγάζει και λογότυπο όταν συνδεθεί.

Screenshot_20160731_120428.png

 

Sent from my XT1562

 

βάλε τον nova θα δεις άλλη συσκευή + έχει κλείδωμα με double tap και πολλά άλλα

Xperiaλόγος

Optimuλόγος

Motoλόγος

Μηλοφωνολόγος

Ascendολόγος

Link to comment
Share on other sites

Παιδια σκέφτομαι να μεταβώ

Απο το g4 στο μοτο χ style μιας και η lg με τα bootloop μας εκοψε τη χαρα..αξιζει ;εχει παρουσιασει καποιο προβλημα το μοτο με οθονη κτλπ δεν θελω να παρω παλι προβληματικο κινητο θελω να παρω κατι να ηρεμήσω

Link to comment
Share on other sites

Δυο μήνες και κάτι που είναι στην κατοχή μου, δεν είχα σοβαρό πρόβλημα κανένα.Το τηλέφωνο είναι χορταστικό, με πολύ καλό ήχο και σχεδόν stock android.Κάποια μικροκολλήματα, μάλλον ήταν μέχρι να ζεσταθεί..Μάλλον θα ηρεμήσεις!
When the going gets tough,the tough get going...
Link to comment
Share on other sites

Παιδια σκέφτομαι να μεταβώ

Απο το g4 στο μοτο χ style μιας και η lg με τα bootloop μας εκοψε τη χαρα..αξιζει ;εχει παρουσιασει καποιο προβλημα το μοτο με οθονη κτλπ δεν θελω να παρω παλι προβληματικο κινητο θελω να παρω κατι να ηρεμήσω

Από το Μάρτη το έχω φίλε και πάει σφαίρα... ότι καλύτερο είχα σε Android μέχρι τώρα!!!

 

Στάλθηκε από το XT1572 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Pixel 6a

Link to comment
Share on other sites

Για εμάς τους άσχετους....το κινητό έχει pure stock android όπως τα nexus?

όταν θα έρθει στο nexus η nougat θα έρθει και σε αυτό????

Link to comment
Share on other sites

Για εμάς τους άσχετους....το κινητό έχει pure stock android όπως τα nexus?

όταν θα έρθει στο nexus η nougat θα έρθει και σε αυτό????

σχεδόν ναι, η μόνη διαφορά είναι κάνα δυο εφαρμογές που έχει η μότο εγκαταστήσει, για τον έλεγχο των αισθητήρων και την συνδεσιμοτητα του κινητού, bloatware που να δημιουργεί πρόβλημα δεν θα βρεις εδώ, όσο για το nougat που λες πιθανότατα θα το πάρει αλλά μάλλον λιιιιιιιιγο πιο μετά από τα νεξους Edited by kast1727
samsung galaxy tab s 10.5 lte, nokia lumia 730, lenovo vibe shot, nokia lumia 930, motorola moto x style, iphone 6s plus, samsung note 9, iphone xs max...
Link to comment
Share on other sites

σχεδόν ναι, η μόνη διαφορά είναι κάνα δυο εφαρμογές που έχει η μότο εγκαταστήσει, για τον έλεγχο των αισθητήρων και την συνδεσιμοτητα του κινητού, bloatware που να δημιουργεί πρόβλημα δεν θα βρεις εδώ, όσο για το nougat που λες πιθανότατα θα το πάρει αλλά μάλλον λιιιιιιιιγο πιο μετά από τα νεξους

 

Απλά ρωτάω γιατί εχθές κοίταγα ένα nexus 6p και έχει Αυγούστου 2016 security update. Δηλαδή παίρνει κατεθυείαν από google όταν αυτή βγάζει. Εμείς αφού έχουμε stock γιατί δεν το κάνουμε?

Αρα προκύπτει η ερώτηση - μπορώ να ξυλώσω το υφιστάμενο λειτουργικό του moto x style και να βάλω αυτό που τρέχουν τα nexus ώστε να παίρνω και εγώ τα updates όπως και το nexus?

Link to comment
Share on other sites

Η διαφορά είναι ότι τα nexus βγαίνουν από τη Google σε συνεργασία με κάποιον κατασκευαστή. Είναι λογικό πως κάθε αναβάθμιση που βγαίνει, σε αυτά έρχεται πρώτα. Είναι "προνόμιο" μόνο των nexus αυτό και δεν γίνεται να το κάνεις σε άλλη συσκευή, εκτός ίσως από custom rom, αλλά εκεί πας αλλού.

 

Sent from my XT1562

Link to comment
Share on other sites

Η διαφορά είναι ότι τα nexus βγαίνουν από τη Google σε συνεργασία με κάποιον κατασκευαστή. Είναι λογικό πως κάθε αναβάθμιση που βγαίνει, σε αυτά έρχεται πρώτα. Είναι "προνόμιο" μόνο των nexus αυτό και δεν γίνεται να το κάνεις σε άλλη συσκευή, εκτός ίσως από custom rom, αλλά εκεί πας αλλού.

 

Sent from my XT1562

 

οπότε το αφήνουμε ως έχει....

Link to comment
Share on other sites

οπότε το αφήνουμε ως έχει....
κι εγώ έτσι νομίζω ότι πρέπει να κάνεις , αν δεν έχεις έφεση με τις λεγόμενες "καστομιές" παίρνοντας και το ρίσκο των διαφόρων προβλημάτων που τις συνοδεύουν, το αφήνεις και περιμένεις την επίσημη, είναι βέβαιο ότι η μότο θα την δώσει πρώτη απ' όλες τις άλλες εταιρίες ( πλην των νέξους όπως είπαμε ).
samsung galaxy tab s 10.5 lte, nokia lumia 730, lenovo vibe shot, nokia lumia 930, motorola moto x style, iphone 6s plus, samsung note 9, iphone xs max...
Link to comment
Share on other sites

κι εγώ έτσι νομίζω ότι πρέπει να κάνεις , αν δεν έχεις έφεση με τις λεγόμενες "καστομιές" παίρνοντας και το ρίσκο των διαφόρων προβλημάτων που τις συνοδεύουν, το αφήνεις και περιμένεις την επίσημη, είναι βέβαιο ότι η μότο θα την δώσει πρώτη απ' όλες τις άλλες εταιρίες ( πλην των νέξους όπως είπαμε ).

Ευχαριστώ άπαντες....άψογοι όπως πάντα

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Η απώλεια των ρυθμίσεων αντιστοιχισης ήχων κλήσης με συγκεκριμένες επαφές είναι αποτέλεσμα συγχρονισμού με κάποιο λογαριασμό πχ Google ας πούμε?
samsung galaxy tab s 10.5 lte, nokia lumia 730, lenovo vibe shot, nokia lumia 930, motorola moto x style, iphone 6s plus, samsung note 9, iphone xs max...
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

παιδια εσας λεει επιπεδο ασφαλειας μαιου τωρα? το τελευτεο ειναι?

και κατι αλλο,,,απο το viber οι ειδοποιησεις ερχονται κανονικα?

Link to comment
Share on other sites

παιδια εσας λεει επιπεδο ασφαλειας μαιου τωρα? το τελευτεο ειναι?

και κατι αλλο,,,απο το viber οι ειδοποιησεις ερχονται κανονικα?

 

Μαΐου έχω.

Ναι έρχονται κανονικά σε μένα, δεν έχω κάποιο πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, έλεγα να αρχίσω να μαζεύω χρήματα για να πάρω το Moto X Style/Pure Edition (είμαι από αυτούς που πρέπει να μαζεύουν κάνα τρίμηνο λεφτά για να αγοράσουν καινούριο τηλέφωνο - το χαρτζιλίκι των γονιών δεν φτάνει :P) Ναι, είδα ότι είναι ακριβώς τα ίδια τηλέφωνα άλλα έχουν κάποια διαφορά όσον αφορά τα δίκτυα κινητής τηλεφωνίας (ή κάτι τέτοιο - έτσι τουλάχιστον είναι στις ΗΠΑ). Η ερώτηση μου η εξής:

 

Είναι το συγκεκριμένο τηλέφωνο διαθέσιμο στην Ελλάδα?

 

Τα μεγάλα καταστήματα είδα δεν το 'χουν. Εγώ βέβαια είδα ότι το έχουν (την Style έκδοση) δυο διαδικτυακά καταστήματα, το mmplanet και το expansys. Τα καταστήματα αυτά είναι αξιόπιστα?

 

Τέλος, αν έχετε να μου προτείνετε κάποια άλλη mid-range Android συσκευή, ευχαρίστως. Άπλα θέλω κάτι που να "αντέχει" το λειτουργικό και να είναι κάτω από 400€. Ευχαριστώ. :)

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να είσαι επίσης και από εκείνους που γουστάρουν να ανοίγουν duplicate νήματα μάλλον..

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=424174

Google Pixel 5
Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να είσαι επίσης και από εκείνους που γουστάρουν να ανοίγουν duplicate νήματα μάλλον..

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=424174

 

Εγώ απλά έκανα μία ερώτηση. Την κοίταξα λίγο εκείνη την συζήτηση, δεν βρήκα απάντηση, έφτιαξα μια δική μου που να αναφέρεται αποκλειστικά στο ερώτημά μου. Αν μπορείς να με βοηθήσεις, καλώς, αλλιώς να λείπουν οι ειρωνείες...

Link to comment
Share on other sites

Με συγχωρείς, αλλά δεν πάει έτσι. Ο πρώτος από τους κανόνες που αναφέρονται στην δημιουργία θέματος, στους όρους πρόσβασης και χρήσης που όλοι έχουμε αποδεχτεί πρώτου πραγματοποιήσουμε εγγραφή, λέει :

Το μέλος που επιθυμεί να δημιουργήσει ένα νέο θέμα συζήτησης, οφείλει αρχικά να ελέγξει (π.χ. με την χρήση της αναζήτησης) αν κάποιο άλλο μέλος του forum έχει ήδη δημιουργήσει παρόμοιο θέμα. Εφόσον εντοπιστεί κάποιο σχετικό θέμα, το μέλος θα πρέπει να δημοσιεύσει το μήνυμά του στο ήδη υπάρχον και να μην προβεί στη δημιουργία νέου.
.

 

Στην περίπτωσή μας, μια χαρά μπορούσες να δημοσιεύσεις το ερώτημά σου στο κύριο νήμα της συσκευής.

 

Sent from my XT1562

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

http://techblog.gr/mobile/motorola-smartphones-to-update-to-android-nougat-3652/

 

Πριν από λίγες μέρες η Motorola (η οποία ανήκει πλέον στη Lenovo) επιβεβαίωσε κάποια μοντέλα που θα πάρουν αναβάθμιση σε Android 7.0 Nougat. Μεταξύ αυτών ήταν η σειρά Moto Z, τα Moto G4 και Moto G4 Plus.

 

Σήμερα ανακοινώθηκε η πλήρης λίστα με τα smartphones που θα πάρουν την νέα έκδοση του λειτουργικού συστήματος της Google:

 

Moto G4

Moto G4 Plus

Moto G4 Play

Moto X Pure Edition

Motorola Moto X Style

Motorola Moto X Play

Motorola Moto X Force

Motorola Droid Turbo 2

Motorola Droid Maxx 2

Moto Z

Moto Z Droid

Moto Z Force

Moto Z Play

Moto Z Play Droid

Nexus 6

 

Η αναβάθμιση σε Android Nougat θα ξεκινήσει μέσα στο τέταρτο τρίμηνο και τα πρώτα που θα πάρουν το update είναι Moto Z και Moto G4.

Pixel 6a

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστούμε! 'Αντε να το δούμε σύντομα ελπίζω. Παρεπιπτόντως η τιμή του κινητού έχει κατρακυλήσει στα 300Ε. Υποθέτω λόγω των καινούριων Μοτο Ζ που βγαίνουν. Είναι τρελό value for money...
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλησπέρα. Παρήγγειλα ένα dbrand skin (χρώμα copper) για την πλάτη του κινητού μου(Moto x play) και μου έστειλαν για το X style. Οπότε, όποιος το θέλει είναι δικό του.

 

υ.γ. Εννοείται δωρεάν.

Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Παιδιά εγγύηση ποια εταιρία αναλαμβάνει στην Ελλάδα τα μοτορολα πλέον;
All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εγγύηση ποια εταιρία αναλαμβάνει στην Ελλάδα τα μοτορολα πλέον;

 

Αν δεν κάνεω λάθος είναι αυτη

Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

Μπορει και λαθος τιμη (176 ευρω) αλλα νομιζω απο οτι διαβαζω στο νημα οτι αξιζει καποιος να δοκιμασει την τυχη του!!!
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...