Jump to content

Moto X Style (Pure)


stathis123
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλα μην χαλαρωνετε οτι θα εχετε το μοτο χωρις θηκη και ολα καλα γιατι ειναι γεροδεμενο, ειναι βαρυ κινητο και αν τη φαει τη βουτα του οι πιθανοτητες να ραγισει οθονη ειναι μεγαλες, χτυπα ξυλο και μακρια απο εμας φυσικα
All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

Έχει ένα μεγάλο αρνητικό αυτή η συσκευή και μόνο. Μπαταρία. Στα 270 που παίζει τώρα είναι πολλά.

Μια τιμή κάτω απο 220 θα ήταν ιδανική.

Κατασκευαστικά σπάει πλάκα σχεδόν στα πάντα. Όποιος το έχει πιάσει με τα χέρια του, ξέρει.

Back to basics

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Έχει ένα μεγάλο αρνητικό αυτή η συσκευή και μόνο. Μπαταρία. Στα 270 που παίζει τώρα είναι πολλά.

 

220? Τι άλλα κινητά παίζουν σε αυτή την τιμή; Snapdragon 808 και 3gb ram δεν πρόκειται ποτέ να πέσει τόσο χαμηλά, όχι στην Ευρώπη. Τόσο κάνει το p9 lite με 16gb rom και kirin 650. Μόνο κινέζικα (δεν το λέω υποτιμητικά το κινέζικα).

Link to comment
Share on other sites

3γιγα δεν έχει αλλά υπάρχει πχ το Flex2 με το σναπ810 στα 220.

Βασικά σα συσκευή δεν υπερτερεί κάπου έναντι όλων των υπολοίπων.

Η οθόνη είναι μέτρια σε χρώματα και αντίθεση με πολύ θερμό λευκό, η μπαταρία κρατάει στο μέσο όρο και πιο κάτω, φωτογραφική δε λέει σπουδαία πράγματα.

Δε λέω ότι δεν αξίζει τα λεφτά της, σε καμία περίπτωση. Λέω ότι θα ήταν πιο θελτική και θα πούλαγε πολύ καλά ως προσφορά.

 

@ea6gka: 65 ώρες στο rating του gsmarena, 3000mah 5.7 qhd, 4 οθόνες σε καλό σενάριο το βλέπω εφικτό αλλά δύσκολο.

Πάνω από 3 έως 3μιση θα το έλεγα.

 

XDA

http://forum.xda-developers.com/moto-x-style/help/how-battery-life-t3513476

Back to basics

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Έχει ένα μεγάλο αρνητικό αυτή η συσκευή και μόνο. Μπαταρία. Στα 270 που παίζει τώρα είναι πολλά.

Μια τιμή κάτω απο 220 θα ήταν ιδανική.

Κατασκευαστικά σπάει πλάκα σχεδόν στα πάντα. Όποιος το έχει πιάσει με τα χέρια του, ξέρει.

 

Ή μπαταρία του είναι τρομερή (παίζει ρόλο και ή διαχείρηση, όχι μόνο τα mAh) και ή τιμή τού αυτή τη στιγμη είναι τρομερή για αυτά που προσφέρει. Μη ξεχνάμε ότι είναι Motorola προ lenovo. Δηλαδή εγγύηση

aka Αντώνης

Motorola Moto G32 6/128

TCL 20L+

TCL 10L

TCL TAB 10s WiFi

Google Nexus 7 2013 LTE by Asus

Samsung Galaxy Tab Pro 10.1 Lineage OS 14.1

Link to comment
Share on other sites

Το τρομερή είναι λιγάκι υπερβολή. Με τα σημερινά δεδομένα πετυχαίνοντας 62 ώρες στο τεστ του gsmarena. Υπήρχαν συσκευές με χειρότερη αυτονομία, αλλά οι περισσότερες σύγχρονες που μπορείς να πεις ότι τα πάνε αρκετά καλά είναι τουλάχιστον στις 80 ώρες στη συγκεκριμένη δοκιμή. Είναι πολύ μεγάλη η οθόνη στο x style και μοιραία καταναλώνει, όσο καλή διαχείριση και να έχει γίνει.

 

Sent from my XT1562

Link to comment
Share on other sites

Επειδή το τηλέφωνο το είχα για 4 μήνες, μπορώ να συμβάλλω στην κουβέντα.Η οθόνη του μου άρεσε πολύ,καθώς και τα ηχεία του που για μένα είναι το πιο δυνατό του σημείο!!!Τρέχει stock android, με όμορφη παραμετροποίηση από moto.Δυνατό σημείο του σίγουρα δεν είναι η μπαταρία.Με αρκετά έντονη χρήση,το βραδάκι θέλεις πρίζα.Παίζοντας παιχνίδια, powerbank υπό μάλης...Ζεσταίνεται αρκετά,αλλά κύρια μετά από έντονη χρήση.Και να μην ξεχάσω την κάμερά του, η οποία είναι παραπάνω από καλή!Ευχαριστώ.
When the going gets tough,the tough get going...
Link to comment
Share on other sites

θα συμφωνησω και θα πω οτι το τηλεφωνο τα σπαει!! ηχεια ταχυτητα κατασκευη! απο λαμερα που ειπανε...ειχα το s6 ειναικ περιπου ιδιες. αλλα δεν μιλησε κανενας για το 4κ βιντεο που τραβαει! απλα απιστευτο!! και το stabilization σαν του iphone 6s 7! ενω απο το σ6 σ7 ειναι λιγο βαρκα στο γιαλο! για μενα το μονο μειον του το βαρος του και το μεγεθος του

η μπαταρια του ειναι απλα νορμαλ.

Link to comment
Share on other sites

θα συμφωνησω και θα πω οτι το τηλεφωνο τα σπαει!! ηχεια ταχυτητα κατασκευη! απο λαμερα που ειπανε...ειχα το s6 ειναικ περιπου ιδιες. αλλα δεν μιλησε κανενας για το 4κ βιντεο που τραβαει! απλα απιστευτο!! και το stabilization σαν του iphone 6s 7! ενω απο το σ6 σ7 ειναι λιγο βαρκα στο γιαλο! για μενα το μονο μειον του το βαρος του και το μεγεθος του

η μπαταρια του ειναι απλα νορμαλ.

 

Και εγώ συμφωνώ. Τα τηλέφωνο τα σπάει σε αυτή την τιμή. 'Εχω πάθει πλάκα με την οθόνη και τον ήχο. Το έχω καιρό (300 είχα δώσει). Η μπαταρία είναι μέτρια δυστυχώς. Το μόνο αρνητικό. Βγάζει μία μέρα με μέτρια χρήση. Αν θέλετε καλύτερη πηγαίνετε σε άλλα με μεγαλύτερη μπαταρία. Καλή επιλογή επίσης είναι το MOTO G4 plus. Το βρίσκετε στα 230 περίπου. Είναι και λίγο μικρότερο 5.5 και πιο ελαφρύ (πλαστικό) αν και υπολείπεται σε κάποια specs.

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ συμφωνώ. Τα τηλέφωνο τα σπάει σε αυτή την τιμή. 'Εχω πάθει πλάκα με την οθόνη και τον ήχο. Το έχω καιρό (300 είχα δώσει). Η μπαταρία είναι μέτρια δυστυχώς. Το μόνο αρνητικό. Βγάζει μία μέρα με μέτρια χρήση. Αν θέλετε καλύτερη πηγαίνετε σε άλλα με μεγαλύτερη μπαταρία. Καλή επιλογή επίσης είναι το MOTO G4 plus. Το βρίσκετε στα 230 περίπου. Είναι και λίγο μικρότερο 5.5 και πιο ελαφρύ (πλαστικό) αν και υπολείπεται σε κάποια specs.

 

Επειδή σκοπεύω να το πάρω τα Χριστούγεννα, μπορείς να μου πείς λίγα πράγματα για την κάμερα ? Ποιότητα φωτο, βίντεο...κτλ πως τα πάει ? Επίσης FullHHD 60fps και slow-mo 720 120fps έχει ?

 

----- προσθήκη μηνύματος 49 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

θα συμφωνησω και θα πω οτι το τηλεφωνο τα σπαει!! ηχεια ταχυτητα κατασκευη! απο λαμερα που ειπανε...ειχα το s6 ειναικ περιπου ιδιες. αλλα δεν μιλησε κανενας για το 4κ βιντεο που τραβαει! απλα απιστευτο!! και το stabilization σαν του iphone 6s 7! ενω απο το σ6 σ7 ειναι λιγο βαρκα στο γιαλο! για μενα το μονο μειον του το βαρος του και το μεγεθος του

η μπαταρια του ειναι απλα νορμαλ.

 

Μπορείς αν γίνετε να πεις λίγα παραπάνω πράγματα για την κάμερα.....? Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή σκοπεύω να το πάρω τα Χριστούγεννα, μπορείς να μου πείς λίγα πράγματα για την κάμερα ? Ποιότητα φωτο, βίντεο...κτλ πως τα πάει ? Επίσης FullHHD 60fps και slow-mo 720 120fps έχει ?

 

----- προσθήκη μηνύματος 49 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Μπορείς αν γίνετε να πεις λίγα παραπάνω πράγματα για την κάμερα.....? Ευχαριστώ.

 

Σε συνθήκες φωτισμού είναι άψογη. Σε χαμηλό απλά καλή, ΑΛΛΑ δεν είμαι ειδικός επι του θέματος. Διαβάστε στο ιντερνετ υπάρχουν αναλυτικά reviews και με συγκριτικά.

Link to comment
Share on other sites

Σε συνθήκες φωτισμού είναι άψογη. Σε χαμηλό απλά καλή, ΑΛΛΑ δεν είμαι ειδικός επι του θέματος. Διαβάστε στο ιντερνετ υπάρχουν αναλυτικά reviews και με συγκριτικά.

 

Ευχαριστώ, μπορείς να επιβεβαιώσεις αν τραβάει FullHHD στα 60fps και slow-mo 720p στα 120fps ?

Link to comment
Share on other sites

Σε συνθήκες φωτισμού είναι άψογη. Σε χαμηλό απλά καλή, ΑΛΛΑ δεν είμαι ειδικός επι του θέματος. Διαβάστε στο ιντερνετ υπάρχουν αναλυτικά reviews και με συγκριτικά.

 

βιντεο 4κ καταππηκτικο το ιδιο και φωτο

για full hd 60 fps δεν εχει....μονο με καμια μοντα...αλλα θελει ροοτ,,,,,και εμενα μ ενδιαφερει πολυ το fhd 60 fps

Link to comment
Share on other sites

3γιγα δεν έχει αλλά υπάρχει πχ το Flex2 με το σναπ810 στα 220.

Βασικά σα συσκευή δεν υπερτερεί κάπου έναντι όλων των υπολοίπων.

Η οθόνη είναι μέτρια σε χρώματα και αντίθεση με πολύ θερμό λευκό, η μπαταρία κρατάει στο μέσο όρο και πιο κάτω, φωτογραφική δε λέει σπουδαία πράγματα.

Δε λέω ότι δεν αξίζει τα λεφτά της, σε καμία περίπτωση. Λέω ότι θα ήταν πιο θελτική και θα πούλαγε πολύ καλά ως προσφορά.

 

@ea6gka: 65 ώρες στο rating του gsmarena, 3000mah 5.7 qhd, 4 οθόνες σε καλό σενάριο το βλέπω εφικτό αλλά δύσκολο.

Πάνω από 3 έως 3μιση θα το έλεγα.

 

XDA

http://forum.xda-developers.com/moto-x-style/help/how-battery-life-t3513476

 

Ποιο Flex ρε συ; Το είχες ποτέ στα χέρια σου; Λυπάμαι όποιον καημένο έπεσε στην παγίδα και πήρε το τηλέφωνο αυτό (μαζί και την πάρτι μου αλλά ευτυχώς την έστειλα με συνοπτικές διαδικασίες). Ούτε 100 για το Flex 2. Καμιά σχέση το Moto με αυτήν την τραγική συσκευή.

 

Κατά τα άλλα το θέμα μπαταρία και εμένα με τρομάζει κάπως, πιστεύω όμως ότι πλέον τις έχει τις 4 ώρες οθόνη και φτάνει αυτό για εμένα. Οχι ότι δεν θα ήθελα παραπάνω μιας και ποτέ δεν είναι αρκετή όσο και να έχεις αλλά οι 4 ώρες είναι αποδεκτές.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα ήθελα να ρωτήσω αν πήγε κανείς από Nexus 6 στο style και ποιες εντυπώσεις αποκόμισε. Για το 6p πήγαινα αλλά είναι πάνω από 400 ευρώ και δε θέλω να ανεβώ τόσο ψηλά σε χρήματα. Από Roms είδα ότι έχει μερικές, γιατί έχω και αυτό το σπορ (αν δεν είναι Dev friendly δεν το αγοράζω όσο καλό και αν είναι). Από κάμερα, συγκρίνεται με αυτή του 6p ή τέλος πάντων είναι καλύτερη απο αυτή του Nexus 6;
ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω βγάλει πολλές φώτο αλλά έχει μέτρια ποιότητα, τα megapixel δεν κάνουν τη διαφορά σε μια κάμερα. Με καλό φωτισμό και σταθερό χερι μπορείς να πετύχεις καλές φώτο αλλά με κακό φωτισμό ή μη σταθερό χέρι δεν είναι και τόσο καλές (ωστόσο είναι σε καλό γενικό επίπεδο).
Link to comment
Share on other sites

Το τηλέφωνο το έχω ένα χρόνο και είμαι απόλυτα ικανοποιημένος.

Στα συν:

Απίστευτη σταθερότητα, stock android συν διάφορα καλούδια της Motorola. Το Moto Voice, τα gestures και οι ειδοποιήσεις που τις βλέπεις με χωρίς να αγγίζεις την οθόνη, απλά κουνώντας το χέρι είναι πράγματα που σε κερδίζουν.

Πολύ καλό μέγεθος για τις ίντσες του. Βλέπεις κάτι παντόφλες τύπου iPhone plus και μετά παίρνεις αυτό και ηρεμείς.

Πολύ καλή και crispy οθόνη. Κάπως πιο ψυχρή από άλλες συσκευές.

 

Από εκεί και πέρα, η μπαταρία είναι ΟΚ. Ούτε χάλια, ούτε σούπερ. Σε αναμονή εξαιρετική, σε χρήση όχι τόσο.

Κάμερα πάρα πολύ καλή στις περισσότερες συνθήκες την ημέρα. Το βράδυ χάνει στον ανταγωνισμό από τις κορυφαίες. Το χειρότερο είναι το "panorama" που είναι απαράδεκτο. Κατά τα άλλα, αρκετά γρήγορη και ειδικά με την κίνηση του χεριού για να ανοίξει, δεν χάνεις τίποτα.

Αν με το ζόρι θα έπρεπε να βρω κάποια πράγματα να μην μου αρέσουν θα έλεγα το Power save mode που είναι κακό (το κινητό γίνεται αργό) και ο ήχος που είναι ΟΚ, απλά έχω συνηθίσει σε HTC.

 

Βγήκε πέρσι και ήταν παρεμφερής με τις μεγάλες ναυαρχίδες, χωρίς να υστερεί και σε πολύ καλύτερη τιμή (ειδικά στις ΗΠΑ). Στέκεται ακόμα άριστα και θα στέκεται. Ελπίζω η Λενόβο να τις δώσει τις απαραίτητες αναβαθμίσεις.

Link to comment
Share on other sites

Βασικά στις ΗΠΑ πέρυσι που είχε βγει έκανε 399$, πράγμα που δεν έγινε εδώ γιατί θα είχε ξεπουλήσει.

Η τιμή του ήταν το USP (unique selling point) και το κάψανε στην Ευρώπη.

 

Για μένα το κινητό είναι έρωτας αλλα δε βρίσκω κάτι που να το προτιμήσω έναντι τόσων προτάσεων.

Back to basics

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Διαβάζω σε αρκετά ποστ σχετικά με το moto x style ότι έχουν προβλήματα με την οθόνη σε ότι αφορά το ghosting (είδωλο) και ότι τους παρουσιάζεται μετά από μερικούς μήνες χρήσης.

Ισχύει κάτι τέτοιο? Το έχει παρατηρήσει κανείς?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Διαβάζω σε αρκετά ποστ σχετικά με το moto x style ότι έχουν προβλήματα με την οθόνη σε ότι αφορά το ghosting (είδωλο) και ότι τους παρουσιάζεται μετά από μερικούς μήνες χρήσης.

Ισχύει κάτι τέτοιο? Το έχει παρατηρήσει κανείς?

 

Όχι. Δεν ισχύει.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...