Jump to content

Moto X Style (Pure)


stathis123
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

οχι στην 6.0.1. ειναι με τις ενημερωσεις σεπτεμβριου 2016. Εγω ειπα και πιο πριν αν θελεις κατι σε νεξους εμπειρια με καρτα sd παρτο. Αλλιως δες και κατι αλλο

 

Στα 245 ευρω ομως δυσκολα θα βρεις εκτος απο κινα με οτι συνεπαγεται

All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

οχι στην 6.0.1. ειναι με τις ενημερωσεις σεπτεμβριου 2016. Εγω ειπα και πιο πριν αν θελεις κατι σε νεξους εμπειρια με καρτα sd παρτο. Αλλιως δες και κατι αλλο

 

Στα 245 ευρω ομως δυσκολα θα βρεις εκτος απο κινα με οτι συνεπαγεται

 

Ισχύει αυτό που λες περί Κίνας.Νά'σαι καλά φίλε για τα info!

www.lancisti.gr/forum
Link to comment
Share on other sites

πηγε κανεις απο lg g3 η g4 στο motorola να πει καμια γνωμη για τη φωτογραφικη προπαντως που με ενδιαφερει.

Kαι εγω αυτη την ερωτηση θα εκανα.Εχω το G4 και το καλοβλεπω να πω την αληθεια λογω μεγαλυτερης οθονης.Αλλα και εγω θα ηθελα απο τα παιδια να μας πουν για την καμερα του.Αν και πιστευω οτι με ενα προγραμμα σαν το Camera FV-5 να φτιαξει η κατασταση που εχει και χειροκινητες ρυθμισεις ειδικα για το βραδυ.Ενταξει οταν υπαρχει φως ολα τα smartphone λιγο πολυ καλες φωτο βγαζουν.

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Kαι εγω αυτη την ερωτηση θα εκανα.Εχω το G4 και το καλοβλεπω να πω την αληθεια λογω μεγαλυτερης οθονης.Αλλα και εγω θα ηθελα απο τα παιδια να μας πουν για την καμερα του.Αν και πιστευω οτι με ενα προγραμμα σαν το Camera FV-5 να φτιαξει η κατασταση που εχει και χειροκινητες ρυθμισεις ειδικα για το βραδυ.Ενταξει οταν υπαρχει φως ολα τα smartphone λιγο πολυ καλες φωτο βγαζουν.

 

καλυτερες βγαζει το G4

All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

Ασχετη ερώτηση: Σε συγκριτικό στην κάμερα μεταξύ nexus 6 και x style, έχει κάποιος άποψη;

 

Ευχαριστώ :)

www.lancisti.gr/forum
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά πόσο αξιόπιστη μπορεί να είναι η άποψη κάποιου που δε ξέρετε για το πόσο καλές είναι οι φωτογραφίες που βγάζει; Αν ψάξετε στα reviews του Moto αλλά και σε site εξειδικευμένα για κάμερες θα βρείτε πολλά σχόλια και φωτογραφίες να συγκρίνετε με τα μάτια σας. Googlarete "moto x camera comparison" και θα σας βγάλει πολλά.
Link to comment
Share on other sites

Kαι εγω αυτη την ερωτηση θα εκανα.Εχω το G4 και το καλοβλεπω να πω την αληθεια λογω μεγαλυτερης οθονης.Αλλα και εγω θα ηθελα απο τα παιδια να μας πουν για την καμερα του.Αν και πιστευω οτι με ενα προγραμμα σαν το Camera FV-5 να φτιαξει η κατασταση που εχει και χειροκινητες ρυθμισεις ειδικα για το βραδυ.Ενταξει οταν υπαρχει φως ολα τα smartphone λιγο πολυ καλες φωτο βγαζουν.

 

Δεν παίζουν όλες οι ρυθμίσεις του FV-5 γιατί δεν έχουν δώσει το camera api2, οπότε δεν έχεις δυστυχώς full manual. Από ότι θυμάμαι μόνο το ISO μπορείς να αλλάξεις (μπορεί να κάνω και λάθος, έχει καιρό που το δοκίμασα).

Η κάμερα είναι πολύ καλή στην ημέρα, δεν θα σας λείψει κάτι. Σε νυχτερινές όμως υστερεί σε σχέση πχ με το G4. Aν η κάμερα είναι το βασικότερό σας δεν έχει νόημα να φύγετε από LG.

Σε σχέση με το Nexus 6P (το ξέρω γιατί έχει ένας φίλος) η απόσταση στην κάμερα είναι μικρή, βασικά στις νυχτερινές.

 

Για lags και παρόμοια που αναφέρθηκαν παραπάνω, προσωπικά δεν τα έχω δει ποτέ. Το κινητό πάει σφαίρα, restart του έκανα σήμερα ούτε ξέρω μετά από πόσο καιρό γιατί μου ήρθαν τα security updates. Είναι πολύ κοντά σε stock android, απλά έχει μερικά πράγματα της Moto που ο πολύς κόσμος δεν τα ξέρει αλλά κάνουν τεράστια διαφορά.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά πόσο αξιόπιστη μπορεί να είναι η άποψη κάποιου που δε ξέρετε για το πόσο καλές είναι οι φωτογραφίες που βγάζει; Αν ψάξετε στα reviews του Moto αλλά και σε site εξειδικευμένα για κάμερες θα βρείτε πολλά σχόλια και φωτογραφίες να συγκρίνετε με τα μάτια σας. Googlarete "moto x camera comparison" και θα σας βγάλει πολλά.

 

Τα είχα και τα δύο φίλε , την ημέρα βγάζουν πολύ καλές και τα δύο ,το βράδυ όμως το g4 παίζει μόνο του . Εύκολα από τις καλύτερες κάμερες σε βραδυνές . Για αυτό είπα ότι είναι καλύτερο . Φυσικά την γνώμη μου δίνω οποίος θέλει το ψάχνει περισσότερο. Απλά καταθέτω την εμπειρία μου

 

http://www.gsmarena.com/motorola_moto_x_style_running_android_711_nougat_spotted_on_gfxbench-news-22350.php

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

μαλλον φλεβαρη το κοβω

 

Η λενοβο έχει καταστρέψει την σειρά ΜΟΤΟ μια με τα patches ασφαλείας που τα χει κόψει τώρα με τις αναβαθμίσεις που δεν δίνει αμέσως μετά τα νεξους όπως ήταν τότε

Xperiaλόγος

Optimuλόγος

Motoλόγος

Μηλοφωνολόγος

Ascendολόγος

Link to comment
Share on other sites

Motorola moto x style VS η το nexus 6?

 

 

x style εχει καλυτερη καμερα σιγουρα. και ειναι και πιο καινουργιο τηλ.

το nexus 6 μονο μεταχειρισμενο θα το βρεις πλεον.

Link to comment
Share on other sites

Το μότο γιατί έχει καλύτερη κάμερα , καλύτερη οθόνη , και παίρνει και sd και το βρίσκεις πλέον πολύ φτηνά
All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

Παιδες 3 - 4 ωρες οθονη βγαζει στο αυτοματο;

 

Βγάζει ναι. Εχει επίσης πάρα πολύ καλή αναμονή ακόμα και όταν είναι ανοιχτά όλα. Η μπαταρία καλυτερεύει όσο τη φορτίζεις, μετά από 5-6 φορτίσεις θα πάρει τη φόρμα της και θα αποδίδει στα καλύτερα της.

Link to comment
Share on other sites

Καταστήματα εκτός Αθηνών δεν το έχουν; Είχαν παραγγείλει συγγενείς μου (από Αθήνα) 2 συσκευές από σκρουτζομάγαζο που ήταν στην Κρήτη ένα απόγευμα, και την επόμενη το μεσημέρι αν θυμάμαι καλά ήταν στην πόρτα τους.

 

Sent from my XT1562

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το θέλω άμεσα για αγορά από κατάστημα στην Αθήνα, στο Σκρουτζ εξαφανίστηκε, καμία ιδέα;

 

Sent from my MI 5s using Tapatalk

 

το ιδιο επαθα και γω αργησα γμτ.........:mad::mad::mad::mad::mad:

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Δε βγαίνει πλεον οπότε ξεστοκάρουν. Και δυστυχώς τα Μοτο δεν πουλάνε πολύ στην Ελλάδα. Είναι χαρακτηριστικό ότι και τα καινουρια όπως το Z play τα βρίσκεις δύσκολα. Δεν έχουν προωθηθεί μιας και η μαμά εταιρεία έχει άλλες προτεραιότητες εδώ :angry:
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...