Jump to content

Microsoft Lumia 550


niotheros
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Οπότε λέτε θα στρώσει;

 

αμφιταλαντεύομαι σε αυτό και στο 640.

 

το 8.1 στο 640 τρεχει νερακι στα καθημερινα.

 

στο 550 εμενα μου αρεσει το μέγεθος (4.7 αντι 5.0) ιντσες και η καλυτερη μπροστινη καμερα. Δεν είμαι απιτητικος χρηστης, οι ΕΦΑΡΜΟΓΕΣ του στορ με καλυπτουν΄.

 

Υπαρχει δυνατοτητα, αν ψιλορεταρει οπωσ λετε με τα 10, να κανουμε downgrade σε 8.1 ? το 550?

 

 

το εχει κανει κανεις?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 469
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

το 8.1 στο 640 τρεχει νερακι στα καθημερινα.

 

στο 550 εμενα μου αρεσει το μέγεθος (4.7 αντι 5.0) ιντσες και η καλυτερη μπροστινη καμερα. Δεν είμαι απιτητικος χρηστης, οι ΕΦΑΡΜΟΓΕΣ του στορ με καλυπτουν΄.

 

Υπαρχει δυνατοτητα, αν ψιλορεταρει οπωσ λετε με τα 10, να κανουμε downgrade σε 8.1 ? το 550?

 

 

το εχει κανει κανεις?

Δεν νομίζω να πήρε κανεις το 550 για να κάνει downgrade! ;)

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Αρκετά από τα μενού ανοίγουν σαν εφαρμογές και όχι σαν να είναι μέρος του λειτουργικού.

 

Ακριβώς

Αυτή είναι η φιλοσοφία των windows 10 και ο λόγος για αυτό είναι για να ενημερώνονται εύκολα . Θα παρατηρήσεις καθημερινά updates σε εφαρμογές του λειτουργικού

Link to comment
Share on other sites

Πήρα χθες το 550 πιο πολύ από περιέργεια..Για κάποιον απαιτητικό δεν φτάνει. Για απλή χρήση άντε και λίγο παραπάνω (όπως και να πάρεις μια ιδέα από τα 10άρια) είναι μια χαρά.

Αρκετά από τα μενού ανοίγουν σαν εφαρμογές και όχι σαν να είναι μέρος του λειτουργικού.

Πάντως τα 10αρια μου αρέσουν αλλά για πλήρη εμπειρία πας σε κάποιο ισχυρότερο (είτε το 930 όταν τα πάρει, είτε στα 950).

 

Απο κάμερα τι λέει το κινητό φίλε μου; Έχει manual ρυθμίσεις όπως στο 640 ή πιο απλή;

Link to comment
Share on other sites

Έχει manual ρυθμίσεις απ' όσο είδα έτσι λίγο...Δεν ξέρω πως είναι στο 640 αλλά πειράζεις αρκετά.
Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Το είδα σήμερα από κοντά στα Public μαζί με τα υπόλοιπα W10 και δεν μου άφησε καθόλου καλές εντυπώσεις. Το λειτουργικό ενώ είναι καράbeta ακόμα με κολλήματα και στιγμές που τα εικονίδια αναβόσβηναν (όπως στο επίσημο βίντεο της MSFT για τα 10) κάποια στιγμή θα στρώσει αλλά τα bezel είναι σε απαγορευτικό, για μένα, σημείο!

Το 550 μαζί με το 950XL έχουν απίστευτα μεγάλα bezel και χωρίς δικαιολόγηση (πχ σε άλλα λένε ότι έχουν λόγω αδιαβροχοποίησης (Sony) ή λόγω ηχείων (HTC)). Σαν iPhone 4 είναι

 

@ELTASSOS, από τη στιγμή που η συσκευή έχει out of box W10 δεν μπορείς να πας σε 8.1.

Edited by ParafronGR

 

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Το έχω και εγώ παιδιά. Στην αρχή τρόμαξα αλλά ευτυχώς βγήκε μια αναβάθμιση και έστρωσε το τηλέφωνο σε μεγάλο βαθμό! Γιατί λέτε ότι είναι beta τα win 10 που φοράει;
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι δεν μπορώ να καταλάβω αυτό το "κόλλημα" του να πρέπει να βάλεις τα mp3 στον φάκελο ringtones προκειμένου να μπορείς να τα χρησιμοποιήσεις ως ήχο κλήσης.

Αφού βέβαια "καταφέρω" τον φορητό μου (Windows 10 pro) να ανακαλύψει το 550...

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς να το δει/? Μόλις συνδέσεις το καλώδιο USB το βλέπει σαν εξωτερικό χώρο αποθήκευσης όπως πχ στα USB Sticks κτλ κτλ...

 

Αν θες να το κάνεις ασύρματα κατέβασε το ShareIT της Lenovo και στο PC και στο Lumia...

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Αυτό ήξερα και εγώ...Αλλά δεν το βλέπω πουθενά. Όλα αυτά σε ενα Dell Venue 11 pro . Ακόμα και σε ενα desktop της δουλειάς που το σύνδεσα επίσης δεν το είδε. Ούτε καν τον ήχο σύνδεσης που κάνουν τα Windows για νέες συσκευές δεν ακούω..Ωστόσο φορτίζει κανονικότα..

 

Στην Διαχείρηση Συσκευών φαίνεται συνδεδεμένη μια φορητή συσκευή με 64αρα sd card. Αλλα στο My computer δεν υπάρχει. Βλέπω μόνο την 64άρα του Dell. Παίζει να μπερδεύεται το σύστημα;

 

H φορητή συσκευή που φαίνεται στην διαχείρηση είναι τελικά η sd του Dell. Και όχι του 550...

Edited by dimtsag
Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Κάνε μία ανίχνευση για αλλαγές υλικού από τη διαχείριση συσκευών μήπως θέλει κάποιο driver... Επίσης κάνε και ένα soft reset στο Lumia πριν...
Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Με soft reset δεν έγινε τίποτα. Με hard reset αναγνωρίστηκε αμέσως. Ευχαριστώ για την βοήθεια! :respect:
Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Στα 125€ για μία βδομάδα από το eshop

http://www.e-shop.gr/kinito-microsoft-lumia-550-4g-8gb-black-gr-p-TEL.009086

http://img.photobucket.com/albums/v508/rey620/Banner.png
Link to comment
Share on other sites

Με νέα παραλαβή την Τρίτη...Απο την μεθεπόμενη εβδομάδα και να δούμε. Είναι αναξιόπιστοι στο θέμα διαθεσιμότητας.
Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Κυριακή παρήγγειλα, σήμερα ήρθε (από το eshop στα 125 ευρώ). Απόγευμα παραλαμβάνω και από αύριο θα ενημερώσω για εντυπώσεις. Η μετάβαση θα είναι από lumia 530. Γάντι μου έκατσε είναι η αλήθεια καθώς έψαχνα κάτι καλύτερο και μεγαλύτερο αλλά αυστηρά κάτω από 5 ίντσες.
Link to comment
Share on other sites

Για τους χρήστες της συσκευής, επομένως και των Windows 10 Mobile, διαθέσιμα από σήμερα τα θέματα εφαρμογών και του λειτουργικού:

 

 

 

:!: Υπενθυμίζω ότι τυχόν προβλήματα λειτουργικού ή εφαρμογών σε Technical Preview εκδόσεις, παρακαλώ οι χρήστες Windows Insiders να απευθύνονται αποκλειστικά και μόνο στο αντίστοιχο θέμα Windows 10 technical preview (Insider Program) ώστε να μην υπάρχει σύγχυση με τους υπόλοιπους χρήστες :!:

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Έχω μπερδευτεί. Τα Windows 10 που έχει το Lumia 550 που έχω είναι Beta? Έχουν πολλά προβλήματα πάντως.. Υπήρξε βελτίωση με την αναβάθμιση που είχε βγει αλλά και πάλι...
Link to comment
Share on other sites

Έχω μπερδευτεί. Τα Windows 10 που έχει το Lumia 550 που έχω είναι Beta? Έχουν πολλά προβλήματα πάντως.. Υπήρξε βελτίωση με την αναβάθμιση που είχε βγει αλλά και πάλι...

 

Σωστά. Σε λίγο καιρό θα πάρεις την τελική έκδοση των 10. Οπότε λίγη υπομονή.

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

Σωστά. Σε λίγο καιρό θα πάρεις την τελική έκδοση των 10. Οπότε λίγη υπομονή.

 

 

Οκ! Γιατί να πω την αλήθεια απογοητεύτικα.. Ξέρουμε περίπου πότε?

Link to comment
Share on other sites

Οκ! Γιατί να πω την αλήθεια απογοητεύτικα.. Ξέρουμε περίπου πότε?

 

Κανείς δεν ξέρει ακριβώς. Μέσα στις γιορτές θέλω να πιστεύω.

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

Παρήγγειλα ένα από τα eshop αλλά μετά είδα ότι δεν είναι dual sim, αφετέρου σκέφτομαι ότι είναι το πρώτο Windows 10 κινητό και προβληματιζόμαί αν πρεπει να το πάρω. Διαβάζω διάφορα ήδη εδω... Η δικαρτη συσκευή θα έρθει στην Ελλάδα;
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Οπότε λέτε θα στρώσει;

 

αμφιταλαντεύομαι σε αυτό και στο 640.

 

Κοίτα έχει πάρει η γυναίκα μου το 640 και είναι πολύ καλό. Δε έχει κάποιο πρόβλημα, ωραίες φωτό βγάζει και η οθόνη που είναι 5 ίντσες είναι ότι πρέπει.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Microsoft Lumia 550

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...