Jump to content

Microsoft Lumia 550


niotheros
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το τηλεφωνο ειναι καλό για τα λεφτά του ΑΛΛΑ τι να το κανεις ένα smartphone που οι smart εφαρμογές δεν είναι αυτές που πρέπει?? Το πήρα για να δοκιμάσω το windows mobile. Θα μπορούσε να είχε κάνει dominate την αγορά αλλά όταν οι ίδιες οι εταιρίες δεν στηρίζουν τα apps τους τοτε άστα να πάνε... Τέσπα σε κανα δίμηνο θα το δώσω στην κόρη μου για να παίζει και θα πάρω κάτι σε Android που τουλάχιστον θα βρίσκεις ότι app θέλεις και θα δουλευει όπως πρέπει.
Lazy :shifty:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 469
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Το τηλεφωνο ειναι καλό για τα λεφτά του ΑΛΛΑ τι να το κανεις ένα smartphone που οι smart εφαρμογές δεν είναι αυτές που πρέπει?? Το πήρα για να δοκιμάσω το windows mobile. Θα μπορούσε να είχε κάνει dominate την αγορά αλλά όταν οι ίδιες οι εταιρίες δεν στηρίζουν τα apps τους τοτε άστα να πάνε... Τέσπα σε κανα δίμηνο θα το δώσω στην κόρη μου για να παίζει και θα πάρω κάτι σε Android που τουλάχιστον θα βρίσκεις ότι app θέλεις και θα δουλευει όπως πρέπει.

Σε λίγες μέρες οι περισσότερες εφαρμογές θα παίζουν όπως σε android και κάποιες καλύτερα όπως για εμένα αυτή την στιγμή το vider.

Έχουν αρχίσει και τις φτιάχνουν.

Link to comment
Share on other sites

@amazed με λίγα λόγια, όπως λέει και ο φίλος πιο πάνω, δεν θα προλάβεις να το δώσεις πουθενά! ;)

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

@amazed με λίγα λόγια, όπως λέει και ο φίλος πιο πάνω, δεν θα προλάβεις να το δώσεις πουθενά! ;)

Μακάρι να βγω ψευτης και ο φίλος αληθινος και η επετειακή έκδοση να διορθώσει τα διαφορα bugs, όπως πχ αυτό που με ταλαιπωρεί με το 4G + Skype. Αναγκάστηκα σήμερα να κάνω share mobile για να τρέξω το skype απο το LG tablet που έχω για να μιλησω σαν άνθρωπος χωρίς κολήματα :mad:

 

Η αναβάθμιση όμως δε θα αλλάξει τιποτα στα apps... Ο messenger θα συνεχίσει να είναι κομένος μέχρι νεωτέρας, το viber κάποια................ στιγμή θα βάλει video, google apps yok και πολλά άλλα που λείπουν. Το αστειο είναι ότι δεν φταίει αποκλειστικά η Microsoft γιαυτό :rolleyes:

 

Γενικά δε θελώ να φανεί ότι δεν είναι οκ το κινητό και δεν νομίζω ότι ένα ακριβότερο (win phone) θα προσεφερε τίποτε παραπάνω απο το 550 στα 85 ευρώ που το αγόρασα το Μάρτη. Απλά για να κάνω την δουλειά μου σωστά πρέπει να κουβαλάω και το tablet μου μαζί.... (Messenger video & calls, viber video, hangouts video & calls, ακόμη και skype λόγο του ηλίθιου bug). Εξάλου όπως ανέφερα και παραπάνω ήθελα να δοκιμάσω το windows mobile. Η εμπειρία είναι πάρα πολύ καλή αλλά .....

 

ΥΓ @ tasose γι'αυτό εχω δώσει ένα διμηνο ακόμη...

Edited by amazed
Lazy :shifty:
Link to comment
Share on other sites

Το Viber λειτουργεί άψογα,το χρησιμοποιώ συνέχεια και με βίντεο κλήση,

Messenger Facebook δεν έχω,αλλά ετοιμάζουν ξέρω.

Το νέο skype που έχω είναι καλό αλλά με το Viber κάνω καλά την δουλεία μου.

Έρχονται και άλλα.

Link to comment
Share on other sites

Το Viber έχει βιντεοκλήση πλέον!

:yahoo: Δε το ειχα προσεξει!! Τελευταια φορά μιλησα με viber ήταν το προηγούμενο ΣΚ!!! Και χρησιμοποιουσα το tablet.

Τώρα μένει ο Messenger! Δυστυχώς έχω φίλους που χρησιμοποιούν μόνο facebook & messenger και δεν παίζει να βάλουν κάτι άλλο...

 

Άσχετο έχετε κανένα πρόβλημα με 4G+Viber Video κλήση? ΠΧ υπερβολικό ζέσταμα κολήματα ή κατι τέτοιο??? Οποιος καεί με τον χυλό ....

Lazy :shifty:
Link to comment
Share on other sites

Αυτα παθαινει όποιος βιαζεται να πανηγυρισει ..... Το viber δεν αναγνωρίζει τα Hands Free ακουστικά. Ναι τα ίδια ακουστικά που λειτουργούν κανονικά όταν μιλας στο τηλέφωνο, ακούς μουσική, όταν κάνεις skype videocall ή μιλας στο WhatsApp. Τα ίδια ακουστικά που λειτουργούν τέλεια σε iPhone 4, σε android tablet κλπ. Τελικά δε ξέρω αν είναι για γέλια ή για κλάματα...:X
Lazy :shifty:
Link to comment
Share on other sites

πηρα ενα για τη μανα μου, δεν μπορω να βαλω το gmail....αισθανομαι noob τελειως, τα βαζω και αυτοματα και χειροκινητα και μου βγαζει ενα λαθος συνεχεια, οτι οι ρυθμισεις του gmail μου ειναι παλιες...???
All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

Ήρθε σε κανέναν η Anniversary Update, OTA ή αν την έκανε μέσω Device Recovery Tool?

 

και εγώ αυτή περιμένω και δεν έρχεται ..... :mad:

Lazy :shifty:
Link to comment
Share on other sites

και εγώ αυτή περιμένω και δεν έρχεται ..... :mad:

 

Σε άλλα τόπικ έχει αναφερθεί η καθυστέρηση μερικών εβδομάδων για τη mobile εκδοση.

Άλλοι αναφέρουν την 9η Αυγούστου.

Υπομονή.

Link to comment
Share on other sites

Επισημα απο την Microsoft ειπαν οτι θα καθυστερησει να ερθει η αναβαθμιση στα windows mobile για μερικες εβδομαδες.

Θελουν να διορθωσουν καποια bugs που υπαρχουν στο λειτουργικο και μετα θα την δωσουν στοους χρηστες windows mobile.

Link to comment
Share on other sites

πηρα ενα για τη μανα μου, δεν μπορω να βαλω το gmail....αισθανομαι noob τελειως, τα βαζω και αυτοματα και χειροκινητα και μου βγαζει ενα λαθος συνεχεια, οτι οι ρυθμισεις του gmail μου ειναι παλιες...???

 

Πως προσπαθείς να περασεις το account? Εγώ το είχα περάσει από το contacts -> settings -> Add Account.

Edited by amazed
Lazy :shifty:
Link to comment
Share on other sites

Πως προσπαθείς να περασεις το account? Εγώ το είχα περάσει από το contacts -> settings -> Add Account.

 

παλι δεν το παιρνει, δεν μπορω με τπτ να το περασω

All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

παλι δεν το παιρνει, δεν μπορω με τπτ να το περασω

 

Και μια φίλη με 640xl έχει ακριβώς το ίδιο πρόβλημα.

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

σοβαρο θεμα παντως , περιεργο το 635 που ειχε και εσπασε συγχρονιζει κανονικα. φιλος με το 535 + win10 συγχρονιζει κανονικα
All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

Κάτι αντίστοιχο έχουμε κι εμείς σε android συσκευές που δεν συγχρονιζουν με τα hotmail accounts...
Καθαρός ουρανός, αστραπές δε φοβάται!
Link to comment
Share on other sites

Έχει θέμα πάλι η google.

Εδώ υπάρχει μια προσωρινή λύση για να συγχρονιζουν μονο τα email (όχι ημερολογίο και επαφές):

 

http://www.windowscentral.com/heres-how-you-can-add-your-gmail-account-outlook-windows-10-mobile

Xiaomi Redmi Note 3 Pro (kate) [MIUI 10.2.1.0 stable]

Nokia Lumia 925 (windows 10 mobile preview release)

Link to comment
Share on other sites

Να χαιρετήσω την εδώ κοινότητα.

Έφυγα για android μάγκες, huawei p9 lite από ote κατάστημα στα 194 ευρώ.

 

Με νευριασαν στο τέλος τα παλιοwindows.

Ήθελα να κλειδώσουν σε 3g και αυτά με πετούσαν σε 2 g.

Google plus δεν μπορούσα να ποσταρω.

Εφαρμογές για να στησω δορυφορική δεν υπάρχουν σοβαρές.

Facebook app για γέλια πραγματικά.

Chromecast app για γέλια.

 

Σας φιλώ αδέρφια.

Συγνώμη που έφυγα για android, τα ξανά λέμε.

Apple iphone 12 mini
Link to comment
Share on other sites

Έχοντας ακόυσει ότι σήμερα θα δωθεί η anniversary update στα windows 10 mobile,

μπήκα στο windows devise recovery tool, για να δω αν έχει έρθει κάτι.

Δυστυχώς όχι a/u, αλλα το εργαλείο μάλιστα εμφανίζει διαθέσιμο λογισμικό παλαιότερης έκδοσης

(έχω την 10586.13333 & η διαθέσιμη είναι η 10586.13080)..

Τι να πω, εντός του μήνα θα ξαναμπω & θα σας ενημερώσω..

Redmi Note 8T
Link to comment
Share on other sites

Έχοντας ακόυσει ότι σήμερα θα δωθεί η anniversary update στα windows 10 mobile,

μπήκα στο windows devise recovery tool, για να δω αν έχει έρθει κάτι.

Δυστυχώς όχι a/u, αλλα το εργαλείο μάλιστα εμφανίζει διαθέσιμο λογισμικό παλαιότερης έκδοσης

(έχω την 10586.13333 & η διαθέσιμη είναι η 10586.13080)..

Τι να πω, εντός του μήνα θα ξαναμπω & θα σας ενημερώσω..

 

H Dona Sarkar της MS μόλις ανακοίνωσε (στο Twitter) ότι γιοκ πάλι σήμερα για αναβάθμηση. Αυτά.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Microsoft Lumia 550

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...