Jump to content

Microsoft Surface Pro 4


kek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν χρεώνεσαι αποστολή φιλε μου,τα γράφω και πίσω.;)

Ούτε και σε αντικατασταση οταν σου στείλουν.

 

ΔΩΡΕΑΝ ΕΙΝΑΙ.

 

Καλείς την μεταφορική απλά να έρθει να παραλάβει απο το χώρο σου.

 

Κατανοητός;;;;

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 958
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δεν χρεώνεσαι αποστολή φιλε μου,τα γράφω και πίσω.;)

Ούτε και σε αντικατασταση οταν σου στείλουν.

 

ΔΩΡΕΑΝ ΕΙΝΑΙ.

 

Καλείς την μεταφορική απλά να έρθει να παραλάβει απο το χώρο σου.

 

Κατανοητός;;;;

Έτι ακριβώς είναι. Πολιτισμός φερ΄ ειπείν!

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Εβαλε κανεις τον driver της intel που βγηκε και υποστηριζει HDR? Δεν ειμαι σιγουρος αν η οθονη το υποστηριζει ομως

HTC Touch Diamond-Legend-Sensation XE-One X-M7-M8-10 SAMSUNG Galaxy S9+ S21 Ultra

Microsoft Surface pro 8

Link to comment
Share on other sites

Εβαλε κανεις τον driver της intel που βγηκε και υποστηριζει HDR? Δεν ειμαι σιγουρος αν η οθονη το υποστηριζει ομως

Για αυτην την έκδοση αναφέρεσαι??

https://downloadcenter.intel.com/download/27199/Graphics-Intel-Graphics-Driver-for-Windows-15-47-?v=t

Έχω την εντύπωση οτι θελει και η οθονη να υποστηρίζει HDR που το surface πιθανότητα δεν υποστηρίζει και φυσικά να βρεις το ανάλογο περιεχόμενο σε video.

 

Δεν το εχω ψάξει βέβαια εκτεταμένα να ειμαι σίγουρος.

Edit:Εδω βρήκα οτι δεν υποστηρίζει

https://answers.microsoft.com/en-us/surface/forum/surfpro4-surfdrivers/hdr-compatibility-in-surface-pro-4/88e1e5ba-4131-485d-a49c-19af2a4dd93a?auth=1

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Για αυτην την έκδοση αναφέρεσαι??

https://downloadcenter.intel.com/download/27199/Graphics-Intel-Graphics-Driver-for-Windows-15-47-?v=t

Έχω την εντύπωση οτι θελει και η οθονη να υποστηρίζει HDR που το surface πιθανότητα δεν υποστηρίζει και φυσικά να βρεις το ανάλογο περιεχόμενο σε video.

 

Δεν το εχω ψάξει βέβαια εκτεταμένα να ειμαι σίγουρος.

Edit:Εδω βρήκα οτι δεν υποστηρίζει

https://answers.microsoft.com/en-us/surface/forum/surfpro4-surfdrivers/hdr-compatibility-in-surface-pro-4/88e1e5ba-4131-485d-a49c-19af2a4dd93a?auth=1

 

Nαι οντως τους εβαλα το βραδυ αλλα καμια διαφορα. Η εκδοση ειναι 15.60

HTC Touch Diamond-Legend-Sensation XE-One X-M7-M8-10 SAMSUNG Galaxy S9+ S21 Ultra

Microsoft Surface pro 8

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά , έχει ο αδερφός μου ενα SP4 , το οποίο ξαφνικά άρχισε να μπαινει μονο σε safe mode. Προσπαθω να κανω recovery ,αλλα τα κόβει όλα τα installs. Έχει τυχει σε κανεναν αλλο; Το έστειλε αντιπροσωπεια εξωτερικο , αλλα του το γυρισαν πίσω!!!! και καλα ηταν χτυπημενο! Edited by fifini
Link to comment
Share on other sites

Μέσω UPS στη Γερμανία, εκεί που λέει το support. Άσε, έχω ξενερώσει, νόμιζα οτι κουτσά στραβά θα περνούσα ένα recovery. Δεν μπαίνει τίποτα!!!! Εννοείται δεν είναι χτυπημένο το μηχάνημα! Σαν κόρη οφθαλμού το έχω. Κάνω install το recovery image ,αλλα κόβεται προς το τέλος Edited by fifini
Link to comment
Share on other sites

Κανε καθαρή εγκατάσταση από usb ειτε μέσω του εργαλείου της MS που περιγράφω 1-3 σελίδες πισω είτε με signuture edition των 10 όπου κατεβαζεις το ISO των 64bit από οπουδήποτε.

Θα χρειαστείς usb hub για ταυτόχρονη σύνδεση usb flash και ποντικοπληκτρολογιο,αλλιώς αδύνατο να κάνεις καθαρή εγκατάσταση.

Άλλη λύση δεν εχεις εφόσον η MS δεν στο περνάει στην εγγύηση.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας! προσπαθώ να συνδέσω το sp4 με HDMI σε μια samsung tv 2017 (u6100) και έχω τρομέρο lagging. Δοκίμασα σχεδόν ότι ρύθμιση υπάρχει απο tv χωρίς κανένα αποτέλεσμα. Πραγματικά δεν ξέρω τι γίνεται. Εφαγα 3 ώρες χωρίς αποτέλεσμα. Το καλώδιο δεν πιστεύω ότι έχει πρόβλημα. Μήπως μου διαφεύγει καμιά ρύθμιση απο win10 και sp4. Τα φώτα σας... Edited by befos
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας! προσπαθώ να συνδέσω το sp4 με HDMI σε μια samsung tv 2017 (u6100) και έχω τρομέρο lagging. Δοκίμασα σχεδόν ότι ρύθμιση υπάρχει απο tv χωρίς κανένα αποτέλεσμα. Πραγματικά δεν ξέρω τι γίνεται. Εφαγα 3 ώρες χωρίς αποτέλεσμα. Το καλώδιο δεν πιστεύω ότι έχει πρόβλημα. Μήπως μου διαφεύγει καμιά ρύθμιση απο win10 και sp4. Τα φώτα σας...

εγω θα δοκιμαζα αλλο καλωδιο,την προηγουμενη εβδομαδα ειχα ιδιο θεμα εστρωσε με νεο καλωδιο

Link to comment
Share on other sites

Μόλις συνειδητοποίησα ότι το καλώδιο είναι μεν ίδιο όπως την φώτο αλλά δεν είναι χρυσές οι συνδέσεις. Θα το γυρίσω πίσω. Φίλε slk200gr ποιο πήρες; Θα με ενδιέφερε και άλλοι να μου πουν τη γνώμη τους, επίσης να πήγαινα σε ανταπτορα hdmi ή πάλι σε κάνα τέτοιο; πίστευα ότι θα ήταν καλύτερα χωρίς ανταπτορα αν και δεν βγάζει κανένα 4κ60hz που θα ήθελα...

Επίσης αν πάω σε ανταπτορα, ένα παλιό καλώδιο που έχω hdmi θα βγάζει 4κ; Είναι 5 ετών σίγουρα με χρυσές λαβες και βγάζει full hd σίγουρα. θα πρέπει να πάρω άλλο?

Edited by befos
Link to comment
Share on other sites

Μόλις συνειδητοποίησα ότι το καλώδιο είναι μεν ίδιο όπως την φώτο αλλά δεν είναι χρυσές οι συνδέσεις. Θα το γυρίσω πίσω. Φίλε slk200gr ποιο πήρες; Θα με ενδιέφερε και άλλοι να μου πουν τη γνώμη τους, επίσης να πήγαινα σε ανταπτορα hdmi ή πάλι σε κάνα τέτοιο; πίστευα ότι θα ήταν καλύτερα χωρίς ανταπτορα αν και δεν βγάζει κανένα 4κ60hz που θα ήθελα...

Επίσης αν πάω σε ανταπτορα, ένα παλιό καλώδιο που έχω hdmi θα βγάζει 4κ; Είναι 5 ετών σίγουρα με χρυσές λαβες και βγάζει full hd σίγουρα. θα πρέπει να πάρω άλλο?

δεν ξερω για το παλιο σου καλωδιο αλλα για 4κ θελει να πάρεις καποιο με προδιαγραφές εγω πηρα αυτο ,https://www.amazon.de/gp/product/B004XISZ8E/ref=oh_aui_detailpage_o00_s00?ie=UTF8&psc=1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! νόμιζα ότι ηταν για το sp4 γι αυτό ρώτησα. Κανα δοκιμασμένο να προτείνετε? Edited by befos
Link to comment
Share on other sites

αφού λοιπόν πήγε γερμάνια και γύρισε ένα που μύριζε καινουργιλα, αυτό δεν έχει θέμα με τη φωτεινότητα.

και τέρμα στο 0% να πάω το backlight δεν σβήνει η οθόνη.

παρ όλα αυτά δεν νομίζω πως η αυτόματη φωτεινότητα λειτουργεί σωστά σ αυτό επίσης.

δεν με νοιάζει όμως, γιατί δεν έχει άλλο θέμα..

πάντως να επισημάνω πως έφυγε δευτερα από γερμάνια και ήρθε στα χέρια μου πέμπτη..πολυ γρήγορα..

ενω από τα χέρια μου έφυγε δευτερα κ έφτασε την άλλη δευτέρα ..

SONY MOBILE
Link to comment
Share on other sites

εχει παρατηρησει κανεις με τον τελευταιο driver της intel για την οθονη που χρειαζεται χειροκινητη εγκατασταση να χανετε η αφη μετα απο λιγη ωρα χρησης ως ταμπλετ χωρις πληκτρολογιο;;

νομιζω οτι τοαν γυριζω στον driver 21.20.16.4627 ολα λειτουργουν ρολοι..

HTC HD2

HTC Desire HD

iphone 4 5.0.1 JB

Galaxy S 2 ΛΕΥΚΟ 16GB

HTC Sensation XE

Link to comment
Share on other sites

Έχω το Surface Pro 4 για περίπου 15 μήνες τώρα . Ξαφνικά πριν από μερικές ημέρες και καθώς έβλεπα Netflix μου παρουσίασε αυτό το πρόβλημα. Ένα ανεπαίσθητο τρέμουλο το οποίο όμως κάνει τα πάντα να φαίνονται διπλά και ουσιαστικά δεν μπορείς να χρησιμοποιήσεις το Laptop. Όταν ακουμπούσα το χέρι μου στην οθόνη σταμάταγε αλλά με το που το άφηνα άρχιζε ξανά . Έκλεισα τον υπολογιστή και το επόμενο πρωί δεν το ξαναέκανε .

 

Μου το έχει κάνει άλλη μια φορά μετά από πολύωρη χρήση , έχω την εντύπωση ότι σύμβαινε μετά από αύξηση θερμοκρασίας αλλά δεν είμαι σίγουρος . Ψάχνοντας βρήκα διάφορα βίντεο στο You Tube που δείχνουν παρόμοιο πρόβλημα . Επίσης βρήκα και αυτό το νήμα στο support της Microsoft που με τρόμαξε λίγο . Έχει κανείς άλλος παρόμοιο θέμα ?

Link to comment
Share on other sites

Έχω το Surface Pro 4 για περίπου 15 μήνες τώρα . Ξαφνικά πριν από μερικές ημέρες και καθώς έβλεπα Netflix μου παρουσίασε αυτό το πρόβλημα. Ένα ανεπαίσθητο τρέμουλο το οποίο όμως κάνει τα πάντα να φαίνονται διπλά και ουσιαστικά δεν μπορείς να χρησιμοποιήσεις το Laptop. Όταν ακουμπούσα το χέρι μου στην οθόνη σταμάταγε αλλά με το που το άφηνα άρχιζε ξανά . Έκλεισα τον υπολογιστή και το επόμενο πρωί δεν το ξαναέκανε .

 

Μου το έχει κάνει άλλη μια φορά μετά από πολύωρη χρήση , έχω την εντύπωση ότι σύμβαινε μετά από αύξηση θερμοκρασίας αλλά δεν είμαι σίγουρος . Ψάχνοντας βρήκα διάφορα βίντεο στο You Tube που δείχνουν παρόμοιο πρόβλημα . Επίσης βρήκα και αυτό το νήμα στο support της Microsoft που με τρόμαξε λίγο . Έχει κανείς άλλος παρόμοιο θέμα ?

Σχεδόν 4 ετη ανελλιπως με surface tablet τετοιο θεμα δεν ειχα.

Μάλιστα πρωτη φορά το παρατηρώ γενικά στο χώρο των PC.

 

Flickering μου εχει τύχει αλλά σε περίοδο DOA ειτε σε ελαφρύ βαθμό(surface pro 4) όπου προχώρησα σε αντικατασταση ειτε σε βαρύ βαθμό με (lenovo thinkpad) και εκει έγινε αντικατασταση και χωρίς θέματα το δεύτερο.

 

Αν αρχίσεις να το παρατηρείς ολο και συχνότερα πρωτα θα δοκίμαζα μια καθαρή εγκατάσταση τα Windows και αν δεν δω εξαλειψη φαινομένου εγω στην θέση σου θα το επέστρεφα στην MS στα πλαίσια της εγγύησης.

 

Πισω 2-3 σελιδες περιγράφεται αναλυτικά η διαδικασία επιστροφών.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Η τελευταία συσκευή που είχε προτού αντικατασταθεί και αυτή είχε θέμα με τρεμόπαιγμα οθόνης, αλλά μου το κάνε μόνο όταν το autobrightness ήταν ενεργοποιημένο και ο slider της φωτεινότητας αρκετά χαμηλά. Επειδή είχα και θέμα και με τον φορτιστή σταμάταγε η φόρτιση όποτε ήθελε αποφάσισα να δοκιμάσω την τύχη μου για άλλη μια φορά...και φάνηκα τυχερός.

Τον αύγουστο πήγε ενας συγγενής μου αμερική και μου το αντικατέστησαν με καινούργιο παρόλο που ήταν ευρωπαικό. Μάλιστα μου δώσαν φορτιστή και αμερικάνικο και ευρωπαικό. Είχε κάποια θέματα υπερθέρμανσης όταν το παρέλαβα δηλ το ανεμιστηράκι ακουγόταν συνεχώς. Μετά από κανά 2μηνο έκανε update firmware και πλέον δεν ακούγεται το παραμικρό. Ενας χρόνος ταλαιπωρίας, αλλά μπορώ να πω ότι ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ έχω μηχάνημα που δουλεύει καλά...

 

Εχω ένα θέμα:Κάθε φορά που κάνω restart την συσκευή και έχω αφήσει ανοιχτές εφαρμογές, αυτές στην επόμενη εκκίνηση ανοίγουν αυτόματα. Ξέρει κανείς τι είναι αυτό, το ψαξα λίγο κάποιοι λέγαν ότι είναι νέο χαρακτηριστικό των win 10 creators. Μπορεί κάποιος να επιβεβαιώσει?

Edited by befos
Link to comment
Share on other sites

Το έχω και εγώ και στο surface αλλά και σε ένα άλλο pc και το έχει παρουσιάσει μετά την τελευταία "μεγάλη" αναβάθμιση
Link to comment
Share on other sites

Και σε εμενα συμβαινει.

Δεν με χαλαει, καλο ειναι.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πόσο πάει μεταχειρισμένο, διαθέτω surface pro 4, i5, 4gb, 128ssd με το original Πληκτρολογιο μαύρο και πενακι και δύο καλές θήκες...σκέφτομαι να πάω σε Surface book.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας.

 

 

Ένας φίλος μου αγόρασε το surface 4 pro και θέλει να συνδέσει τη συσκευή με τηλεόραση.

 

Του είπα να αγοράσει έναν αντάπτορα η ένα καλώδιο ώστε να κάνει την δουλειά του.

 

Πήγε χθες σε ένα public και του είπαν ότι θέλει τον ορίτζιναλ αντάπτορα. Ισχύει;

 

Εγώ του είπα ότι, ότι αντάπτορα και να βάλει θα δουλέψει, δεν παίζει ρόλο αν είναι της Microsoft ... Απλός επειδή ο διάολος έχει πολλά ποδάρια είπα να ρωτήσω να είμαι 1000% σίγουρος.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Microsoft Surface Pro 4

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...