Jump to content

Microsoft Surface Pro 4


kek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πατα servises στην αναζητηση πηγαινε windows update και πατα restart η stop και restart.

Επανεκκινηση και συνηθως στρωνει.

 

Η αλλιως μεσω του παρακατω tool

https://support.microsoft.com/en-us/help/4027322/windows-windows-update-troubleshooter

 

το εκανα αλλα τιποτα

5812aca80f9605ab684f4e7a8c071dfd.jpg

Edited by bujinkan
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 958
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα

 

Προσπαθω να ανοίξω το laptop ομως φορτώνει το λογότυπο surface και μετά παραμένει η οθόνη μαύρη..

Γνωρίζει κανείς πως επιλύεται αυτό το πρόβλημα;

Πατα συνεχομενα power button εως κανει επανεκκινηση.

Λογικα θα στρωσει.

Επισης βαλτο σε ρευμα μηπως εχει αδειασει η μπαταρια.

 

Αλλιως το παρακατω βημα και επανεγκατασταση τα Windows

https://support.microsoft.com/en-au/surfacerecoveryimage

το εκανα αλλα τιποτα

Παράτα το αυτό εντελώς.

Κατέβασε windows media creation tool και κανε αναβάθμιση στην φθινοπωρινή έκδοση των Windows 10 Creators Update 1709

https://www.microsoft.com/el-gr/software-download/windows10

 

Κανε άμεση λήψη εργαλείου και εκτελεσε το και ακόλουθα οδηγίες ειτε για αναβάθμιση απο πανω με διατήρηση αρχείων και ρυθμίσεων που ηδη εχεις ειτε καθαρή εγκατάσταση

 

Ανενημέρωτη η συσκευή σου ετσι κι αλλιώς.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Πατα συνεχομενα power button εως κανει επανεκκινηση.

Λογικα θα στρωσει.

Επισης βαλτο σε ρευμα μηπως εχει αδειασει η μπαταρια.

 

Αλλιως το παρακατω βημα και επανεγκατασταση τα Windows

https://support.microsoft.com/en-au/surfacerecoveryimage

 

Παράτα το αυτό εντελώς.

Κατέβασε windows media creation tool και κανε αναβάθμιση στην φθινοπωρινή έκδοση των Windows 10 Creators Update 1709

https://www.microsoft.com/el-gr/software-download/windows10

 

Κανε άμεση λήψη εργαλείου και εκτελεσε το και ακόλουθα οδηγίες ειτε για αναβάθμιση απο πανω με διατήρηση αρχείων και ρυθμίσεων που ηδη εχεις ειτε καθαρή εγκατάσταση

 

Ανενημέρωτη η συσκευή σου ετσι κι αλλιώς.

ναι το εκανα εχτες οταν μου ειπες να κατεβασω το προγραμμα του update και μου βρηκε την ενημερωση των 10 το αφησα τη νυχτα ανοιχτο και μου την εκανε

ευχαριστω!!!!

Link to comment
Share on other sites

Εχτές έκανα το update στο δικό μου:D

Παραδόξως πήγαν όλα καλά με την πρώτη :p:p

IPhone pro max /note 10 plus ,ipad pro 11 & MacBook pro :love:
Link to comment
Share on other sites

Εχτές έκανα το update στο δικό μου:D

Παραδόξως πήγαν όλα καλά με την πρώτη :p:p

:shifty::shifty::wink::cool::devil:

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

μετα την τελευταια αναβαθμιση των παραθυρων δεν μπορω να κανω ζουμ τον firefox με τα δαχτυλα στην οθονη αφης?

καμια ιδεα?

Link to comment
Share on other sites

Επανεγκατασταση firefox, η εγκατασταση προηγούμενων εκδόσεων η υπομονή εως λυθει με νεότερη εκδοση της αλεπούς η αντίστοιχα αν ευθύνονται τα windows σε επερχόμενο update.

1 φορά το μηνα βγαίνουν άλλωστε πρώτο 10μερο καθε μηνός με διορθώσεις σε bugs

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Έχω το Surface 4 pro εδώ και περίπου ένα χρόνο και δεν είχα το παραμικρό θέμα . Εδώ και 2 εβδομάδες όμως παρουσιάστηκε θέμα με την οθόνη. Τρείς φορές μέχρι τώρα και αφού είχε περάσει κάποια ώρα που η οθόνη ήταν ανοικτή (νομίζω πάνω από 2 ώρες) ξεκίνησε ένα τρεμόπαιγμα . Είναι δύσκολο να το εξηγήσω αλλά αυτό που κάνει είναι τα γράμματα ( και τα πάντα ) να πηδάνε μερικά χιλιοστά πάρα πολύ γρήγορα οπότε ουσιαστικά όλα φαίνονται διπλά ( σαν να έχουν σκιά) ... Εάν ακουμπίσω το touch σταματάει αλλά μόλις το αφήσω ξεκινάει πάλι . Και τις τρεις φορές που το παρουσίασε έκλεισα τον υπολογιστή και την άλλη ημέρα που τον άνοιξα πάλι ήταν ΟΚ. Το έψαξα στο internet και είδα ότι είναι πολλοί που έχου παρόμοιο θέμα . Επειδή το δικό μου είναι ακόμα στην εγγύηση ξέρει κανείς ποια είναι η διαδικασία και που μπορώ να απευθυνθώ ? Υπάρχει επίσημο κατάστημα Microsoft ?
Link to comment
Share on other sites

https://support.microsoft.com/en-us/help/4023527/surface-how-to-get-service-for-surface

 

Ακολουθα οδηγιες πανω.

Θα σου ερθει ups label επιστροφης την καλεις και ερχεται παραλαμβανει απο το χωρο σου δωρεαν την συσκευη σου.

Θα σου ερθουν και email με οδηγιες απο ms.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

https://support.microsoft.com/en-us/help/4023527/surface-how-to-get-service-for-surface

 

Ακολουθα οδηγιες πανω.

Θα σου ερθει ups label επιστροφης την καλεις και ερχεται παραλαμβανει απο το χωρο σου δωρεαν την συσκευη σου.

Θα σου ερθουν και email με οδηγιες απο ms.

 

Ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας

Πρόκειται να αγοράσω ένα surface pro 4 μεταχειρισμένο κοντά διετίας

Θα μπορούσατε να μου πείτε τι να ελέγξω πέρα από τα προφανή ;

Υπάρχουν κάποια ελαττώματα γνωστά ;

Ότι μπορούσατε να μου πείτε σχετικά θα σας ήμουν ευγνώμων

Ευχαριστώ

HTC HD2

HTC Desire HD

iphone 4 5.0.1 JB

Galaxy S 2 ΛΕΥΚΟ 16GB

HTC Sensation XE

Link to comment
Share on other sites

Έλεγχος υγείας δίσκου με HDD Sentinel,έλεγχος υγείας μπαταρίας ειτε με HWMonitor η battery bar η αλλιώς μεσω των Windows battery report.

https://www.howtogeek.com/217010/how-to-generate-a-battery-health-report-on-windows-8-or-windows-10/

 

Να τσεκάρεις επίσης kickstand αν ειναι σφιχτός η χαλαρός ο μηχανισμός.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Έλεγχος υγείας δίσκου με HDD Sentinel,έλεγχος υγείας μπαταρίας ειτε με HWMonitor η battery bar η αλλιώς μεσω των Windows battery report.

https://www.howtogeek.com/217010/how-to-generate-a-battery-health-report-on-windows-8-or-windows-10/

 

Να τσεκάρεις επίσης kickstand αν ειναι σφιχτός η χαλαρός ο μηχανισμός.

 

Ευχαριστώ αυτά δεν ήξερα πως να τα κάνω

Στο δικό μου ταμπλετ ένα dell venue 11 pro 5130 έχει ένα μενού που μπαινεις κατά την εκκινηση με συνδυασμό πλήκτρων που κάνει όλους τους ελέγχους μόνο του

 

Υπάρχει κάτι τέτοιο στο surface??

HTC HD2

HTC Desire HD

iphone 4 5.0.1 JB

Galaxy S 2 ΛΕΥΚΟ 16GB

HTC Sensation XE

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ αυτά δεν ήξερα πως να τα κάνω

Στο δικό μου ταμπλετ ένα dell venue 11 pro 5130 έχει ένα μενού που μπαινεις κατά την εκκινηση με συνδυασμό πλήκτρων που κάνει όλους τους ελέγχους μόνο του

 

Υπάρχει κάτι τέτοιο στο surface??

Δεν το εχω ψάξει επομένως θα σε γελάσω.

Εχω την εντύπωση πως οχι πάντως.

Και να υπάρχει δεν θα το εμπιστευομουν θα ελεγα.

Προτιμώ να τα ελέγξω χειροκίνητα με τα παραπάνω προγράμματα και την εμπειρία μου.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Δεν το εχω ψάξει επομένως θα σε γελάσω.

Εχω την εντύπωση πως οχι πάντως.

Και να υπάρχει δεν θα το εμπιστευομουν θα ελεγα.

Προτιμώ να τα ελέγξω χειροκίνητα με τα παραπάνω προγράμματα και την εμπειρία μου.

 

Γνωρίζει κανεις αν είναι γνωστό το θέμα με ένα πρόβλημα που βλέπω οτι υπάρχει με την αυτόματη φωτεινότητα ;

Όταν έχω την φωτεινότητα στο 25 μη αυτόματα και ενεργοποιώ την αυτόματη φωτεινότητα σε εντελώς σκοτεινό δωμάτιο πηγαίνει στο 100%.

Όταν πάλι είναι αυτόματη και κατεβάζω το ποσοστό φωτεινότητας στο 13 σβήνει εντελώς η οθόνη δεν βλέπεις τίποτα

Υπάρχει λύση;

HTC HD2

HTC Desire HD

iphone 4 5.0.1 JB

Galaxy S 2 ΛΕΥΚΟ 16GB

HTC Sensation XE

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανεις αν είναι γνωστό το θέμα με ένα πρόβλημα που βλέπω οτι υπάρχει με την αυτόματη φωτεινότητα ;

Όταν έχω την φωτεινότητα στο 25 μη αυτόματα και ενεργοποιώ την αυτόματη φωτεινότητα σε εντελώς σκοτεινό δωμάτιο πηγαίνει στο 100%.

Όταν πάλι είναι αυτόματη και κατεβάζω το ποσοστό φωτεινότητας στο 13 σβήνει εντελώς η οθόνη δεν βλέπεις τίποτα

Υπάρχει λύση;

Αν δεν στρώσει ειτε με επανεγκατασταση windows η νεότερους Intel HD drivers manual εγκατάσταση τοτε πιθανότητα εχει θεμα το proximity sensor αρα service.

https://downloadcenter.intel.com/download/27199/Graphics-Intel-Graphics-Driver-for-Windows-15-47-?v=t

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασα το sensor info από το store και δείχνει τον proximity nanδουλεύει κανονικά

Ο driver που προτεινεις δεν ειναι συμβατος

Edited by Sardelisp

HTC HD2

HTC Desire HD

iphone 4 5.0.1 JB

Galaxy S 2 ΛΕΥΚΟ 16GB

HTC Sensation XE

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασα το sensor info από το store και δείχνει τον proximity nanδουλεύει κανονικά

Ο driver που προτεινεις δεν ειναι συμβατος

Μια χαρά συμβατός είναι,απλά θέλει μια διαδικασία που έχω περιγράψει αρκετές φορές για manual install.

Πας devise manager-display adaptor-intel hd graphics -driver-update driver-browse my computer for driver software-let me pick from a list with available drivers on my computer-have disk-browse και στο zip αρχειο αφου το εχεις κατεβασει και αποσυμπιεσει επιλεγεις το φακελο graphics και ανοιγεις το αρχειο igdlh64 και ok.

Περιμενεις 30-40 δευτερολεπτα και εχει εγκατασταθει.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν έπειτα από μια μέρα ενημερώσεων και αναβαθμίσεων είμαι σε 1709 windows version

Έχω ότι αναβάθμιση driver βρίσκει το windows update έχω απενεργοποιήσει το adaptive brightness

Επίσης μέσω registry έχω πενεργοποιησει το DPST και το θέμα με τη φωτεινότητα συνεχίζει

Κάτω από 15% είναι σαν να σβήνει τελείως η οθόνη

Αν είναι σε αυτόματη φωτεινότητα στο darker μπορεί να σβήσει αν βρει χαμηλή ένταση φωτός

 

Ερώτηση

Είναι τελικά κάποιο πρόβλημα με τις οθόνες όπως διαβάζω,

Είναι θέμα ρύθμισης ;;

Είναι κάτι που επισκευάζεται ;

Η micriosoft το διορθώνει;;

Πως μπορώ να κοιτάξω αν το ταμπλετ είναι σε εγγύηση;;

HTC HD2

HTC Desire HD

iphone 4 5.0.1 JB

Galaxy S 2 ΛΕΥΚΟ 16GB

HTC Sensation XE

Link to comment
Share on other sites

Εφοσον δοκίμασες τις παραπάνω λυσεις που πρότεινα με μηδεν αντίκρισμα η μόνη λυση είναι εφοσον εχεις εγγύηση να το στειλεις πισω στην MS.

Θεμα ρύθμισης δεν ειναι σε καμία περίπτωση.

Η θα έπρεπε να δουλεύει σωστα η εφόσον οχι αρα εχει θεμα hardware η συσκευη σου.

Παρεπιμπτοντος ειχα επιστρεψει Pro 4 προ 2 ετων οταν πρώτο βγήκε στην αγορα διοτι ειχα σε μια συσκευη μου οπου ενω έβαλα χειροκίνητη ρύθμιση φωτεινότητας,αυτο συνέχισε να λειτουργεί ως αυτόματη.

Το επέστρεψα και μου έστειλαν προς αντικατασταση καινούργιο που δεν είχε το ιδιο θέμα.

 

Για αυτό ειμαι βέβαιος οτι ειναι hardware θέμα και οχι ρυθμίσεων.

 

Πίσω σελιδα εχω link οσον αφορα εγγύηση-επιστροφές(κάνουμε ενα κοπο να διαβάζουμε κάποιες λίγες σελίδες πίσω και αν δεν βρουμε απαντηση στην απορια μας τοτε ξανα ρωτάμε)

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Εφοσον δοκίμασες τις παραπάνω λυσεις που πρότεινα με μηδεν αντίκρισμα η μόνη λυση είναι εφοσον εχεις εγγύηση να το στειλεις πισω στην MS.

Θεμα ρύθμισης δεν ειναι σε καμία περίπτωση.

Η θα έπρεπε να δουλεύει σωστα η εφόσον οχι αρα εχει θεμα hardware η συσκευη σου.

Παρεπιμπτοντος ειχα επιστρεψει Pro 4 προ 2 ετων οταν πρώτο βγήκε στην αγορα διοτι ειχα σε μια συσκευη μου οπου ενω έβαλα χειροκίνητη ρύθμιση φωτεινότητας,αυτο συνέχισε να λειτουργεί ως αυτόματη.

Το επέστρεψα και μου έστειλαν προς αντικατασταση καινούργιο που δεν είχε το ιδιο θέμα.

 

Για αυτό ειμαι βέβαιος οτι ειναι hardware θέμα και οχι ρυθμίσεων.

 

Πίσω σελιδα εχω link οσον αφορα εγγύηση-επιστροφές(κάνουμε ενα κοπο να διαβάζουμε κάποιες λίγες σελίδες πίσω και αν δεν βρουμε απαντηση στην απορια μας τοτε ξανα ρωτάμε)

 

προσωπικα σε υπερευχαριστω γιατι ο διαθεσιμος χρονος μου για να το κανω αυτο ηταν ενδιαμεσα ελαχιστος.

παντως να ξερεις οτι ετσι κανω γενικα σε ολα τα φόρουμ που συμμετέχω

εκανα οσα ειπες και βλεπω οτι δεν λειτουργει το autobrightness

εκανα τα βηματα για να ζητησω επισκευη εφοσον ειμαι ακομα σε εγγυηση

πρεπει τωρα να εκτυπωσω μια ετικετα απ οτι λεει και να το στειλω με fedex

το οτι ειναι το ταμπλετ αγορασμενο απο αλλη χωρα στην οποια ζηταω αντικατασταση μπορει να εχει καποιο θεμα;;;

καποιος που ακολουθησε την ιδια διαδικασια επιστροφης μπορει να με ενημερωσει σχετικα;

HTC HD2

HTC Desire HD

iphone 4 5.0.1 JB

Galaxy S 2 ΛΕΥΚΟ 16GB

HTC Sensation XE

Link to comment
Share on other sites

προσωπικα σε υπερευχαριστω γιατι ο διαθεσιμος χρονος μου για να το κανω αυτο ηταν ενδιαμεσα ελαχιστος.

παντως να ξερεις οτι ετσι κανω γενικα σε ολα τα φόρουμ που συμμετέχω

εκανα οσα ειπες και βλεπω οτι δεν λειτουργει το autobrightness

εκανα τα βηματα για να ζητησω επισκευη εφοσον ειμαι ακομα σε εγγυηση

πρεπει τωρα να εκτυπωσω μια ετικετα απ οτι λεει και να το στειλω με fedex

το οτι ειναι το ταμπλετ αγορασμενο απο αλλη χωρα στην οποια ζηταω αντικατασταση μπορει να εχει καποιο θεμα;;;

καποιος που ακολουθησε την ιδια διαδικασια επιστροφης μπορει να με ενημερωσει σχετικα;

 

Κανένα πρόβλημα δεν θα έχεις. Έχω κάνει τη διαδικασία επιστροφής πολλές φορές.

Είμαι Ελλάδα και αγόρασα από UK. Σε αυτά η MS είναι άψογη!!!

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Κανένα πρόβλημα δεν θα έχεις. Έχω κάνει τη διαδικασία επιστροφής πολλές φορές.

Είμαι Ελλάδα και αγόρασα από UK. Σε αυτά η MS είναι άψογη!!!

 

Κάποιες συμβουλές όσο αναφορά την αποστολή ;;

Ποια εταιρία να επιλέξω , χρεώνομαι εγώ τα έξοδα μεταφορικών;;

Κάτι να προσέξω εκτός από το πακεταρισμα και αυτά που λέει το mail??

HTC HD2

HTC Desire HD

iphone 4 5.0.1 JB

Galaxy S 2 ΛΕΥΚΟ 16GB

HTC Sensation XE

Link to comment
Share on other sites

Κάποιες συμβουλές όσο αναφορά την αποστολή ;;

Ποια εταιρία να επιλέξω , χρεώνομαι εγώ τα έξοδα μεταφορικών;;

Κάτι να προσέξω εκτός από το πακεταρισμα και αυτά που λέει το mail??

Επειδή οι δικές μου επιστροφές ήταν στα πλαίσια των 30 ημερών από την αγορά, δεν είχα καμία χρέωση. Φαντάζομαι ότι και σε εσένα έτσι θα είναι λόγω εγγύηση.

Ως εταιρία, νομίζω σου λένε συγκεκριμένη που πρέπει να επιλέξεις. Αν δεν κάνω λάθος, την hdl.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Επειδή οι δικές μου επιστροφές ήταν στα πλαίσια των 30 ημερών από την αγορά, δεν είχα καμία χρέωση. Φαντάζομαι ότι και σε εσένα έτσι θα είναι λόγω εγγύηση.

Ως εταιρία, νομίζω σου λένε συγκεκριμένη που πρέπει να επιλέξεις. Αν δεν κάνω λάθος, την hdl.

 

Είχες πληρώσει για τα μεταφορικά;

Δεν διευκρινίζει πουθενά τίποτα για τα μεταφορικά

Φαντάζομαι ότι εγώ θα τα πληρώσω ή να βάλω έξοδα παραληπτη (γίνεται σε αποστολή εξωτερικού;;;)

Εμένα ζητάνε να σταλεί κέντρο επιστροφών στη Γερμανία

 

Στο repair orders γράφει service type in warranty EURO 0 και από κάτω

Shipping method : self-print label euro 0

Τι καταλαβαίνει κανεις από αυτό;

Εκτός από το προφανές ότι δεν θα υπάρχει χρέωση για την επισκευή..

Edited by Sardelisp

HTC HD2

HTC Desire HD

iphone 4 5.0.1 JB

Galaxy S 2 ΛΕΥΚΟ 16GB

HTC Sensation XE

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Microsoft Surface Pro 4

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...