Jump to content

Microsoft Surface Pro 4


kek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ έχω αυτό Sandberg δεν ξέρω πόσο κάνει τώρα αλλά δουλεύει μια χαρά..... 299655b943d7b0b4f38d83c0dc64dc62.jpg

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 958
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Σας ευχαριστώ πολύ! Μου φάνηκε εντελώς χαζό αυτό που είπε. Καμία φορά είσαι σίγουρος για κάτι αλλά όταν είναι για άλλον δεν θες να υπάρχει αμφιβολία.
Link to comment
Share on other sites

Καλημερες, Εδώ και δύο μέρες και φυσικά μετά την τελευταία αναβάθμιση που έκανα στα Windows Η οθόνη άρχισε να τρεμοπαίζει shaking/flickering.

Έψαξα σε διάφορες σελίδες για το πρόβλημα αυτό και διαπίστωσα ότι αρκετοί Χρήστες έχουν παρόμοιο πρόβλημα χωρίς κάποια λύση. Την συσκευή την έχου περίπου ενάμιση χρόνο ίσως και λιγότερο και δεν μπορώ να διανοηθώ μία τέτοια συσκευή κοντά στα δύο χιλιάρικα (i7/16gb ram) Να βγάζει τέτοιο πρόβλημα hardware.

 

Υπάρχει κάποια λύση που να γνωρίζετε? τι μπορώ να κάνω στη συγκεκριμένη περίπτωση? Μένω Αθηνα.

Σε 10 μέρες θα πάω ένα μεγάλο ταξίδι για κάποια δουλεια και χρειάζομαι το surface παρά πολύ στη δουλεια μου και όταν ταξιδευω.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερες, Εδώ και δύο μέρες και φυσικά μετά την τελευταία αναβάθμιση που έκανα στα Windows Η οθόνη άρχισε να τρεμοπαίζει shaking/flickering.

 

Έψαξα σε διάφορες σελίδες για το πρόβλημα αυτό και διαπίστωσα ότι αρκετοί Χρήστες έχουν παρόμοιο πρόβλημα χωρίς κάποια λύση. Την συσκευή την έχου περίπου ενάμιση χρόνο ίσως και λιγότερο και δεν μπορώ να διανοηθώ μία τέτοια συσκευή κοντά στα δύο χιλιάρικα (i7/16gb ram) Να βγάζει τέτοιο πρόβλημα hardware.

 

 

 

Υπάρχει κάποια λύση που να γνωρίζετε? τι μπορώ να κάνω στη συγκεκριμένη περίπτωση? Μένω Αθηνα.

 

Σε 10 μέρες θα πάω ένα μεγάλο ταξίδι για κάποια δουλεια και χρειάζομαι το surface παρά πολύ στη δουλεια μου και όταν ταξιδευω.

 

Αν εννοείς λέγοντας τελευταίο update την Creators update του φθινοπώρου μπορείς να γυρίσεις στην έκδοση της άνοιξης εφόσον εκεί δεν είχες αντίστοιχο θέμα(roll back δηλαδή που σου δίνει επιλογή στα setting-recovery για 10-15 ημέρες δυνατότητα επιστροφής διατηρώντας όλα τα αρχεία και ρυθμίσεις ανέπαφα)

 

Εναλλακτική να εγκαταστάσεις τους drivers για HD Graphics από την ίδια την Intel είτε τους πιο φρέσκους παρακάτω στο link είτε την προηγούμενη έκδοση.

https://downloadcenter.intel.com/download/27266/Graphics-Intel-Graphics-Driver-for-Windows-15-60-?product=80939

 

Έχω περιγράψει 3-4 σελίδες πίσω την διαδικασία(post 918)

 

Αλλιώς τριτη λύση επανεγκατάσταση Windows είτε μέσω recovery image που θα κατεβάσεις για την συσκευή από την ίδια την MS είτε με το κλασικό τρόπο μέσα από τα setting και recovery και επιλέγοντας reset my pc και επιλέγοντας full clean drive.

https://www.microsoft.com/surface/en-au/support/warranty-service-and-recovery/downloadablerecoveryimage

 

Θα στο γύρισε σε εργοστασιακή κατάσταση δηλαδή format και στις 2 περιπτώσεις και θα χρειαστείς στήσιμο από την αρχή στα πάντα.

 

Αυτές οι μόνες λύσεις εφόσον θα χρειαστείς το επόμενο 10ημερο την συσκευή σου οπωσδήποτε και μήπως λυθεί το πρόβλημα που αντιμετωπίζεις.

 

Αφού τα δοκιμάσεις τα πάνω χωρις επιτυχή αποτέλεσμα και αφού έχεις επιστρέψει από το ταξίδι σου μετά εσχατη λύση να απευθυνθείς στο service που όμως σημαίνει 1 έως 2 εβδομάδες θα στερηθείς την συσκευή σου έως παραλαβεις αντικαταστάτη εφόσον δεν μπορούν να λύσουν το θέμα.

 

Η διαδικασία επιστροφής περιγράφετε πίσω σελίδες.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

εγκαθιστώντας την τελευταία έκδοση driver Intel Graphics εγκαθίσταται μαζί και το control panel της intel

στην ενότητα power settings εμείς θέλουμε το panel self refresh on ή off?

την ίδια ερώτηση έχω και για τις δυο επιλογές του display power saving technology.

τι είναι καλύτερο ως προς την μπαταρια;;;αυτό με ενδιαφέρει πιο πολυ

HTC HD2

HTC Desire HD

iphone 4 5.0.1 JB

Galaxy S 2 ΛΕΥΚΟ 16GB

HTC Sensation XE

Link to comment
Share on other sites

Ναι θα σου βγάλει τον πίνακα της Intel στην μπάρα κάτω.

Refresh rate βάζουμε 60hz.

Στα της μπαταρίας αν θες μέγιστη εξοικονόμηση και διάρκεια μπαταρίας βάζεις τέρμα δεξιά στην μπάρα του control panel του power μενού σε maximum battery.

 

Αλλιώς τέρμα αριστερά αν θες μέγιστες επιδόσεις.

 

Η αλλιώς στην μέση που προσωπικά εγώ έχω.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...
Καλημερα παιδια σας εχει ερθει η καινουργια βερσιον των windows?

HTC Touch Diamond-Legend-Sensation XE-One X-M7-M8-10 SAMSUNG Galaxy S9+ S21 Ultra

Microsoft Surface pro 8

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Καλησπέρα και από εμένα, κάτοχος surface pro 4 από Δεκέμβριο του 2015.

Πριν 2 μέρες κόλλησε η οθόνη για ένα τέταρτο , ( δεν μπόρεσα να το σβήσω με το power σε αυτό το διάστημα). Μετά από 15 λεπτά κατάφερα να το σβήσω , αλλά δεν επανήλθε ποτέ. Το σύστημα δείχνει να ενεργoποιείτε, το πληκτρολόγιο φωτίζεται κανονικά αλλά η οθόνη είναι συνέχεια μαύρη, ούτε σε εξωτερική οθόνη που το δούλευα δεν κατάφερα να δω κάτι.

Δοκίμασα όλους τους συνδιασμούς που βρήκα σε φόρουμ και σε βιντεάκια από youtube.

Επειδή έχω κάποια αρχεία της τελευταίας εβδομάδας που δεν είχα κάνει back up, γνωρίζει κάποιος αν υπάρχει κάποιος τρόπος να το συνδέσω με κάποιο άλλο pc και να καταφέρω να έχω πρόσβαση?

Υπάρχει η δυνατότητα από συγγενή να χρησιμοποίησω το surface pro 6 για να κάνω την σύνδεση.

Ευχαριστώ όποιον μπορεί να βοηθήσει.

Edited by eleftheros
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Microsoft Surface Pro 4

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...