Jump to content

Microsoft Surface Pro 4


kek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ποια office ειναι καταλληλα για αυτο το tablet;

Εσεις ολοι που το εχετε τι office εχετε; υπαρχει λυση εκτος 365. Ασ πληρωσω εφαπαξ δεν θελω την συνδρομη την ετησια

Edited by perdikos2000
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 958
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Με το ms office που είναι και πιο optimized για χρήση με αφή.

Εναλλακτικά οτιδήποτε free αν σε εξυπηρετεί.

Πχ αυτό.

https://el.libreoffice.org/

 

Εγώ έχω μόνιμη άδεια life time office 2013 home and student(Word-Excel-Power Point-Outlook)που την είχα δώρο κατά την αγορά παλιότερα ενός Lenovo tablet.

 

Εδώ Κοιτα για αγορά life time

http://www.skroutz.gr/c/115/efarmoges-grafeiou/m/38/Microsoft.html

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Για μένα το office 365 συμφέρει και ας βγαίνει λίγο πιο ακριβό σε βάθος χρόνου.. . Αν είσαι μόνος σου πληρώνεις 7ευρω το μήνα αλλά αν το χρειάζεται κι άλλο άτομο πληρώνεις 10 ευρώ με δικαίωμα για 5 χρήστες και μοιράζετε τα έξοδα...

 

Ειδικά το 1T στο OneDrive λύνει τα χερια...

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας ξανά! Μετά απο 3 μήνες αδιάκοπης χρήσης -το μηχανάκι δεν κλείνει, λειτουργεί 24/7...μπορώ να πω ξανά τα καλύτερα. Δουλεύουν όλα ρολόι πέρα απο τα γνωστά με την αυτόματη φωτεινότητα που χα αναφέρει.

Τώρα στις απορίες μου, μπορεί να μου πει κάποιος πόσο καιρό έχω εγγύηση και αν μπορώ απο κάπου να αγοράσω επέκταση; Νομίζω είναι απαραίτητο, σε περίπτωση αποτυχίας κάτι σε hardware πάει για πέταμα, γιατί σίγουρα δεν φτιάχνεται και είναι κρίμα να το πετάξεις. Επίσης διάβαζα για το φίλο που του έκαναν αντικάτασταση με new, πότε προβλέπεται με καινούργιο; Αλλαξα 4-5 και καινούργιο δεν πήρα:O...

Link to comment
Share on other sites

Νέο φρεσκοτατο firmware update ιδιαίτερα πλούσιο.

https://www.microsoft.com/surface/en-us/support/install-update-activate/surface-pro-4-update-history

 

 

The following updates are available for Surface Pro 4 devices:

 

Windows Update History Name

Device Manager Name

Microsoft – Firmware – 2.0.302.0

Surface Pro 4 Firmware Update

 

2.0.302.0 improves keyboard stability.

Intel Corporation - HIDClass – 1.2.0.78

Intel Precise Touch Device

 

1.2.0.78 disables touch when cover is closed.

Microsoft Driver update for Surface Integration Service Device

Surface Integration Service Device

 

1.0.241.0 improves battery life during sleep.

Microsoft Driver update for Surface Integration

Surface Integration

 

1.0.121.0 improves battery life during sleep.

Microsoft driver update for Surface Storage Firmware Update

Surface Pro 4 - Surface Toshiba Storage Firmware Update driver

 

1.1.617.0 improves storage performance.

Microsoft Driver update for Surface Embedded Controller Firmware

Surface Embedded Controller Firmware

 

103.1414.256.0 adds support for an upcoming product release.

Microsoft – System – 103.1413.258.0

Surface System Aggregator

 

103.1413.258.0 adds support for an upcoming product release.

Microsoft – Firmware -106.1414.768.0

Surface UEFI

 

106.1414.768.0 improves system stability.

 

 

Γεια σας ξανά! Μετά απο 3 μήνες αδιάκοπης χρήσης -το μηχανάκι δεν κλείνει, λειτουργεί 24/7...μπορώ να πω ξανά τα καλύτερα. Δουλεύουν όλα ρολόι πέρα απο τα γνωστά με την αυτόματη φωτεινότητα που χα αναφέρει.

 

Τώρα στις απορίες μου, μπορεί να μου πει κάποιος πόσο καιρό έχω εγγύηση και αν μπορώ απο κάπου να αγοράσω επέκταση; Νομίζω είναι απαραίτητο, σε περίπτωση αποτυχίας κάτι σε hardware πάει για πέταμα, γιατί σίγουρα δεν φτιάχνεται και είναι κρίμα να το πετάξεις. Επίσης διάβαζα για το φίλο που του έκαναν αντικάτασταση με new, πότε προβλέπεται με καινούργιο; Αλλαξα 4-5 και καινούργιο δεν πήρα:O...

 

2 έτη εγγύηση έχεις σε αγορά εντός Ευρώπη.

Αν είναι από Αμερική είναι 1 έτος και εξαρτάται από αυτούς αν θα σε καλύψουν αφού παρέλθει το 1 έτος.

Δεν παρέχει η MS παραπάνω χρονικό διάστημα επίσημα.

 

Αν χαλάσει αυτό που έχεις απλά θα σου δώσουν άλλο εφόσον εντός εγγύησης είσαι.

 

Αν είσαι εκτός θέμα MS αν θε σε καλύψει η οχι(άλλους τους έχει καλύψει άλλους όχι)

 

Το MS complete αγοράζεται αυστηρά κατά την αγορά ενός surface.

Μετέπειτα όχι που πάλι 2 έτη είναι απλά σε καλύπτει σε περίπτωση σπασίματος έως 2 δωρεάν συσκευές.

 

Στο τελευταία απορία σου απλά αν σου κάτσει.

Δεν υπάρχει βασικά κάποιος κανόνας για την MS που τηρεί με ευλάβεια.

Έχουν ευέλικτη αλλά ταυτόχρονα και αόριστη πολιτική που ποικίλη ανάλογα την περίπτωση.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Φίλε Alex ευχαριστώ άλλη μια φορά για την απάντηση.

Σε περίπτωση που μπω στη γνωστή διαδικασία και κάνω αντικατάσταση με ανακατασκευασμένο/καινούργιο μπορώ να αγοράσω εγγύηση; Εννοώ όταν είναι να μου το δώσουν...

Edited by befos
Link to comment
Share on other sites

Μόνο στην Αμερική γίνεται από φυσικό κατάστημα ms store αγορά ms complete αφού έχεις αγοράσει η περάσει από αντικατάσταση στα πλαίσια του service.

 

Μιλά με chat με αγγλικό support μήπως και γίνει στην περίπτωση σου να εξαντλήσεις κάθε πιθανότητα.

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Αν πάω στην έκδοση Μ3 θα έχω θέμα; θα μπορώ να δουλέψω άνετα office? Εκτός από απόδοση, αν μπορεί κάποιος να μ πει και για εμπειρία χρήσης κυρίως για πληκτρολογηση, εγγραφή εργασιών

 

Στάλθηκε από το SM-T800 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά θα σε καλύψει και με το παραπάνω.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Παρεάκι καλησπέρες!

Μέχρι στιγμής όλα ωραία όλα καλά , έχω όμως να αναφερω κάποια bugs που με έχουν ενοχλησει..

Το onenote τρώει κολλήματα συχνά(πολύ συχνά) και δεν ανταποκρίνεται , ο μόνος τρόπος να το ξεκολλήσω είναι κλείσιμο του app και επανεκίνηση.

Το excel αν ζουμάρω χάνει τη μπάλα και όταν πάω να επιλέξω ένα κελί επιλέγει το παραδίπλα.Πάλι η μόνη λύση είναι επανεκκίνηση του app..

Τέλος το stylus δουλεύει όποτε θέλει το κουμπί του με τις συντομεύσεις,π.χ: screenclip,onenote,cortana κτ΄λ κτλ..

Απότι φαίνεται είναι software το ΄θέμα, με την μόνιμη beta κατάσταση των W10...

Έλεγα ότι μόνο τα w10 mobile έχουν θέματα αλλά και τα κανονικά δεν πάνε πισω..

Αρχίζω να συχτιρίζω...

Αν δεν δώ βελτίωση άμεσα με βλέπω να μην ξαναδίνω φράγκο για ms product...

Link to comment
Share on other sites

Ναι τα έχω κάνει όλα και συγκεκριμένα το one note δούλευε ρολοι μέχρι και πριν το τελευταίο update που έσκασε πριν κάνα 10ημερομετααπο το τελευταίο update έπαθε τα ψυχολογικά του..
Link to comment
Share on other sites

Πάντως γενικά το OneNote η desktop έκδοση είναι πιο σταθερή από την app version.

Αλλιώς υπομονή έως βγει νέα αναβάθμιση και καλύτερα να κόψεις την αυτόματη ενημέρωση app μέσω store.

 

Εγώ αυτό κάνω ειδικά με εφαρμογές που χρησιμοποιώ τακτικά και θέλω να έχω σταθερότητα δεν προβαίνω σε αναβάθμιση.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Που μπορώ να δω εάν έχω πάρει τα τελευταία Update για το Surface ρε παιδιά, δεν νομίζω ότι το έχω πάρει ακόμα. Μπορώ να τα βρω κάπου;

 

Sent from my MI MAX using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Device manager η από το ιστορικό των update.

Αλλιώς manual αν και κατά 99% θα τα έχεις πάρει,εκτός αν είχες κοψει αναβαθμίσεις για κανα διάστημα.

https://www.microsoft.com/en-us/download/details.aspx?id=49498

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Device manager η από το ιστορικό των update.

Αλλιώς manual αν και κατά 99% θα τα έχεις πάρει,εκτός αν είχες κοψει αναβαθμίσεις για κανα διάστημα.

https://www.microsoft.com/en-us/download/details.aspx?id=49498

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Δεν είχα κόψει αναβαθμίσεις, το μόνο που είχα κάνει πρόσφατα είναι reset στα Windows. Δεν νομίζω ότι τις έχω πάρει αυτά βλέπω :

 

7b5c539878fac3c01d765039abe2c2d8.jpg

 

Sent from my MI MAX using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τότε αναγκαστικά manual.

Είτε τρέχεις αυτο για windows updates issue.

https://support.microsoft.com/en-us/instantanswers/512a5183-ffab-40c5-8a68-021e32467565/windows-update-troubleshooter

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Τότε αναγκαστικά manual.

Είτε τρέχεις αυτο για windows updates issue.

https://support.microsoft.com/en-us/instantanswers/512a5183-ffab-40c5-8a68-021e32467565/windows-update-troubleshooter

Δεν μπορώ να καταλάβω τι μπορεί να συμβαίνει. Έτρεξα το msi αρχείο, υποτίθεται έκανε Install και μου ζήτησε να κάνω restart. Δεν πέρασε κανέναν οδηγό. Μπήκα στο φάκελο εγκατάστασης και έτρεξα ένα αρχείο που υπήρχε, dpinst.exe και πήρα αυτό το μήνυμα σφάλματος :

 

9baa569df473bd4073c0fd57c6b56960.jpg

 

Καμία ιδέα;

 

Sent from my MI MAX using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασε το zip αρχείο,δες προηγούμενη σελίδα σε ποια ακριβώς σημεία παρέχεται αναβάθμιση και πας διαχείρηση συσκευων τα βρίσκεις ένα-ένα και τα κανεις χειροκίνητα.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασε το zip αρχείο,δες προηγούμενη σελίδα σε ποια ακριβώς σημεία παρέχεται αναβάθμιση και πας διαχείρηση συσκευων τα βρίσκεις ένα-ένα και τα κανεις χειροκίνητα.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Καλημέρα, δεν ξέρω ακριβώς τι παίζει, όσα κατάφερα να βρω και να αντιστοιχισω φαίνεται να έχω την τελευταία έκδοση. Εσένα στο history update φαίνονται αυτά τα update;

 

Sent from my MI MAX using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, δεν ξέρω ακριβώς τι παίζει, όσα κατάφερα να βρω και να αντιστοιχισω φαίνεται να έχω την τελευταία έκδοση. Εσένα στο history update φαίνονται αυτά τα update;

 

Sent from my MI MAX using Tapatalk

 

Δεν το έχω εδώ και 3 εβδομάδες το pro 4.

Το έχω δώσει.

Αλλά αν κανεις reset τα windows σβήνονται το ιστορικό των windows/firmware update.

Άρα σε εσενα έχουν περαστεί κανονικά πριν το reset απλά μετά δεν φαίνονται στο ιστορικό.

 

 

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Δεν το έχω εδώ και 3 εβδομάδες το pro 4.

Το έχω δώσει.

Αλλά αν κανεις reset τα windows σβήνονται το ιστορικό των windows/firmware update.

Άρα σε εσενα έχουν περαστεί κανονικά πριν το reset απλά μετά δεν φαίνονται στο ιστορικό.

 

 

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

 

Α μπράβο, έτσι εξηγείται. Ετοιμάζεσαι για SP 5; :D

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

http://www.myphone.gr/forum/attachment.php?attachmentid=66511&stc=1&d=1488980930

Δοκιμάζω το πρόβλημα που είχα με το flickering screen (ακόμα κολλημένος) με το autobrightness κάτω από το 15%. Και νομίζω ότι σταμάτησε ή ότι είναι ανεπαίσθητο τόσο που δεν το πιάνει το μάτι. Μπορεί να το δοκιμάσει κανείς;

Link to comment
Share on other sites

Έκανε update σε microsoft surface nvm controler και από ότι δείχνει είναι αντίστοιχος του Samsung.

 

http://www.myphone.gr/forum/attachment.php?attachmentid=66514&stc=1&d=1488996294

Link to comment
Share on other sites

Πως γίνεται ολόιδια νούμερα στα πάντα;;

Σε όλες τις παραμέτρους;;

 

Πρώτη φορά βλέπω τέτοιο πράγμα:blink:

Πάντα 2 μετρήσεις να κανεις back to back θα σου βγάλουν διαφορετικά αποτελέσματα στην χειρότερη σε 1-2 παράμετρο.

 

Δοκιμάζω το πρόβλημα που είχα με το flickering screen (ακόμα κολλημένος) με το autobrightness κάτω από το 15%. Και νομίζω ότι σταμάτησε ή ότι είναι ανεπαίσθητο τόσο που δεν το πιάνει το μάτι. Μπορεί να το δοκιμάσει κανείς;

 

Λογικά θα βοήθησε το φρέσκο firmware update.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Microsoft Surface Pro 4

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...