Jump to content

Microsoft Surface Pro 4


kek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα, εδώ και καιρό αντιμετωπίζω πρόβλημα με την ασύρματη προβολή σε οθόνη εκεί που δουλεύε σωστά ξαφνικά άρχισε να κάνει διακοπές και να έχει μεγάλο lag. Δοκίμασα και έκανα reset στα Windows και για κάποιες μέρες δούλευε άψογα μέχρι που εμφανίστηκε ξανά το πρόβλημα. Επικοινώνησα με Microsoft Support και αφού δοκίμασαν κάποια πράγματα και δεν έγινε τίποτα μου είπαν να το στείλω για αντικατάσταση, παρόλο που τους είπα ότι όταν έκανα reset (reinstall) τα Windows δούλεψε κανονικά για λίγες μέρες. Δοκίμασα πάλι reset και εδώ και 4 ημέρες δουλεύει σωστά. Ξέρετε αν θα μου κάνουν αντικατάσταση με επανακατασκευασμενο; Φοβάμαι τι θα μου στείλουν ρε ****το, επίσης δεν έχω πειστεί ότι είναι hardware πρόβλημα.

 

Sent from my MI MAX using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 958
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το μόνο σίγουρο άλλη παρτίδα(unit)θα σου στείλουν.:)

Τώρα αν θα είναι λίγων ημερών συσκευή που θα έχει ελεγχθεί προηγουμένως η brand new είναι πάντα 50-50 σε ολες τις περιπτώσεις.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Το μόνο σίγουρο άλλη παρτίδα(unit)θα σου στείλουν.:)

Τώρα αν θα είναι λίγων ημερών συσκευή που θα έχει ελεγχθεί προηγουμένως η brand new είναι πάντα 50-50 σε ολες τις περιπτώσεις.

Ευχαριστώ, λες να το κάνω RMA είμαι σε δίλημμα...

 

Sent from my MI MAX using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ, λες να το κάνω RMA είμαι σε δίλημμα...

 

Sent from my MI MAX using Tapatalk

Αυτό καθαρά δική σου απόφαση και κατα πόσο σημαντικό είναι να δουλεύει απρόσκοπτα η ασύρματη μετάδοση.

Εφόσον πατήσεις τη σκανδάλη έχεις 30 ημέρες να αξιοποιήσεις το εισιτήριο επιστροφής μέσω UPS label που θα λάβεις από MS.

Έκανε update σε microsoft surface nvm controler και από ότι δείχνει είναι αντίστοιχος του Samsung.

Εγώ πάλι εξακολουθώ να βλέπω καλύτερες επιδόσεις με τον Samsung controller driver εξ ου και αυτόν διατηρώ(στο Book βέβαια αλλά καμία διαφορά με του Pro 4 εφόσον ίδια χωρητικότητα και ίδιο μοντέλο φοράνε και οι 2 συσκευές)

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Άλεξ η κάποιος άλλος τα φώτα του ...το surface μου το χρησιμοποιώ σπάνια Γενικά ...Τώρα τελευταία η μπαταρία κρατάει πολύ λίγο ...τι εννοώ

Απο φουλ αν δω έναν αγώνα στο ΟΤΕ τιβί δλδ 2 σκαρτες ώρες πέφτει στο 15 %

 

Η απο φουλ πάλι να δω ταινία στο kodi δλδ 2 ώρες πάλι τα ίδια

 

Όλα αυτά με 50% φωτεινότητα

 

 

Επίσης σήμερα μου έβγαλε ένα μνμ οτι το kodi και ο Firefox καταναλώνουν πολύ μπαταρία

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Άλεξ η κάποιος άλλος τα φώτα του ...το surface μου το χρησιμοποιώ σπάνια Γενικά ...Τώρα τελευταία η μπαταρία κρατάει πολύ λίγο ...τι εννοώ

Απο φουλ αν δω έναν αγώνα στο ΟΤΕ τιβί δλδ 2 σκαρτες ώρες πέφτει στο 15 %

 

Η απο φουλ πάλι να δω ταινία στο kodi δλδ 2 ώρες πάλι τα ίδια

 

Όλα αυτά με 50% φωτεινότητα

 

 

Επίσης σήμερα μου έβγαλε ένα μνμ οτι το kodi και ο Firefox καταναλώνουν πολύ μπαταρία

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

 

 

 

Kodi και σχετικά τρώνε πολύ.

Streaming μέσω browser τρώει σαφώς λιγότερο κυρίως με Edge αλλά και Chrome εξίσου που τελευταίους μήνες έχει βελτιωθεί πολύ και καταναλώνει πολύ λιγότερο απ όσο πριν.

 

Firefox μην βάζεις καν(τον έχω κόψει εδώ και 2-3 έτη)

 

Επίσης αν βλέπεις video προτίμησε τον μαμισιο της MS που αναγνωρίζει υπότιτλους και έιναι battery friendly.

 

Bsplayer βάζε μόνο για να κατεβάσεις υπότιτλο.

 

Αλλιώς προτίμησε εναλλακτικά player από το store πχ GOM player που έχουν και full screen mode.

 

Πάντως υπερβολικά πέφτει για ένα 2ωρο.

Εγώ ένα 2ωρο streaming με browser από full να πάει στο 40-45%.

 

Εγκατέστησε battery bar και τσέκαρε ποσο wear έχεις.

Η ενναλακτικη hw monitor.

 

Και εδώ ένας όσο πιο αξιοπιστος οδηγός για μεγιστοποίηση διάρκεια μπαταρίας στα surface σε μακροπρόθεσμη διάρκεια.

http://www.lovemysurface.net/surface-battery-life-how-to-maximize/

 

Επίσης έχε υπόψη ότι να μην αφήνεις το surface επι πολλές εβδομάδες χωρίς καθόλου χρήση η και φόρτιση διότι η μπαταρία χρειάζεται κάποιους κύκλους φόρτισης για να διατηρείται σε μια φόρμα.

 

Εγώ με το SP3 που το είχα κανα 15μηνο και περίπου 15-20 κύκλους φόρτισης το μήνα είχα μια σταθερή απόδοση μπαταρίας και μόλις ένα 5% απώλεια μπαταρίας ύστερα από τόσο σεβαστο διάστημα χρήσης του.

 

Η MS βάζει όντως πολύ ποιοτικές μπαταρίες που αντέχουν στο χρόνο αρκεί να ακολουθούμε όσο γίνεται πιο τακτικά τα πάνω βήματα.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Πάντως κάτι γίνεται πιστεύω με τη μπαταρία ...φουλ φορτισμένο και είδα σε στριμ το αεκ Παναθηναϊκός ... 2 ώρες ακριβώς και έπεσε στο 50%

Στις αρχές έπιανα 6+ ωρες οθόνη

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα. Σήμερα μετά από 5 μήνες χρήσης η γραφίδα του surface σταμάτησε να λειτουργεί ξαφνικά. Η μισή βασικά σταμάτησε! Το πάνω κουμπί λειτουργεί, pairing bluetooth κάνει κανονικά, το λαμπάκι ανάβει όταν κάνει αναζήτηση, όμως η μύτη και το κουμπί δεν ανταποκρίνονται σε καμιά ενέργεια. Τι πρόβλημα μπορεί να υπάρχει;

 

Το λίνκ για τους οδηγούς του samsung δίσκου που υπάρχει εδώ στο forum οδηγεί σε σελίδα που δεν περιέχει πλεόν τους oδηγούς αυτού του δίσκου. ΄Υπάρχουν κάπου αλλού γιατί μετά την 1607 έκδοση που πέρασε η MS πέρασε ξανά τους δικούς της οδηγούς και όχι της Samsung.

Edited by skiouras
Link to comment
Share on other sites

Πάντως κάτι γίνεται πιστεύω με τη μπαταρία ...φουλ φορτισμένο και είδα σε στριμ το αεκ Παναθηναϊκός ... 2 ώρες ακριβώς και έπεσε στο 50%

Στις αρχές έπιανα 6+ ωρες οθόνη

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Νορμάλ το κόβω.(4-4.5 ώρες maximum )

6 ωρες με live streaming ούτε για πλάκα.(το flash είναι super ενεργοβόρο)

Browsing μόνο έπιανα 6 ώρες η video με το ενσωματωμένο player της MS.

Μάνο στο Tab Pro S στις 12 ίντσες με AMOLED και χαμηλότερη ανάλυση οθόνης έπιανα 5.5-6 ώρες συνεχώς streaming.

 

καλησπέρα. Σήμερα μετά από 5 μήνες χρήσης η γραφίδα του surface σταμάτησε να λειτουργεί ξαφνικά. Η μισή βασικά σταμάτησε! Το πάνω κουμπί λειτουργεί, pairing bluetooth κάνει κανονικά, το λαμπάκι ανάβει όταν κάνει αναζήτηση, όμως η μύτη και το κουμπί δεν ανταποκρίνονται σε καμιά ενέργεια. Τι πρόβλημα μπορεί να υπάρχει;

 

Το λίνκ για τους οδηγούς του samsung δίσκου που υπάρχει εδώ στο forum οδηγεί σε σελίδα που δεν περιέχει πλεόν τους oδηγούς αυτού του δίσκου. ΄Υπάρχουν κάπου αλλού γιατί μετά την 1607 έκδοση που πέρασε η MS πέρασε ξανά τους δικούς της οδηγούς και όχι της Samsung.

Ίσως να χρειαστείς νέα γραφίδα.

Μιλα με MS να σου στείλουν αντικατασταση.

Θα σε εξυπηρετησουν.

Εδω samsung ssd driver

http://www.samsung.com/semiconductor/minisite/ssd/download/tools.html

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα. Σήμερα μετά από 5 μήνες χρήσης η γραφίδα του surface σταμάτησε να λειτουργεί ξαφνικά. Η μισή βασικά σταμάτησε! Το πάνω κουμπί λειτουργεί, pairing bluetooth κάνει κανονικά, το λαμπάκι ανάβει όταν κάνει αναζήτηση, όμως η μύτη και το κουμπί δεν ανταποκρίνονται σε καμιά ενέργεια. Τι πρόβλημα μπορεί να υπάρχει;

 

 

Τη μπαταρία τη τσεκαρες?

samsung-galaxy-s23-s23-ultra-enterprise-edition.jpg.webp

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να ρωτήσω αν πιστεύετε ότι αξίζει αυτή τη στιγμή η αγορά του surface pro . Οι βαριές υπολογιστικές ανάγκες μου καλύπτονται από το laptop της δουλειάς οπότε το surface το θέλω για χρήση σπιτιού δηλαδή netflix, skype, κλπ. Επίσης επειδή διαβάζω μεγάλο αριθμό papers για το phd μου νομιζω οτι θα μου φανεί πολύ χρήσιμο το stylus. Φαντάζομαι ότι θα μπορώ να το χρησιμοποιήσω για pdf annotations, σωστά? Αυτό που με κάνει να διστάζω είναι ότι έχουν περάσει σχεδόν δύο χρόνια από την ανανεώση του, οπότε μπορεί να το αγοράσω και την επόμενη μέρα να βγει το καινούριο... Τι μου προτείνετε?
Link to comment
Share on other sites

Ουδείς ξέρει ποτε θα βγει νέο surface.

Οι περισσότερες πληροφορίες αναφέρουν ως πιο πιθανή περίοδο αρχές φθινοπώρου αλλά δεν μπορείς να αποκλείσεις και οποιαδήποτε ημέρα μέσα στο δίμηνο Απρίλιος-Μάιος.

 

Η MS αλλωστε δεν έχει αυστηρό και συγκεκριμένο χρονοδιάγραμμα σε αντίθεση με άλλες εταιρίες.

 

EDIT:

Νέο firmware update και για κατόχους SP4 αλλά μόνο για όσους ήδη έχουν εγκατεστημένη την Creator Edition των Windows 10(1703)

 

 

https://www.neowin.net/news/new-firmware-available-for-surface-book-and-pro-4-running-windows-10-creators-update

 

Surface driver update for Surface System Aggregator. Surface System Aggregator in Firmware 103.1610.256.0 resolves screen brightness issue when devices come out of sleep.

 

Intel Corporation driver update for Intel Precise Touch Device. Intel Precise Touch Device in HID 1.2.0.83 improves system stability.

 

Surface driver update for Surface Integration. Surface Integration in System devices 1.0.121.0 adjusts system Hibernation defaults.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Τη μπαταρία τη τσεκαρες?

Ναι την τσέκαρα. Είναι στο 85%. Το πάνω κουμπί και το led λειτουργούν μια χαρά.

Προέκυψαν άλλα όμως.

Έκανα register το serial στην microsoft και μου εμφανίζει οτι η εγγύηση έληξε στις 15/3/2017 ( το αγόρασα 26/11/2016)!

Για να μπορέσω να μιλήσω με microsoft Αγγλίας θέλουν να με χρεώσουν 29 λίρες επειδή το προϊόν είναι εκτός εγγύησης.

Το surface το αγόρασα από e-shop. Μίλησα μαζί τους για τη γραφίδα και την εγγύηση την Πέμπτη και σήμερα μου απάντησαν οτι θα πρέπει να στείλω τη γραφίδα μαζί με το tablet στην Αθήνα (κατοικώ στη Μεσσηνία) να το ελεγξουν. Μόνη της τη γραφίδα δεν τη δέχονται.

Με ανησυχεί πολύ το θέμα της εγγύησης. Μπορώ να ζητήσω αντικατάσταση ή επιστροφή χρημάτων;

Link to comment
Share on other sites

Ναι την τσέκαρα. Είναι στο 85%. Το πάνω κουμπί και το led λειτουργούν μια χαρά.

Προέκυψαν άλλα όμως.

Έκανα register το serial στην microsoft και μου εμφανίζει οτι η εγγύηση έληξε στις 15/3/2017 ( το αγόρασα 26/11/2016)!

Για να μπορέσω να μιλήσω με microsoft Αγγλίας θέλουν να με χρεώσουν 29 λίρες επειδή το προϊόν είναι εκτός εγγύησης.

Το surface το αγόρασα από e-shop. Μίλησα μαζί τους για τη γραφίδα και την εγγύηση την Πέμπτη και σήμερα μου απάντησαν οτι θα πρέπει να στείλω τη γραφίδα μαζί με το tablet στην Αθήνα (κατοικώ στη Μεσσηνία) να το ελεγξουν. Μόνη της τη γραφίδα δεν τη δέχονται.

Με ανησυχεί πολύ το θέμα της εγγύησης. Μπορώ να ζητήσω αντικατάσταση ή επιστροφή χρημάτων;

 

Μίλησε με το suport της Microsoft!

Είτε live chat είτε τηλεφωνικά! Εξήγησε τους την καταστασή με την εγγύηση κ συγουρα θα σε εξυπερετησουν!

Το προϊόντα της Microsoft που αγορασμένα από ευρωπαϊκό κατάστημα έχουν 2 έτη εγγύηση!

Δλδ εαν το αγόρασες καινούργιο απο το eshop 26-11-16 τότε θα έπρεπε να έχεις εγγύηση μέχρι τις 26-11-18!!

Μήπως ήταν refurbished η συσκευή?

IPhone pro max /note 10 plus ,ipad pro 11 & MacBook pro :love:
Link to comment
Share on other sites

Μίλησε με το suport της Microsoft!

Είτε live chat είτε τηλεφωνικά! Εξήγησε τους την καταστασή με την εγγύηση κ συγουρα θα σε εξυπερετησουν!

Το προϊόντα της Microsoft που αγορασμένα από ευρωπαϊκό κατάστημα έχουν 2 έτη εγγύηση!

Δλδ εαν το αγόρασες καινούργιο απο το eshop 26-11-16 τότε θα έπρεπε να έχεις εγγύηση μέχρι τις 26-11-18!!

Μήπως ήταν refurbished η συσκευή?

Με το ελληνικό support μίλησα 3 φορές και τις 3 με παρέπεμψαν στο αγγλικό.

Στο αγγλικό ζητούν 29 λίρες για να με υποστηρίξουν ακόμα και με το chat γιατί βλέπουν οτι είμαι εκτός εγγύησης.

link

Πως μπορώ να ξέρω αν είναι refurbished?

Edited by skiouras
Link to comment
Share on other sites

Με το ελληνικό support μίλησα 3 φορές και τις 3 με παρέπεμψαν στο αγγλικό.

Στο αγγλικό ζητούν 29 λίρες για να με υποστηρίξουν ακόμα και με το chat γιατί βλέπουν οτι είμαι εκτός εγγύησης.

link

Πως μπορώ να ξέρω αν είναι refurbished?

Κοιτα αν αναλογιστουμε οτι κυκλοφορησε τελη οκτωβριου του 15 αυτο σημαινει οτι αποκλειεται να εχει ληξη η εγγυηση οποιαδηποτε ημερα το αγορασες.

Ημερολογιακα τελη Οκτωβριου του 17 θα αρχισουν να ληγουν πρωτες παρτιδες για την ευρωπαικη version.

Σε εσενα υποψιαζομαι οτι 99.9% ειναι US version που αυτα εχουν 1 ετος εγγυηση και η εγγυηση του αφορουσε το διαστημα Μαρτιος 16 με Μαρτιο 17 και ηταν μεταχειρισμενο.

Αν ηταν καινουργιο επρεπε να ληγει Νοεμβριο του 17 minimum.

 

Αρα μιλα με το καταστημα να τους πιεσεις να σου βρουν λυση.

Παντως μια γραφιδα καινουργια ειναι στα 50-60 ευρω οφειλουν να σου την αντικαταστησουν.

 

Τωρα refurbished μονο αμα κοιταξεις στην αρχη το battery report των windows η τις ωρες λειτουργιας του σκληρου μπορεις ευκολα βγαλεις ασφαλες συμπερασμα.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Κοιτα αν αναλογιστουμε οτι κυκλοφορησε τελη οκτωβριου του 15 αυτο σημαινει οτι αποκλειεται να εχει ληξη η εγγυηση οποιαδηποτε ημερα το αγορασες.

Ημερολογιακα τελη Οκτωβριου του 17 θα αρχισουν να ληγουν πρωτες παρτιδες για την ευρωπαικη version.

Σε εσενα υποψιαζομαι οτι 99.9% ειναι US version που αυτα εχουν 1 ετος εγγυηση και η εγγυηση του αφορουσε το διαστημα Μαρτιος 16 με Μαρτιο 17 και ηταν μεταχειρισμενο.

Αν ηταν καινουργιο επρεπε να ληγει Νοεμβριο του 17 minimum.

 

Αρα μιλα με το καταστημα να τους πιεσεις να σου βρουν λυση.

Παντως μια γραφιδα καινουργια ειναι στα 50-60 ευρω οφειλουν να σου την αντικαταστησουν.

 

Τωρα refurbished μονο αμα κοιταξεις στην αρχη το battery report των windows η τις ωρες λειτουργιας του σκληρου μπορεις ευκολα βγαλεις ασφαλες συμπερασμα.

 

battery report

04/04/2017 έγινε εγκατάσταση της επετειακής έκδοσης

Link to comment
Share on other sites

battery report

04/04/2017 έγινε εγκατάσταση της επετειακής έκδοσης

Αμα κανεις εγκατασταση windows σβηνονται το ιστορικο της μπαταριας.

Πρεπει να το κανεις day one τη μετρηση.

Παρ ολα αυτα διακρινω οτι η μπαταρια σου εχει 100% υγεια και μηδενικη φθορα(0% battery wear)

Αν εγκαταστησεις το hw monitor θα δεις οτι θα συμπιπτουν τα της μπαταριας με του battery report των windows

DESIGN CAPACITY 38,152 mWh

FULL CHARGE CAPACITY 39,127 mWh

 

Χλωμο το κοβω refurbished να ειναι.

Τσεκαρε με hd sentinel να δεις ωρες λειτουργιας δισκου.

Ανεξαρτητα απο φορματ windows παντα δειχνει τις ακριβεις ωρες απο day one χρηση.

 

Αν ειναι ασυνηθιστα μεγαλος ο αριθμος σε σχεση με οσο το εχεις χρησιμοποιησει τοτε θα καταλαβεις αν refurbished ηταν.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Αυτό με το Αμερικάνικο μοντέλο δεν το σκέφτηκα !

Γίνεται όμως ένα ευρωπαϊκό κατάστημα να πουλήσει το συγκεκριμένο μοντέλο? Κ εάν το κάνει δε θα έπρεπε να έχει επιληφθει του θέματος αυτού? ?δλδ με κάποιο τρόπο να έχει 2 χρόνια εγγύηση!

Αλλά κ 1 ένα χρόνο να έχει του παιδιού τοτε θα έπρεπε να λήγει 26-11-17!!!!.

Στο site του eshop γράφει 2 χρόνια εγγύηση! !!

Edited by evelinalex
IPhone pro max /note 10 plus ,ipad pro 11 & MacBook pro :love:
Link to comment
Share on other sites

Αμα κανεις εγκατασταση windows σβηνονται το ιστορικο της μπαταριας.

Πρεπει να το κανεις day one τη μετρηση.

Παρ ολα αυτα διακρινω οτι η μπαταρια σου εχει 100% υγεια και μηδενικη φθορα(0% battery wear)

Αν εγκαταστησεις το hw monitor θα δεις οτι θα συμπιπτουν τα της μπαταριας με του battery report των windows

DESIGN CAPACITY 38,152 mWh

FULL CHARGE CAPACITY 39,127 mWh

 

Χλωμο το κοβω refurbished να ειναι.

Τσεκαρε με hd sentinel να δεις ωρες λειτουργιας δισκου.

Ανεξαρτητα απο φορματ windows παντα δειχνει τις ακριβεις ωρες απο day one χρηση.

 

 

Αν ειναι ασυνηθιστα μεγαλος ο αριθμος σε σχεση με οσο το εχεις χρησιμοποιησει τοτε θα καταλαβεις αν refurbished ηταν.

 

 

το έβαλα το hdsentinel χθές βράδυ και έδειχνε 32 ώρες. Θα το ξανατσεκάρω και θα δω.

Link to comment
Share on other sites

το έβαλα το hdsentinel χθές βράδυ και έδειχνε 32 ώρες. Θα το ξανατσεκάρω και θα δω.

Δεν φαίνεται refurbished τότε αν κρίνω από υγεία μπαταρίας και ώρες δίσκου.

 

Τώρα γιατί δεν σου βγάζει έστω 1 έτος minimum εγγύηση είναι απορίας άξιο.

Έχουν περάσει καμία 5-6 surface εδώ και 3 έτη και σε όλα 2 έτη μου έβγαζε εγγύηση στο registration(αγορά από ms store η Amazon)

 

Ανέφερες στην επικοινωνία με MS ότι με βάση την απόδειξη αγοράς το πήρες τέλη Νοεμβρίου του 16;;

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Δεν φαίνεται refurbished τότε αν κρίνω από υγεία μπαταρίας και ώρες δίσκου.

 

Τώρα γιατί δεν σου βγάζει έστω 1 έτος minimum εγγύηση είναι απορίας άξιο.

 

Ανέφερες στην επικοινωνία με MS ότι με βάση την απόδειξη αγοράς το πήρες τέλη Νοεμβρίου του 16;;

 

Αυτο γινεται γιατι ,λογικα αλεξ, εχει ενεργοποιηθει η εγγυηση απο τον προμηθευτη του e-shop.

Δηλαδη, το e-shop πχ, εχει αγορασει απο καποιο αμερικανικο reseller, που εχει ενεργοποιησει χειροκινητα την εγγυηση για ολη την παρτιδα και προφανως αυτο εχει γινει μερικους μηνες πριν που διακινηθηκαν αυτα τα κομματια.

Φυσικα ο φιλος ειναι σιγουρα καλυμενος για 1 ετος εγγυηση απο e-shop (απο την ημερομηνια αγορας του), αλλα δυστυχως φαινεται οτι εχει απολεσει τη δυνατοτητα να τον καλυψει απευθειας η MS.

Με αλλα λογια, πιστοποιειται για μια ακομη φορα ο λογος, που προσωπικα αποφευγω αγορες απο τετοια ηλεκτρονικα καταστηματα....

Link to comment
Share on other sites

Αυτο γινεται γιατι ,λογικα αλεξ, εχει ενεργοποιηθει η εγγυηση απο τον προμηθευτη του e-shop.

Δηλαδη, το e-shop πχ, εχει αγορασει απο καποιο αμερικανικο reseller, που εχει ενεργοποιησει χειροκινητα την εγγυηση για ολη την παρτιδα και προφανως αυτο εχει γινει μερικους μηνες πριν που διακινηθηκαν αυτα τα κομματια.

Φυσικα ο φιλος ειναι σιγουρα καλυμενος για 1 ετος εγγυηση απο e-shop (απο την ημερομηνια αγορας του), αλλα δυστυχως φαινεται οτι εχει απολεσει τη δυνατοτητα να τον καλυψει απευθειας η MS.

Με αλλα λογια, πιστοποιειται για μια ακομη φορα ο λογος, που προσωπικα αποφευγω αγορες απο τετοια ηλεκτρονικα καταστηματα....

Μάλλον έτσι έγινε.

Η πιο λογική εξήγηση που μπορεί να ισχύει.

 

Έχει μαλλιάσει η γλώσσα μου να λέω ότι χίλιες φορές προτιμότερο απο amazon η ms store η έστω πιο αξιποστη αλυσίδα καταστημάτων στυλ Public-Media-Markt παρά όπως ανέφερες.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον έτσι έγινε.

Η πιο λογική εξήγηση που μπορεί να ισχύει.

 

Έχει μαλλιάσει η γλώσσα μου να λέω ότι χίλιες φορές προτιμότερο απο amazon η ms store η έστω πιο αξιποστη αλυσίδα καταστημάτων στυλ Public-Media-Markt παρά όπως ανέφερες.

 

Εγω αντιστοιχα, δινω ενα dell xps 9250 σφραγισμενο σε λιγοτερο απο τη μιση τιμη αξιας λιανικης του, απο μεγαλη ελληνικη αλυσιδα και καποιοι μου εστειλαν οτι θα το παρουν απο σκρουτζομαγαζο, αμερικανικο, με αμφιβολη εγγυηση, σε τιμη +40%

Αρα περιμενεις να βγαλεις ακρη με το σκεπτικο μερικων???? Οσο κι αν σκουζεις, ο καθενας θα κανει του κεφαλιου του...:lol:

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Microsoft Surface Pro 4

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...