Jump to content

Microsoft Lumia 950 XL


niotheros
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ το έχω απενεργοποίηση όταν το είχα ανοιχτό και πολλά συνεχόμενα τηλεφωνήματα κολλούσε το κινητό μετά αργούσε να ανοίξει η οθόνη εκτος αν το έφτιαξαν..

 

Sent from mTalk

Κωνσταντινος

WP7 Developer : Errorholic Developers

APPS: EZInput 2.0 Greek

TyTNii Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.1 | Rhodium Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.5 | LEO ROM:AthineOS: WM6.5 , WM6.5.5\

Link to comment
Share on other sites

 

Αν πας στις ρυθμίσεις-> αφή έχει την επιλογή σίγασης εισερχόμενων κλήσεων όταν τοποθετούμε το τηλέφωνο με την οθόνη προς τα κάτω. Αυτό στα ΝΟΚΙΑ, δεν θυμάμαι αν το έχουν τα x50.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ένα ένα τα ανακαλύπτω τα «καλούδια» της συσκευής μας. Είχα γράψει πως είχα λίγο πρόβλημα με τη μικρή γραμματοσειρά, όπου δεν μπορούσα να δω καλά το νούμερο μιας επαφής π.χ. και πως δεν ήθελα να πειράξω από τις ρυθμίσεις>οθόνη>μέγεθος κειμένου, επειδή όταν το δοκίμασα, μου τα άλλαξε όλα στην αρχική οθόνη και μάλιστα τα πλακίδια από τέσσερις σειρές που τα είχα μου τα έκανε τρεις. Έτσι βολευόμουν με το να έχω ενεργοποιημένο τον μεγεθυντικό φακό, όπου με διπλό tap στην οθόνη γίνεται μεγέθυνση. Όμως ανακάλυψα και έναν άλλο, μόνιμο τρόπο μεγέθυνσης των γραμμάτων/νούμερων μόνο στην οθόνη. Στις ρυθμίσεις>διευκόλυνση πρόσβασης, όπου υπάρχει και ο μεγεθυντικός φακός, πιο κάτω έχει περισσότερες επιλογές>κλίμακα κειμένου, όπου μεγαλώνει μόνο το κείμενο και όχι τα πάντα στην οθόνη. Πολύ βολικό για μένα τουλάχιστον, ακόμη και για browsing.
Link to comment
Share on other sites

Ένα ένα τα ανακαλύπτω τα «καλούδια» της συσκευής μας. Είχα γράψει πως είχα λίγο πρόβλημα με τη μικρή γραμματοσειρά, όπου δεν μπορούσα να δω καλά το νούμερο μιας επαφής π.χ. και πως δεν ήθελα να πειράξω από τις ρυθμίσεις>οθόνη>μέγεθος κειμένου, επειδή όταν το δοκίμασα, μου τα άλλαξε όλα στην αρχική οθόνη και μάλιστα τα πλακίδια από τέσσερις σειρές που τα είχα μου τα έκανε τρεις. Έτσι βολευόμουν με το να έχω ενεργοποιημένο τον μεγεθυντικό φακό, όπου με διπλό tap στην οθόνη γίνεται μεγέθυνση. Όμως ανακάλυψα και έναν άλλο, μόνιμο τρόπο μεγέθυνσης των γραμμάτων/νούμερων μόνο στην οθόνη. Στις ρυθμίσεις>διευκόλυνση πρόσβασης, όπου υπάρχει και ο μεγεθυντικός φακός, πιο κάτω έχει περισσότερες επιλογές>κλίμακα κειμένου, όπου μεγαλώνει μόνο το κείμενο και όχι τα πάντα στην οθόνη. Πολύ βολικό για μένα τουλάχιστον, ακόμη και για browsing.

 

Έλα ρε φίλε, είσαι θεός!!! Τώρα μόλις είδα πόσο σημαντικό είναι αυτό που έγραψες για το 640 XL μου. Επιτέλους βλέπω στον explorer.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Έλα ρε φίλε, είσαι θεός!!! Τώρα μόλις είδα πόσο σημαντικό είναι αυτό που έγραψες για το 640 XL μου. Επιτέλους βλέπω στον explorer.

Το 640XL LTE το τίμησα για ενάμισι χρόνο και δεν θα το έδινα παρόλο που «αγκομαχούσε» με τα 10άρια, αλλά τα 8GB εσωτερικής μνήμης ήταν και ο βασικότερος λόγος που πήγα στο 950XL. Στο 640XL LTE μετά την επετειακή αναβάθμιση, η γραμματοσειρά γενικά μου είχε μεγαλώσει από μόνη της, οπότε δεν χρειάστηκε να ψάξω για τρόπο μεγαλύτερης γραμματοσειράς.

Link to comment
Share on other sites

Έλεγα να κάνω και εγώ την δοκιμή και να πάρω το 950XL και να δοκιμάσω τα Windows 10 σε mobile συσκευή. Είμαι κάτοχος OnePlus 3 και σκεφτόμουν να το δώσω και να πάρω το 950XL. Ποια είναι η γνώμη σας αξίζει σε αυτή την μετάβαση?
1+ Never Settle
Link to comment
Share on other sites

Έλεγα να κάνω και εγώ την δοκιμή και να πάρω το 950XL και να δοκιμάσω τα Windows 10 σε mobile συσκευή. Είμαι κάτοχος OnePlus 3 και σκεφτόμουν να το δώσω και να πάρω το 950XL. Ποια είναι η γνώμη σας αξίζει σε αυτή την μετάβαση?

Τσουκ....

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έλεγα να κάνω και εγώ την δοκιμή και να πάρω το 950XL και να δοκιμάσω τα Windows 10 σε mobile συσκευή. Είμαι κάτοχος OnePlus 3 και σκεφτόμουν να το δώσω και να πάρω το 950XL. Ποια είναι η γνώμη σας αξίζει σε αυτή την μετάβαση?

 

Έχεις "τρέλα" για φωτογραφίες; Η ερώτηση μου προς απάντηση σου......

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Όχι νομίζω σε αυτό με καλύπτει και το OP3

 

Έχεις "τρέλα" για φωτογραφίες; Η ερώτηση μου προς απάντηση σου......
1+ Never Settle
Link to comment
Share on other sites

Όχι νομίζω σε αυτό με καλύπτει και το OP3

 

Με τις αγοροπωλησίες που γίνονται πλέον με τόση ευκολία εδώ αλλά και δε "διπλανό" φόρουμ, εγώ θα σου έλεγα να πάρεις ένα μεταχειρισμένο, να το δουλέψεις πχ 1 μήνα και μετά αν δεν σου κάνει, το πουλάς και πιθανότατα να μην έχεις χάσει ούτε ένα €.

Στην κάμερα δύσκολα θα σε ξανακαλύψει το op3.....:)

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Τόσο πίσω είναι η κάμερα του OP3 σε σχέση με του 950XL? Το λεω γιατι πριν είχα το S6 και δν είδα μεγάλες διαφορές σχεδόν ίδιες ήταν

 

Με τις αγοροπωλησίες που γίνονται πλέον με τόση ευκολία εδώ αλλά και δε "διπλανό" φόρουμ, εγώ θα σου έλεγα να πάρεις ένα μεταχειρισμένο, να το δουλέψεις πχ 1 μήνα και μετά αν δεν σου κάνει, το πουλάς και πιθανότατα να μην έχεις χάσει ούτε ένα €.

Στην κάμερα δύσκολα θα σε ξανακαλύψει το op3.....:)

1+ Never Settle
Link to comment
Share on other sites

Τόσο πίσω είναι η κάμερα του OP3 σε σχέση με του 950XL? Το λεω γιατι πριν είχα το S6 και δν είδα μεγάλες διαφορές σχεδόν ίδιες ήταν

 

Δυστυχώς ή ευτυχώς η κάμερα του 950(xl) είναι που είναι μπροστα. Δεν έχει κάτι το μεμπτό η κάμερα του OP3 αν δεν ασχολείσαι ιδιαίτερα με manual και γενικά έχεις μια ιδέα από ρυθμίσεις.

 

Θα συμφωνήσω πως μόνο κερδισμένος θα βγεις αν προτιμήσεις από αγγελία ένα 950(xl). Τόσο φτηνά που παίζει ίσως βγεις και κερδισμένος χρηματικά. :p

 

Το λέω πλέον παντού: Αν κάποιο android είχε την κάμερα του 950(xl) δεν θα το πουλαγα πο-τέ. Το λες και κατορθωμα. ;)

Edited by x_vagos_x
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, πολύ ησυχία στο νήμα. Τι έγινε, δεν έχουμε πλέον προβλήματα, ή πουλήσατε όλοι τα 950 και έχω μείνει μόνος μου :)

Ερώτηση: είχα ρωτήσει πάλι, παράγγειλα από Ebay έναν αντάπτορα USB type-C για micro USB για να μπορώ να φορτίσω το lumia μου κυρίως στην εργασία μου εάν χρειαστεί με οποιονδήποτε άλλον USB φορτιστή. Το έχει χρησιμοποιήσει κάποιος άλλος; Θα υπάρχει κάποιο θέμα γενικά, εκτός του ότι μπορεί η φόρτιση να είναι πιο αργή σε σχέση με τον δικό του ταχυφορτιστή; Ο USB φορτιστής που θα χρησιμοποιώ θα είναι από κάποιο smartphone.

Link to comment
Share on other sites

Στο 950 xl που έχω, οι φώτο στο εικονίδιο των επαφών είναι χαμένες,ενώ στο 930 της γυναίκας μου φαίνονται κανονικά.Και τα δυο τηλέφωνα έχουν την ίδια ενημέρωση,γνωρίζει κανείς το γιατί.
Link to comment
Share on other sites

Στο 950 xl που έχω, οι φώτο στο εικονίδιο των επαφών είναι χαμένες,ενώ στο 930 της γυναίκας μου φαίνονται κανονικά.Και τα δυο τηλέφωνα έχουν την ίδια ενημέρωση,γνωρίζει κανείς το γιατί.

 

Δεν είναι θέμα συσκευής. Όσοι λογαριασμοί outlook έχουν μεταφερθεί στους καινούργιους σερβερ έχουν σβηστεί τα εικονίδια των επαφών και τα περάσαμε από την αρχή.

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει αυτό το να με ενημερώνει στα αθλητικά για τα αγαπημένα, πότε ξεκινάει το ματς και στο τέλος να μου δείχνει και το αποτέλεσμα, με ξεπερνάει!!!!!

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, πολύ ησυχία στο νήμα. Τι έγινε, δεν έχουμε πλέον προβλήματα, ή πουλήσατε όλοι τα 950 και έχω μείνει μόνος μου :)

Ερώτηση: είχα ρωτήσει πάλι, παράγγειλα από Ebay έναν αντάπτορα USB type-C για micro USB για να μπορώ να φορτίσω το lumia μου κυρίως στην εργασία μου εάν χρειαστεί με οποιονδήποτε άλλον USB φορτιστή. Το έχει χρησιμοποιήσει κάποιος άλλος; Θα υπάρχει κάποιο θέμα γενικά, εκτός του ότι μπορεί η φόρτιση να είναι πιο αργή σε σχέση με τον δικό του ταχυφορτιστή; Ο USB φορτιστής που θα χρησιμοποιώ θα είναι από κάποιο smartphone.

Φορτίζει κανονικά

Link to comment
Share on other sites

Εχω και το 640 LTE και είμαι πολυ ευχαριστημένος με το τηλέφωνο. Βλέποντας την σημερινή προσφορά αποφάσισα να παω σε κάτι καλύτερο και το πήρα απο τον γερμανο.Για αρχή βλέπω ότι δεν ανοίγει με double tap ισχύει αυτό η έχει λυθεί με update.Επισης έχει κάποιο led για φόρτιση ειδοποιήσεις η Όπως κλασικά το 640 Όχι αλλα μονο την glass screen?
Link to comment
Share on other sites

Εχω και το 640 LTE και είμαι πολυ ευχαριστημένος με το τηλέφωνο. Βλέποντας την σημερινή προσφορά αποφάσισα να παω σε κάτι καλύτερο και το πήρα απο τον γερμανο.Για αρχή βλέπω ότι δεν ανοίγει με double tap ισχύει αυτό η έχει λυθεί με update.Επισης έχει κάποιο led για φόρτιση ειδοποιήσεις η Όπως κλασικά το 640 Όχι αλλα μονο την glass screen?

 

Το διπλό χτύπημα για να ξυπνήσει η οθόνη δουλεύει κανονικά..... Μόνο την glance για πληροφορίες.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Το διπλό χτύπημα για να ξυπνήσει η οθόνη δουλεύει κανονικά..... Μόνο την glance για πληροφορίες.
το δοκιμασα και δεν δουλευει θελει καποια ρυθμιση η εκδοση λειτουργικου ειναι η 10.0.10586.0
Link to comment
Share on other sites

το δοκιμασα και δεν δουλευει θελει καποια ρυθμιση η εκδοση λειτουργικου ειναι η 10.0.10586.0

Είδες μήπως έχει κάποια αναβάθμιση; Έχεις ενεργοποιήσει τη λειτουργία από τις ρυθμίσεις>εξατομίκευση>οθόνη κλειδώματος; Στο δικό μου 950XL στην αρχή όταν το πήρα δεν την είχε, επειδή έπρεπε να ενεργοποιήσω τη λειτουργία από τις ρυθμίσεις.

Link to comment
Share on other sites

το δοκιμασα και δεν δουλευει θελει καποια ρυθμιση η εκδοση λειτουργικου ειναι η 10.0.10586.0

 

Η τελευταία έκδοση του λειτουργικού είναι 10.0.14393.448, οπότε έχεις να κάνεις αρκετά update....

Link to comment
Share on other sites

παιδες για να περαστουν οι επαφες απο google contacts ποιος ειναι ο πιο ευκολος τροπος πλεον;
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Microsoft Lumia 950 XL

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...