Jump to content

Microsoft Lumia 950 XL


niotheros
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

 

Λογικα ειναι ομως το single sim ε?

Γιώργος

S24 Ultra | iPhone 15 Pro Max iPad Pro 12.9

Link to comment
Share on other sites

Παιδες λογικα θα εχει ξαναγραφτει, αλλα θα ηθελα να ρωτησω τη διαφορα μεταξυ jpeg+dng και jpeg στις επιλογες της καμερας.

Ποια η διαφορα τους στην πραξη και ποια επιλογη προτεινετε?

Γιώργος

S24 Ultra | iPhone 15 Pro Max iPad Pro 12.9

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Παιδες λογικα θα εχει ξαναγραφτει, αλλα θα ηθελα να ρωτησω τη διαφορα μεταξυ jpeg+dng και jpeg στις επιλογες της καμερας.

Ποια η διαφορα τους στην πραξη και ποια επιλογη προτεινετε?

 

Στην πρώτη περίπτωση, με κάθε φωτογραφία που τραβάς σου κρατάει δύο format από την ίδια φωτογραφία, το ένα είναι jpeg και το άλλο dng. Το δεύτερο είναι πιο εξειδικευμένο format το οποίο είναι πιο ευέλικτο για να γίνει edit με τα διάφορα εργαλεία και έχει καλύτερη ποιότητα. Το χρησιμοποιούν συνήθως αυτοί που ασχολούνται με τη φωτογραφία και θέλουν να πειράζουν τις φωτογραφίες τους. Αν δεν σε ενδιαφέρει αυτό... τραβάς φωτογραφίες με jpeg όπως όλα τα κινητά της αγοράς για να κάνεις τη δουλειά σου (καταλαμβάνοντας φυσικά και μικρότερο χώρο).

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Στην πρώτη περίπτωση, με κάθε φωτογραφία που τραβάς σου κρατάει δύο format από την ίδια φωτογραφία, το ένα είναι jpeg και το άλλο dng. Το δεύτερο είναι πιο εξειδικευμένο format το οποίο είναι πιο ευέλικτο για να γίνει edit με τα διάφορα εργαλεία και έχει καλύτερη ποιότητα. Το χρησιμοποιούν συνήθως αυτοί που ασχολούνται με τη φωτογραφία και θέλουν να πειράζουν τις φωτογραφίες τους. Αν δεν σε ενδιαφέρει αυτό... τραβάς φωτογραφίες με jpeg όπως όλα τα κινητά της αγοράς για να κάνεις τη δουλειά σου (καταλαμβάνοντας φυσικά και μικρότερο χώρο).

 

Σε ευχαριστώ πολύ!

Γιώργος

S24 Ultra | iPhone 15 Pro Max iPad Pro 12.9

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια.Με ενδιαφερει πολυ η καμερα και εχω δει αρκετες παρουσιασεις του εν λογο κινητου.παλιος νοκιακιας,ακομη εχω το θρυλικο ν8,μια μικρη απογοητευτικη μεταβαση στο 1020,το οποιο ειχε θεματα μπαταριας,χαμηλου ακουστικου κτλ,3 χρονια τωρα σε αντροιντ και δειλα δειλα κοιταω το 950χλ για την καμερα του.Ειμαι σιγουρος οτι σκοτωνει αλλα αυτο που με φοβιζει ειναι αν θα βρω τι αντιστοιχες εφαρμογες που δουλευω στα παραθυρα.power user δεν ειμαι.Παρακαλω αν μπορει καποιος να μου πει αν θα βρω:Aπο πλοηγηση ξερω οτι το igo δεν υπαρχει στα παραθυρα,δουλευω επισης το here maps k sygic.2>οι εφαρμογες που δουλευω συνηθως ειναι.facebook,viber,messenger,file explorer,shift schedule<για ωραριο βαρδιες>,εγραφη φωνης,εφαρμογη για εφημερευοντα νοσοκομεια και φαρμακεια πολυ χρησιμη,track id,IDTV mobile,air Dtv,ραδιοφωνο,youtbedownloader,ΝΒG<εφαρμογη για τραπεζες>.Αυτα ειναι τα κυρια που δουλευω.Ειδικα με ενδιαφερει και αν εχει μπει ο file exlorer που ελειπε απο το 1020 που ειχα.Αν μπορει καποιος ας μου πει ποιες απο αυτες υπαρχουν...Ευχαριστω εκ των προτερων
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια.Με ενδιαφερει πολυ η καμερα και εχω δει αρκετες παρουσιασεις του εν λογο κινητου.παλιος νοκιακιας,ακομη εχω το θρυλικο ν8,μια μικρη απογοητευτικη μεταβαση στο 1020,το οποιο ειχε θεματα μπαταριας,χαμηλου ακουστικου κτλ,3 χρονια τωρα σε αντροιντ και δειλα δειλα κοιταω το 950χλ για την καμερα του.Ειμαι σιγουρος οτι σκοτωνει αλλα αυτο που με φοβιζει ειναι αν θα βρω τι αντιστοιχες εφαρμογες που δουλευω στα παραθυρα.power user δεν ειμαι.Παρακαλω αν μπορει καποιος να μου πει αν θα βρω:Aπο πλοηγηση ξερω οτι το igo δεν υπαρχει στα παραθυρα,δουλευω επισης το here maps k sygic.2>οι εφαρμογες που δουλευω συνηθως ειναι.facebook,viber,messenger,file explorer,shift schedule<για ωραριο βαρδιες>,εγραφη φωνης,εφαρμογη για εφημερευοντα νοσοκομεια και φαρμακεια πολυ χρησιμη,track id,IDTV mobile,air Dtv,ραδιοφωνο,youtbedownloader,ΝΒG<εφαρμογη για τραπεζες>.Αυτα ειναι τα κυρια που δουλευω.Ειδικα με ενδιαφερει και αν εχει μπει ο file exlorer που ελειπε απο το 1020 που ειχα.Αν μπορει καποιος ας μου πει ποιες απο αυτες υπαρχουν...Ευχαριστω εκ των προτερων

 

 

 

Το κινητό ειναι φοβερό σε κάμερα εδώ ήταν τα πιο παλαιά και φοβερές HDR λειτουργίες.

 

1.το here map πια έχει ενσοματωθει με τους χάρτες της Microsoft

 

2. Το sygic υπαρχει

 

3.facebook ίδιο με το ios

 

4. Viber καινούργια έκδοση για Windows 10

 

5. Messenger from ios

 

6.file explorer έχουν τα Windows 10

 

7.δεν ξέρω για shift schedule

 

8. Εγραφη φωνής έχει και έχει και στις κλείσεις

 

9. Φαρμακεία σίγουρα νοσοκομεία δεν ξερω

 

10. Fm radio με τα ακουστικά και φυσικά μέσω απο ίντερνετ e-radio

 

11.my tube και κατεβαζει και παίζει στο παρασκηνιο και όλα

 

12. Έχει για την εθνική τράπεζα

 

13. Shazaam δεν ξέρω για το track id η sound cloud

 

14.IDTV mobile,air Dtv, δεν ξερω

Κωνσταντινος

WP7 Developer : Errorholic Developers

APPS: EZInput 2.0 Greek

TyTNii Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.1 | Rhodium Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.5 | LEO ROM:AthineOS: WM6.5 , WM6.5.5\

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω φιλε.Βασικα με καλυπτει αυτο που βλεπω.Δυστυχως αυτο που διαβασα απο τα παιδια στο νημα του 950 με κολώνει λιγο,οτι οι here maps σταματησαν στα 10αρια και η ενναλακτικη επιλογη το sygic ειναι για μια μονο εβδομαδα.Οι here maps ειναι φοβεροι στο Α5 που εχω.καλα τι καπνιζουν στην micro £¥€₩@$#
Link to comment
Share on other sites

Όπως σου απάντησα και στο άλλο νήμα εκεί στην Microsoft απλά ενσωμάτωσαν τα δεδομένα των HERE στους δικούς τους χάρτες μαζί με τα δικά τους...

 

Αντί να μπεις δηλαδή στο HERE θα μπαίνεις στην εφαρμογή «Χάρτες»... Το γράφει μάλιστα ότι τα δεδομένα είναι από το HERE....

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω φιλε.Βασικα με καλυπτει αυτο που βλεπω.Δυστυχως αυτο που διαβασα απο τα παιδια στο νημα του 950 με κολώνει λιγο,οτι οι here maps σταματησαν στα 10αρια και η ενναλακτικη επιλογη το sygic ειναι για μια μονο εβδομαδα.Οι here maps ειναι φοβεροι στο Α5 που εχω.καλα τι καπνιζουν στην micro £¥€₩@$#

 

Η εφαρμογή της εθνικής είναι για μπάτσες το λιγότερο. Ούτε καν κρατάει τα στοιχεία σου πρέπει σε κάθε άνοιγμα να γράφεις τους κωδικούς. Την έβαλα στη γιαγιά μου για να μην ανοίγει το PC για e-banking αλλά μόλις είδα αυτό δεν ασχολήθηκα περαιτέρω.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Η εφαρμογή της εθνικής είναι για μπάτσες το λιγότερο. Ούτε καν κρατάει τα στοιχεία σου πρέπει σε κάθε άνοιγμα να γράφεις τους κωδικούς. Την έβαλα στη γιαγιά μου για να μην ανοίγει το PC για e-banking αλλά μόλις είδα αυτό δεν ασχολήθηκα περαιτέρω.

 

???

 

Αστειεύεσαι, προφανώς.

 

Ούτε καν το username δεν πρέπει να σου δίνει τη δυνατότητα να αποθηκεύεις σε τέτοια ευαίσθητη περίπτωση.

 

Η Α δεν δίνει (ορθώς) τη δυνατότητα.

 

Η "σοβαρή" πειραιώς δεν έχει εφαρμογή. Eurobank δεν έχω για να ξέρω.

Link to comment
Share on other sites

???

 

 

 

Αστειεύεσαι, προφανώς.

 

 

 

Ούτε καν το username δεν πρέπει να σου δίνει τη δυνατότητα να αποθηκεύεις σε τέτοια ευαίσθητη περίπτωση.

 

 

 

Η Α δεν δίνει (ορθώς) τη δυνατότητα.

 

 

 

Η "σοβαρή" πειραιώς δεν έχει εφαρμογή. Eurobank δεν έχω για να ξέρω.

 

 

 

H Eurobank έχει εφαρμογή web. (Δηλαδή σε παραπέμπει στο m-banking μέσω εφαρμογής)

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

H Eurobank έχει εφαρμογή web. (Δηλαδή σε παραπέμπει στο m-banking μέσω εφαρμογής)

 

Bookmark, δηλαδή?

 

:lol::lol::lol:

 

Τρομάρα τους...

Link to comment
Share on other sites

349,00€ καταχώρισα παραγγελία με παράδοση στη διεύθυνση.

δεν ξέρω αν έπραξα καλά !!!! :confused:

 

Στη vodafone 299€ (μονόκαρτο)

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Στη vodafone 299€ (μονόκαρτο)

Μη διαθέσιμο!

 

Στάλθηκε από το HUAWEI NXT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μη διαθέσιμο!

 

Στάλθηκε από το HUAWEI NXT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ρώτησα σε κατάστημα voda και μου είπαν πως μπορούν να μου το παραγγείλουν επειδή δεν το έχουν ετοιμοπαράδοτο. Πόσο? 299€ μου απάντησαν.....

Όλα αυτά σήμερα το μεσημέρι.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ρώτησα σε κατάστημα voda και μου είπαν πως μπορούν να μου το παραγγείλουν επειδή δεν το έχουν ετοιμοπαράδοτο. Πόσο? 299€ μου απάντησαν.....

Όλα αυτά σήμερα το μεσημέρι.

299€ το XL ή το απλό;

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

299€ το XL ή το απλό;

 

Σε ποιο θέμα βρίσκεσαι? Στο xl. Άρα.....?:ninja:

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

299€ το XL ή το απλό;

 

Προφανώς και στο θέμα του XL δεν θα μιλούσαν για την τιμή του απλού! ;)

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Σε κανέναν από σας ποτε ποτε αργη να ανοίξει η οθόνη και φτιάχνει μόνο με restart? Πατάς το κουμπί power και μετα από 8δευτερολπετα δείχνει την οθόνη κλειδώματος;

 

 

 

Edit

 

Έχω Redstone μεσα

Κωνσταντινος

WP7 Developer : Errorholic Developers

APPS: EZInput 2.0 Greek

TyTNii Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.1 | Rhodium Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.5 | LEO ROM:AthineOS: WM6.5 , WM6.5.5\

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στο παρεάκι των ηρωικών και μάλλον τελευταίων Lumia fans!

Τσίμπησα χθες το 950xl από την προσφορά της vodafone γιατι δεν κρατήθηκα με τέτοια τιμή!!

 

Μέχρι στιγμής όλα ρολόι,αλλά έχω 2 θεματάκια.

1ον:¨εχουμε κάποιο οδηγό εδώ στο φόρουμ για debranding γιατί δεν μπορώ να βλέπω το άσχημο λογότυπο της vodafone και υπάρχει κάποιος που το δοκίμασε?

2ον:Δεν ξέρω αν το έχετε παρατηρήσει αλλά δεν δημιουργείται φάκελος στις φωτογραφίες όπως με τα 8ρια για τις φωτό που λαμβάνουμε από viber..Έχω ψάξει παντού αλλά δεν βρίσκω κάποια ρυθμιση,με αποτέλεσμα για να τις δεις πρέπει να ανατρέξεις στο εκάστοτε chat και να τις ανοίγεις από εκεί..

Ελπίζω να μην μας πουλήσει πριν κλείσει χρόνο ζωής η μικρομαλακή και να βγάλει καμια εφαρμογή και κανά update..

Ίδωμεν..

 

Υ.Γ1: Καμια συμβουλή ή τίποτα ψαγμένο που μπορεί να μην έχω παρατηρήσει??:D

Υ.Γ2: Λέω να παραγγείλω το καπάκι της mojo, το χει πάρει κανείς άλλος?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Microsoft Lumia 950 XL

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...