Jump to content

LG V10


fanatikos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πήρα σήμερα μια micro Sd 64gb (μια KINGSTON SDCAC/64GBSP 64GB MICRO SDXC ACTION CAMERA UHS-I U3 απο το e-shop) και πριν την βάλω στο V10 λέω να σας ρωτήσω καλού-κακού για καμιά συμβουλή ή tip...

Stay alive, keep riding

Nokia 7110 > Sony Er. Z1010 > Nokia N95 > Nokia 701 > iNew V3 > LG V10 > 1+ 8 pro

Χάρης

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στα μέλη. Μόλις από χθες και εγώ περίφανος κάτοχος ενός λευκού V10. Πραγματοποίησα αναβάθμιση σε ΜΜ μέσω bridge και παρατηρώ τα εξής προβλήματα.

α) Το fingerprint sensor όποτε θέλει δουλεύει στο lock screen.

β) Κάποια στιγμή δεν είχε απόκριση η οθόνη κατα τη διάρκεια τηλεφωνικής κλήσης και δεν σκρολάριζε στην εφαρμογή email.

Έχεις κάποιος αντιμετωπίσει παρόμοιο θέμα?

Να σημειώσω ότι μετά την αναβάθμιση έκανα factory reset και σετάρισμα από την αρχή το οποίο οφείλω να ομολογήσω ότι έγινε πολύ γρήγορα.

Σε γενικές γραμμές το τηλέφωνο πετάει κυριολεκτικά. Το προτίμησα μετά από προσεκτική έρευνα η οποία με έκανε να το προτιμήσω έναντι ενός νέου galaxy note. Το απόλυτο VFM κατ εμέ.

Link to comment
Share on other sites

Οι καινούργιοι τί μοντέλο φορτιστή έχετε? Εννοώ product/model number.

Φίλε μου δεν βλεπωωω πολύ μικρά γράμματα

 

Sent from my LG-H960 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου δεν βλεπωωω πολύ μικρά γράμματα

 

Sent from my LG-H960 using Tapatalk

 

Τραβα φωτο με το κινητο και ζουμαρετο μετα διαβαζεις τα παντα εγω αυτο κανω σε δυσκολες στιγμες χαχαχα

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Τραβα φωτο με το κινητο και ζουμαρετο μετα διαβαζεις τα παντα εγω αυτο κανω σε δυσκολες στιγμες χαχαχα

Θα το βγάλω βρε ...κατσε φορτίζει...το ξεζούμισα χαχαχα

 

Sent from my LG-H960 using Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπέρα στα μέλη. Μόλις από χθες και εγώ περίφανος κάτοχος ενός λευκού V10. Πραγματοποίησα αναβάθμιση σε ΜΜ μέσω bridge και παρατηρώ τα εξής προβλήματα.

α) Το fingerprint sensor όποτε θέλει δουλεύει στο lock screen.

β) Κάποια στιγμή δεν είχε απόκριση η οθόνη κατα τη διάρκεια τηλεφωνικής κλήσης και δεν σκρολάριζε στην εφαρμογή email.

Έχεις κάποιος αντιμετωπίσει παρόμοιο θέμα?

Να σημειώσω ότι μετά την αναβάθμιση έκανα factory reset και σετάρισμα από την αρχή το οποίο οφείλω να ομολογήσω ότι έγινε πολύ γρήγορα.

Σε γενικές γραμμές το τηλέφωνο πετάει κυριολεκτικά. Το προτίμησα μετά από προσεκτική έρευνα η οποία με έκανε να το προτιμήσω έναντι ενός νέου galaxy note. Το απόλυτο VFM κατ εμέ.

Άντε να μαζευόμαστε...well done lg...χμμ..μία πισινή κρατάω όμως

Απο μαγαζί της πόλης @ άρχοντα

Το καπάκι δεν γράφει πάντως v10

 

 

Sent from my LG-H960 using Tapatalk

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

Θα το βγάλω βρε ...κατσε φορτίζει...το ξεζούμισα χαχαχα

 

Sent from my LG-H960 using Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Άντε να μαζευόμαστε...well done lg...χμμ..μία πισινή κρατάω όμως

Απο μαγαζί της πόλης @ άρχοντα

Το καπάκι δεν γράφει πάντως v10

 

 

Sent from my LG-H960 using Tapatalk

 

Τα περισσοτερα γραφουν lg

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Πήρα σήμερα μια micro Sd 64gb (μια KINGSTON SDCAC/64GBSP 64GB MICRO SDXC ACTION CAMERA UHS-I U3 απο το e-shop) και πριν την βάλω στο V10 λέω να σας ρωτήσω καλού-κακού για καμιά συμβουλή ή tip...

 

κανένα τιπ...πέτα την μέσα και φόρτωνε

 

 

...πρώτη φόρτιση την έκανα στο αυτοκίνητο,βιαζόμουν γαρ....δεύτερη φόρτιση στο σπίτι,το ξεμπρίζοσα κατά τις 1 τη νύχτα,7 το πρωί,ουπς,100%!!!:whistle:....το ίδιο βράδυ με sot 04:15 είχε 15%:dance:.....αρκετό σκαντάλεμα και καμιά ώρα framy(τραβάει μπόλικο ρεύμα,μέχρι και προειδοποίηση από την συσκευή πήρα να το κλείσω να μην βαράει παρασκήνιο)

νομίζω ότι τα πάει καλά στις πρώτες τρεις φορτίσεις!!

πέρα από μπαταρία όμως,το εργαλείο σε πάεισε άλλη διάσταση,το ακουμπάς κι αυτό εκτελεί...νέξους κατάσταση,δεν το περίμενα με τίποτα,ούτε nova ούτε next launcher χρειάζετε όπως το g2,g3 που είχα....θα χρειαστούν μόνο για το αισθητικό κομμάτι και όχι για λόγους λειτουργίας.:yahoo:

2i6fhs-5.png
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καμια απαντηση στην ερωτηση που εκανα παραπανω ; Ειμαι νεος στο φορουμ και τωρα μαθαινω πως λειτουργει και με ενδιαφερει και εμενα το κινητο γιαυτο ρωταω. Οσοι μπορειτε βοηθηστε με να μπω και γω στην παρεα.

ΥΓ. Υπαρχει κανενας οδηγος πως παραθετω μηνυματα και γενικα να μαθω τα κολπα του φορουμ ?

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καμια απαντηση στην ερωτηση που εκανα παραπανω ; Ειμαι νεος στο φορουμ και τωρα μαθαινω πως λειτουργει και με ενδιαφερει και εμενα το κινητο γιαυτο ρωταω. Οσοι μπορειτε βοηθηστε με να μπω και γω στην παρεα.

ΥΓ. Υπαρχει κανενας οδηγος πως παραθετω μηνυματα και γενικα να μαθω τα κολπα του φορουμ ?

 

Τι ρωτησες παραπανω ακριβως;Οσο για την παραθεση μυνηματος εχει κουτακι παραθεση στο μυνημα που σε ενδιαφερει το πατας και γραφεις την απαντηση σου. Αν ρωτας αυτο επισης μετα την δημοσιευση σου βγαινει κουτι "τροποποιηση"για να αλλαξεις κατι εσφαλμενο.

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Αυτο εδω ρωτησα "Ποια η διαφορα μεταξυ H960 και H960A ; Καθως και καποια σκρουτζομαγαζα λενε μονο το χρωμα πχ LG V10 (32GB) Black EU χωρις το H960A."
Link to comment
Share on other sites

Αυτο εδω ρωτησα "Ποια η διαφορα μεταξυ H960 και H960A ; Καθως και καποια σκρουτζομαγαζα λενε μονο το χρωμα πχ LG V10 (32GB) Black EU χωρις το H960A."

 

Το H960Α ΕΙΝΑΙ το ευρωπαικο μοντελο και το 960 το παγκοσμιο με επιπλεον μπαντες και αυτα ξερω εγω αν σφαλω ας διορθωσει καποιος.

Edited by komias2
LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Το H960Α ΕΙΝΑΙ το ευρωπαικο μοντελο και το 960 το παγκοσμιο με επιπλεον μπαντες και αυτα ξερω εγω αν σφαλω ας διορθωσει καποιος.

 

 

Σωστοτατος!:up:

SAMSUNG GALAXY S20 FE
Link to comment
Share on other sites

Και ποιό; είναι το καλύτερο.

 

Για Ελλαδα το πρωτο εννοειται.

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Και ποιό; είναι το καλύτερο.

Το Α για να έχεις εγγύηση και την 800αρα μπάντα

...δεν είναι nexus 5 οσο αναφορά το smoothness αλλά θα τα παμε καλα τα δύο μας....

 

Sent from my LG-H960 using Tapatalk

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

Θελω να υπενθυμισω σε καποιους που εχουν αλλες συσκευες ανταγωνιστικες κατ αυτους ,οτι το lg v10 ΔΕΝ εχει ανταγωνισμο γιατι παιζει μονο του στην κατηγορια του.Ασφαλως δεν ειναι το δυνατοτερο και γρηγοροτερο δεν ειναι samsung s6 edge H s7 edge ΑΛΛΑ αυτα που προσφερει και καποιες μοναδικες δυνατοτητες που διαθετει το κανει μια κατηγορια μονο του οποτε οι συγκρισεις για μενα ειναι ανευ σημασιας.Ειναι ταχυτατο πανεμορφο vfm εξαιρετο σε καμερες, ηχο,οθονη αξιολογοτατη,ακουραστο,αλαγκαρηστο,τα κανει ολα και συμφερει και επιπλεον απροβληματιστο ,και οτι περιεργα ψιλολογια συμβαινουν ειναι καθαρα θεμα κακων εφαρμογων και της 6.0 που δεν ειναι ακομα καθαρη αλλα θα διορθωθει οταν βγει σε ΟΤΑ.Αυτα για μερικους φιλους που παρακολουθουν το νημα του v10 ολα τα παραπανω ειναι προσωπικη εκτιμηση επειτα απο τριμηνη εμπειρια αυτου του κοσμηματος.Α οσο αφορα την μπαταρια μπορουσε να ειναι μεγαλυτερη αλλα αφου βγαζει μερα με αρκετη ταλαιπωρια για τα κυβικα του κρινεται αξιπρεπης.
LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Πολυμηχάνημα είναι κατα την γνώμη μου..συνεχίζει και με εντυπωσιάζει

 

Sent from my LG-H960 using Tapatalk

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

Α οσο αφορα την μπαταρια μπορουσε να ειναι μεγαλυτερη αλλα αφου βγαζει μερα με αρκετη ταλαιπωρια για τα κυβικα του κρινεται αξιπρεπης.

 

Καλά ρώτα και μένα... Η πρώτη αποφόρτιση είναι γύρω στις 3 το απόγευμα, από τις 9 το πρωί.

Μετά και εφόσον πάει γύρω στα 10% το ξαναβάζω γύρω στις 9 το βράδυ. Τέλος το φορτίζω για να με βγάλει το βράδυ μέχρι ώρας 3, οπότε και το βάζω μια και καλή στην πρίζα για να είναι έτοιμο το πρωί.

Και μην πει κανείς για battery drain, όλες οι καταναλώσεις μου είναι μονοψήφιες εκτός της οθόνης που παίζει ανάμεσα σε 50-60% .

 

Στάλθηκε από το LG V10 μου

Link to comment
Share on other sites

Καλά ρώτα και μένα... Η πρώτη αποφόρτιση είναι γύρω στις 3 το απόγευμα, από τις 9 το πρωί.

Μετά και εφόσον πάει γύρω στα 10% το ξαναβάζω γύρω στις 9 το βράδυ. Τέλος το φορτίζω για να με βγάλει το βράδυ μέχρι ώρας 3, οπότε και το βάζω μια και καλή στην πρίζα για να είναι έτοιμο το πρωί.

Και μην πει κανείς για battery drain, όλες οι καταναλώσεις μου είναι μονοψήφιες εκτός της οθόνης που παίζει ανάμεσα σε 50-60% .

 

Στάλθηκε από το LG V10 μου

 

Εεεε δε σβηνει η οθονη καθολου χαχαχαχα λογικο ειναι .:lol:

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Ποιες Εφαρμογές της LG μπορούμε να αφαιρέσουμε χωρίς να χουμε πρόβλημα?Καλημέρα

 

Sent from my LG-H960 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ποιες Εφαρμογές της LG μπορούμε να αφαιρέσουμε χωρίς να χουμε πρόβλημα?Καλημέρα

 

Sent from my LG-H960 using Tapatalk

Δε νομίζω να μπορείς να αφαιρέσεις εφαρμογές που να προκαλέσεις πρόβλημα...

 

Στάλθηκε από το LG V10 μου

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά.Εχθές στις 1 το βράδυ είχα 100% και τώρα στις 11 το πρωί εχω 94%.Δικαιολογείται αυτο το ποσοστό?Να σημειωσω οτι δεν το χρησιμοποίησα καθόλου.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά.Εχθές στις 1 το βράδυ είχα 100% και τώρα στις 11 το πρωί εχω 94%.Δικαιολογείται αυτο το ποσοστό?Να σημειωσω οτι δεν το χρησιμοποίησα καθόλου.

 

10 ωρες μετα φυσιολογικο ειναι παιδια δεν ειναι g2 να μη χανει πανω απο 2% το νοτ 4 που ειχα το εβρισκα με 90 89% χωρις χρηση κοιτα και μηπως ενημερωνονται αυτοματα εφαρμογες τη νυχτα αλλα ειναι ενταξει η καταναλωση.

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...