Jump to content

LG V10


fanatikos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι γιατί έχει να κάνει με το backlight της 2ης οθόνης το οποίο ανάβει όταν η κύρια οθόνη είναι σβηστη.

Ίσως να μην έχει γίνει σωστή υλοποίηση αλλά μικρό το κακό.

 

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160514/8cd5a9237c0ff2239186fac183467b46.jpg

 

Στάλθηκε από μένα χρησιμοποιώντας το νου και τα δάχτυλά μου, ενώ ήμουν ξάπλα!

LG V10

Galaxy S4

 

 

 

Τωρα τσεκαρα το δικο μου,και δεν το κανει!

Edited by ManolisGti
SAMSUNG GALAXY S20 FE
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πολύ καλό το κινητουλι παιδιά!!Θηρίο και αλαγκαριστο απλά βλέπω οτι η μπαταρία δεν είναι τόσο καλή σε σχέση με το plus που ειχα!Βέβαια δύο φορτίσεις έχω κάνει οπότε ευελπιστώ σε βελτιωση!!Πάντως πολύ καλό value for money!!

Να στρώσει πρώτα και βλέπουμε άμα με βγαζει μερα θα είναι μια χαρά

 

Sent from my LG-H960 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλό το κινητουλι παιδιά!!Θηρίο και αλαγκαριστο απλά βλέπω οτι η μπαταρία δεν είναι τόσο καλή σε σχέση με το plus που ειχα!Βέβαια δύο φορτίσεις έχω κάνει οπότε ευελπιστώ σε βελτιωση!!Πάντως πολύ καλό value for money!!

 

 

Μετα απο 5-6 φορτισεις θα δεις σημαντικη διαφορα,οπως ειδα κι εγω!:)

SAMSUNG GALAXY S20 FE
Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλό το κινητουλι παιδιά!!Θηρίο και αλαγκαριστο απλά βλέπω οτι η μπαταρία δεν είναι τόσο καλή σε σχέση με το plus που ειχα!Βέβαια δύο φορτίσεις έχω κάνει οπότε ευελπιστώ σε βελτιωση!!Πάντως πολύ καλό value for money!!

Σου είπα πει και πριν το πάρεις ότι την αυτονομία του plus, αν ισχύουν αυτά που διαβάζω δεν θα την πιάσεις. Σίγουρα θα στρώσει επειδή είναι καινούργιο το κινητό αλλά δεν θα φτάσει σε αυτά τα επίπεδα

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Τωρα τσεκαρα το δικο μου,και δεν το κανει!

Σε σκοταδι και με οθονη κλειστή δεν το κανει;

Απο οποια γωνια και να το κοιταξεις;

Ειναι το δευτερευων backlight που κραταει την δεύτερη οθονη always on.

Σε κανονικη λειτουργία αναβει με κοινό backlight με την μεγαλη οθονη. Εκει ολα οκ.

 

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Απο οποια γωνια και να το κοιτάξεις

 

Αχααα το είδα υπό γωνία τωρααα σιγα το πράμα

Sent from my LG-H960 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σε σκοταδι και με οθονη κλειστή δεν το κανει;

Απο οποια γωνια και να το κοιταξεις;

Ειναι το δευτερευων backlight που κραταει την δεύτερη οθονη always on.

Σε κανονικη λειτουργία αναβει με κοινό backlight με την μεγαλη οθονη. Εκει ολα οκ.

 

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Οχι δεν το κανει,το ξανατσεκαρα παλι σε απολυτο σκοταδι!

Μια χαρα δουλευει η 2η οθονη!

Δεν εχω λογο να γραψω ψεμματα!

Edited by ManolisGti
SAMSUNG GALAXY S20 FE
Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν το κανει,το ξανατσεκαρα παλι σε απολυτο σκοταδι!

Δεν εχω λογο να γραψω ψεμματα!

Μανο δεν υπάρχει λόγος να ασχοληθείς εκτός και στα παιδιά ειναι πολύ έντονο

 

Sent from my LG-H960 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μανο δεν υπάρχει λόγος να ασχοληθείς εκτός και στα παιδιά ειναι πολύ έντονο

 

Sent from my LG-H960 using Tapatalk

 

Δικιο εχεις,απλα το εψαξα,οχι βεβαια οτι ειμαι κανας ειδικος,αλλα στα δικα μου τα ματια δεν φαινεται!

SAMSUNG GALAXY S20 FE
Link to comment
Share on other sites

Δε μπορει να μη το κανει πως φωτιζεται απλα ειναι ισως πολυ αχνο στο δικο σου και τα παιδια εδω υπερβαλλουν λιγο χαχαχα ειναι φυσιολογικο παντως και οποιος δε γουσταρει να το βλεπει να απενεργοποιησει την δευτερη οθονη και αν ξυπνησε καταμεσης της νυχτας ας κανει ενα ταπ ταπ να δει ειδοποιησεις απλα πραγματα.:)

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Κατα πασα πιθανοτητα αυτοι που το βλεπουν εντονα στο απολυτο σκοταδι δε το εχουν στην αυτοματη φωτεινοτητα

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Σου είπα πει και πριν το πάρεις ότι την αυτονομία του plus, αν ισχύουν αυτά που διαβάζω δεν θα την πιάσεις. Σίγουρα θα στρώσει επειδή είναι καινούργιο το κινητό αλλά δεν θα φτάσει σε αυτά τα επίπεδα

Σίγουρα θα στρώσει αλλά επειδή έχουν την ίδια χωρητικότητα μπαταρίας λογικά θα περίμενε κανείς ότι θα έχουν και ίδια αυτονομία αλλά δυστυχώς οχι!Θεωρώ ότι παίζει ρόλο το λογισμικο!Τεσπα για τα λεφτά που το πήρα είναι πάρα πολύ καλο!

Past:Samsung Galaxy SIII,IPhone 4s,Lg G2 Mini, HTC One M8,Motorola Moto G(2014),Samsung Galaxy A5,Iphone 6 Plus,LG V10,Samsung Galaxy S7 Edge,OnePlus 3T, Xiaomi Redmi Note 4,Huawei P10

 

Current: Huawei Mate 10 Pro

Link to comment
Share on other sites

Δε μπορει να μη το κανει πως φωτιζεται απλα ειναι ισως πολυ αχνο στο δικο σου και τα παιδια εδω υπερβαλλουν λιγο χαχαχα ειναι φυσιολογικο παντως και οποιος δε γουσταρει να το βλεπει να απενεργοποιησει την δευτερη οθονη και αν ξυπνησε καταμεσης της νυχτας ας κανει ενα ταπ ταπ να δει ειδοποιησεις απλα πραγματα.:)

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Κατα πασα πιθανοτητα αυτοι που το βλεπουν εντονα στο απολυτο σκοταδι δε το εχουν στην αυτοματη φωτεινοτητα

 

 

 

Μιλαμε για παααααρα πολυ αχνο,τοσο ωστε να μην το βλεπω!:)

SAMSUNG GALAXY S20 FE
Link to comment
Share on other sites

Μου αρέσει που δεν έχουμε άλλο κουσούρι να συζητήσουμε και συζητάμε για το leak της δεύτερης οθόνης! Προερχόμενος από g3 καταλαβαίνετε τι είχα περάσει!! Εμένα πάντως στο απόλυτο σκοτάδι δεν έχει leak αριστερά της δεύτερης οθόνης όπως είδα σε μια φωτογραφία από πάνω αλλά σε ένα αρκετά μεγάλο μέρος της κυρίας οθόνης! Αχνοφωτίζεται σχεδόν το 1/5 της κυρίας οθόνης στην πάνω μεριά! Αλλά όντως δεν είναι θέμα αυτό!
Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα θα στρώσει αλλά επειδή έχουν την ίδια χωρητικότητα μπαταρίας λογικά θα περίμενε κανείς ότι θα έχουν και ίδια αυτονομία αλλά δυστυχώς οχι!Θεωρώ ότι παίζει ρόλο το λογισμικο!Τεσπα για τα λεφτά που το πήρα είναι πάρα πολύ καλο!

 

Καμία σχέση αυτό που λες.

Δεν έχει να κάνει μόνο το με τη χωρητικότητα. Μιλάμε για διαφορετική φιλοσοφία λογισμικού, διαφορετικό hardware κτλ.

 

Υ.Γ. απλή αναφορά έκανα στη 2η οθόνη βρε παιδιά, όχι ότι αποτελεί πρόβλημα! ;) :cool:

 

Στάλθηκε από μένα χρησιμοποιώντας το νου και τα δάχτυλά μου, ενώ ήμουν ξάπλα!

LG V10

Galaxy S4

Είμαι αυτός που όταν ήμουν μικρός ήθελα να του μοιάσω!
Link to comment
Share on other sites

Μου αρέσει που δεν έχουμε άλλο κουσούρι να συζητήσουμε και συζητάμε για το leak της δεύτερης οθόνης! Προερχόμενος από g3 καταλαβαίνετε τι είχα περάσει!! Εμένα πάντως στο απόλυτο σκοτάδι δεν έχει leak αριστερά της δεύτερης οθόνης όπως είδα σε μια φωτογραφία από πάνω αλλά σε ένα αρκετά μεγάλο μέρος της κυρίας οθόνης! Αχνοφωτίζεται σχεδόν το 1/5 της κυρίας οθόνης στην πάνω μεριά! Αλλά όντως δεν είναι θέμα αυτό!

 

Τα είπαμε και πιο πίσω, θα ψαχνομαστε για λεπτομέρειες, μπαταρίες, φωτισμός, και λευκά καπάκια, έχει τον 808 και είχε το ένα και έχει τον άλλο :lol::lol:

Παιδιά στα 400 ευρώ με αυτά που προσφέρει και για συσκευή που δεν έχει εισαχθεί Ελλάδα και χάρη στα σκτρουτζομαγαζα την έχουμε στα χέρια μας, μια χαρά είμαστε, βλέπετε στο νήμα του g4 τι γίνετε.

 

Samsung Galaxy Z Fold4 5G Phantom Black. 

     Samsung Galaxy Watch5 Pro Titanium 45mm. 

          Samsung Galaxy buds live white. 

 

hqdefault.jpg

Link to comment
Share on other sites

Μιλαμε για παααααρα πολυ αχνο,τοσο ωστε να μην το βλεπω!:)

Ακριβώς αυτό είναι...για αυτό είπα πριν σιγα το πράμα

 

Sent from my LG-H960 using Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τα είπαμε και πιο πίσω, θα ψαχνομαστε για λεπτομέρειες, μπαταρίες, φωτισμός, και λευκά καπάκια, έχει τον 808 και είχε το ένα και έχει τον άλλο :lol::lol:

Παιδιά στα 400 ευρώ με αυτά που προσφέρει και για συσκευή που δεν έχει εισαχθεί Ελλάδα και χάρη στα σκτρουτζομαγαζα την έχουμε στα χέρια μας, μια χαρά είμαστε, βλέπετε στο νήμα του g4 τι γίνετε.

Ετσιιι ασε που ειναι ερωτας

 

Sent from my LG-H960 using Tapatalk

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα θα στρώσει αλλά επειδή έχουν την ίδια χωρητικότητα μπαταρίας λογικά θα περίμενε κανείς ότι θα έχουν και ίδια αυτονομία αλλά δυστυχώς οχι!Θεωρώ ότι παίζει ρόλο το λογισμικο!Τεσπα για τα λεφτά που το πήρα είναι πάρα πολύ καλο!

Κατά κύριο ρόλο τη διαφορά την κάνει η ενεργοβόρος οθόνη.

Σε 2ο χρόνο έρχεται και η διαφορά στο λειτουργικό.

Link to comment
Share on other sites

ΟΚ..Σε ευχαριστώ πολύ.Θα περιμένω αύριο νέα σου..:):):)

Λοιπον το αφησα και εγω τις ιδιες ωρες απο 100% για 10 ωρες να ειναι ανοιχτα και να συγχρονιζονται wifi fb viber email καιρος gmail 4g στην αυτοματη φωτεινοτητα ομως ειχα τουμπα το κινητο απο λαθος και το πρωι στις 11 ειχε 98% μπαταρια αψογο αν το ειχα ανασκελα θα ηταν το πολυ 96% οποτε μια χαρα το θηριο μας

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Θελω να υπενθυμισω σε καποιους που εχουν αλλες συσκευες ανταγωνιστικες κατ αυτους ,οτι το lg v10 ΔΕΝ εχει ανταγωνισμο γιατι παιζει μονο του στην κατηγορια του.Ασφαλως δεν ειναι το δυνατοτερο και γρηγοροτερο δεν ειναι samsung s6 edge H s7 edge ΑΛΛΑ αυτα που προσφερει και καποιες μοναδικες δυνατοτητες που διαθετει το κανει μια κατηγορια μονο του οποτε οι συγκρισεις για μενα ειναι ανευ σημασιας.Ειναι ταχυτατο πανεμορφο vfm εξαιρετο σε καμερες, ηχο,οθονη αξιολογοτατη,ακουραστο,αλαγκαρηστο,τα κανει ολα και συμφερει και επιπλεον απροβληματιστο ,και οτι περιεργα ψιλολογια συμβαινουν ειναι καθαρα θεμα κακων εφαρμογων και της 6.0 που δεν ειναι ακομα καθαρη αλλα θα διορθωθει οταν βγει σε ΟΤΑ.Αυτα για μερικους φιλους που παρακολουθουν το νημα του v10 ολα τα παραπανω ειναι προσωπικη εκτιμηση επειτα απο τριμηνη εμπειρια αυτου του κοσμηματος.Α οσο αφορα την μπαταρια μπορουσε να ειναι μεγαλυτερη αλλα αφου βγαζει μερα με αρκετη ταλαιπωρια για τα κυβικα του κρινεται αξιπρεπης.

 

Θα βγει σε ΟΤΑ η ΜΜ ή θα πρέπει να καταφύγουμε σε bridge που δεν πολυγουστάρω;

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως δεν πιστεύω ότι άλλη έκδοση δίνουν απ το Bridge και άλλη "πιο βελτιωμένη" μέσω OTA. Για λόγους bandwidth το κάνουν.

 

Στάλθηκε από το LG V10 μου

Link to comment
Share on other sites

Θα βγει σε ΟΤΑ η ΜΜ ή θα πρέπει να καταφύγουμε σε bridge που δεν πολυγουστάρω;

 

Λογικα θα βγει αλλα μπορει να αργησει φαντασου σε ενα μοτορολα g new gen2 πριν 16 μηνες αγορας προχτες ηρθε οτα η 6 και φυσικα δουλευει ρολοι χωρις εργοστασιακες επαναφορες και αλλα καραγκιοζιλικια οταν γινονται αναβαθμισεις μεσω pc.Τωρα αν δεν μπορεις να περιμενεις κανε οπως αγαπας.:)

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Λογικα θα βγει αλλα μπορει να αργησει φαντασου σε ενα μοτορολα g new gen2 πριν 16 μηνες αγορας προχτες ηρθε οτα η 6 και φυσικα δουλευει ρολοι χωρις εργοστασιακες επαναφορες και αλλα καραγκιοζιλικια οταν γινονται αναβαθμισεις μεσω pc.Τωρα αν δεν μπορεις να περιμενεις κανε οπως αγαπας.:)

 

Εγώ την πέρασα μέσω bridge και δε χρειάστηκε επαναφορά εργοστασιακών.

 

Στάλθηκε από το LG V10 μου

Link to comment
Share on other sites

Παρά πολύ καλά!! :cool:

Με WiFi τα πάει σούπερ.

Με δεδομένα όμως και σε εξωτερικούς χώρους όπου είναι στο φουλ η φωτεινότητα είναι χειρότερα τα πράγματα.

 

Στάλθηκε από μένα χρησιμοποιώντας το νου και τα δάχτυλά μου, ενώ ήμουν ξάπλα!

LG V10

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Λογικα θα βγει αλλα μπορει να αργησει φαντασου σε ενα μοτορολα g new gen2 πριν 16 μηνες αγορας προχτες ηρθε οτα η 6 και φυσικα δουλευει ρολοι χωρις εργοστασιακες επαναφορες και αλλα καραγκιοζιλικια οταν γινονται αναβαθμισεις μεσω pc.Τωρα αν δεν μπορεις να περιμενεις κανε οπως αγαπας.:)

Την εργοστασιακή επαναφορά για ποιο λόγο τη θεωρείς καραγκιοζιλίκι;

Πιστεύω ότι μια καθαρή εγκατάσταση είναι πάντα καλύτερη από μια dirty.

Και γω περιμένω την OTA για αναβάθμιση αλλά θα κάνω και πριν και μετά reset για να έχω το δυνατόν ήσυχο το κεφάλι. ;)

 

Στάλθηκε από μένα χρησιμοποιώντας το νου και τα δάχτυλά μου, ενώ ήμουν ξάπλα!

LG V10

Είμαι αυτός που όταν ήμουν μικρός ήθελα να του μοιάσω!
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως δεν πιστεύω ότι άλλη έκδοση δίνουν απ το Bridge και άλλη "πιο βελτιωμένη" μέσω OTA. Για λόγους bandwidth το κάνουν.

 

Στάλθηκε από το LG V10 μου

 

Bandwidth σε ελλήνικως;

Βαριέμαι που ζω!!! :D
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...