Jump to content

LG V10


fanatikos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εχω την εντυπωση και εγω πλεον οτι η τελευταια εκδοση του adguard κανει ζημια στην μπαταρια .....

 

Να μη τις βαζετε τοτε ρε παιδια ολο σκουπιδια ....:rolleyes::rolleyes::rolleyes::):):)

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Να προτείνω κάτι για το adguard...

Όταν είχα το V10, αλλά και τώρα που έχω το Note 2, είχα παρατηρήσει ότι το adguard τρώει μπαταρία όταν είμαι συνδεδεμένος με σύνδεση δεδομένων (3G-4G). Αντιθέτως σε Wi-Fi δεν τρώει τίποτα.

Η λύση που βρήκα εγώ, η οποία δεν ξέρω αν μπορεί να λειτουργήσει στο V10, είναι να κόψω την πρόσβαση ίντερνετ στο πρόγραμμα όταν συνδέομαι με δεδομένα.

 

Στάλθηκε από το Mi Note 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by MeddlingMageGR
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Να προτείνω κάτι για το adguard...

Όταν είχα το V10, αλλά και τώρα που έχω το Note 2, είχα παρατηρήσει ότι το adguard τρώει μπαταρία όταν είμαι συνδεδεμένος λεπτότερη δεδομένων (3G-4G). Αντιθέτως σε Wi-Fi δεν τρώει τίποτα.

Η λύση που βρήκα εγώ, η οποία δεν ξέρω αν μπορεί να λειτουργήσει στο V10, είναι να κόψω την πρόσβαση ίντερνετ στο πρόγραμμα όταν συνδέομαι με δεδομένα.

 

Στάλθηκε από το Mi Note 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ναι... αλλά έτσι δεν θα κάνεις τη δουλειά που θέλεις (μπλοκάρισμα διαφημίσεων) όσο είσαι συνδεδεμένος με data. Υπάρχουν και άλλες λύσεις που κάνουν μια χαρά τη δουλειά τους όπως αναφέρονται εδώ.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

μου έχει παρουσιαστεί ένα bug τελευταία, όταν σβήνει η οθόνη μετά από λίγο ενώ έχω ρυθμισει να είναι κλειστή η δεύτερη, ανάβει από μόνη της

καμιά ιδέα?

 

LG V10 ΤΟ 10 ΤΟ ΚΑΛΟ!!!

Link to comment
Share on other sites

ναι έχω κάνει

edit: υπάρχει περίπτωση κάποια εφαρμογή να την ανοίγει για notification?

 

LG V10 ΤΟ 10 ΤΟ ΚΑΛΟ!!!

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

Ναι... αλλά έτσι δεν θα κάνεις τη δουλειά που θέλεις (μπλοκάρισμα διαφημίσεων) όσο είσαι συνδεδεμένος με data. Υπάρχουν και άλλες λύσεις που κάνουν μια χαρά τη δουλειά τους όπως αναφέρονται εδώ.

Δε με κατάλαβες....

Όταν είμαι σπίτι, στο Wi-Fi μου, η κατανάλωση του adguard δεν ξεπερνάει τα 2-3%. Όταν είμαι με σύνδεση δικτύου, κάνοντας τις ίδιες εργασίες και λειτουργώντας τα ίδια προγράμματα, η κατανάλωση εκτοξεύεται σε 15-20% .

Όταν λέω προγράμματα, εννοώ Facebook, Messenger, Viber, Tapatalk, Chrome, tunein.

 

Στάλθηκε από το Mi Note 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Δε με κατάλαβες....

Όταν είμαι σπίτι, στο Wi-Fi μου, η κατανάλωση του adguard δεν ξεπερνάει τα 2-3%. Όταν είμαι με σύνδεση δικτύου, κάνοντας τις ίδιες εργασίες και λειτουργώντας τα ίδια προγράμματα, η κατανάλωση εκτοξεύεται σε 15-20% .

Όταν λέω προγράμματα, εννοώ Facebook, Messenger, Viber, Tapatalk, Chrome, tunein.

 

Στάλθηκε από το Mi Note 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Αυτό λέω... έχεις δοκιμάσει κάποια άλλη λύση εκτός του adguard;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Εγώ που έχω το NetGuard συμπεριφέρεται με τον ίδιο τρόπο.

Χαμηλά σε ποσοστό σε Wi-Fi και ψηλά σε Data. Δε ξέρω το λόγο και αν είναι αληθή στοιχεία γιατί λένε ότι είναι εικονικό.

Και επίσης σε Data ούτως ή άλλως καταναλώνει πολύ μπαταρία το 4G.

Είμαι αυτός που όταν ήμουν μικρός ήθελα να του μοιάσω!
Link to comment
Share on other sites

παιδιά το ξαναλεω: το block this

ούτε κάν φαίνεται στά στατιστικά μπαταρίας και στίς δύο περιπτώσεις

 

LG V10 ΤΟ 10 ΤΟ ΚΑΛΟ!!!

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Το θέμα δεν είναι αν φαίνεται στα στατιστικά της μπαταρίας αλλά το κατά πόσο και ποια από αυτά επιβαρύνουν πραγματικά την αυτονομία της συσκευής.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ωραία τα είπαμε εδώ. Πλέον από εχθές έχω στην κατοχή μου ένα S8+. Θα έχω και το V10 για άλλους 3 μήνες και μετά θα το αφήσω. Πάντως στο πιάσιμο με το ένα χέρι το Samsung βολεύει.
Vw CC 1.8TSI K04.. :D
Link to comment
Share on other sites

παιδια σχεδον μισο μηνα με το θηρίο ...

εχω παρει ηδη δευτερη μπαταρια κτλ ...

εγω δεν εχω κανενα θεμα ουτε με οθονη (ghost κτλ )! το κινητο απλα ειναι Α Π Ι Σ Τ Ε Υ Τ Ο ...

το μονο αρνητικο ειναι η μπαταρια που οντως τελειωνει γρηγορα αλλα επειδη σχεδον παντου εχω πρίζα δεν το εχω καταλάβει ακομη ..

σε ολα τα αλλα επιμενω σε αυτο που λεω για τα λεφτα του κοντραρει ναυαρχίδες ...

και το ραδιο επισης βολεύει παρα πολυ ...

προχθες ημουν οδοντιατρο περιμενα για να παρω σειρα και το ραδιακι με έσωσε ...

απλα πραγματα αλλα πραγματικα σου κανουν καλυτερη την ζωη ..:):):)

Link to comment
Share on other sites

εγώ το προσέχω σαν τα μάτια μου γιατί ξέρω ότι για να βρω κάτι αντίστοιχο κι αν βρω καινούριο με 380€ θα σταθεί αδύνατον...τουλάχιστον προς το παρόν... όλο και κάτι θα τους λείπει...καλομαθα

 

LG V10 ΤΟ 10 ΤΟ ΚΑΛΟ!!!

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

εγώ το προσέχω σαν τα μάτια μου γιατί ξέρω ότι για να βρω κάτι αντίστοιχο κι αν βρω καινούριο με 380€ θα σταθεί αδύνατον...τουλάχιστον προς το παρόν... όλο και κάτι θα τους λείπει...καλομαθα

 

LG V10 ΤΟ 10 ΤΟ ΚΑΛΟ!!!

 

συμφωνω τετοιο συσκευη να τα εχει ΟΛΑ μα ΟΛΑ μιλαμε δυσκολα θα βρουμε ξανα ..

απο τις σημερινες ολο και κατι λειπει οπως το ειπες ..

Link to comment
Share on other sites

ΑΑΑχ αφηστε εγω που το εχασα τι να πω.:mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad:
LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς το έχασες? Το κινητό?

 

HTC 10 Matte Black Power

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς το έχασες? Το κινητό?

 

HTC 10 Matte Black Power

Δεν το έχασε..ξέρει που είναι..απλά χρειάζεται δύτη για να το βγάλει! :p

Το έπνιξε στη Σαλαμίνα!

Είμαι αυτός που όταν ήμουν μικρός ήθελα να του μοιάσω!
Link to comment
Share on other sites

Δεν το έχασε..ξέρει που είναι..απλά χρειάζεται δύτη για να το βγάλει! :p

Το έπνιξε στη Σαλαμίνα!

 

Ετσι ακριβως τιτανικος.

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Εγώ είμαι σε όλα ικανοποιημένος εκτός από τη μπαταρία (αφού το IR είναι ανύπαρκτο με το SFilter). Έχω φτάσει σε σημείο να το φορτίζω και 3 φορές τη μέρα όταν χρησιμοποιώ δεδομένα 3G.

Μάλλον θα το δώσω στον bro και θα καταλήξω σε S7 Edge ή ZTE Axon 7 .

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον θα το δώσω στον bro και θα καταλήξω σε S7 Edge ή ZTE Axon 7 .

και θά σε καλύψουν αυτα στό θέμα μπαταρίας?δεν νομίζω,άντε να σου δώσουν κάτι παραπάνω

στη θέση σου θα κοίταζα κάτι σε 4000mAh τουλάχιστον

 

 

 

 

LG V10 ΤΟ 10 ΤΟ ΚΑΛΟ!!!

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Από θέμα μπαταρίας πάντως το S7 edge είναι ότι καλύτερο σε σύγκριση με τις ναυαρχίδες της αγοράς.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Εγώ είμαι σε όλα ικανοποιημένος εκτός από τη μπαταρία (αφού το IR είναι ανύπαρκτο με το SFilter). Έχω φτάσει σε σημείο να το φορτίζω και 3 φορές τη μέρα όταν χρησιμοποιώ δεδομένα 3G.

Μάλλον θα το δώσω στον bro και θα καταλήξω σε S7 Edge ή ZTE Axon 7 .

 

Ναι ειδικα με το δευτερο τα επιασες τα λεφτα σου και με το πρωτο θα εχεις θεματα μπες να δης τι γινεται διπλα.:)

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

S7 edge το έχει φίλος μου. Καμία σχέση με την μπαταρία με το V10. Μην λέμε τώρα ότι θέλουμε. Πήρα το S8+ και έχω και το V10 οι διαφορές είναι τεράστιες... Για να μην καίει μπαταρία το V10 θέλεις κλείσιμο GPS και δεδομένα..
Vw CC 1.8TSI K04.. :D
Link to comment
Share on other sites

Το v10 είναι ήδη 2 με 3 γενιές πίσω σαν κινητό. Ναι έχει ιδιαίτερα χαρακτηριστικά και ντιζάιν αλλά...πλέον υπάρχουν κινητά των 300 ευρώ και άνω που είναι ισάξια του, αλλά και κινητά ακριβότερα που είναι πολύ καλύτερα του. Αλίμονο εάν σήμερα η τεχνολογία των κινητών δεν είχε να επιδείξει καλύτερες συσκευές από αυτές 2 και 3 ετών πίσω.

Ξαναλέω όμως ότι για κάποιον που δεν θέλει η δεν μπορεί να ακολουθήσει την εξέλιξη υπάρχουν οι λεγόμενες ναυαρχιδες αρκετών εταιριών οι οποίες αν και 3ετιας η και 4ετιας κάνουν μια χαρά τη δουλειά τους σήμερα. Σε αυτή την κατηγορία είναι και το v10.

Θεωρώ ότι στις συγκρίσεις όμως με σημερινές ναυαρχιδες είναι πλέον πίσω.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...