Jump to content

LG V10


fanatikos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

EDIT: να πω επίσης ότι θα σου πρότεινα για άψογη ποιότητα nillkin και spigen αλλά σε τιμές είναι αρκετά πάνω από 10ρικο εδώ Ελλάδα.

Από έξω μπορείς να βρεις nillkin στην τιμή που όρισες.

για αυτό τις απέκλεισα, απ'εξω αργούν από εδώ πανάκριβες+μεταφορικά....

 

 

LG V10 ΤΟ 10 ΤΟ ΚΑΛΟ!!!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Οκ καλώς..

Ρώτα για το x one πόσα mm είναι και αναλόγως βλέπεις..

Ή περίμενε να σου πει και κάνας άλλος γνώμη.

Είμαι αυτός που όταν ήμουν μικρός ήθελα να του μοιάσω!
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το κινητό είναι τέλειο.. Το μόνο που με χάλασε είναι το ηχείο.. Σε σχέση με το LG v4 είναι πιο χαμηλό σε ένταση.. Σε όλα τα άλλα πραγματικά βάζει σημερινές ναυαρχίδες άνετα κάτω..

 

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το κινητό είναι τέλειο.. Το μόνο που με χάλασε είναι το ηχείο.. Σε σχέση με το LG v4 είναι πιο χαμηλό σε ένταση.. Σε όλα τα άλλα πραγματικά βάζει σημερινές ναυαρχίδες άνετα κάτω..

 

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

To βγαζουνε καλυτερο σε ηχο απο το G4.Αν και ποτε οσο το ειχα δεν ακουγα μουσικη κτλ.

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνήσω μαζι σου φιλε freddaras ως προς τις δυνατοτητες της συσκευης.

 

Δυστυχώς παιζουμε το παιχνιδι των κατασκευαστων, προσπαθουμε να ακολουθησουμε την εξελιξη (την οποια προοδο χρονο με το χρονο μας την παρεχουν με το σταγονομετρο ενω οι δυνατοτητες που εχουν αναπτύξει, για τα κινητα τους, οι εταιριες ειναι πολυ μεγαλύτερες απο τις παρεχομενες). Φτασαμε να μιλαμε για συσκευες ναυαρχιδες 1, 2, και 3 χρονων και να τις αποκαλουμε παλιες ή ξεπερασμενες.

Το εχω ξαναγράψει με το ιδιο σκεπτικο θα επρεπε να αλλαζουμε τα λαπτοπ και τους σταθερους υπολογιστες. Αλλωστε ιδια τιμη εχουν με ενα κινητο ναυαρχιδα πλεον. Αλλα μαλλον παιζει κατι βαθύτερο στη ψυχοσυνθεση μας. Ισως το θεαθήναι?

Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνήσω μαζι σου φιλε freddaras ως προς τις δυνατοτητες της συσκευης.

 

Δυστυχώς παιζουμε το παιχνιδι των κατασκευαστων, προσπαθουμε να ακολουθησουμε την εξελιξη (την οποια προοδο χρονο με το χρονο μας την παρεχουν με το σταγονομετρο ενω οι δυνατοτητες που εχουν αναπτύξει, για τα κινητα τους, οι εταιριες ειναι πολυ μεγαλύτερες απο τις παρεχομενες). Φτασαμε να μιλαμε για συσκευες ναυαρχιδες 1, 2, και 3 χρονων και να τις αποκαλουμε παλιες ή ξεπερασμενες.

Το εχω ξαναγράψει με το ιδιο σκεπτικο θα επρεπε να αλλαζουμε τα λαπτοπ και τους σταθερους υπολογιστες. Αλλωστε ιδια τιμη εχουν με ενα κινητο ναυαρχιδα πλεον. Αλλα μαλλον παιζει κατι βαθύτερο στη ψυχοσυνθεση μας. Ισως το θεαθήναι?

 

ετσι ακριβως ...+10000

συμφωνω απολυτα ...

 

To βγαζουνε καλυτερο σε ηχο απο το G4.Αν και ποτε οσο το ειχα δεν ακουγα μουσικη κτλ.

 

σαν ηχειο ο ηχος ειναι λιγο πιο αδύναμος ...! :)

εννοείται στα ακουστικα η διαφορα ειναι υπερ του 10 ....

Edited by freddaras
Link to comment
Share on other sites

Το μόνο που με χάλασε είναι το ηχείο.. Σε σχέση με το LG v4 είναι πιο χαμηλό σε ένταση..

 

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

δεν αξίζει να ακούς χωρίς ένα ζευγάρι καλά ακουστικά,το καλά σε εισαγωγικά,και δώσε ένταση λέμε

 

 

 

LG V10 ΤΟ 10 ΤΟ ΚΑΛΟ!!!

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια η καμερα μαμαει και δερνει και εδω ! :):):)

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

ρε παιδια η καμερα μαμαει και δερνει και εδω ! :):):)

1c55add81ed12ddd8ccab3485f42135e.jpg

 

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by freddaras
Link to comment
Share on other sites

@freddaras

Μου θυμίζεις εμένα..και τον καθένα μας εδώ μέσα...αρκετό καιρό πρίν!! Ααχχχ...Έρως ανίκατε μάχαν!

Βέβαια οι περισσότεροι συνεχίζουμε και απολαμβάνουμε το "στολίδι"!

Είμαι αυτός που όταν ήμουν μικρός ήθελα να του μοιάσω!
Link to comment
Share on other sites

@freddaras

Μου θυμίζεις εμένα..και τον καθένα μας εδώ μέσα...αρκετό καιρό πρίν!! Ααχχχ...Έρως ανίκατε μάχαν!

Βέβαια οι περισσότεροι συνεχίζουμε και απολαμβάνουμε το "στολίδι"!

 

XAXAXAXA ασταν πανε ...

πραγματικα κινηταρα! δεν την χορταίνω μιλαμε ;)

Link to comment
Share on other sites

Καλα παει ή να το καψω με τον Ιουδα; χαχαχαχα

 

5f0e5e473f6e01ac73e62a600ad6b134.jpg

 

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εξαρτάται τη που χρήση κάνεις και αν είσαι ικανοποιημένος..

Γενικά είσαι καλύτερα από το μέσω όρο..

 

Υ.Γ. Ε όχι τέτοιο στολίδι δεν το καις..

Είμαι αυτός που όταν ήμουν μικρός ήθελα να του μοιάσω!
Link to comment
Share on other sites

Καλα παει ή να το καψω με τον Ιουδα; χαχαχαχα

 

5f0e5e473f6e01ac73e62a600ad6b134.jpg

 

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

3ad1aebd3af996cd1d22e8fd8efe4e91.jpg

χαλαρά μαζί :p

 

LG V10 ΤΟ 10 ΤΟ ΚΑΛΟ!!!

Link to comment
Share on other sites

Ναι, δεν εχω κανει update. Θα περιμενω λιγο καιρο ακομη μπας κ βγει το 7 κ θα τα κανω ολα μαζι. Πολυ αργοτερα ομως, μη παθει καμια κολουμπρα.

 

Γενικα, ομαδα που κερδιζει δεν αλλαζει. Φτου φτου, μακρυα απο μας προβληματα.

 

Η χρηση που του κανω ειναι φατσοβιβλιο, tapatalk, μερικες φωτο κ φυσικα ομιλια με μπλε δοντι συνεχως ανοικτο συνδεδεμενο με ακουστικο. Μου βγαζει πανω απο 24ωρο πλην ελαχιστων εξαιρεσεων.

 

Το μονο παραπονο μου ειναι πως καποτε γεμιζε η μπαταρια κοντα στην ωρα κ τωρα θελει 90 min. Φορτιζει σχεδον οαντα απο ups κ παντα τσεκαρω πως ειναι σε ταχεια φορτιση. Περιπου 1 ετος ειναι στην κατοχη μου. Υπερευχαριστημενος.

 

Αυτα τα λιγα.

 

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Έχει συζητηθεί εκτενώς και σε άλλα θέματα αλλά όπως φαίνεται η μόνιμη γρήγορη φόρτιση στο κινητό δυσχεραίνει μακροπρόθεσμα την απόδοση της μπαταρίας. Σε δοκιμή δύο ίδιων συσκευών με αργή φόρτιση στο ένα και γρήγορη φόρτιση στο άλλο, το αποτέλεσμα μετά από έξι μήνες ήταν να μειωθεί αισθητά η αυτονομία στη συσκευή που έκανε fast charge.

 

Εκτιμώ πως το fast charge πρέπει να χρησιμοποιείται ως λύση ανάγκης και όχι μόνιμα. Υπάρχουν βέβαια και κάποιοι που έχουν αντίθετη άποψη η οποία είναι σεβαστή. Διαβάζεις, το ψάχνεις και κρίνεις αναλόγως.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους, με ενδιαφέρει να αγοράσω τη συσκευή προς αντικατάσταση του g3 που έχω τώρα.

Μιας και πλέον δεν υπάρχει στα σκρουτζομαγαζα (ή είναι ακριβό) βρίσκω στο ebay από Κίνα το μοντέλο Η901 (64GB) σε πολύ καλές τιμές (καινούργιο unlocked περίπου 210 eur!).Ήθελα να ρωτήσω εάν είναι η Αμερικάνικη έκδοση ή κάποια άλλη και εάν θα μπορεί να δουλέψει εδώ καθώς δεν ξέρω εάν θα έχει ελληνικά, play store κλπ.Επίσης αναφέρει κανονικά την 800αρα μπάντα για 4g (όχι πως με καίει).

Εάν μπορεί κάποιος ας με διαφωτίσει λίγο γιατί η τιμή είναι πρόκληση παρότι γνωρίζω ότι εδώ δεν θα το καλύπτει η εγγύηση....

Θέλω κάτι σε 5.7 αλλά το V20 είναι ακριβό ακόμα (430 η καλύτερη τιμή που το βρίσκω) το g6 θα πέσει μετά το καλοκαίρι και λοιπές επιλογές (le max 2,xiaomi κλπ) δε με συγκινούν...

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Honor Play, Mate 20 Pro
Link to comment
Share on other sites

το καλύτερο που έχεις να κάνεις είναι να μιλήσεις με T-Mobile...

 

LG V10 ΤΟ 10 ΤΟ ΚΑΛΟ!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Τι εννοείς; γιατί με ενδιαφέρουν οι απαντήσεις στα παραπάνω ερωτήματα.

Καλή Ανάσταση!

το καλύτερο που έχεις να κάνεις είναι να μιλήσεις με T-Mobile...

 

LG V10 ΤΟ 10 ΤΟ ΚΑΛΟ!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Τι εννοείς; γιατί με ενδιαφέρουν οι απαντήσεις στα παραπάνω ερωτήματα.

Καλή Ανάσταση!

νομίζω ότι το 901 είναι branded T-Mobile

https://support.t-mobile.com/community/phones-tablets-devices/android/lg-v10

τώρα αν είναι plug and play για EU .. δέν το γνωρίζω

 

LG V10 ΤΟ 10 ΤΟ ΚΑΛΟ!!!

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

Πάρε το LG V10 H961 64GB DUAL SIM παίζει κανονικά όπως το Η960 και δεν έχει καμιά διαφορά πέρα της 2ης sim και τον 64 GB μην μπλέξεις με αμερικάνικα δεν έχουν FM radio και δεν παίζουν σε όλες τις Ευρωπαϊκές συχνότητες Καλή Ανάσταση.
Link to comment
Share on other sites

Damianrag έχε πάντως υπόψιν σου ότι πλέον δέματα από Κίνα - και ιδίως με κινητά - έχουν μεγάλη πιθανότητα να περάσουν απο τελωνείο. Οι πιθανότητες μάλιστα αυξάνονται αν είσαι Θεσσαλονίκη ή γενικότερα Β. Ελλάδα γιατι η ΥΕΔ Θεσσαλονίκης είναι πιο "δραστήρια" απο της Αθήνας... Και να υπολογίζεις ότι ΑΝ περάσει τελωνείο η επιβάρυνση θα είναι 24% ΦΠΑ στην τιμή που θα βρει ο τελωνιακος συν 12€ τέλη εκτελωνισμού...

Stay alive, keep riding

Nokia 7110 > Sony Er. Z1010 > Nokia N95 > Nokia 701 > iNew V3 > LG V10 > 1+ 8 pro

Χάρης

Link to comment
Share on other sites

Βρίσκω και το Η961 σε πολύ καλές τιμές περίπου στα 230eur...να προτιμήσω αυτό?Βασικά σε αυτή την τιμή ακόμα και κάνα 60αρι eur τελωνείο πάλι με συμφέρει....αρκεί να δουλεύει το τηλέφωνο και να έχει κανονική rom μέσα με ελληνικά play store κλπ...
Honor Play, Mate 20 Pro
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...