Jump to content

LG V10


fanatikos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για μη απαιτητικους χρηστες μια χαρα συσκευη παραμένει.

Και το v30 σε σχεση με το poco που τα λειτουργω ταυτοχρονα, σέρνεται...

 

Στάλθηκε από το LG-H930 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

ε δεν σερνεται οπως το v10 ...! τεσπα κορυφαιο κινητο ηταν ...:)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εγώ το χρησιμοποιώ ακόμα αλλά ψάχνω απεγνωσμένα με ποιο μοντέλο να το αντικαταστήσω που να έχει την πληρότητα του V10. Κοίταζα για S10+ αλλά και εκεί διαβάζω για μέτρια μπαταρία συν την edge οθόνη που δεν μπορείς να την προστατεύσεις ικανοποιητικά και θα είμαι συνέχεια με το άγχος μην γρατζουνιστεί. Τα Huawei τα έχω αποκλείσει λόγω του ban της Google, τα άλλα κινέζικα χωρίς σέρβις στην Ελλάδα δεν το συζητάω καν, και τέλος για ναυαρχίδα Xiaomi δεν δίνω 500 που ζητάνε, τα θεωρώ πολλά. Όποτε μένω με το V10 προς το παρόν και κάνω υπομονή...
Link to comment
Share on other sites

Εγώ το χρησιμοποιώ ακόμα αλλά ψάχνω απεγνωσμένα με ποιο μοντέλο να το αντικαταστήσω που να έχει την πληρότητα του V10. Κοίταζα για S10+ αλλά και εκεί διαβάζω για μέτρια μπαταρία συν την edge οθόνη που δεν μπορείς να την προστατεύσεις ικανοποιητικά και θα είμαι συνέχεια με το άγχος μην γρατζουνιστεί. Τα Huawei τα έχω αποκλείσει λόγω του ban της Google, τα άλλα κινέζικα χωρίς σέρβις στην Ελλάδα δεν το συζητάω καν, και τέλος για ναυαρχίδα Xiaomi δεν δίνω 500 που ζητάνε, τα θεωρώ πολλά. Όποτε μένω με το V10 προς το παρόν και κάνω υπομονή...

δεν υπάρχει λέμε,f&-++$#$

έχω φάει τον κόσμο

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Ρε παιδιά, αν έχει απομείνει κανένας που διαβάζει αυτό το topic, πήρα καινούργια μπαταρία για το V10 από την Procordia, αλλά δεν μπορώ να πω ότι είδα την ίδια απόδοση σε σχέση με την δική του όταν το πρωτοπηρα. Την πίνει νεράκι αλλά και την φορτίζει πολύ γρήγορα, πράγμα που δεν μου φαίνεται φυσιολογικό. Μήπως πάει κάτι στραβά από άποψη software; Δοκίμασα και μια εφαρμογής για reset των battery stats αλλά δεν είδα καμιά διαφορά. Ξέρει κανείς τι μπορεί να χρειάζεται;
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, αν έχει απομείνει κανένας που διαβάζει αυτό το topic, πήρα καινούργια μπαταρία για το V10 από την Procordia, αλλά δεν μπορώ να πω ότι είδα την ίδια απόδοση σε σχέση με την δική του όταν το πρωτοπηρα. Την πίνει νεράκι αλλά και την φορτίζει πολύ γρήγορα, πράγμα που δεν μου φαίνεται φυσιολογικό. Μήπως πάει κάτι στραβά από άποψη software; Δοκίμασα και μια εφαρμογής για reset των battery stats αλλά δεν είδα καμιά διαφορά. Ξέρει κανείς τι μπορεί να χρειάζεται;

 

Ας θεωρησουμε οτι ειναι 3000 μΑη η μπαταρια (βρμ να το αλλαζω στα αγγλικα). Επειδη σε σχεση με το 2015, ολες οι εφαρμογες ειναι πιο βαριες γιατι ειναι πιο πολυπλοκες και με περισσοτερες λειτουργιες, το κινητο χρειαζεται να τρεχει στο φουλ περισσοτερο σε σχεση με τοτε, οπότε ειναι λογικο που δεν σου κραταει εξισου. Ισως επηρεαζεσαι και απο τις συχρονες τιμες σοτ και σ φαινεται λιγο αυτο π εσυ βγαζεις.

Βαριέμαι που ζω!!! :D
Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...
Αυτό το τηλέφωνο δεν υπάρχει αν εξαιρέσεις την μπαταρία είναι από τα καλύτερα μαζί με g2 αθάνατο.
LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Αυτό το τηλέφωνο δεν υπάρχει αν εξαιρέσεις την μπαταρία είναι από τα καλύτερα μαζί με g2 αθάνατο.
Αθάνατο; Όλα από bootloop έχουν πεθάνει....

 

Στάλθηκε από το EVR-AL00 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αθάνατο; Όλα από bootloop έχουν πεθάνει....

 

Στάλθηκε από το EVR-AL00 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Το δικό μου ακόμα ζει και βασιλεύει έχω αλλάξει μια μπαταρία μόνο τώρα αν πεθάνει αύριο πέθανε.

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

μπα, και μενα αντεχει. ενας φιλος μ το χει εδω και ενα χρονο και...
Βαριέμαι που ζω!!! :D
Link to comment
Share on other sites

μπα, και μενα αντεχει. ενας φιλος μ το χει εδω και ενα χρονο και...

 

Και;;;;;;;;;;

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Μετά από 4 χρόνια, 4 μήνες και 5 μέρες (αγορά 26/4/2016) με το αγαπημένο μου LG V10 ήρθε η ώρα του παροπλισμού του. Με εξυπηρέτησε πιστά και κυριολεκτικά το λάτρεψα και το λατρεύω ακόμα, παρ' όλες τις αδυναμίες του (μπαταρία) και ένα bootloop που έπαθε στην 2ετία (επισκευάστηκε δωρεάν σε χρόνο dt με την εγγύηση). Αν εξαιρέσω το θέμα μπαταρίας (*) που το τελευταίο καιρό είχε παραγίνει και ότι πλέον είχε γίνει αισθητά πιο αργό, δουλεύει ακόμα μια χαρά και αποτελεσματικά. Η δε εμφάνιση του μετά από προσεκτική χρήση δείχνει ακόμα σχεδόν σαν καινούργιο.

Ελπίζω ο αντικαταστάτης του, το Oneplus 8 Pro (12/256) που κρατώ ήδη στα χέρια μου, να φανεί αντάξιο στις προσδοκίες μου και να το χαρώ τουλάχιστον όσο το V10. :)

 

ΥΓ. Αγόρασα 3η μπαταρία πριν 10 μέρες μήπως η 2η (την είχα 2 χρόνια) τα είχε φτύσει αλλά δεν είδα καμιά βελτίωση. Από περιέργεια και μόνο θα δοκιμάσω με μια επαναφορά εργοστασιακών δεδομένων (hard reset) μήπως και βελτιωθεί η κατάσταση. H δε αρχική μπαταρία που την είχα σαν back up όταν πήγα να την βάλω πριν 15 μέρες είδα ότι είχε φουσκώσει...

Edited by harmon17

Stay alive, keep riding

Nokia 7110 > Sony Er. Z1010 > Nokia N95 > Nokia 701 > iNew V3 > LG V10 > 1+ 8 pro

Χάρης

Link to comment
Share on other sites

 

Δεν ξερω αν σε ενδιαφερει, αλλά γιατι δεν κοιτας για καμια custom rom. Ειναι συνηθως ελαφρυτερες και τελικα το κινητο, αφου εχει και κανουρια μπαταρια, ισως γινει καλυτερο απο ποτέ.

Βαριέμαι που ζω!!! :D
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω αν σε ενδιαφερει, αλλά γιατι δεν κοιτας για καμια custom rom. Ειναι συνηθως ελαφρυτερες και τελικα το κινητο, αφου εχει και κανουρια μπαταρια, ισως γινει καλυτερο απο ποτέ.

 

Ευχαριστώ φίλε για την πρόταση αλλά δεν είμαι του "σπορ", δεν το κατέχω καθόλου το θέμα :rolleyes:

Stay alive, keep riding

Nokia 7110 > Sony Er. Z1010 > Nokia N95 > Nokia 701 > iNew V3 > LG V10 > 1+ 8 pro

Χάρης

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα εγώ το έχω στο κουτί του εδω και 2 χρόνια μπορεί παραπάνω δεν θυμάμαι :lol::lol::lol: έκλεισε και δεν ξανά άνοιξε από τότε, το θέμα είναι ότι θέλω να το φτιάξω απλά για να το έχω, αλλά δεν ξέρω που. Αν μπορεί κάποιος να μου πει που να το πάω ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Καλημέρα εγώ το έχω στο κουτί του εδω και 2 χρόνια μπορεί παραπάνω δεν θυμάμαι :lol::lol::lol: έκλεισε και δεν ξανά άνοιξε από τότε, το θέμα είναι ότι θέλω να το φτιάξω απλά για να το έχω, αλλά δεν ξέρω που. Αν μπορεί κάποιος να μου πει που να το πάω ευχαριστώ.

https://www.lg.com/gr/support/locate-repair-center/GR002470-S

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

 

Μόλις πήρα τηλέφωνο δεν έχουν ανταλλακτικά λένε επειδή είναι παλιό. Έχουμε κάποιον άλλο;Ευχαριστώ πολύ πάντως.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις πήρα τηλέφωνο δεν έχουν ανταλλακτικά λένε επειδή είναι παλιό. Έχουμε κάποιον άλλο;Ευχαριστώ πολύ πάντως.

 

Δεν προκειται να βρεις ανταλλακτικο. Μονο με πατεντα ΑΜΑ γινει που δεν νομιζω υπάρχουν πολλοι που να ασχοληθούν

Link to comment
Share on other sites

Μόλις πήρα τηλέφωνο δεν έχουν ανταλλακτικά λένε επειδή είναι παλιό. Έχουμε κάποιον άλλο;Ευχαριστώ πολύ πάντως.

 

Δοκιμασε κ στη procordia https://www.procordia.gr/

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα εγώ το έχω στο κουτί του εδω και 2 χρόνια μπορεί παραπάνω δεν θυμάμαι :lol::lol::lol: έκλεισε και δεν ξανά άνοιξε από τότε, το θέμα είναι ότι θέλω να το φτιάξω απλά για να το έχω, αλλά δεν ξέρω που. Αν μπορεί κάποιος να μου πει που να το πάω ευχαριστώ.

 

Εδώ θα πας https://www.procordia.gr/

 

edit δεν είδα το προηγούμενο μήνυμα, σορρυ

Stay alive, keep riding

Nokia 7110 > Sony Er. Z1010 > Nokia N95 > Nokia 701 > iNew V3 > LG V10 > 1+ 8 pro

Χάρης

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Υπάρχουν 3 θήκες για το V10, μια διάφανη ακρυλική (έχει κιτρινίσει αρκετά) και 2 με σκληρή θήκη (σε καλή κατάσταση). Αν κάποιος τις θέλει ας μου στείλει ένα p.m να τις πάρει. (μόνο από Αθήνα)

 

LG-V10-CASES.jpg

Stay alive, keep riding

Nokia 7110 > Sony Er. Z1010 > Nokia N95 > Nokia 701 > iNew V3 > LG V10 > 1+ 8 pro

Χάρης

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...