Jump to content

LG V10


fanatikos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια ηταν αψογο κινητο αλλα σε θεμα αυτονομιας ηταν ΤΡΑΓΙΚΗ η κατασταση ..ΤΡΑΓΙΚΗ ...

δεν εβγαζες την μερα εκτος σπιτιού ουτε με 2 μπαταριες ..

το εχω γραψει πιο πανω ! μια μερα ημουν εκτος πολης για δουλεια ! ειχα πολλη αναμονη σε υπηρεσιες και επαιζα με το κινητο ..

οταν γυρισα σπιτι το βραδυ ειχαν τελειωσει και οι 2 μπαταριες αλλα και το power bank που ειχα μαζι! :lol::lol:

αυτο και μονο φτανει ..τα ιδια θεματα και με το g4 ..τρομερο κινητο και αυτο αλλα αυτονομια πατος !

μεγαλος πονοκεφαλος το θεμα αυτο και ηταν αυτο που με κουρασε πιο πολυ απο ολα και στα 2 κινητα !

Ισχυει... Και μονο στο ινστα να ησουν εφευγε 10-15% ανα ωρα η μπαταρια, λες και εκανες mining.

Βαριέμαι που ζω!!! :D
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Έτσι ακριβώς.. Τραγική αυτονομία πέρα από κάθε έννοια που ουσιαστικά αχρηστευε όλη την συσκευή..

 

Στάλθηκε από το LM-G710 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έτσι ακριβώς.. Τραγική αυτονομία πέρα από κάθε έννοια που ουσιαστικά αχρηστευε όλη την συσκευή..

 

Στάλθηκε από το LM-G710 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

εμένα πάντως για τα χρόνια που την είχα σαν κύριο κινητό και μετά σαν δεύτερο δεν είχα τόσο σοβαρό θέμα που να πω οτι ήταν άχρηστη η συσκευή. 2 Μπαταρίες συν φορτιστής αυτοκινήτου ήταν αρκετά.

Πραγματικά πανέμορφη συσκευή, με ταυτότητα (δεν την μπέρδευες με τίποτα άλλο) και φυσικά όπως ήδη έχει γραφτεί, υπερπλήρες!!!

ASUS(ZE551ML,ZS551KL)ERICSSON(GA628,T39)ETEN(X500,X800)HTC(UULTRA)HUAWEI(P10 lite,P40 PRO)LEECO (X820)LG(P990,P880,G3,V10,V20,V30,G8s,G8x)MICROSOFT (LUMIA 950, LUMIA 950XL)MOTOROLA (DPC-550,STARTAC,MPX220)NOKIA(5110,8210,7110,3310,6310i,6280)SAMSUNG (I800,note10+)SHARP (S2)SIEMENS (SX1)SONY ERICSSON (T610,XPERIA X1)XIAOMI (Redmi Note 5,Redmi Note 6 PRO,Redmi Note 8 PRO,Redmi Note 9 PRO,MI MAX 2,MI MAX 3,Poco F1,Mi A3,Mi 9 lite,Mi 11 lite,Mi 10T PRO,Mi 10 pro)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

παιδια επειδη αλλαζω κινητο μεχρι να ερθει το καινουργιο μου θα ειμαι με το παλιο μου v10 ...

εκανα format γιατι το ειχε αλλο παιδι ...

παω να κανω log in αλλα ΔΕΝ ΔΕΧΤΕΤΑΙ ΚΑΝΕΝΑ GOOGLE ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟ ΜΟΥ με βγαζει αγνωατο σφαλμα κτλ ..

πρωτη φορα συνανταω κατι τετοιο ! παιζει κατι και δεν το εχω παρει χαμπαρι ?

δεν μπορω να ανοιξω το κινητο μιλαμε τα νευρα μου

Link to comment
Share on other sites

παιδια σορυ που ανοιγω ξεχωριστο θεμα αλλα ΚΑΙΓΟΜΑΙ αυτη την στιγμη ...

πουλησα το lg 7αρι μου και περιμενω το s8 ....

μέχρι να ερθει μου εδωσε το ξαδερφακι μου το παλιο μου lg v 10 ..το εκανα Hard reset με τα κουμπια επειδη ειχε κωδικο το κινητο και ο μικρος δεν τον θυμοταν και το κινητό ΚΛΕΙΔΩΣΕ ..δεν δεχεται κανενα google λογαριασμο ..(αν ειναι δυνατον ...)! :ninja:

επειδη ειναι δευτερα και δεν μπορω να αλλαξω καρτα (nano) για να την βαλω σε παλιοτερο κινητο αν μπορει καποιος να με βοηθήσει θα με εκανε χαρουμενο ...ΘΕΛΩ ΕΠΕΙΓΟΝΤΩΣ την συσκευη να ανοιξει κυριως για την δουλεια κάηκα ...

\

Link to comment
Share on other sites

Με ποιον κωδικο το ειχε κλειδωσει;του λογαριασμου του google?

Αν ναι τοτε γιατι δεν προσπαθει να τον κανει reset μεσω της google και να σου τον δωσει;

Μια ιδεα εριξα αν και δεν ειμαι ειδικος επι του θεματος.

 

----- προσθήκη μηνύματος 10 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Επισης αν θες ριξε μια ματια στο λινκ που βαζω και διαβασε λιγο πιο κατω στη σελιδα μετα απο εκει που λεει 8 answers..η πρωτη απο τις 8..φαινεται λιγο πολυπλοκη διαδικασια αλλα δε χανεις κατι να δοκιμασεις.

 

https://www.quora.com/How-do-I-unlock-my-locked-phone-without-my-Google-account

Link to comment
Share on other sites

Με ποιον κωδικο το ειχε κλειδωσει;του λογαριασμου του google?

Αν ναι τοτε γιατι δεν προσπαθει να τον κανει reset μεσω της google και να σου τον δωσει;

Μια ιδεα εριξα αν και δεν ειμαι ειδικος επι του θεματος.

 

δεν ειναι θεμα της google με κωδικο ...

το κινητο κλειδωσε μετα το hard format ..ειναι αυτο που λενε αν πεσει στα χερια κλεφτη κτλ να μην μπορει να βαλει κωδικο μεσα κτλ ..δεν δεχεται κανενα λογαρισαμο google ...πρωτη φορα στην ζωη μου συνανταω τετοιο πράγμα!

το κινητο ειχε μοτιβο πριν ...το εκανα hard format για να του βαλω το δικο μου λογιαριασμο και δεν δεχεται τιποτα τωρα γιατι με θεωρει κλεφτή !

διαβαζω στο google τωρα κατι για bypass κτλ αλλα χαοθηκα ...

δεν μπορω να βαλω την καρτα σιμ και σε αλλο κινητο γιατι ειναι παλια και θελουν μεγαλη καρτα σιμ κτλ ..

μαμοτι μου και το χρειαζομαι τωρα ...

Link to comment
Share on other sites

Πω ρε φιλε μεγαλο πακετο ετσι;μακαρι να μπορουσα να βοηθησω αλλα δε μου εχει τυχει ποτε οποτε δε θελω να σου λεω κατι παραπανω που δε γνωριζω..δε δοκιμαζεις να ανοιξεις θεμα στο xda και στο reddit?εκει μπαινουν πολλοι κι ισως βοηθησουν παραπανω.
Link to comment
Share on other sites

Πω ρε φιλε μεγαλο πακετο ετσι;μακαρι να μπορουσα να βοηθησω αλλα δε μου εχει τυχει ποτε οποτε δε θελω να σου λεω κατι παραπανω που δε γνωριζω..δε δοκιμαζεις να ανοιξεις θεμα στο xda και στο reddit?εκει μπαινουν πολλοι κι ισως βοηθησουν παραπανω.

προισπαθω να βγαλω ακρη μεσω google τωρα ..οποιος γνωριζει κατι ας μας πει γιατι σιγουρα θα την πατησει και αλλος ετσι στο μελλον ....

Link to comment
Share on other sites

Ναι ισως κι αυτος ο τροπος μεσω επικοινωνιας με τη google ισως ειναι καλυτερος απλα διαβαζα κατι οτι ισως χρειαστουν 24 ωρες και πανω για να λειτουργησεις τη συσκευη στην περιπτωση που ξεκλειδωσει..μπρος γκρεμος και πισω ρεμα δηλαδη.
Link to comment
Share on other sites

παιδια επειδη αλλαζω κινητο μεχρι να ερθει το καινουργιο μου θα ειμαι με το παλιο μου v10 ...

εκανα format γιατι το ειχε αλλο παιδι ...

παω να κανω log in αλλα ΔΕΝ ΔΕΧΤΕΤΑΙ ΚΑΝΕΝΑ GOOGLE ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟ ΜΟΥ με βγαζει αγνωατο σφαλμα κτλ ..

πρωτη φορα συνανταω κατι τετοιο ! παιζει κατι και δεν το εχω παρει χαμπαρι ?

δεν μπορω να ανοιξω το κινητο μιλαμε τα νευρα μου

ξανακανε επαναφορα μπας και...

Βαριέμαι που ζω!!! :D
Link to comment
Share on other sites

ξανακανε επαναφορα μπας και...

ανοιξα ξεχωριστρο θεμα τιποτα ...

Link to comment
Share on other sites

τι χαζομαρεςς ρε παιδια ειναι αυτα ? γιατι παιδεύουν τον κοσμο ετσι ? αν ειναι δυνατον !

αν καποιος μου εκλεψε το κινητο θα το δηλωσω εγω ο ιδιος ..τι βλακειες ειναι αυτες?

βρηκα τον ξαδερφο μου ...θα ερθει απο δω σε λιγο να προσπαιθησουμε να μπουμε με το λογαριασμο του που ειχε το κινητο πριν κλειδωσει ..ισως ετσι ανοιξει ..

Edited by freddaras
Link to comment
Share on other sites

παιδια ηρθε ο ξαδερφος μου ανοιξαμε το κινητο με τον παλιο κωδικο ΑΝΟΙΞΕ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ...

εκανα φορματ μεσα απο το μενου με τον παλιο λογαριασμο και τωρα δεχεται το κινητο τα παντα ...

το παθημα μαθημα ..σε κινητο lg με μοτιβο ΔΕΝ ΚΑΝΟΥΜΕ ΠΟΤΕ HARD RESET ΜΕ ΚΟΥΜΠΙΑ ...

η συσκευη μετα σε θεωρει κλεφτη και κλειδωνει αυτοματα ...

το ζησαμε και αυτο ...

ας μεινει το θεμα ανοιχτο για οποιον την παθει σαν και μενα μελλοντικα ...

Link to comment
Share on other sites

Ευτυχως τελος καλο ολα καλα λοιπον..μπραβο σας.

Νομιζω περασες ενα πολυ αγχωτικο απογευμα το οποιο μας ανοιξε τα ματια για τυχον παρομοιο προβλημα στο μελλον.

Σε ευχαριστουμε που το μοιραστηκες μαζι μας και με το καλο η νεα συσκευη.

Link to comment
Share on other sites

Ευτυχως τελος καλο ολα καλα λοιπον..μπραβο σας.

Νομιζω περασες ενα πολυ αγχωτικο απογευμα το οποιο μας ανοιξε τα ματια για τυχον παρομοιο προβλημα στο μελλον.

Σε ευχαριστουμε που το μοιραστηκες μαζι μας και με το καλο η νεα συσκευη.

αστα φιλε ουτε ξυπνητήρι για το πρωι δεν ειχα χαχαχαχαχ:lol:

τωρα ηρεμησα .....

:happy:

Link to comment
Share on other sites

Δεν το κανει η lg αυτο ...

 

Το κανουν ολες οι συσκευες.

 

Hard reset απο recovery = κλοπή.

 

Αρα παίρνει μπρος το google frp protection.

 

Στην apple ειναι το icloud lock.

 

Sent from my MI 8 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν το κανει η lg αυτο ...

 

Το κανουν ολες οι συσκευες.

 

Hard reset απο recovery = κλοπή.

 

Αρα παίρνει μπρος το google frp protection.

 

Στην apple ειναι το icloud lock.

 

Sent from my MI 8 using Tapatalk

 

δεν το ηξερα αυτο ...:(

καθε μερα μαθαινεις και κατι! αν δηλαδη ο ξαδερφος μου δεν θυμόταν τον κωδικο το κινητο θα το κλαίγαμε ...

διαφωνω παντως με αυτο το θεωρω πολυ ακραιο ...

Link to comment
Share on other sites

Άμα στο κλέψουν δεν θα το θεωρείς .

Επίσης δεν είναι τόσο δύσκολο να θυμάσαι ένα δύο κωδικούς.

 

Sent from my Moto G (5S) using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Άμα στο κλέψουν δεν θα το θεωρείς .

Επίσης δεν είναι τόσο δύσκολο να θυμάσαι ένα δύο κωδικούς.

 

Sent from my Moto G (5S) using Tapatalk

κοιτα δεν διαφωνω ..απλα δεν το ηξερα αυτο ...! και χθες που χρειαζομουν το κινητο επαθα κοκομπλόκο ..

το παθημα μαθημα προσοχη απο δω και περα! ας το διαβασουν και αλλοι για να μην την πατησουν :)

τελος καλο ολα καλα ...

οσο για τους κωδικους υπαρχει πιθανατητα μερικες φορες να ξεχαστουν! πχ εχω δωσει και στον πατερα μου κινητο και εχει ξεχασει του κωδικους! εχει και ατομα μεγαλης ηλικίας κτλ κτλ κτλ ! καλο θα ηταν να υπαρχει μια ισορροπία εδω .τεσπα ..:)

Link to comment
Share on other sites

ειμαι με τον δεινοσαυρο για 2 με 3 μερες παιδια μεχρι να αλλαξω κινητο ...

καμερα παραμενει για μενα Κ Ο Ρ Υ Φ Η και βαζει και σημερινα μοντελα κατω ...αλλα μπαταρια ΔΡΑΜΑ ...

δεν βγαζω ουτε το απογευμα μου πλεον χαχαχαχα

Link to comment
Share on other sites

ειμαι με τον δεινοσαυρο για 2 με 3 μερες παιδια μεχρι να αλλαξω κινητο ...

καμερα παραμενει για μενα Κ Ο Ρ Υ Φ Η και βαζει και σημερινα μοντελα κατω ...αλλα μπαταρια ΔΡΑΜΑ ...

δεν βγαζω ουτε το απογευμα μου πλεον χαχαχαχα

στείλτο σε μένα :(

όλα τα άλλα μου φαίνονται εντελώς αδιάφορα,άσπρο παρακαλώ

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

στείλτο σε μένα :(

όλα τα άλλα μου φαίνονται εντελώς αδιάφορα,άσπρο παρακαλώ

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

 

φιλε παει πλεον περασε η μπογια του ...

αυτονομια καταστροφη και γενικα πολυ αργο αν πιασεις τα επομενα μοντελα στο χερι σου ...

η καμερα συμφωνω παραμενει δυναμη ομως ...

Link to comment
Share on other sites

Για μη απαιτητικους χρηστες μια χαρα συσκευη παραμένει.

Και το v30 σε σχεση με το poco που τα λειτουργω ταυτοχρονα, σέρνεται...

 

Στάλθηκε από το LG-H930 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

ASUS(ZE551ML,ZS551KL)ERICSSON(GA628,T39)ETEN(X500,X800)HTC(UULTRA)HUAWEI(P10 lite,P40 PRO)LEECO (X820)LG(P990,P880,G3,V10,V20,V30,G8s,G8x)MICROSOFT (LUMIA 950, LUMIA 950XL)MOTOROLA (DPC-550,STARTAC,MPX220)NOKIA(5110,8210,7110,3310,6310i,6280)SAMSUNG (I800,note10+)SHARP (S2)SIEMENS (SX1)SONY ERICSSON (T610,XPERIA X1)XIAOMI (Redmi Note 5,Redmi Note 6 PRO,Redmi Note 8 PRO,Redmi Note 9 PRO,MI MAX 2,MI MAX 3,Poco F1,Mi A3,Mi 9 lite,Mi 11 lite,Mi 10T PRO,Mi 10 pro)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...