Jump to content

LG V10


fanatikos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και εγώ έχω ένα glass, αλλά έχοντας δει πολλά βιντεάκια με drop test για την κινητάρα μας, είμαι της άποψης ότι πιο πολύ προσφέρει σε εμάς ψυχολογική προστασία. Θέλω να πω ότι το Gorilla Glass 4 παραείναι ανθεκτικό, και σπάει πολύ δύσκολα. Παρόλα αυτά δεν είμαι σίγουρος ότι μπορώ να το βγάλω έτσι εύκολα.

 

Στάλθηκε από το LG V10 μου

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Και εγώ έχω ένα glass, αλλά έχοντας δει πολλά βιντεάκια με drop test για την κινητάρα μας, είμαι της άποψης ότι πιο πολύ προσφέρει σε εμάς ψυχολογική προστασία. Θέλω να πω ότι το Gorilla Glass 4 παραείναι ανθεκτικό, και σπάει πολύ δύσκολα. Παρόλα αυτά δεν είμαι σίγουρος ότι μπορώ να το βγάλω έτσι εύκολα.

 

Στάλθηκε από το LG V10 μου

Εγώ βασικά δεν φοβάμαι το σπάσιμο αλλά τις λεπτές επιφανειακές γρατζουνιες που είναι σε πάχος τρίχας. Από αυτές δε νομίζω να μπορεί να μας γλυτώσει το gorilla glass.

 

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ βασικά δεν φοβάμαι το σπάσιμο αλλά τις λεπτές επιφανειακές γρατζουνιες που είναι σε πάχος τρίχας. Από αυτές δε νομίζω να μπορεί να μας γλυτώσει το gorilla glass.

 

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Έχεις δίκιο σ' αυτό. Καλύτερα γαιδουροέδενε παρά γαιδουρογύρευε ..

 

Στάλθηκε από το LG V10 μου

Link to comment
Share on other sites

Αναβαθμίστηκε και το δικο μου κινητό.

Το έστησα απο την αρχη και ρης επομενες μερες θα ενημερώσω. Βασικα για μπαταρία

 

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις το H961 έχει ήδη κυκλοφορήσει η 6.0

Έχω το H961N, μέσω ΟΤΑ λέει ότι χρησιμοποιώ την τελευταία έκδοση (5.1.1) και μέσω Bridge αδυνατεί να έρθει σε επικοινωνία με τον server και βγάζει μήνυμα συνέχεια ότι server too busy try later.

 

Στάλθηκε από το LG V10 μου

Link to comment
Share on other sites

Όσοι βάλατε ΜΜ τσεκάρετε και την ποιότητα της κάμερας σε σχέση με πριν γιατί δεν διαβάζω και τα καλύτερα. Όπως και για τον ήχο στα ακουστικά.

 

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλη εβδομαδα σε ολους τους φιλους !! Ερωτηση : εξτρα μπαταρια μπορούμε να βρουμε εδώ Ελλαδα...πχ στην Procordia ?? η μονο από εξωτερικο ??
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλη εβδομαδα σε ολους τους φιλους !! Ερωτηση : εξτρα μπαταρια μπορούμε να βρουμε εδώ Ελλαδα...πχ στην Procordia ?? η μονο από εξωτερικο ??

Λογικα ναι παρε ενα τηλεφωνο και μαθε

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και καλή εβδομάδα! Όσοι έχετε αναβαθμίσει στην 6 το έχετε κάνει ota ή μέσω του lg bridge; ΟΤΑ δεν μου βγάζει κάτι!
:p
Link to comment
Share on other sites

Έχω το H961N, μέσω ΟΤΑ λέει ότι χρησιμοποιώ την τελευταία έκδοση (5.1.1) και μέσω Bridge αδυνατεί να έρθει σε επικοινωνία με τον server και βγάζει μήνυμα συνέχεια ότι server too busy try later.

 

Στάλθηκε από το LG V10 μου

 

Ρίξε μια ματιά εδώ http://forum.xda-developers.com/lg-v10/general/guide-lg-v10-stock-firmware-to-stock-t3224170

Link to comment
Share on other sites

Δε κατάλαβα τι συμβαίνει...

Το LG Bridge δε με αφήνει ούτε backup να πάρω. Λέει LG AirDrive is busy. Try again later. Το ίδιο και όταν πάω να κάνω software update.

 

Στάλθηκε από το LG V10 μου

Link to comment
Share on other sites

4.28 ωρες με 15% με ΜΜ.

Ισως 10% λιγοτερο απο ΛΠ. Θα μετρησω ολη την εβδομάδα και θα βγάλω νεκροψία

 

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Hierophant.

 

Λίγο το δούλεψα και μου έκανε το ίδιο. εκανα μετά τα εξής.

Αποσυνδέθηκα από το λογαριασμό από το bridge. Σύνδεσα το κινητό με usb και μετά ζήτησα αναβάθμιση και μου έβγαλε ότι υπάρχει διαθέσιμη αλλά......Δεν την έκανα. Έμεινα με την 5.1.1.

Link to comment
Share on other sites

Hierophant.

 

Λίγο το δούλεψα και μου έκανε το ίδιο. εκανα μετά τα εξής.

Αποσυνδέθηκα από το λογαριασμό από το bridge. Σύνδεσα το κινητό με usb και μετά ζήτησα αναβάθμιση και μου έβγαλε ότι υπάρχει διαθέσιμη αλλά......Δεν την έκανα. Έμεινα με την 5.1.1.

Windows 10 έχεις?? Αν ναι παίζει να έχουν θέμα οι drivers.

Εγώ μετά από ένα αναγκαστικο φορματ λειτουργεί το LG bridge and lg up.

Πριν όχι. Βρες έναν υπολογιστή με Windows 7 ή 8 και θα δεις ότι όλα πάνε καλά

 

Στάλθηκε από το LG-H815 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μου ζήτησε να κανω αναβάθμιση αλλά εγω αρνήθηκα. Θέλω να δω πρώτα πως τρέχει η 6άρα γενικά και μετά να την κάνω. Εσύ έκανες; Είδες κάτι να γίνεται χειρότερο από την 5.1.1;
Link to comment
Share on other sites

Hierophant.

 

Λίγο το δούλεψα και μου έκανε το ίδιο. εκανα μετά τα εξής.

Αποσυνδέθηκα από το λογαριασμό από το bridge. Σύνδεσα το κινητό με usb και μετά ζήτησα αναβάθμιση και μου έβγαλε ότι υπάρχει διαθέσιμη αλλά......Δεν την έκανα. Έμεινα με την 5.1.1.

Εντάξει έτσι την είδα την αναβάθμιση. 1.53GB. Αλλά δε θα την κάνω ακόμα. Βαριέμαι να τα στήνω όλα από την αρχή.

 

Στάλθηκε από το LG V10 μου

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχει αντιμετωπισει κανένας πρόβλημα να ζεσταίνεται όταν χρησιμοποιεί την κάμερα? Ανάβει φωτιές από πίσω το δικό μου.. 5.1.1 έχω με εκδοση λογισμικου V10c
Link to comment
Share on other sites

Εγω θα την αφήσω λιγο εως πολύ ακόμα. Μια χαρα τρεχει με 5.1.1 μερικοί ειχαν θεμα θερμοκρασιών, καμερας και ηχου. Θα περιμενω για περισσοτερα νεα και μετά βλέπω.
Link to comment
Share on other sites

Για καποιο λογο δεν συνδεεται με τον διακομιστη για να το κανω αναβαθμιση. Ξερει καποιος να μου πει έναν αλλον safe τροπο να το κανω αναβαθμιση μηπως και σταματησει το προβλημα με την υπερθέρμανση ή να το στειλω πίσω όσο έχω ακόμα doa 7 ημερων?
Link to comment
Share on other sites

Από τα 4 GB RAM πόσα είναι διαθέσιμα για χρήση? Αν αφαιρέσουμε δηλαδή αυτά που χρειάζεται το σύστημα και το Android. Και επίσης από τα 32 GB μνήμη που έρχεται η συσκευή, πόσα είναι διαθέσιμα στον χρήστη?

Υ.Γ. Σχετικά με την 6.0.1 έκδοση, επειδή έχω μιλήσει με ειδικούς σε service, η γνώμη τους είναι ότι εφόσον είναι διαθέσιμη να εγκατασταθεί, να γίνει επαναφορά και κατόπιν στήσιμο του κινητού (όπως και με προηγούμενες εκδόσεις δηλ.), με την διαφορά όμως ότι η ΜΜ κάνει καλύτερη διαχείριση συστήματος (είναι πιο "ελαφριά") απ'ότι η Lollipop. Διαβάζω παραπάνω όμως ότι έχουν εμφανιστεί διαφορές στην ποιότητα κάμερας και ήχου, όπως επίσης και υπερθέρμανση σε σχέση με την παλιά έκδοση, και προβληματίζομαι..

Υ.Γ.2. Για να το καταλάβω επιτέλους, γιατί δεν το κατέχω... Αναβάθμιση μέσω ΟΤΑ σημαίνει μέσω σύνδεσης με τον διακομιστή, και LG Bridge μέσω PC εφόσον πρώτα κατέβει το αντίστοιχο πρόγραμμα για το κινητό? Και τι από τα δύο είναι προτιμότερο και φυσικά πιο ασφαλές για την συσκευή να γίνει?

Edited by ChrisVag
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Υ.Γ.2. Για να το καταλάβω επιτέλους, γιατί δεν το κατέχω... Αναβάθμιση μέσω ΟΤΑ σημαίνει μέσω σύνδεσης με τον διακομιστή, και LG Bridge μέσω PC εφόσον πρώτα κατέβει το αντίστοιχο πρόγραμμα για το κινητό? Και τι από τα δύο είναι προτιμότερο και φυσικά πιο ασφαλές για την συσκευή να γίνει?

 

ΟΤΑ = Over-The-Air, δηλαδή κατεβάζεις την αναβάθμιση κατευθείαν από τη συσκευή σου όπου γίνεται και η εγκατάσταση. Μέσω LG Bridge κατεβάζεις στον υπολογιστή σου ολόκληρη τη rom και την περνάς μετά στη συσκευή σου. Και τα δύο το ίδιο είναι και εξίσου ασφαλές.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...