Jump to content

LG V10


fanatikos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ πάντως παιδιά έχω αγοράσει αυτά : http://www.public.gr/product/sound-and-vision/akoustika/asyrmata-akoystika-kefalis-akg-y45-leyko/prod7842515pp/, και με σχεδόν δύο εβδομάδες χρήση, μπορώ να πω ότι είμαι κάτι παραπάνω από ικανοποιημένος. Συνεργάζονται άψογα με poweramp, και εκτός από bluetooth σύνδεση, σου παρέχουν και την δυνατότητα ενσύρματης. Δεν έχω διαπιστώσει καμία διαφορά στον ήχο και στους δύο τύπους συνδέσεων. Να φανταστείτε ότι ακόμη και τραγούδια που είχα κατεβάσει στο προηγούμενο κινητό μου στα 128 Kbps τα παίζει άψογα, πόσω μάλλον στα 320 Kbps. Ένας φίλος που είναι ειδικός σε θέματα ήχου έμεινε άφωνος κυριολεκτικά όταν είδε τις τιμές των χαρακτηριστικών τους (120 Db, 32 Ohms, εύρος συχνότητας). Επειδή πιστέψτε με ότι το έψαξα πάρα πολύ προτού τα αγοράσω (όπως άλλωστε και στο θηρίο μας), μπορεί να είναι τσιμπημένη η τιμή, αλλά αξίζουν το κάθε ευρώ.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ευκαιρία !! Για όποιον θέλει καλά ακουστικά τα τσιμπάει με έκπτωση 11 € και δωρεάν μεταφορικά !!

Μην σπρώχνεστε, όλοι θα πάρετε .... :lol::lol:

 

http://www.athensproaudio.gr/el/akg-k-3003i.html?ref_a=4283903&ref_b=178582&utm_source=inbox&utm_medium=email&utm_campaign=In-Ear&utm_term=178582_4283903

Stay alive, keep riding

Nokia 7110 > Sony Er. Z1010 > Nokia N95 > Nokia 701 > iNew V3 > LG V10 > 1+ 8 pro

Χάρης

Link to comment
Share on other sites

Χαχαχα....η πας για καφεεε

 

Στάλθηκε από το v10...το 10 το καλό

 

Βασικά με το που το πάρω από την ACS θα πάω σε μία καφετέρια με το λαπτοπ να το κάνω εκεί. Πόσα MB είναι το αρχείο που θα κατεβάσει για να υπολογίσω και πόση ώρα θα κάνει;

 

Κάποιοι λένε να το αφήσω 5.1.1 γιατί η 6 έχει κάποια bugs..

 

Εγώ λέω να το κάνω αναβάθμιση σε 6.

 

Και μια απορία για την μπαταρία.

Θέλει 7 ολόκληρες φορτισεις.

Να το αφήνω να σβήνει από μπαταρία η όταν πάει 20% να το φορτιζω;

Vw CC 1.8TSI K04.. :D
Link to comment
Share on other sites

Βασικά με το που το πάρω από την ACS θα πάω σε μία καφετέρια με το λαπτοπ να το κάνω εκεί. Πόσα MB είναι το αρχείο που θα κατεβάσει για να υπολογίσω και πόση ώρα θα κάνει;

 

Κάποιοι λένε να το αφήσω 5.1.1 γιατί η 6 έχει κάποια bugs..

 

Εγώ λέω να το κάνω αναβάθμιση σε 6.

 

Και μια απορία για την μπαταρία.

Θέλει 7 ολόκληρες φορτισεις.

Να το αφήνω να σβήνει από μπαταρία η όταν πάει 20% να το φορτιζω;

 

Και θάλασσα να πας προλαβαίνεις...1.53gb..

Φορτίζεται την μπαταρία οταν την χρειάζεστε..σε μύθους δεν πιστεύω...

Εγώ κάπου εκεί στο 20% κανονικά...αλλά άμα νομίζω οτι θα την χρειαστώ ..και 80% να είναι

 

Στάλθηκε από το v10...το 10 το καλό

Link to comment
Share on other sites

Αν και είμαστε off topic μαλλον ο συμφορουμιτης @kotsos4u έπεσε σε ελαττωματική συσκευη η κατι δεν έκανε σωστά ειδικά το miui μόνο κακογραμμένο δεν το λες και το 90% των updates ειναι για να προσθετουν features και οχι να διορθωνουν bugs overall παντως το v10 είναι καλύτερη συσκευη που δικαιολογεί βέβαια και τα 200€ παραπάνω

 

Στάλθηκε από το LG-H960 μου

 

Καθόλου ελαττωματική , 2 συσκευές είχα στα χέρια μου από vickmall. Αν δεις στην ελληνική ομάδα ήμουν στους πρώτους 5 που είχαν το κινητό και ασχολήθηκαν/βοήθησαν στην ανάπτυξη όταν ακόμη δεν είχε ξεκλειδώσει καν ο bootloader. Ήμουν επίσης από τους πρώτους που ενώ η πρώτη συσκευή ξεκλειδώθηκε και φλασαρίστηκε κανονικά, η 2η με τον ίδιο ακριβώς τρόπο μπρικαρε! Μερόνυχτο έφαγα στο en.miui και στην ομάδα για να το αναστήσω και χρειάστηκαν γνώσεις κώδικα. Το miui είναι ένα mid - range λογισμικό το οποίο καλώς ή κακώς δεν συμβαδίζει με το παγκόσμιο android software διότι απευθύνεται στην Κίνα με τους γνωστούς αποκλεισμούς από google/apple. Όταν λοιπόν δίνεις 200 ευρώ και πρέπει να έχεις τουλάχιστον καλή γνώση σε θέμα περάσματος rom, αναβάθμισης για εμένα ήταν πολλά και αναντίστοιχα. Bugs υπήρχαν όπως το πρόβλημα με chrome/ρυθμίσεις, lagαρισματα σε soft και ξεκλείδωμα με fingerprint, χάσιμο ειδοποιήσεων σε εφαρμογές, κακός συγχρονισμός με play store και συναφή. Η ποιότητα κατασκευής πολύ κακή... Γενικά δόθηκε μια ευκαιρία και στην Κίνα αλλά ποτέ ξανά. Μόνο για κινητό αξίας 100-150 ευρώ (σύνολο κινητών που έχω αγοράσει σε αυτή την τιμή για γνωστούς: 7). Σε αυτά τα χρήματα χίλιες φορές Κίνα! Όταν μιλάμε για high end και ειδικά για άτομα όπως εγώ που έχουν επαγγελματικές απαιτήσεις και δε μπορούν να κάνουν συμβιβασμούς σε θέματα software/hardware (όπως το χάσιμο ειδοποιήσεων) τότε μόνο επώνυμες λύσεις. Μη βιάζεσαι λοιπόν να κρίνεις και να πεις ότι έπεσα σε ελαττωματική συσκευή ή "κάτι δεν έκανα καλά".

Ένδοξο ιστορικό : Sony Ericsson W600 , Sony Ericsson K810i , Nokia N78 , LG GT505 , Samsung i5800, Alcatel OT-918D , Sony Xperia Sole , Samsung Galaxy S3 4G, iPhone 5, LG G2, Xiaomi Redmi Note 3, LG V10, Samsung Galaxy S7 Edge, iPhone X
Link to comment
Share on other sites

Και θάλασσα να πας προλαβαίνεις...1.53gb..

Φορτίζεται την μπαταρία οταν την χρειάζεστε..σε μύθους δεν πιστεύω...

Εγώ κάπου εκεί στο 20% κανονικά...αλλά άμα νομίζω οτι θα την χρειαστώ ..και 80% να είναι

 

Στάλθηκε από το v10...το 10 το καλό

 

Συμφωνώ :) καλύτερα σε οικιακό δίκτυο κάνε την αναβάθμιση για να είσαι άνετος, μπορεί να πάρει πολλή ώρα όπως είχε γράψει ένα παιδι πιο πίσω :)

 

Το τερματισατε το νήμα με τα κινέζικα, τα σαμμυ και συναφή :(:( για το V10 μιλάμε....

 

Samsung Galaxy Z Fold4 5G Phantom Black. 

     Samsung Galaxy Watch5 Pro Titanium 45mm. 

          Samsung Galaxy buds live white. 

 

hqdefault.jpg

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ :) καλύτερα σε οικιακό δίκτυο κάνε την αναβάθμιση για να είσαι άνετος, μπορεί να πάρει πολλή ώρα όπως είχε γράψει ένα παιδι πιο πίσω :)

 

Το τερματισατε το νήμα με τα κινέζικα, τα σαμμυ και συναφή :(:( για το V10 μιλάμε....

 

Με 1Mb να κατεβάζω σε 1 ώρα θα είμαι οκ. Το κινητό δεν είναι ανάγκη να είναι συνδεδεμένο με το laptop όσο κατεβαίνει η αναβάθμιση ε;;;

Edited by CjGeorgio
Vw CC 1.8TSI K04.. :D
Link to comment
Share on other sites

Με 1Mb να ανεβάζω σε 1 ώρα θα είμαι οκ. Το κινητό δεν είναι ανάγκη να είναι συνδεδεμένο με το laptop όσο κατεβαίνει η αναβάθμιση ε;;;

Φυσικά και είναι

 

Στάλθηκε από το v10...το 10 το καλό

Link to comment
Share on other sites

Με 1Mb να ανεβάζω σε 1 ώρα θα είμαι οκ. Το κινητό δεν είναι ανάγκη να είναι συνδεδεμένο με το laptop όσο κατεβαίνει η αναβάθμιση ε;;;

 

Αμα δεν ειναι συνδεδεμενο πως θα κατεβει δεν ειναι ΟΤΑ.

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Κινητό παράγγειλα αλλά δεν πήρα θήκη και screen protector......

Έχει μαμά ζελατίνα στην οθόνη όπως το G4;

Δεύτερη μπαταρία μαζί με βάση για φορτιστή δεν βρήκα στο skroutz.

Vw CC 1.8TSI K04.. :D
Link to comment
Share on other sites

Καθόλου ελαττωματική , 2 συσκευές είχα στα χέρια μου από vickmall. Αν δεις στην ελληνική ομάδα ήμουν στους πρώτους 5 που είχαν το κινητό και ασχολήθηκαν/βοήθησαν στην ανάπτυξη όταν ακόμη δεν είχε ξεκλειδώσει καν ο bootloader. Ήμουν επίσης από τους πρώτους που ενώ η πρώτη συσκευή ξεκλειδώθηκε και φλασαρίστηκε κανονικά, η 2η με τον ίδιο ακριβώς τρόπο μπρικαρε! Μερόνυχτο έφαγα στο en.miui και στην ομάδα για να το αναστήσω και χρειάστηκαν γνώσεις κώδικα. Το miui είναι ένα mid - range λογισμικό το οποίο καλώς ή κακώς δεν συμβαδίζει με το παγκόσμιο android software διότι απευθύνεται στην Κίνα με τους γνωστούς αποκλεισμούς από google/apple. Όταν λοιπόν δίνεις 200 ευρώ και πρέπει να έχεις τουλάχιστον καλή γνώση σε θέμα περάσματος rom, αναβάθμισης για εμένα ήταν πολλά και αναντίστοιχα. Bugs υπήρχαν όπως το πρόβλημα με chrome/ρυθμίσεις, lagαρισματα σε soft και ξεκλείδωμα με fingerprint, χάσιμο ειδοποιήσεων σε εφαρμογές, κακός συγχρονισμός με play store και συναφή. Η ποιότητα κατασκευής πολύ κακή... Γενικά δόθηκε μια ευκαιρία και στην Κίνα αλλά ποτέ ξανά. Μόνο για κινητό αξίας 100-150 ευρώ (σύνολο κινητών που έχω αγοράσει σε αυτή την τιμή για γνωστούς: 7). Σε αυτά τα χρήματα χίλιες φορές Κίνα! Όταν μιλάμε για high end και ειδικά για άτομα όπως εγώ που έχουν επαγγελματικές απαιτήσεις και δε μπορούν να κάνουν συμβιβασμούς σε θέματα software/hardware (όπως το χάσιμο ειδοποιήσεων) τότε μόνο επώνυμες λύσεις. Μη βιάζεσαι λοιπόν να κρίνεις και να πεις ότι έπεσα σε ελαττωματική συσκευή ή "κάτι δεν έκανα καλά".

Μεχρι πριν μια εβδομαδα ημουν με redmi note 3 pro ακόμα και τωρα εχω στην κατοχή μου mi4 ειλικρινά δεν εχω αντιμετωπισει καποιο απο τα προβλήματα που αναφέρεις το pro να φανταστεις ηρθε με αγγλοκινεζικη εγω πέρασα services και play δεν ειδα κάποιο πρόβλημα σε συχρονισμους επίσης λαγκ στην miui δεν εχω δει ποτε και πουθενά τι να πω; τελος παντων ειναι το τελευταίο off topic απο εμένα ζητω συγνωμη απο το νήμα

 

Στάλθηκε από το LG-H960 μου

Nexus One, Galaxy Nexus , Nexus 4, Nexus 5, Nexus 6, Nexus 5X, Nexus 6p
Link to comment
Share on other sites

Μεχρι πριν μια εβδομαδα ημουν με redmi note 3 pro ακόμα και τωρα εχω στην κατοχή μου mi4 ειλικρινά δεν εχω αντιμετωπισει καποιο απο τα προβλήματα που αναφέρεις το pro να φανταστεις ηρθε με αγγλοκινεζικη εγω πέρασα services και play δεν ειδα κάποιο πρόβλημα σε συχρονισμους επίσης λαγκ στην miui δεν εχω δει ποτε και πουθενά τι να πω; τελος παντων ειναι το τελευταίο off topic απο εμένα ζητω συγνωμη απο το νήμα

 

Στάλθηκε από το LG-H960 μου

Το καταλάβαμε...στο αντίστοιχο νημα

Φτάνει παιδιά

Στάλθηκε από το v10...το 10 το καλό

Link to comment
Share on other sites

Αντε να πω και κατι on topic μονο σε εμένα φαίνεται το δακτυλικό αποτύπωμα του v10 για τα πανηγύρια;;9 στις 10 δεν καταλαβαινει τίποτα σαν διακοσμιτικο είναι ,συγγνώμη συμφορουμιτη @akalos ρωτησε κάποιος σε σχεση με xiaomi πως ειναι η συσκευη το καταλαβαινω είναι κάπως ενοχλητικό ειπα να σπάσουμε λιγο την μονοτονία που εδω και 5 σελιδες διαβάζουμε για ακουστικα....

 

Στάλθηκε από το LG-H960 μου

Edited by Stef08
Nexus One, Galaxy Nexus , Nexus 4, Nexus 5, Nexus 6, Nexus 5X, Nexus 6p
Link to comment
Share on other sites

Αντε να πω και κατι on topic μονο σε εμένα φαίνεται το δακτυλικό αποτύπωμα του v10 για τα πανηγύρια;;9 στις 10 δεν καταλαβαινει τίποτα σαν διακοσμιτικο είναι

 

Στάλθηκε από το LG-H960 μου

 

Σβηστο και ξαναπεραστο

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Σβηστο και ξαναπεραστο

Το έκανα τα ιδια κάνει

 

Στάλθηκε από το LG-H960 μου

Nexus One, Galaxy Nexus , Nexus 4, Nexus 5, Nexus 6, Nexus 5X, Nexus 6p
Link to comment
Share on other sites

Το έκανα τα ιδια κάνει

 

Στάλθηκε από το LG-H960 μου

Εχεις περασει την 6 η το εχεις με καποια θηκη;

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Ναι και στις δυο ερωτήσεις απλά ενω για καποιο διάστημα δούλευε μια χαρα τον τελευταίο καιρό δεν υπακούει

 

Στάλθηκε από το LG-H960 μου

Nexus One, Galaxy Nexus , Nexus 4, Nexus 5, Nexus 6, Nexus 5X, Nexus 6p
Link to comment
Share on other sites

Κινητό παράγγειλα αλλά δεν πήρα θήκη και screen protector......

Έχει μαμά ζελατίνα στην οθόνη όπως το G4;

Δεύτερη μπαταρία μαζί με βάση για φορτιστή δεν βρήκα στο skroutz.

 

Ναι έχει ζελατίνα αλλά θα σου συνιστούσα να παραγγείλεις άλλη.Προσωπικά έχω Tempered glass της spiegen που όπως έχω πεί σε προηγούμενα post η αίσθηση της αφής είναι ΜΟΝΑΔΙΚΗ και δείχνει να προστατεύει κατα πολύ την οθόνη.Θήκη φοράω την Rugged armor πάλι της spiegen που έχει πολύ καλό grip κατ εμέ.Τώρα όσον αφορά μπαταρία δεύτερη μαζί με Dock crandle+Powerbank με Quick charge 2 πήρα της ANKER μία απο τις καλύτερες αμερικάνικες εταιρείες στο χώρο των Portable powerbanks. στις 31/05 μου τα στείλαν απο California και αναμένω εντός 10μερου.Θα επανέλθω οταν παραλάβω με φωτογραφίες.Και τα 3 μαζί 50$=44.84€

http://s33.postimg.org/f0sblquzj/20160531_165541.jpg

free image hosting

Link to comment
Share on other sites

Τώρα όσον αφορά μπαταρία δεύτερη μαζί με Dock crandle+Powerbank με Quick charge 2 πήρα της ANKER μία απο τις καλύτερες αμερικάνικες εταιρείες στο χώρο των Portable powerbanks.

 

Όλα της Anker ή μόνο το power bank;

 

 

 

Στάλθηκε από το "κτήνος" V10

Είμαι αυτός που όταν ήμουν μικρός ήθελα να του μοιάσω!
Link to comment
Share on other sites

Μόνο το powerbank Αμυνταιε.Τα υπόλοιπα είναι τα γνήσια της LG. http://www.lg.com/us/cell-phone-batteries

Το θέμα είναι οτι όλες αυτές οι προσφορές γίνονται μόνο εκεί..Εδώ η μόνη προσφορά είναι στις 2 πίτσες η μία δώρο..:lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά φοράω την Rugged armor πάλι της spiegen που έχει πολύ καλό grip

Και η liquid επίσης

Όσο αφορά τα ακουστικά γουρούνι στο σακί....δύσκολο θέμα

 

 

Στάλθηκε από το v10...το 10 το καλό

Link to comment
Share on other sites

Μόνο το powerbank Αμυνταιε.Τα υπόλοιπα είναι τα γνήσια της LG. http://www.lg.com/us/cell-phone-batteries

Το θέμα είναι οτι όλες αυτές οι προσφορές γίνονται μόνο εκεί..Εδώ η μόνη προσφορά είναι στις 2 πίτσες η μία δώρο..:lol::lol::lol:

Ναι δυστυχώς...

Σήμερα που ήμουν σχεδόν όλη μέρα εκτός (4g,data,φωτεινή οθόνη κτλ.) κατάλαβα ότι είναι καιρός για 2η μπαταρία ή qc power bank :(

 

Στάλθηκε από το "κτήνος" V10

Είμαι αυτός που όταν ήμουν μικρός ήθελα να του μοιάσω!
Link to comment
Share on other sites

Ναι δυστυχώς...

Σήμερα που ήμουν σχεδόν όλη μέρα εκτός (4g,data,φωτεινή οθόνη κτλ.) κατάλαβα ότι είναι καιρός για 2η μπαταρία ή qc power bank :(

 

Στάλθηκε από το "κτήνος" V10

 

Την μπαταρία προσωπικά την θεωρώ αναπόσταστο κομμάτι.:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω μπερδευτεί. Το LG BRIDGE δεν είναι πρόγραμμα που το κατεβάζεις και το ανοίγεις όπως αυτό που έχει η Sony; μπαίνω στο LG.com συνδέω το κινητό και το βρίσκει; Τι ακριβώς κάνω;
Vw CC 1.8TSI K04.. :D
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω μπερδευτεί. Το LG BRIDGE δεν είναι πρόγραμμα που το κατεβάζεις και το ανοίγεις όπως αυτό που έχει η Sony; μπαίνω στο LG.com συνδέω το κινητό και το βρίσκει; Τι ακριβώς κάνω;

http://www.lg.com/us/support/product-help/CT10000025-1438110404543-preinstall-apps

 

Στάλθηκε από το v10...το 10 το καλό

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...