Jump to content

LG V10


fanatikos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θα φτιάξω ένα δερμάτινο μόνος μου αφού έχω τα μέσα....άμα πια...

 

LG V10 ΤΟ 10 ....ΤΟ ΚΑΛΟ

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εχετε παρατηρησει κατι;

Άμε!!!ένα bootloop θα δώσει νέα πνοή στο νήμα...βαρετό τηλ...τελικά :p

 

LG V10 ΤΟ 10 ....ΤΟ ΚΑΛΟ

Link to comment
Share on other sites

Άμε!!!ένα bootloop θα δώσει νέα πνοή στο νήμα...βαρετό τηλ...τελικά :p

 

LG V10 ΤΟ 10 ....ΤΟ ΚΑΛΟ

 

Καλά μην το πολυμελετας. Ένας λόγος που ζοριζομαι να αφήσω το Note εκτός της πενας είναι και αυτός.

Στο G4 το θέμα βγήκε 1 χρόνο μετά την επίσημη κυκλοφορία του παρακαλώ. Όλο εκπλήξεις αυτή η εταιρεία. Αλλά απ ότι βλέπω και διαβάζω, είναι υπερτηλεφωναρα και κάποια στιγμή μάλλον θα την κάνω την μετάβαση τελικά.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Άμε!!!ένα bootloop θα δώσει νέα πνοή στο νήμα...βαρετό τηλ...τελικά :p

 

LG V10 ΤΟ 10 ....ΤΟ ΚΑΛΟ

Ναι ρε συ 210 σελιδες και ολο για αξεσουαρ ρυθμισουλες κλπ σχεδον μηδενικα προβληματα να φτυστουμε;χαχαχα

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Όσοι έχουν κάνει την αναβάθμιση σε 6.0 Marshmallow, μπορούνε να πούνε τα θετικά και τα αρνητικά (αν υπάρχουν), τώρα που έχει περάσει κάμποσος καιρός που την έχουν περάσει;
ΝΙΚΟΣ
Link to comment
Share on other sites

Ναι ρε συ 210 σελιδες και ολο για αξεσουαρ ρυθμισουλες κλπ σχεδον μηδενικα προβληματα να φτυστουμε;χαχαχα

Σε πιανω....χαχαχα

 

LG V10 ΤΟ 10 ....ΤΟ ΚΑΛΟ

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Φτου φτου ρε, στο 10 το καλό δε γίνονται αυτά...

Χαχαχαχα...

Μούρλια το σετακι....

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160605/1488d77894c786bc2e0e61af79e0ac39.jpg

LG V10 ΤΟ 10 ....ΤΟ ΚΑΛΟ

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλημέρα! Όσοι έχουν κάνει την αναβάθμιση σε 6.0 Marshmallow, μπορούνε να πούνε τα θετικά και τα αρνητικά (αν υπάρχουν), τώρα που έχει περάσει κάμποσος καιρός που την έχουν περάσει;

Μόνο θετικά έχω να πω...δεν μου λείπει κάτι από LL...

 

LG V10 ΤΟ 10 ....ΤΟ ΚΑΛΟ

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

Καλά μην το πολυμελετας. Ένας λόγος που ζοριζομαι να αφήσω το Note εκτός της πενας είναι και αυτός.

Στο G4 το θέμα βγήκε 1 χρόνο μετά την επίσημη κυκλοφορία του παρακαλώ. Όλο εκπλήξεις αυτή η εταιρεία. Αλλά απ ότι βλέπω και διαβάζω, είναι υπερτηλεφωναρα και κάποια στιγμή μάλλον θα την κάνω την μετάβαση τελικά.

 

4-5 μήνες μετά εμφανίστηκε.

Τώρα κλείνει χρόνο το g4.

 

Αν και δεν έχει παρουσιασει το παραμικρο, μια επιφύλαξη την κραταω προσωπικά.

Link to comment
Share on other sites

4-5 μήνες μετά εμφανίστηκε.

Τώρα κλείνει χρόνο το g4.

 

Αν και δεν έχει παρουσιασει το παραμικρο, μια επιφύλαξη την κραταω προσωπικά.

Συνήθως άμα βγάλουν πρόβλημα τόσο κάνουν...υπάρχουν και εξαιρέσεις βέβαια...τεσπα ας μη το πολυμελεταμε

 

LG V10 ΤΟ 10 ....ΤΟ ΚΑΛΟ

Link to comment
Share on other sites

Aπαπα παπαπα ξορκισμενοι με τον απηγανο φτυστετο.:lol::lol:
LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Συνήθως άμα βγάλουν πρόβλημα τόσο κάνουν...υπάρχουν και εξαιρέσεις βέβαια...τεσπα ας μη το πολυμελεταμε

 

Συνήθως ναι αλλά στο g2, οι κιτρινιλες βγήκαν λίγο πριν κλείσει 2ετια στην αγορά.

Η λογική λέει ότι αν ήταν κάτι να βγάλει, θα το έτυχε βγάλει, αλλά μια πισινή προσωπικά την κρατάω. ;)

Link to comment
Share on other sites

Συνήθως ναι αλλά στο g2, οι κιτρινιλες βγήκαν λίγο πριν κλείσει 2ετια στην αγορά.

Η λογική λέει ότι αν ήταν κάτι να βγάλει, θα το έτυχε βγάλει, αλλά μια πισινή προσωπικά την κρατάω. ;)

 

Έχω καταλήξει ότι αυτό γίνεταιγίνεται, επειδή η LG για να ρίξει τις τιμές βάζει υποδεεστερα υλικά κι εξου και τα προβλήματα.

Πήρα ένα G2 ξανά κάποια στιγμή για ένα φίλο, κάνα χρόνο μετά και βάλε (210€) και είχε σάπια ακουστικό, μπουκωνε και δεν καταλαβαίνεις τι σου έλεγαν, μικρόφωνο τα ίδια και χάλια οθόνη με γραμμές. Καμία σχέση με αυτό που είχα πάρει εγώ τον 2ο μήνα της κυκλοφορίας του.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Μια βδομάδα την έχω την συσκευή την πέρασα mm από τη δεύτερη μέρα και έχω να πω μονο τα καλύτερα. Στο μονο που μου ξένισε στην αρχή ήταν η μπαταρια. Πλέον σε καθημερινή βαση ξεκινάω το πρωί με 100% και το βράδυ στις 23:30 είμαι με 30%. Κι ενώ νομίζεις ότι η μπαταρία θα σε αφήσει στα μισά της μέρας πάντα με βγάζει με ένα υπόλοιπο 30% στο τέλος. Έχω παραγγείλει και μια δεύτερη εφεδρική καθώς και μια με 6500mah από ebay αλλά ακόμα τις περιμένω να έρθουν. Οπότε και το θέμα αυτονομίας λύθηκε και με το παραπάνω.
Link to comment
Share on other sites

Έχω καταλήξει ότι αυτό γίνεταιγίνεται, επειδή η LG για να ρίξει τις τιμές βάζει υποδεεστερα υλικά κι εξου και τα προβλήματα.

Πήρα ένα G2 ξανά κάποια στιγμή για ένα φίλο, κάνα χρόνο μετά και βάλε (210€) και είχε σάπια ακουστικό, μπουκωνε και δεν καταλαβαίνεις τι σου έλεγαν, μικρόφωνο τα ίδια και χάλια οθόνη με γραμμές. Καμία σχέση με αυτό που είχα πάρει εγώ τον 2ο μήνα της κυκλοφορίας του.

 

To αγόρασα (το g2) όταν ήδη είχε κυκλοφορήσει το g3 δηλ. πολύ αργότερα των πρωτων παρτίδων. Δεν μου έβγαλε ποτέ πρόβλημα στην οθόνη ακόμα και σήμερα. Φίλε μου το τι πραγματικά κάνει η κάθε εταιρία εμείς οι απέξω δεν θα το μάθουμε ποτέ. Μόνο εικασίες μπορούμε να κάνουμε. Αλλά αυτό ισχύει για όλες τις εταιρίες και σε παρα πολύ ακριβότερα προιόντά, όχι μόνο στα κινητά ή στην Lg.

 

Πάντως από ψάξιμο το v10 έχει διαφορετική motherboard και διαφορετικό software από το g4.

Edited by miltos74
Link to comment
Share on other sites

To αγόρασα (το g2) όταν ήδη είχε κυκλοφορήσει το g3 δηλ. πολύ αργότερα των πρωτων παρτίδων. Δεν μου έβγαλε ποτέ πρόβλημα στην οθόνη ακόμα και σήμερα. Φίλε μου το τι πραγματικά κάνει η κάθε εταιρία εμείς οι απέξω δεν θα το μάθουμε ποτέ. Μόνο εικασίες μπορούμε να κάνουμε. Αλλά αυτό ισχύει για όλες τις εταιρίες και σε παρα πολύ ακριβότερα προιόντά, όχι μόνο στα κινητά ή στην Lg.

 

Πάντως από ψάξιμο το v10 έχει διαφορετική motherboard και διαφορετικό software από το g4.

 

Ετσι και εγω το πηρα το 13 και μια ξαδερφη μου το πηρε περσι μεσα 15 τα εχουμε αφησει μαμα και δεν εχουν ουτε κιτρινιλες ουτε καμενα πιξελ ουτε μικροφωνα ουτε τπτ το μονο που αργει να κλειδωσει το gps αλλα σιγα το κακο δεν μας ενοχλει λες και καθε μερα κανουμε πλοηγηση :)

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Μια βδομάδα την έχω την συσκευή την πέρασα mm από τη δεύτερη μέρα και έχω να πω μονο τα καλύτερα. Στο μονο που μου ξένισε στην αρχή ήταν η μπαταρια. Πλέον σε καθημερινή βαση ξεκινάω το πρωί με 100% και το βράδυ στις 23:30 είμαι με 30%. Κι ενώ νομίζεις ότι η μπαταρία θα σε αφήσει στα μισά της μέρας πάντα με βγάζει με ένα υπόλοιπο 30% στο τέλος. Έχω παραγγείλει και μια δεύτερη εφεδρική καθώς και μια με 6500mah από ebay αλλά ακόμα τις περιμένω να έρθουν. Οπότε και το θέμα αυτονομίας λύθηκε και με το παραπάνω.

 

Ακριβώς το έχω διαπιστώσει κι εγώ μετα το 50% η κατανάλωση τελειώνει πιο αργά απ' ότι στο πρώτο μισό...

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το κινητό δεν το αφήνω να αδειάζει η μπαταρία. Πάει 50% και το βάζω να φορτίζει.

 

Το καταχαιρεσαι το κινητό βλέπω :rolleyes::rolleyes:

Άστο μέχρι 18-20% και βάλτο, δεν υπάρχει λόγος να ανησυχούμε για κινητό με αποσπωμενη μπαταρία :happy:

 

Samsung Galaxy Z Fold4 5G Phantom Black. 

     Samsung Galaxy Watch5 Pro Titanium 45mm. 

          Samsung Galaxy buds live white. 

 

hqdefault.jpg

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το κινητό δεν το αφήνω να αδειάζει η μπαταρία. Πάει 50% και το βάζω να φορτίζει.

Αυτο δεν ειναι τοσο καλο γιατι σε"βαθις χρονου θα παρει πολλες φορτισεις.Στο 20% ειναι το ιδανικο η στο 15% που σε ενημερωνει η ιδια συσκευη να φορτιστει.

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Αυτο δεν ειναι τοσο καλο γιατι σε"βαθις χρονου θα παρει πολλες φορτισεις.Στο 20% ειναι το ιδανικο η στο 15% που σε ενημερωνει η ιδια συσκευη να φορτιστει.

Πως θα πάρει πολλές φορτίσεις, από την στιγμή που οι φορτίσεις στις σύγχρονες μπαταρίες λειτουργούν προσθετικά μέχρι να ολοκληρωθεί ένας κύκλος φόρτισης; Δεν μετρούνται πλέον με κάθε βάλε βγάλε.

Link to comment
Share on other sites

Την ζελατίνα να την βγάλω η όχι;

Η οθόνη τι αίσθηση έχει;

Μαζεύει στάμπες εύκολα;

Γρατζουνιές πιάνουν εύκολα πάνω;;;;;

Με έχει πιάσει φόβος... :) :)

 

----- προσθήκη μηνύματος 109 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πως θα πάρει πολλές φορτίσεις, από την στιγμή που οι φορτίσεις στις σύγχρονες μπαταρίες λειτουργούν προσθετικά μέχρι να ολοκληρωθεί ένας κύκλος φόρτισης; Δεν μετρούνται πλέον με κάθε βάλε βγάλε.

 

Σωστός......

Στον χρόνο πάνω αν πέσει η απόδοση της μπαταρίας και έχω ακόμα το ίδιο κινητό τότε παίρνω μια μπαταρία..

Αλλά τότε με βλέπω με κανένα V20.

Vw CC 1.8TSI K04.. :D
Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε αύριο στο tech-in στην κων/πολεως και πέρνα ένα tempered, έχει και την γνήσια θήκη εαν έχεις σκοπό να το προστατεψεις πλήρως, θα στο τοποθετήσει ο ίδιος:) ούτε άγχος ούτε τίποτα, ακου τον Άρχοντα και χαμένος δεν θα βγεις:happy:

 

Samsung Galaxy Z Fold4 5G Phantom Black. 

     Samsung Galaxy Watch5 Pro Titanium 45mm. 

          Samsung Galaxy buds live white. 

 

hqdefault.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...