Jump to content

LG V10


fanatikos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν δεν κανω λαθος η wind Q

Δεν ειναι μονο η wind. Η band 20 θα χρησιμοποιηθεί απο ολους. Για αυτήν κοψανε την αναλογικη τηλεόραση

 

Sent from my LG-H818 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ρε παιδιά το LG Health πως ακριβώς δουλεύει για να μετράει τα βήματα; Βλέπω ότι καταγράφει βήματα ακόμα κι όταν το έχω το κινητό μέσα στο τσαντάκι και χωρίς ενεργοποιημένo wifi ή data.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Κλεινω περιπου ενα μηνα με το κινητό και βλεπω βελτιωση στην μπαταρία. Δεν ξερω αν ειναι επειδη εστρωσε ή λογω του doze,αλλα ,χωρις να εχω ακριβη στατιστικα,πεφτει με αρκετα βραδυτερους ρυθμους απ ο,τι στην αρχή. Επισης σε standby χανει πολυ λιγο,βραδυ που κλεινω wifi κ δεδομενα χανει 0-1% το 8ωρο.

Ετσι ειναι και δε χαιρεσαι;:)

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

...και η ξενέρα όταν συνειδητοποιείς ότι παίρνει nano-sim ενώ το note 3 είχε micro-sim και πρέπει να τρέχεις με αυτή τη ζέστη στην cosmote και να μην μπορείς να παίξεις με το θηρίο σου

 

κλαψ λυγμ σνιφ

 

Να σας ρωτήσω guys, χθες που το παρέλαβα δεν το έστησα καν, πάταγα next next κλπ μέχρι που πήγα σπίτι και το αναβάθμισα σε MM. Μιας και ήταν του κουτιού φαντάστηκα ότι δεν χρειαζόταν να του τραβήκω και factory reset στο καπάκι, σωστά; Ρωτάω γιατί μετά έβαλα κάποια Applications (δηλαδή τα updates της google/lg και ένα-δύο βασικά).

Μαϊμούδαρχος
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Αφού η αναβάθμιση έγινε σε "καθαρή" συσκευή χωρίς να την έχεις στήσει, δεν κρίνεται απαραίτητο το factory reset, τώρα που την έχεις έτοιμη... απλά απόλαυσέ τη.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Έτσι ακριβώς, την ίδια διαδικασία ακολούθησα και εγώ και είναι κομπλέ:happy:

 

Samsung Galaxy Z Fold4 5G Phantom Black. 

     Samsung Galaxy Watch5 Pro Titanium 45mm. 

          Samsung Galaxy buds live white. 

 

hqdefault.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια δεν μου απαντησε κανεις σε ενα ερωτημα μου

"Υπαρχουν ρυθμισεις για τη δευτερη οθονη απο τη στιγμη που κανατε update MM?"

 

Send from my LG v10

Παναγιωτης
Link to comment
Share on other sites

Ναι υπάρχουν. Ότι υπήρχε και στην λολλιποπ φίλε μου...

Να κάνω κι εγώ μια ερώτηση με την σειρά μου. Έχει κανείς να προτείνει ακουστικά που να κάνουν χρήση του hi fi dac που έχει το κινητό μας; απ ότι έχω καταλάβει αυτά που είχε στην συσκευασία δεν το υποστηρίζουν. Είμαι άσχετος με το θέμα, αλλά θα ήθελα να το δω σε πλήρη ισχύ το θέμα του ήχου. Προς το παρόν η μόνη χρήση που κάνω στο dac είναι στο ηχοσύστημα του αυτοκινήτου που όντως φαίνεται η διαφορά.

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by Vlasismiriagos
Link to comment
Share on other sites

Ναι υπάρχουν. Ότι υπήρχε και στην λολλιποπ φίλε μου...

Να κάνω κι εγώ μια ερώτηση με την σειρά μου. Έχει κανείς να προτείνει ακουστικά που να κάνουν χρήση του hi fi dac που έχει το κινητό μας; απ ότι έχω καταλάβει αυτά που είχε στην συσκευασία δεν το υποστηρίζουν. Είμαι άσχετος με το θέμα, αλλά θα ήθελα να το δω σε πλήρη ισχύ το θέμα του ήχου. Προς το παρόν η μόνη χρήση που κάνω στο dac είναι στο ηχοσύστημα του αυτοκινήτου που όντως φαίνεται η διαφορά.

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Υπαρχουν;;;και γιατι δεν τα βλεπω εγω;εβαλα την ΜΜ μεσω lg bridge

Update

Μηπως χρειάζεται hard reset?Ευχαριστώ

Send from my LG v10

Παναγιωτης
Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίσεις-> Προβολή-> second screen... Αν δεν είναι εκεί τότε θέλεις hard reset οπωσδήποτε...

 

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ενταξει το ειδα στο YouTube,επρεπε να πατησω πανω στη καθε μπαρα για more settings,ευχαριστω

 

Send from my LG v10

Παναγιωτης
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ολη μέρα με 4G, δυνατά φωτεινότητα και κανενα 3ωρο οθόνη το καταφέρνει η συσκευή;

Γιατι δυνατα;οπου βρισκεσαι θα βλεπεις εχει αψογη μετρηση το αυτοματο αλλα ναι βγαζει.

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Θέλω να βλέπω καλά και να μη τσιγκουνευομαι τη μπαταρία σε φωτεινότητα και 4G βασικά. Με ειχε κουρασει με το G4 αυτο το πράγμα, με το Note 5 ξενοιασα και θα ηθελα να συνεχίσω έτσι..

 

Ps:Εχει μιλήσει κανείς με Procordia για κόστος γνήσιας μπαταριας;

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να βλέπω καλά και να μη τσιγκουνευομαι τη μπαταρία σε φωτεινότητα και 4G βασικά. Με ειχε κουρασει με το G4 αυτο το πράγμα, με το Note 5 ξενοιασα και θα ηθελα να συνεχίσω έτσι..

 

Ps:Εχει μιλήσει κανείς με Procordia για κόστος γνήσιας μπαταριας;

 

Τι να σου πω με το 4τζι εγω δε το κλεινω ποτε αλλα η φωτεινοτητα ειναι θεμα του καθενος αλλα στραβωνεσαι αν δεν εισαι σε εντονα φωτεινο περιβαλλον η ηλιο τεςπα κατσε στο note5 και αν σου χαλασει χτυπα ξυλο βεβαια δε το εννοω πρεπει να το στειλης αιγυπτο η αλλου εκτος ευρωπης γιατι ευρωπη δεν κυκλοφορησε.

Να εγω τωρα που γραφω εχω σε λειτουργια με 4τζι και συγχρονισμους ανοιχτους σε ολα με 18 ωρες και 36 λεπτα απο αυτα 2 ωρες και 42 λεπτα οθονη και απομενουν 7 ωρες και 51 λεπτα οποτε 4 ωρες σιγουρα θα πιασει αλλα η φωτεινοτητα στο αυτοματο που υπερκαλυπτει το 98% των περιπτωσεων.

Edited by komias2
LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

αν θέλετε να χρησιμοποιείτε το DAC και εκτός της εφαρμογής μουσικής της LG τότε κατεβάστε αυτό εδώ - DAC Fix for LG V10. Για poweramp κλπ ;)

Για επισκευές: http://servicekiniton.gr/.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά....η 800αρα 4g της wind υποστηρίζεται απ το κινητό?

 

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, χωρίς να έχω ιδιαίτερες ή ειδικές γνώσεις στον ήχο δυο πράγματα που καταθέτω , ρώτησε και ο φίλος στα προηγούμενα ποστ χωρίς απάντηση μέχρι στιγμής, το dac λειτουργεί κανονικά στην 6 χωρίς εφαρμογές και πρόσθετα, προσωπικά χρησιμοποιώ poweramp με ανοικτή την λειτουργία στον έλεγχο έντασης, τα αρχεία ήχου όσο το δυνατόν σε καλύτερη ποιότητα 320kbps , ανοικτό το dac και με τα δικά του ακουστικά δίνει αρκετά καλό αποτέλεσμα.

Εξαρτάται πάντα από τις ακουστικές απαιτήσεις του καθενός, σε εμένα χάνει σε μουσικό εύρος και φτωχά μπάσα, έχει πολύ καλή εξουδετέρωση εξωτερικών θορύβων και σε ένταση μέχρι 70 απο 75 που είναι η πλήρης, αυτά και για ότι νεότερο εδω ειμαστε:happy:

 

Ήρθε ενημέρωση για το poweramp με το V10 .:D

Edited by Arxontas71
Ενημέρωση.

 

Samsung Galaxy Z Fold4 5G Phantom Black. 

     Samsung Galaxy Watch5 Pro Titanium 45mm. 

          Samsung Galaxy buds live white. 

 

hqdefault.jpg

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να αλλάξω τα εικονίδια στην επιφάνεια εργασίας και γενικότερα στις εφαρμογές και ψάχνω ένα καλό launcher. Δοκίμασα το nova αλλά μου άλλαξε όλο το περιβάλλον εργασίας καταργώντας αρχικές σελίδες που είχα εγκαταστήσει. Έχει κανείς σας ιδέα για κάποιον καλό και γενικότερα το know how, γιατί δεν έχω εγκαταστήσει ποτέ στο παρελθόν.
Link to comment
Share on other sites

Θέλω να αλλάξω τα εικονίδια στην επιφάνεια εργασίας και γενικότερα στις εφαρμογές και ψάχνω ένα καλό launcher. Δοκίμασα το nova αλλά μου άλλαξε όλο το περιβάλλον εργασίας καταργώντας αρχικές σελίδες που είχα εγκαταστήσει. Έχει κανείς σας ιδέα για κάποιον καλό και γενικότερα το know how, γιατί δεν έχω εγκαταστήσει ποτέ στο παρελθόν.

Ότι και να βάλεις φίλε μου θα σου αλλάξει το περιβάλλον, αυτός είναι άλλωστε και ο σκοπός. Εγώ έχω nova prime. Το θέμα είναι να ασχοληθείς με ότι και αν βάλεις για να το φέρεις στα μέτρα σου μέσα από τις ρυθμίσεις καθώς έχει πάρα πολλές. Αν θες μπορείς να δεις στο θέμα "Android" της κοινότητας στο νήμα για τους launchers περισσότερα καθώς εδώ είμαστε off topic

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Οτι Launcher και να βαλω παλι στον nova prime καταληγω!! :) εγγυηση απλα!

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να αλλάξω τα εικονίδια στην επιφάνεια εργασίας και γενικότερα στις εφαρμογές και ψάχνω ένα καλό launcher. Δοκίμασα το nova αλλά μου άλλαξε όλο το περιβάλλον εργασίας καταργώντας αρχικές σελίδες που είχα εγκαταστήσει. Έχει κανείς σας ιδέα για κάποιον καλό και γενικότερα το know how, γιατί δεν έχω εγκαταστήσει ποτέ στο παρελθόν.

Αν θέλεις να αλλάξεις μόνο τα εικονίδια και όχι όλο το περιβάλλον, δεν χρειάζεσαι launcher. Δοκίμασε την εφαρμογή Zedge. Εκεί θα βρεις μια πληθώρα από εικονίδια που μπορούν να αντικαταστήσουν τα υπάρχοντα.

Edited by Jimi_Gr
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...