Jump to content

[OnePlus 2] Προσκλήσεις (Invites) - Παραγγελίες - Αγορά


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχω και εγώ μια. όποιος θέλει ΠΜ

επειδή είναι προσωπική την ανεβάζω μήπως την καταφέρει κάποιος

http://onepl.us/GLYT-D2IZ-CDBH-R2LK

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 232
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Με την τιμή του να έχει φτάσει πλέον στα 350 ευρώ (για τα 4gb κινεζικη έκδοση και λόγο ισοτιμίας) δεν συμφέρει καλύτερα από τα 400 για την 3gb ευρωπαϊκή έκδοση? Αυτό που χάνεις είναι η συχνότητα των 800mhz στο 4g και το +1 χρόνο εγγύησης από την Ευρώπη. Δεν αξίζει η διαφορά?
Link to comment
Share on other sites

Με την τιμή του να έχει φτάσει πλέον στα 350 ευρώ (για τα 4gb κινεζικη έκδοση και λόγο ισοτιμίας) δεν συμφέρει καλύτερα από τα 400 για την 3gb ευρωπαϊκή έκδοση? Αυτό που χάνεις είναι η συχνότητα των 800mhz στο 4g και το +1 χρόνο εγγύησης από την Ευρώπη. Δεν αξίζει η διαφορά?

 

Δεν χάνεις μόνο αυτό. Κάπου διάβασα (νομιζω στο site του oneplus) ότι στην κινέζικη έκδοση δε λειτουργούν και οι 2 κάρτες sim εδώ στην Ευρώπη. Και πιθανόν να έχεις και προβλήματα με το LTE και το 4G. Οπότε για 50 ευρώ αξίζει να πάρεις την ευρωπαική έκδοση...

OnePlus 2
Link to comment
Share on other sites

Δεν χάνεις μόνο αυτό. Κάπου διάβασα (νομιζω στο site του oneplus) ότι στην κινέζικη έκδοση δε λειτουργούν και οι 2 κάρτες sim εδώ στην Ευρώπη. Και πιθανόν να έχεις και προβλήματα με το LTE και το 4G. Οπότε για 50 ευρώ αξίζει να πάρεις την ευρωπαική έκδοση...

 

Κατι τετοιο, δεν ισχυει και εχει αναφερεθει ουκ ο λιγες φορες εδω μεσα. Αν θυμαμαι καλα, στο review του oneplus 2. Ολα αυτα, ειναι κολπα της oneplus. Μια χαρα παιζει το 4G στην Ελλαδα απο cosmote και vodafone. Με wind υπαρχει προβλημα.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Κατι τετοιο, δεν ισχυει και εχει αναφερεθει ουκ ο λιγες φορες εδω μεσα. Αν θυμαμαι καλα, στο review του oneplus 2. Ολα αυτα, ειναι κολπα της oneplus. Μια χαρα παιζει το 4G στην Ελλαδα απο cosmote και vodafone. Με wind υπαρχει προβλημα.

 

Έτσι είναι. Απλά η κινέζικη έκδοση έχει ένα ΙΜΕΙ ενώ η ευρωπαϊκή δύο. Πρακτικά πάντως και τα δύο δουλεύουν το ίδιο σωστά εδώ.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

oneplus.net -> Grand total: 423,49 € (subtotal: 399,00 € shipping: 24,49 € )

 

 

Everbuying -> total 351.05 € (FREE SHIPPING)

διαφορά -> 72.44

αλλα χάνεις τα lte της μπάντας 20 (800) δηλ την Wind , και μελλοντικά την μεγαλύτερη εμβέλεια των άλλων 2

BaCkOs AE (R) No Rights Reserved

Electrical Engineer T.E.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως νομίζω ότι συμφέρει τρελά αυτήν την στιγμή και με την παρούσα ισοτιμία να πάρει κάποιος την κινεζικη 4/64 έκδοση στα 350 ευρώ όταν η ευρωπαϊκή έχει 70 ευρώ πάνω.
Link to comment
Share on other sites

Έχω invite διαθέσιμο μέχρι τις 5 το απόγευμα. Όποιος το θέλει πμ ;)

 

Edit: έφυγε

Edited by stefanw595
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως νομίζω ότι συμφέρει τρελά αυτήν την στιγμή και με την παρούσα ισοτιμία να πάρει κάποιος την κινεζικη 4/64 έκδοση στα 350 ευρώ όταν η ευρωπαϊκή έχει 70 ευρώ πάνω.

 

Αρκεί να μη σου πάθει τίποτα, γιατί μετά τρέχεις απίστευτα ...

Link to comment
Share on other sites

Από το προχθεσινό sale χωρις invites πήρε κανείς;

Εχει γίνει shipped ;

myphone.gr Legal Advisor

Phones: iPhone XsMax 64GB Silver, iPhone X 64GB Silver, Pocophone F1 64GB

Tablets: iPad Pro 12,9 128GB WiFi, iPad mini 4 64GB WiFi & 4G

Link to comment
Share on other sites

Αρκεί να μη σου πάθει τίποτα, γιατί μετά τρέχεις απίστευτα ...

 

Δεν ειναι καλυτερα τα πραγματα και με την ιδια την oneplus με θεμα εγγυησης, παντως.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σε όλους τους φίλους,περιμένω το δικό μου να έρθει,αλλά έχω ενδοιασμούς αν αξίζει τελικά να το κρατήσω ή να το δώσω για το LG G4. Κάποιος που έχει δουλέψει και με τα δύο να μας πει την άποψή του;
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
To G4 έχει απλά καλύτερη κάμερα και αν για σένα είναι σημαντικό πας εκεί. Από εκεί και πέρα και από θέμα ποιότητας κατασκευής και γενικότερης αίσθησης... OnePlus 2. Ας μην το κάνουμε όμως συγκριτικό εδώ γιατί θα βγούμε εκτός θέματος. Διάβασε στα αντίστοιχα θέματα και θα αποκτήσεις πλήρη εικόνα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

To G4 έχει απλά καλύτερη κάμερα και αν για σένα είναι σημαντικό πας εκεί. Από εκεί και πέρα και από θέμα ποιότητας κατασκευής και γενικότερης αίσθησης... OnePlus 2. Ας μην το κάνουμε όμως συγκριτικό εδώ γιατί θα βγούμε εκτός θέματος. Διάβασε στα αντίστοιχα θέματα και θα αποκτήσεις πλήρη εικόνα.

Ευχαριστώ πολύ!!

Link to comment
Share on other sites

γνωριζει καποιος να πει ποτε περιπου ερχεται μια παραγγελια? σε ποσες μερες δηλαδη απο την δηλωση της?

και κατι ακομα, αν γνωρίζει κάποιος, όταν το πακέτο έρχεται απο κίνα και με dhl δεν έχουμε θεματα με τελωνεια?

Edited by ili7
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Για παραγγελίες από Κίνα διάβασε εδώ και Θα σου λυθούν όλες οι απορίες...

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=375316

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

γνωριζει καποιος να πει ποτε περιπου ερχεται μια παραγγελια? σε ποσες μερες δηλαδη απο την δηλωση της?

και κατι ακομα, αν γνωρίζει κάποιος, όταν το πακέτο έρχεται απο κίνα και με dhl δεν έχουμε θεματα με τελωνεια?

 

Κανένα απολύτως πρόβλημα δεν έχει. Απο Κίνα θα πάει Λονδίνο όπου εκεί θα γίνει ο εκτελωνισμός στην Ευρώπη (αλλά αυτό το κάνει η dhl δεν έχει να κάνει με σένα) και απο εκεί θα αποσταλεί Ελλάδα λογικά μέσω Leipzig. Απο Κίνα δεν ξέρω αλλά απο Λονδίνο εμένα μου το φέραν σε 2 εργάσιμες.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ, αυτό ήθελα να γράψω τώρα ότι η εντύπωση μου είναι ότι η διαδικασία δεν είναι ίδια όπως αναφέρεται στο thread που επισυναψε ο φίλος πιο πάνω αλλά γίνεται αυτός ο εκτελωνισμος που είπες, δεν ήμουν σίγουρος ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Οποιος θελει τη χρησιμοποιει

 

----- προσθήκη μηνύματος 114 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

GL4J-WAPP-ODCE-5HVF

Claim within 24 hours!

One plus one
Link to comment
Share on other sites

Εχω και γω μια πρόσκληση . Οποίος θέλει πμ 24 ώρες μένουν θα την πάρει ο πρώτος που θα στείλει πμ
Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά παρήγγειλα το κινητο από άλλο site και μετά από λίγο επικοινώνησε μαζί μου ένα παιδί για πρόσκληση. Λέτε να το μετανιώσω που θα το πάρω από άλλο site και οχι από το οneplus.com?
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [OnePlus 2] Προσκλήσεις (Invites) - Παραγγελίες - Αγορά

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...