Jump to content

Doogee X5 pro


bbbb
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

νομίζω χωρίς καθόλου updates πάει καλύτερα.... τι λέτε?

σε λειτουργία και hibernation και τις 2 φορές.

https://drive.google.com/folderview?id=0Bw1PUCR2yTiDbzB6TVdZN1N3c3M&usp=sharing

Edited by markosch
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδια σας λεω για ενα προβλημα που θεωρω οτι εχει το τηλεφωνο και σεις μου απαντατε γενικως και αοριστως με κρυφα μενου κτλ... εμφανιζει εσας αυτα τα θεματα που ανεφερα κατα την διαρκεια της κλησης ναι η' οχι? Πεφτει η μπαταρια τοσο γρηγορα οσο σας ανεφερα ναι η' οχι? Καλο ειναι πριν την πρωτη χρηση να κανουμε επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων λεει ο αλλος...
Link to comment
Share on other sites

Παιδια σας λεω για ενα προβλημα που θεωρω οτι εχει το τηλεφωνο και σεις μου απαντατε γενικως και αοριστως με κρυφα μενου κτλ... εμφανιζει εσας αυτα τα θεματα που ανεφερα κατα την διαρκεια της κλησης ναι η' οχι? Πεφτει η μπαταρια τοσο γρηγορα οσο σας ανεφερα ναι η' οχι? Καλο ειναι πριν την πρωτη χρηση να κανουμε επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων λεει ο αλλος...

Ο αλλος.....τα γραφει εμπειρικα φιλε μου,κοιτα τι εφαρμογες εχεις περασει μεσα,πολλες φορες κανουν ζημια,το ποσο γρηγορα πεφτει η μπαταρια εινα και αναλογα το τι εχεις ανοχτο,τι εφαρμογες τρεχουν,και πολλα αλλα,εδω ειμαστε οικιοθελως για βοηθεια.

Και οχι προβληματα σαν αυτα που λες σε 10 τουλαχιστον συσκευες δεν εχω......

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Παιδια σας λεω για ενα προβλημα που θεωρω οτι εχει το τηλεφωνο και σεις μου απαντατε γενικως και αοριστως με κρυφα μενου κτλ... εμφανιζει εσας αυτα τα θεματα που ανεφερα κατα την διαρκεια της κλησης ναι η' οχι? Πεφτει η μπαταρια τοσο γρηγορα οσο σας ανεφερα ναι η' οχι? Καλο ειναι πριν την πρωτη χρηση να κανουμε επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων λεει ο αλλος...

 

Πες πρωτα ενα ευχαριστω σε αυτους που προσφερθηκαν να βοηθησουν και μετα ζήτα διευκρινισεις αν η απαντηση δεν σε καλυπτει!

Και δεν καταλαβαινω, εσυ θες να μαθεις αν τα κινητα μας εχουν προβληματα η θες να βρεις λυση για το δικο σου?

Με εκτιμηση Ευαγγελος.
Link to comment
Share on other sites

νομίζω χωρίς καθόλου updates πάει καλύτερα.... τι λέτε?

σε λειτουργία και hibernation και τις 2 φορές.

https://drive.google.com/folderview?id=0Bw1PUCR2yTiDbzB6TVdZN1N3c3M&usp=sharing

εκανες ακριβως την ίδια χρήση; και χωρίς ενημερώσεις με ποια έκδοση είσαι? Tην πρώτη R05?

Link to comment
Share on other sites

Παιδια σας λεω για ενα προβλημα που θεωρω οτι εχει το τηλεφωνο και σεις μου απαντατε γενικως και αοριστως με κρυφα μενου κτλ... εμφανιζει εσας αυτα τα θεματα που ανεφερα κατα την διαρκεια της κλησης ναι η' οχι? Πεφτει η μπαταρια τοσο γρηγορα οσο σας ανεφερα ναι η' οχι? Καλο ειναι πριν την πρωτη χρηση να κανουμε επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων λεει ο αλλος...

η επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων γίνεται για να επαναφέρει τις ρυθμίσεις στην αρχική κατάσταση (duh) , όπως ακριβώς βγήκε από το εργοστάσιο και όπως υποτίθεται ότι θα έπρεπε να δουλεύει η συσκευή.

ποιος σου/μου/μας εγγυάται ότι ένας από τους υπαλλήλους στο κινεζομάγαζο από όπου έγινε η αγορά δεν εγκατέστησε εφαρμογή keylogger με σκοπό να σου καταγράψει τους κωδικούς της πιστωτικής σου και να σου φάει χρήματα, ή ακόμα χειρότερα... να κρατήσει τους κωδικούς σου στο Facebook και ενώ είσαι γαύρος να ποστάρει "βάζελος για μια ζωή" ;

αστειεύομαι φυσικά, αλλά καταλαβαίνεις για τι χρειάζεται η επαναφορά.

τώρα, αν έπεσες στην περίπτωση όπου έχεις hardware πρόβλημα, ακολουθείς τα βήματα που αφιλοκερδώς προσφέρουν με τις γνώσεις τους οι συμφορουμίτες, και καταλήγεις ψάχνοντας.

αν όντως είναι hardware πρόβλημα, μιλάς με το κατάστημα.

Link to comment
Share on other sites

εκανες ακριβως την ίδια χρήση; και χωρίς ενημερώσεις με ποια έκδοση είσαι? Tην πρώτη R05?

 

η πρώτη μέτρηση είναι με το τελευταίο update η δεύτερη είναι χωρίς κανένα update όπως το παρέλαβα(με επαναφορά εργοστασιακές ρυθμίσεις). και οι δύο είναι με hibernation...

χωρίς καθόλου updates το τηλέφωνο με hibernation manager αντέχει και δεύτερη μέρα σε μένα με την δικιά μου χρήση.

ακόμα ξεφόρτιστο το έχω από εχθές το πρωί και είναι στο 31%. ενώ με το τεκευταίο update δεν άντεχε τόσο πολύ.

αλλά στην πρώτη εικόνα βλέπω 4 ώρες wifi αλλά και πάλι βλέπω σημαντική διαφορά... από το τελευταίο update της doogee για το κινητό.

αν θέλετε μπορώ να το τεστάρω και με 4 ώρες wifi πάντως περίπου τις ίδιες χρήσεις κάνω κάθε μερα.

παιχνίδια δεν παίζω...

ομιλία viber browsing emails

Edited by markosch
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Τελικά για το πρόβλημα που παρατηρείται με τον αισθητήρα εγγύτητας κατά την κλήση υπάρχει λύση;

Ποιο προβλημα ακριβως??Σε 10 συσκευες που εχω δεν εχουν θεμα,κοιτα μηπως δεν εχει κατσει καλα το screen protector.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Το κινητό έχει ήδη μια αυτοκόλλητη ζελατίνα πάνω. Παράγγειλα ένα glass protector να βάλω και θα ήθελα να ρωτήσω αν πρέπει να βγάλω την αρχική ζελατίνα ή να βάλω το glass protector επάνω στη ζελατίνα.

http://www.protectionfilms24.com/article/brotect-airglass-premium-glass-screen-protector-doogee-galicia-x5-pro-2714251.html

Link to comment
Share on other sites

Θα βγάλεις τη ζελατίνα και μετά θα βάλεις το γυαλί. Εγώ θα άφηνα τη ζελατίνα μέχρι να γίνει χάλια, και στη συνέχεια θα την αντικαθιστούσα.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Έχει κανείς καμιά ιδέα για αυτό το κενό στο διάγραμμα της μπαταρίας? Από την πρώτη στιγμή το κάνει και δεν ξέρω γιατί! Και ένα screenshot για να δείτε τι εννοώ: cebd7d1ba5b6ddaa4d9d0ac0dd2a237b.jpg
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Το κινητό έχει ήδη μια αυτοκόλλητη ζελατίνα πάνω. Παράγγειλα ένα glass protector να βάλω και θα ήθελα να ρωτήσω αν πρέπει να βγάλω την αρχική ζελατίνα ή να βάλω το glass protector επάνω στη ζελατίνα.

http://www.protectionfilms24.com/article/brotect-airglass-premium-glass-screen-protector-doogee-galicia-x5-pro-2714251.html

 

ΘΑ την βγαλεις οπως σου ειπε και ο φιλος πιο πανω.

Το γυαλι ειναι πιο ευκολο να το βαλεις απο την ζελατινα. Ομως τελειως ευκολο δεν ειναι. Αν δεν το κατεχεις το αθλημα δες βιντεακια στο Γιουτουμπ και καθαρισε καλα πρωτα την οθονη. Αν δεν σε ικανοποιει το τελικο αποτελεσμα και θες να το βγαλεις για να το ξαναβαλεις, προσεχε μην το ... ζορισεις γιατι θα σου μεινει σε κοματια. μαλακες κινησεις.

Να ξερεις οτι αν εχεις την απλη θηκη που δεν εχει κουμπωμα μαγνητακι, δεν θα σου κλεινει καλα με το γυαλι.

Καλη επιτυχια.

Με εκτιμηση Ευαγγελος.
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει αυτο εδω αλλα δεν ξερω αν ειναι αξιοπιστο.

 

http://www.imei.info/

σε δυο doogee που δοκιμασα μου εβγαλε διαφορετικο τηλεφωνο αλλα doogee, .σε samsung ηταν σωστο

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παίδες, έχω παραλάβει κι εγώ το κινητό, πολύ ευχαριστημένος μέχρι στιγμής, αλλά έχω ένα θέμα που είναι μάλλον θέμα android, μιας και τελευταίο που χρησιμοποιούσα ήταν έκδοση 2.4!

 

Το πρόβλημα είναι ότι παρόλο που έχω τον αυτόματο συγχρονισμό ανοιχτό, whatsapp, messenger και viber δεν λαμβάνουν τα μηνύματα , παρά μόνο όταν ανοίξω την εκάστοτε εφαρμογή. Έχω 5.1-R09

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα και χρόνια πολλά, καλά Χριστούγεννα σε όλους.

μια ερώτηση :

έχετε παρατηρήσει σήμερα το Hotspot (με Wind) να καθυστερεί υπερβολικά να δώσει IP ή όταν δώσει, η συνδεδεμένη συσκευή να πλοηγείται στο Internet σαν να είναι συνδεδεμένη σε 2G ;

να σημειωθεί ότι το doogee δείχνει εκείνη την στιγμή 4G και όντως πιάνει γρήγορες ταχύτητες.

πρόσφατη εφαρμογή δεν εγκαταστάθηκε, παρά μόνο τα updates κάποιων εφαρμογών.

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ για τις συμβουλές σχετικά με το glass protector. Έχω παραγγείλει και μια θήκη με μαγνητάκι, οπότε ελπίζω να κλείνει καλά.

 

Σχετικά με το IMEI κι εμένα που δοκίμασα στο site και με τα δύο, μου βγάζει το Turbo mini F1.

Link to comment
Share on other sites

Στη vickmall αναφέρουν ότι υποστηρίζει E-compass, E-Gyro !!!

Ισχύει κάτι τέτοιο; ;) γιατί τα άλλα sites ( πχ banggood ) δεν το γράφουν....

 

Επίσης η banggood το πουλάει 5$ φθηνότερα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...