Jump to content

Galaxy Note 5 Dual Sim (N9208, N9200, N920CD)


gkp
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια στην Live λιστα με τα Firmware της Samsung ξερει καποιος με τι κωδικο ειναι το N920CD ?

Γιατι δεν το βρησκω στην λιστα...

 

http://i67.tinypic.com/2emcrkn.jpg

 

Φιλε μου απο οσο ξερω το 920C με το 920CD φορανε την ιδια Firmware.Αν ψαχτεις λιγο εδω στα φορουμ για το νοτε 5 θα το βρεις.Γενικα τα 2καρτα φορανε το ιδιο firmaware με το μονοκαρτο με τον ιδιο κωδικο.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 444
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα. Αυτο το κινητό είναι active dual sim ή όχι; με ενδιαφέρει όταν μιλάω στο τηλέφωνο με τη μια γραμμή και με καλεί κάποιος άλλος στη γραμμή 2 να χτυπάει κανονικά και να βλέπω ποιος ειναι
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Αυτο το κινητό είναι active dual sim ή όχι; με ενδιαφέρει όταν μιλάω στο τηλέφωνο με τη μια γραμμή και με καλεί κάποιος άλλος στη γραμμή 2 να χτυπάει κανονικά και να βλέπω ποιος ειναι

 

Οχι.ειναι dual stand by

iphone 3gs,iphone 4/4s,galaxy s3,galaxy s4 duos,galaxy note 3 duos,note 4 duos,note 5 duos,note 7 duos,LG V20 duos,galaxy c9 pro duos,Samsung s8+ orchid grey,Samsung galaxy Note 8 duos,Samsung galaxy note 9 duos,Samsung galaxy Note 10+, iphone 11 pro,samsung galaxy s20, samsung galaxy note 20 ultra,samsung galaxy s23 ultra.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ. Οποτε άκυρο για μένα. Πάντως ποια η λογική ενός dual χωρίς ταυτόχρονη λειτουργία;

 

Η λογική είναι να μην κουβαλάς δύο συσκευές, ειδικά όταν το δεύτερο νούμερο δεν είναι βασικό.

Πχ το δικό μου δεύτερο νούμερο χτυπάει 2 φορές την εβδομάδα. Ε, ποιες οι πιθανότητες να με καλέσουν εκεί, την ώρα που μιλάω στην αλλη γραμμή; ελάχιστες...

Link to comment
Share on other sites

Το εχει φερει κανεις απο καποιο αξιοπιστο site και ποσο του εφτασε γιατι απο ebay δεν μπορουμαι να κανουμε αγορες
SAMSUNG NOTE 5
Link to comment
Share on other sites

η μπαταρια με χρηση youtube, twitter, whatsapp, facebook και περιηγηση στο internet. Λιγο απο ολα. το φορτιζω παντα στο 30%.

https://goo.gl/photos/Vo31uNGLC8viRS9L7

https://goo.gl/photos/xj964rPPTt4BXo1o8

Link to comment
Share on other sites

η μπαταρια με χρηση youtube, twitter, whatsapp, facebook και περιηγηση στο internet. Λιγο απο ολα. το φορτιζω παντα στο 30%.

https://goo.gl/photos/Vo31uNGLC8viRS9L7

https://goo.gl/photos/xj964rPPTt4BXo1o8

 

Πολύ καλά στατιστικά! 4g και wifi;

Link to comment
Share on other sites

4g δεν βαζω αλλα εχω τα δεδομενα ανοιχτα μονο σε 2g/3g. οι χρονοι αυτοι ειναι με wifi πιο πολυ.
Link to comment
Share on other sites

καλημερα!τι φιασκο ηταν αυτο???:confused::confused: !!!!μολις παρελαβα το n9208 silver 64gb,το ανοιγω λοιπον να βαλω τις sim και τι να δω????nano sim!πως την πατησα ετσι λεμε σα νεουδι!!!!!:shock::shock::shock:

επίσης,πως βρισκω ποιας χωρας προελευσης ειναι?

ευχαριστω!

Edited by vasilakis13

iphone 3gs,iphone 4/4s,galaxy s3,galaxy s4 duos,galaxy note 3 duos,note 4 duos,note 5 duos,note 7 duos,LG V20 duos,galaxy c9 pro duos,Samsung s8+ orchid grey,Samsung galaxy Note 8 duos,Samsung galaxy note 9 duos,Samsung galaxy Note 10+, iphone 11 pro,samsung galaxy s20, samsung galaxy note 20 ultra,samsung galaxy s23 ultra.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα!τι φιασκο ηταν αυτο???:confused::confused: !!!!μολις παρελαβα το n9208 silver 64gb,το ανοιγω λοιπον να βαλω τις sim και τι να δω????nano sim!πως την πατησα ετσι λεμε σα νεουδι!!!!!:shock::shock::shock:

επίσης,πως βρισκω ποιας χωρας προελευσης ειναι?

ευχαριστω!

 

 

Μπορείς να κατεβάσεις το app "phone info". Από εκεί θα δεις εκτός των αλλωνώ και την χώρα προέλευσης ;)

Link to comment
Share on other sites

Κάτοχος του Νοte 5 9208 (dual sim) 64gb gold πάνω από ένα μήνα και μπορώ να πω ότι το τηλέφωνο τα κάνει όλα και συμφέρει που λένε.Είχα το edge μετά έκανα μετάβαση σε edge + και τώρα στο Note 5 δίκαρτο και μπορώ να πω ότι με έχει βολέψει παντού.

 

Μπαταρία βγάζει άνετα δύο μέρες με όλα ανοικτά ακόμα και bluetooth γιατί χερίζομαι και το moto 360 .

Φοράω του Ketan την rom και xposed εδώ και περίπου 2 εβδομάδες και είναι όλα άψογα !!;-)

Οι αρνητικοί άνθρωποι μπορούν να σου ρουφήξουν πάρα πολύ γρήγορα την ενέργεια, όπως μπορούν να σου πάρουν και τα όνειρα!
Link to comment
Share on other sites

Κάτοχος του Νοte 5 9208 (dual sim) 64gb gold πάνω από ένα μήνα και μπορώ να πω ότι το τηλέφωνο τα κάνει όλα και συμφέρει που λένε.Είχα το edge μετά έκανα μετάβαση σε edge + και τώρα στο Note 5 δίκαρτο και μπορώ να πω ότι με έχει βολέψει παντού.

 

Μπαταρία βγάζει άνετα δύο μέρες με όλα ανοικτά ακόμα και bluetooth γιατί χερίζομαι και το moto 360 .

Φοράω του Ketan την rom και xposed εδώ και περίπου 2 εβδομάδες και είναι όλα άψογα !!;-)

 

Απο που το πηρες και ποσο;το 9208 δεν ειναι αυτο που λειπει η μπατα για το 4+ ατην ελλαδα;

SAMSUNG NOTE 5
Link to comment
Share on other sites

Απο που το πηρες και ποσο;το 9208 δεν ειναι αυτο που λειπει η μπατα για το 4+ ατην ελλαδα;

 

Λείπει μόνο η μπάντα 800mhz, που για την ωρα και πάρα τα όσα λέγονται παίζει άψογα 4g σε όλη την Αθήνα, που κινούμαι με wind.

Cosmote, Vodafone επίσης άψογα παντού 4g και 4g+, όπου αυτό υποστηρίζεται

Link to comment
Share on other sites

Απο που το πηρες και ποσο;το 9208 δεν ειναι αυτο που λειπει η μπατα για το 4+ ατην ελλαδα;

 

Παίζει μια χαρά όπως σου γράφει και ο φίλος ποιο κάτω .Από ένα φίλο το πήρε που το έφερε για εκείνον αλλά τελικά δεν το κράτησε και το πήρα εγώ .

Οι αρνητικοί άνθρωποι μπορούν να σου ρουφήξουν πάρα πολύ γρήγορα την ενέργεια, όπως μπορούν να σου πάρουν και τα όνειρα!
Link to comment
Share on other sites

Επικοινονισα με το mygsm.me μπορει να μου το στηλει με απλο ταχηδρομειο αλλα δεν ξερει αν εχει τελονειο η ποσες μερες θα ερθει.η τιμη στα μεταφορικα ειναι 39 δολαρια.εχει κανει κανεις αυτη την κινηση;
SAMSUNG NOTE 5
Link to comment
Share on other sites

Παιδια με το σημα πως παει στις 2 καρτες ειναι δυνατο? Ποιο firmware πιστευετε πως ειναι πιο σταθερο?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδια με το σημα πως παει στις 2 καρτες ειναι δυνατο? Ποιο firmware πιστευετε πως ειναι πιο σταθερο?

 

Εγω εχω το n9208 με tw firmware και με wind σε καποιες περιοχες στην Αθηνα το σημα ειναι πολυ αδυναμο(για δεδομενα μιλαω βγαζει E). Με cosmote δευτερη σιμ δεν εχω κανενα προβλημα. Πηγα να αλλαξω firmware αλλα δεν το περναει λογω του modem απ οτι το εψαξα στο xda.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά ερώτηση.

Επειδή σκέφτομαι να πάω σε note 5 μάλλον σε dual,έχουν ακουστεί τίποτα προβλήματά?hardware η κάτι άλλο?

Κι από εγγύηση?

Λογικά και το μονοκαρτο δεν εχει ετσι?

Και ούτε και θα υποστηριχτεί λογικά κι όταν εισαχθεί κανονικά ετσι?

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά ερώτηση.

Επειδή σκέφτομαι να πάω σε note 5 μάλλον σε dual,έχουν ακουστεί τίποτα προβλήματά?hardware η κάτι άλλο?

Κι από εγγύηση?

Λογικά και το μονοκαρτο δεν εχει ετσι?

Και ούτε και θα υποστηριχτεί λογικά κι όταν εισαχθεί κανονικά ετσι?

 

Αγορασε το με κλειστα ματια φιλος. Το κινητο ειναι απλα τρομερο και μοναδικο.

Εγω πηρα το 920CD στα 699 ευρω απο Ελλαδα (hedy.gr) και μου εδωσε 1 χρονο γραπτη εγγυηση.

Απο προβληματα δεν εχει ακουστει τιποτα.

HTC HD2 --> HTC ONE --> LG G2 --> SONY XPERIA L --> LG G2 --> Note 4 Snapdragon 805 --> SONY XPERIA M --> SAMSUNG NOTE 5 N920CD DUAL SIM BLACK 32GB --> NOKIA 220 --> SAMSUNG NOTE 5 N920CD DUAL SIM GOLD 32GB --> LG G5 32GB GOLD --> NOKIA 220 --> HUAWEI MATE 9 4/64GB MHA-L09 GRAY --> HUAWEI MATE 10 PRO 6/128GB BLA-L29 GRAY --> MATE 40 PRO 8/256GB NOH-NX9 BLACK
Link to comment
Share on other sites

Απο μπαταρια πως τα πατε;εγω ειμαι στην 2η φόρτιση αλλα δεν είμαι και πολύ ικανοποιημένος..μου φαινεται πως κραταει λιγοτερο απο το 4αρι..λογικα θα στρωσει με λιγες ακομα φορτισεις,ε;τι ακριβως κανουμε στην βελτιστοποίηση εφαρμογων στην μπαταρια για καλυτερη εξοικονόμηση;

iphone 3gs,iphone 4/4s,galaxy s3,galaxy s4 duos,galaxy note 3 duos,note 4 duos,note 5 duos,note 7 duos,LG V20 duos,galaxy c9 pro duos,Samsung s8+ orchid grey,Samsung galaxy Note 8 duos,Samsung galaxy note 9 duos,Samsung galaxy Note 10+, iphone 11 pro,samsung galaxy s20, samsung galaxy note 20 ultra,samsung galaxy s23 ultra.

Link to comment
Share on other sites

Στην αρχη και το δικο μου NOTE 5 δεν εδειχνε σημαδια αποδοτικης μπαταριας, μετα την 5τη φορτιση αρχισε να παιρνει σιγα-σιγα τα πανω της και να δειχνει τα δοντια της.

 

Πλεον με μια φορτιση βγαζει...

 

1) 3 μερες-νυχτες

2) 4.30 ωρες οθονη

3) 1.40 λεπτα ομιλιας

Τι παραπανω να θελεις ?

 

http://i65.tinypic.com/2wq7os3.png

 

http://i64.tinypic.com/x1afqo.png

 

http://i68.tinypic.com/1zjb7r.png

Edited by johnx2
HTC HD2 --> HTC ONE --> LG G2 --> SONY XPERIA L --> LG G2 --> Note 4 Snapdragon 805 --> SONY XPERIA M --> SAMSUNG NOTE 5 N920CD DUAL SIM BLACK 32GB --> NOKIA 220 --> SAMSUNG NOTE 5 N920CD DUAL SIM GOLD 32GB --> LG G5 32GB GOLD --> NOKIA 220 --> HUAWEI MATE 9 4/64GB MHA-L09 GRAY --> HUAWEI MATE 10 PRO 6/128GB BLA-L29 GRAY --> MATE 40 PRO 8/256GB NOH-NX9 BLACK
Link to comment
Share on other sites

εχω κανει ηδη 2 φορτισεις ολοκληρωμενες(ξεφορτιζει μεχρι 5% και φορτιζω μεχρι 100%) και θα το κανω αλλη μια ολοκληρωμενη.σωστα?ετσι εκενα σε ολα τα κινητα..ετσι εκενες στην αρχη?ή καμια σχεση?να φορτιζω απο τωρα όποτε θελω?

επίσης στην μπαταρια μου δειχνει εφαρμογες για βελτιστοποιηση αποδοσης μπαταριας,τα εχεις στην αυτοματη βελτιστοποιηση της αποδοσης ή τα εχεις κανει ολα χειροκινητα βλετιστη αποδοση?ή δεν παιζει ρολο?

ευχαριστω!

iphone 3gs,iphone 4/4s,galaxy s3,galaxy s4 duos,galaxy note 3 duos,note 4 duos,note 5 duos,note 7 duos,LG V20 duos,galaxy c9 pro duos,Samsung s8+ orchid grey,Samsung galaxy Note 8 duos,Samsung galaxy note 9 duos,Samsung galaxy Note 10+, iphone 11 pro,samsung galaxy s20, samsung galaxy note 20 ultra,samsung galaxy s23 ultra.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...