Jump to content

iPhone 6S


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ευχαριστώ για την απάντηση.Οπότε μένουμε εδώ να μην μπαίνω και σε έξοδα πάλι και πάμε με νέο σχεδιασμό στο επόμενο.

 

Ομοίως και εγώ... Πάντα προσπερνούσα τα s καθώς έκρινα ότι δεν αξίζει η μετάβαση... Κρατάω 2 χρόνια το κινητό και μετά πηγαίνω στο επόμενο μοντέλο το οποίο δεν είναι απλά πιο γρήγορο, αλλά έχει και καινούργια εμφάνιση, έτσι για να αλλάζει παραστάσεις και το μάτι...

Βέβαια το 6s με έχει δελέασει όσο κανένα s, αλλά θα αντισταθώ...:happy:

Μια αστραπή η ζωή μας... μα προλαβαίνουμε
Link to comment
Share on other sites

παίδες δύο ερωτήσεις

1. μπορεί να μειωθεί το sensitivity του touch id? γιατί πολλές φορές κατά λάθος μπαίνει μέσα με ένα άγγιγμα, η να το βγάλω τέλειος?

2. μπορεί να αυξηθεί κάπως η δύναμη της δόνηση? γιατί είναι ανυπαρκτη και δεν καταλαβαίνω καν οταν βαράει στην τσέπη

 

btw: μου το χάρισε ο άλλος :p πάει για second device :p

 

Μπες στις ρυθμισεις κ μετα ηχοι. Απο δει μπες στην επιλογη κουδουνισμα και αλλαξε την δονηση αναμεσα σε αρκετα αλλα που εχει.

Link to comment
Share on other sites

Ε,όχι και δεν έχει αλλαγές το s.

Μόνο τα 2gb ram και η 12mp κάμερα είναι φοβερές βελτιώσεις(προσωπική άποψη).

Link to comment
Share on other sites

Ε,όχι και δεν έχει αλλαγές το s.

Μόνο τα 2gb ram και η 12mp κάμερα είναι φοβερές βελτιώσεις(προσωπική άποψη).

 

Φυσικά και έχει, αλλά όχι τόσες και τέτοιες που να βάλουν τους κατοχους του 6/6+ σε ¨φυτίλια¨ να αναβαθμίσουν...

Εγώ π.χ. αν ήμουν με 5/5s θα πήγαινα με χίλια... Όμως με το 6άρι, μπορώ να κάνω υπομονή ακόμα ένα χρόνο...

Μια αστραπή η ζωή μας... μα προλαβαίνουμε
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντα προτιμώ τα s γιατί δεν έχουν διαφορές σε επεξεργαστική ισχύ με το επόμενο μοντέλο
Link to comment
Share on other sites

Με την αγορα αυτου του s παιρνεις μια συσκευη που θα πεταει για τα επομενα 2,5-3 χρονια !!! Θεωρω οτι αυτην φορα στο s η apple ηταν xl !!

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Εγω θα το ξανα πω. Με κέρδισε αυτή η συσκευή και το 6 και πραγματικά αν τα οικονομικά μου δεν το επιτρέψουν να πάω σε 7 θα πάω σε 6s για τα 2Gb ram που όπως λέει και ο φίλος θα δώσει ζωή στο τηλέφωνο για 3 χρόνια περίπου.
Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

1. Ναι υπάρχει μέσα στο settings > general > accessibility > 3d touch. Και εκεί θα βρεις 3 επιλογές http://www.imore.com/how-adjust-3d-touch-settings-your-iphone-6s

2. Γι αυτό δεν υπάρχει κάποια ρύθμιση. Το μόνο που μπορείς να κάνεις είναι να φτιάξεις δικό σου μοτίβο για την δόνηση http://www.imore.com/how-set-custom-alert-vibrations-or-disable-them-your-iphone-and-ipad

 

δεν λέω για το 3d touch αλλά για αναγνώστη δαχτυλικού αποτυπώματος

Link to comment
Share on other sites

δεν λέω για το 3d touch αλλά για αναγνώστη δαχτυλικού αποτυπώματος

Δικό μου λάθος. Για το δακτυλικό αποτύπωμα δεν υπάρχει ρύθμιση. Είναι απλά γελοία γρήγορο. Θα χρησιμοποιούμε το lock button αν δεν θέλουμε να ξεκλειδώσουμε την οθόνη.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Δικό μου λάθος. Για το δακτυλικό αποτύπωμα δεν υπάρχει ρύθμιση. Είναι απλά γελοία γρήγορο. Θα χρησιμοποιούμε το lock button αν δεν θέλουμε να ξεκλειδώσουμε την οθόνη.

 

Η απλως πατάς το home button με άλλα δάχτυλα από αυτό που δήλωσες στο touch Id.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Eχω μονιμως συνδεδεμενο bluetooth (plantronics m165). Ενω ο ηχος κλησης ακουγεται κανονικα κ απο το ηχειο του iphone κ απο το ακουστικο του bluetooth, δεν συμβαινει το ιδιο με τον ηχο sms, τον ηχο μηνυματος του viber, messenger κλπ ο οποιος ακουγεται ΜΟΝΟ στο ακουστικο του bluetooth. Ετσι λοιπον μιας κ δεν το εχω συνεχως στο αυτι μου χανω ολα τα εισερχομενα απο τις εφαρμογες που προανεφερα. Καποια λυση;
Link to comment
Share on other sites

Η απλως πατάς το home button με άλλα δάχτυλα από αυτό που δήλωσες στο touch Id.

 

εύκολα το λες... πόσες φορές το βγάζω απο την τσέπη και ξεκλειδώνει :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Eχω μονιμως συνδεδεμενο bluetooth (plantronics m165). Ενω ο ηχος κλησης ακουγεται κανονικα κ απο το ηχειο του iphone κ απο το ακουστικο του bluetooth, δεν συμβαινει το ιδιο με τον ηχο sms, τον ηχο μηνυματος του viber, messenger κλπ ο οποιος ακουγεται ΜΟΝΟ στο ακουστικο του bluetooth. Ετσι λοιπον μιας κ δεν το εχω συνεχως στο αυτι μου χανω ολα τα εισερχομενα απο τις εφαρμογες που προανεφερα. Καποια λυση;

 

Καληςπέρα φίλε μου δυστυχώς ειναι θέμα των ίδιων των εφαρμογών. Αυτό που θα μπορούσες να κανείς ειναι να ενεργοποιήσεις τη λειτουργία (λάμψη στις υπενθυμίσεις) ώστε να ανάβει το φλας σε καθε εισερχόμενο μήνυμα ή ειδοποίηση. Ρυθμίσεις > Γενικά > Προσβασιμότητα > Λάμψη στις υπενθυμίσεις :)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Έχω το 6s με σύνδεση wind.θα ήθελα να μου πει κάποιος τι ρυθμίσεις πρέπει να βάλω για να στέλνω mms.ευχαριστω προκαταβολικά!!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Έχω το 6s με σύνδεση wind.θα ήθελα να μου πει κάποιος τι ρυθμίσεις πρέπει να βάλω για να στέλνω mms.ευχαριστω προκαταβολικά!!

Δεν τις κατέβασε αυτόματα μόλις έβαλες μέσα την κάρτα μνήμης και ενεργοποιήσες το τηλέφωνο;

 

Ρυθμίσεις WIND MMS:

Ρυθμίσεις -> Γενικά -> Δίκτυο -> Στο πεδίο ΑΡΝ γράφουμε: mnet.b-online.gr MMSC -> 192.168.200.95/servlets/mms

Μεσολαβητής MMS: 192.168.200.11:9401

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Έχω το 6s με σύνδεση wind.θα ήθελα να μου πει κάποιος τι ρυθμίσεις πρέπει να βάλω για να στέλνω mms.ευχαριστω προκαταβολικά!!

 

 

Αυτές είναι οι Ρυθμίσεις Interne για τη Wind από την επίσημη στοσελίδα:

 

Ρυθμίσεις -> Γενικά -> Δίκτυο -> Στο πεδίο ΑΡΝ γράφουμε: gint.b-online.gr Ρυθμίσεις WIND MMS:

Ρυθμίσεις -> Γενικά -> Δίκτυο -> Στο πεδίο ΑΡΝ γράφουμε: mnet.b-online.gr MMSC -> 192.168.200.95/servlets/mms

Μεσολαβητής MMS: 192.168.200.11:9401

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας, παρακαλώ βοήθεια, έχουμε εδώ ένα 6s αγορασμένο από Σκωτία και κλειδωμένο σε έναν πάροχο της Σκωτίας, πως μπορεί να γίνει το sim unlock??? ευχαριστώ εκ προοιμίου

SKY is_the LIMIT

STOP C.I.S.P.A.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας, παρακαλώ βοήθεια, έχουμε εδώ ένα 6s αγορασμένο από Σκωτία και κλειδωμένο σε έναν πάροχο της Σκωτίας, πως μπορεί να γίνει το sim unlock??? ευχαριστώ εκ προοιμίου

 

Θα πρέπει να επικοινωνήσετε με τον πάροχο στη Σκωτία, προκειμένου να σας ενημερώσουν για τη διαδικασία. Εναλλακτικά υπάρχουν ιστοσελίδες οι οποίες ξεκλειδώνουν τις συσκευές με το αζημίωτο φυσικά.

 

Επίσης ημι-λύση είναι και η R-SIM η οποία θα χρειάζεται αναβάθμιση σε κάθε νέα έκδοση baseband. Λεπτομέρειες

Link to comment
Share on other sites

Θα πρέπει να επικοινωνήσετε με τον πάροχο στη Σκωτία, προκειμένου να σας ενημερώσουν για τη διαδικασία. Εναλλακτικά υπάρχουν ιστοσελίδες οι οποίες ξεκλειδώνουν τις συσκευές με το αζημίωτο φυσικά.

 

Επίσης ημι-λύση είναι και η R-SIM η οποία θα χρειάζεται αναβάθμιση σε κάθε νέα έκδοση baseband. Λεπτομέρειες

 

έγινε, ευχαριστώ, ξεκινάω !!

SKY is_the LIMIT

STOP C.I.S.P.A.

Link to comment
Share on other sites

Καληςπέρα φίλε μου δυστυχώς ειναι θέμα των ίδιων των εφαρμογών. Αυτό που θα μπορούσες να κανείς ειναι να ενεργοποιήσεις τη λειτουργία (λάμψη στις υπενθυμίσεις) ώστε να ανάβει το φλας σε καθε εισερχόμενο μήνυμα ή ειδοποίηση. Ρυθμίσεις > Γενικά > Προσβασιμότητα > Λάμψη στις υπενθυμίσεις :)

Ευχαριστω!!!

Link to comment
Share on other sites

Ακολουθώντας Ρυθμίσεις-->Γενικά --> δεν βρίσκω την επιλογή δίκτυο.ετσι δεν μπορώ να βάλω τις επιλογές για mms...προφανέστατα είμαι και λίγο άπειρος από αυτά! Αν μπορούσε κάποιος να με βοηθήσει θα το εκτιμούσα αφάνταστα!!
Link to comment
Share on other sites

Ακολουθώντας Ρυθμίσεις-->Γενικά --> δεν βρίσκω την επιλογή δίκτυο.ετσι δεν μπορώ να βάλω τις επιλογές για mms...προφανέστατα είμαι και λίγο άπειρος από αυτά! Αν μπορούσε κάποιος να με βοηθήσει θα το εκτιμούσα αφάνταστα!!

 

Sorry το πήρα απο την ιστοσελίδα στο iPhone ειναι:

 

Ρυθμίσεις > Δεδομένα > Κινητό δίκτυο δεδομένων και αλλάζεις τις ρυθμίσεις

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Eχω μονιμως συνδεδεμενο bluetooth (plantronics m165). Ενω ο ηχος κλησης ακουγεται κανονικα κ απο το ηχειο του iphone κ απο το ακουστικο του bluetooth, δεν συμβαινει το ιδιο με τον ηχο sms, τον ηχο μηνυματος του viber, messenger κλπ ο οποιος ακουγεται ΜΟΝΟ στο ακουστικο του bluetooth. Ετσι λοιπον μιας κ δεν το εχω συνεχως στο αυτι μου χανω ολα τα εισερχομενα απο τις εφαρμογες που προανεφερα. Καποια λυση;

 

Εσενα χτυπαει συνεχεια στο ΒΤ κ εγω που θελω δε χτυπαει με τιποτα!

 

Παρολαυτα αν ανοιξεις το control center και απο το airplay να επιλεξεις το iPhone και οχι το ΒΤ ωστε να χτυπαει αυτο!

κ @ τ @ ν τ ι @
Link to comment
Share on other sites

το παραγγειλα και εγω , φετος με τα 2 γιγα ραμ σαν να το ειδα με αλλο ματι.

ομολογω να πω πως περυσι το 6αρι το πηρα μετα απο επιπολαια αγορα μεσα σε ενα απογευμα ( ειχα να δουλεψω πολλα χρονια ios, ισως απο το πρωτο δευτερο) και το πουλησα σε μια βδομαδα διοτι δεν μπορουσα να κανω κανα 2 απλα πραματακια που εκανα στο αντροιντ ( ισως μπορουσα να τα κανω αλλα δεν το εψαξα αρκετα), ομως τωρα το ψαχνω λιγο παραπανω και ειμαι ετοιμος να θυσιασω καποια πραματα για να μπορω να κανω πιο ευκολα μοστρα στην καφετερεια ! (χιουμορ )

παραγγειλα το μαυρο 64 γιγα , αλλα μην πω ψεματα με τρωει λιγο αυτο με τα τσιπακια.

θα ηθελα καποιες πληροφοριες για αρχη ομως αν μπορει καποιος , απο 0-50% ποση ωρα κανει η μπαταρια να φορτισει και επισεις αν και αυτο φορτιζει πιο γρηγορα με φορτιστη ipad .

επισεις εχω δει σε βιντεο οτι η μπαταρια με ανοιχτη οθονη διαρκει περιπου 3 ωρες , αυτο ειναι ποση ωρα μπορει να διαρκεσει η οθονη ανοιχτη με φουλ φωτεινοτητα χωρις να τρεχει τιποτα απο πισω?

τωρα πια ειναι πιο Light η χρηση που κανω σχεδον χωρις καθολου παιχνιδια ετσι πιστευω θα μου βγαζει την μερα.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 6S
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...