Jump to content

iPhone 6S


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μία από τις ουσιαστικές αλλαγές-βελτιώσεις είναι η ανταπόκριση του touch-ID. Καμία σχέση με το παρελθόν.......

 

εν τω μεταξυ ειναι τοσο γρηγορο που προσπερναει την οθονη κλειδωματος και κατανταει σπαστικο μερικες φορες

iOS Engineer
Link to comment
Share on other sites

Τί γνώμη έχετε για την γνήσια θήκη σιλικόνης; πρόκειται να μου την κάνει δώρο η γυναίκα μου σήμερα και αναρωτιέμαι αν είναι καλή ( να μην μαζεύει σκόνες κπλ) καθώς μόνο αυτήν βρίσκει :rolleyes:

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Τί γνώμη έχετε για την γνήσια θήκη σιλικόνης; πρόκειται να μου την κάνει δώρο η γυναίκα μου σήμερα και αναρωτιέμαι αν είναι καλή ( να μην μαζεύει σκόνες κπλ) καθώς μόνο αυτήν βρίσκει :rolleyes:

 

Και θηκη του 6αρι να δεις, το ιδιο ειναι. Τοσες θηκες εχει!

Link to comment
Share on other sites

Τί γνώμη έχετε για την γνήσια θήκη σιλικόνης; πρόκειται να μου την κάνει δώρο η γυναίκα μου σήμερα και αναρωτιέμαι αν είναι καλή ( να μην μαζεύει σκόνες κπλ) καθώς μόνο αυτήν βρίσκει :rolleyes:

Μια λαχανή που έχει μια φίλη μου είναι εντάξει. Έχει ξεφτίσει λίγο στις κάτω άκρες αλλά ούτε έχει μαυρίσει ούτε έχει λερώσει. Δεν την προσέχει κιόλας οπότε αφού είναι σε καλή κατάσταση τότε αντέχει. Τώρα αν λερώνουν άλλα χρώματα δεν το ξέρω.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Και θηκη του 6αρι να δεις, το ιδιο ειναι. Τοσες θηκες εχει!

 

 

Της είπαν να προτιμήσει καλύτερα του 6s καθώς είναι λίγο πιο χοντρό ωστε να μην γρατζουνιστει πανω και πλάγια.

 

Μια λαχανή που έχει μια φίλη μου είναι εντάξει. Έχει ξεφτίσει λίγο στις κάτω άκρες αλλά ούτε έχει μαυρίσει ούτε έχει λερώσει. Δεν την προσέχει κιόλας οπότε αφού είναι σε καλή κατάσταση τότε αντέχει. Τώρα αν λερώνουν άλλα χρώματα δεν το ξέρω.

 

 

Σκουρο μπλε προτιμω εγω. Το μονο που με ξενερωνει ειναι να μην μαγνητιζει σκόνες και χνούδια ή αν το κάνει να καθαρίζει τουλάχιστον εύκολα.

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Της είπαν να προτιμήσει καλύτερα του 6s καθώς είναι λίγο πιο χοντρό ωστε να μην γρατζουνιστει πανω και πλάγια.

Σκουρο μπλε προτιμω εγω. Το μονο που με ξενερωνει ειναι να μην μαγνητιζει σκόνες και χνούδια ή αν το κάνει να καθαρίζει τουλάχιστον εύκολα.

Σίγουρα θα δεις τις καινούργιες θήκες για 6s γιατί βγαίνουν και σε πιο πολλά χρώματα (γύρω στα 11).

 

Όσες φορές την έχω δει δεν έχω παρατηρήσει σκόνη ή χνούδια. Και σου είπα δεν είναι καθόλου προσεχτική. Το πετάει όπως να ναι και σίγουρα δεν την έχει πλύνει.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα θα δεις τις καινούργιες θήκες για 6s γιατί βγαίνουν και σε πιο πολλά χρώματα (γύρω στα 11).

 

Όσες φορές την έχω δει δεν έχω παρατηρήσει σκόνη ή χνούδια. Και σου είπα δεν είναι καθόλου προσεχτική. Το πετάει όπως να ναι και σίγουρα δεν την έχει πλύνει.

 

Σε ευχαριστώ, μακάρι να ναι έτσι. Όπως και να έχει, περιμένω να μου την φέρει και θα σας πω εντυπώσεις...

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Μολις εβαλα την θηκη. Στην αρχη σηκωνε λιγο το temp. glass αλλα μετα εστρωσε. Δειχνει να μην λερωνει ευκολα, θα φανει βεβαιως.

Παντως ειναι πανεμορφη! Το λευκο χρυσο της συσκευης μαζι με το σκουρο μπλε της θηκης ταιριαζει απολυτα. Η αισθηση στο χερι ειναι αλλο πραγμα...

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Γιατί όποτε μιλάω στο τηλέφωνο η γραμμή μπαίνει σε 2g ενώ έχω ρυθμίσει το 3G? μόλις κλησω επανέρχεται.

 

Καλησπέρα φίλε μου, έχει επιλέξει ...έως 3G. Αυτό σημαίνει 2G, Edge, 3G. :)

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση....αν βάλω temp.. glass θα έχω πρόβλημα με το 3D Touch?

 

Όχι δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα η τεχνολογία 3D Touch, βρίσκεται κάτω από την οθόνη. :)

Link to comment
Share on other sites

Παίδες υπάρχει κάποιος τρόπος να αγοράσω το κινητό με λίγες δόσεις αλλά χωρίς πιστωτική?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα φίλε μου, έχει επιλέξει ...έως 3G. Αυτό σημαίνει 2G, Edge, 3G. :)

 

 

Ναι το ξέρω αυτό αλλά γιατί ενώ πιάνει κανονικά 3G, στις κλήσεις μετατρέπεται πάντα να πάντα σε 2g? πως θα έχω τότε κλήσεις που δεν έχουν θόρυβο όπως διαφημίζει η κοσμοτε δηλαδή μέσω 3G?

Link to comment
Share on other sites

Μπορει να χαμηλωσει περισσοτερο η φωτεινοτητα της οθονης καθως το βραδυ παρολο που ειναι τερμα χαμηλωμενο ειναι εντονο για τα ματια...

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Ναι το ξέρω αυτό αλλά γιατί ενώ πιάνει κανονικά 3G, στις κλήσεις μετατρέπεται πάντα να πάντα σε 2g? πως θα έχω τότε κλήσεις που δεν έχουν θόρυβο όπως διαφημίζει η κοσμοτε δηλαδή μέσω 3G?

 

Εξαρτάται απο την εμβέλεια υποςτήριξης δίκτυου HD Voice. Εάν ενεργοποιήσεις 4g τι σήμα σου δίνει κατά τη διάρκεια κλήσης;

Link to comment
Share on other sites

Δε πιάνω 4g στη περιοχή μου. Αλλά όταν έχω 5 φουλ με 3G πάλι μου το γυρίζει σε 2g. Μήπως εξαρτάται αν ο άλλος που μιλάς έχει 3G η όχι;
Link to comment
Share on other sites

Εξαρτάται απο την εμβέλεια υποςτήριξης δίκτυου HD Voice. Εάν ενεργοποιήσεις 4g τι σήμα σου δίνει κατά τη διάρκεια κλήσης;

 

Έτσι κάνουν όλες οι εταιρείες....σε πετάνε σε λίγα δευτερόλεπτα σε Edge από 3G. Μόνο εάν είσαι σε περιοχή όπου βρίσκεσαι πολύ κοντά σε κεραία της εταιρείας σε διατηρεί σε 3G.

Link to comment
Share on other sites

Παίδες υπάρχει κάποιος τρόπος να αγοράσω το κινητό με λίγες δόσεις αλλά χωρίς πιστωτική?

Ρώτα στον Κωτσόβολο. Νομίζω πως κάνει αυτό που θες.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

παίδες δύο ερωτήσεις

1. μπορεί να μειωθεί το sensitivity του touch id? γιατί πολλές φορές κατά λάθος μπαίνει μέσα με ένα άγγιγμα, η να το βγάλω τέλειος?

2. μπορεί να αυξηθεί κάπως η δύναμη της δόνηση? γιατί είναι ανυπαρκτη και δεν καταλαβαίνω καν οταν βαράει στην τσέπη

 

btw: μου το χάρισε ο άλλος :p πάει για second device :p

Link to comment
Share on other sites

παίδες δύο ερωτήσεις

1. μπορεί να μειωθεί το sensitivity του touch id? γιατί πολλές φορές κατά λάθος μπαίνει μέσα με ένα άγγιγμα, η να το βγάλω τέλειος?

2. μπορεί να αυξηθεί κάπως η δύναμη της δόνηση? γιατί είναι ανυπαρκτη και δεν καταλαβαίνω καν οταν βαράει στην τσέπη

 

btw: μου το χάρισε ο άλλος :p πάει για second device :p

1. Ναι υπάρχει μέσα στο settings > general > accessibility > 3d touch. Και εκεί θα βρεις 3 επιλογές http://www.imore.com/how-adjust-3d-touch-settings-your-iphone-6s

2. Γι αυτό δεν υπάρχει κάποια ρύθμιση. Το μόνο που μπορείς να κάνεις είναι να φτιάξεις δικό σου μοτίβο για την δόνηση http://www.imore.com/how-set-custom-alert-vibrations-or-disable-them-your-iphone-and-ipad

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Πήγα έριξα μία ματιά και εγώ στο τηλέφωνο.

Μου φάνηκε πιο στιβαρό και πολύ σβελτο.

Γενικά μου άφησε πολύ καλή εντύπωση όπως και το 3D touch που το βρήκα ενδιαφέρον.Γενικά δεν μπορώ να κάθομαι σε ένα κατάστημα με τις ώρες και απλά κοίταξα μόνο την ταχύτητα του και το χρ'ωμα(rose gold :p)

Εμένα με κέρδισε και ας έχει το ίδιο σχέδιο.Υπάρχει άτομο που να είχε το 6αρι και να πήγε σε S να μου πει αν αξίζει η μετάβαση?

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Πήγα έριξα μία ματιά και εγώ στο τηλέφωνο.

Μου φάνηκε πιο στιβαρό και πολύ σβελτο.

Γενικά μου άφησε πολύ καλή εντύπωση όπως και το 3D touch που το βρήκα ενδιαφέρον.Γενικά δεν μπορώ να κάθομαι σε ένα κατάστημα με τις ώρες και απλά κοίταξα μόνο την ταχύτητα του και το χρ'ωμα(rose gold :p)

Εμένα με κέρδισε και ας έχει το ίδιο σχέδιο.Υπάρχει άτομο που να είχε το 6αρι και να πήγε σε S να μου πει αν αξίζει η μετάβαση?

 

η εμφανής διαφορά είναι στην ταχύτητα του touch ID. σαφώς και κρύβονται και άλλες ΟΥΣΙΑΣΤΙΚΕΣ αλλαγές στο νεό μοντέλο

για να είμαι ειλικρινής, επαναφέροντας back up που είχα στο 6s, προσωπικά αισθάνομαι οτι δεν άλλαξα τηλέφωνο. ξαναλέω πως διαφορές υπάρχουν εμφανείς (live photo, 4K video, 3D touch, χειρότερη δόνηση) αλλά εγώ που είχα 6 και είχα ΗΔΗ κάνει τη μετάβαση σε IOS 9 αισθάνομαι ότι δεν άλλαξα τηλέφωνο, αλλά ότι απλά βελτιώθηκε αυτό που είχα!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

η εμφανής διαφορά είναι στην ταχύτητα του touch ID. σαφώς και κρύβονται και άλλες ΟΥΣΙΑΣΤΙΚΕΣ αλλαγές στο νεό μοντέλο

για να είμαι ειλικρινής, επαναφέροντας back up που είχα στο 6s, προσωπικά αισθάνομαι οτι δεν άλλαξα τηλέφωνο. ξαναλέω πως διαφορές υπάρχουν εμφανείς (live photo, 4K video, 3D touch, χειρότερη δόνηση) αλλά εγώ που είχα 6 και είχα ΗΔΗ κάνει τη μετάβαση σε IOS 9 αισθάνομαι ότι δεν άλλαξα τηλέφωνο, αλλά ότι απλά βελτιώθηκε αυτό που είχα!!!!!!

 

Ευχαριστώ για την απάντηση.Οπότε μένουμε εδώ να μην μπαίνω και σε έξοδα πάλι και πάμε με νέο σχεδιασμό στο επόμενο.

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 6S
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...