Jump to content

iPhone 6S


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Φαντάζομαι μιλας για την κυρίως έκδοση iOS 11,12 κτλ και όχι για τις επιμέρους αναβαθμίσεις

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Φαντάζομαι μιλας για την κυρίως έκδοση iOS 11,12 κτλ και όχι για τις επιμέρους αναβαθμίσεις

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Ναι αυτό εννοώ

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Χμμμ ήρθε και το burn in στην οθόνη, μάλλον πάω ολοταχώς για Redmi note 7...

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Χμμμ ήρθε και το burn in στην οθόνη, μάλλον πάω ολοταχώς για Redmi note 7...

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Από το καλό στο καλύτερο βλέπω ... :lol:

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Από το καλό στο καλύτερο βλέπω ... :lol:

 

 

 

Φταίω εγώ για το burn in λογικά, έφαγε τούμπα πριν 5 μέρες, με φόρα κιόλας στο πλακάκι στην προσπάθεια μου να το πιάσω, κι αντί να σπάσει η οθόνη, βγήκε ολόκληρη και την ξανακούμπωσα.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Φταίω εγώ για το burn in λογικά, έφαγε τούμπα πριν 5 μέρες, με φόρα κιόλας στο πλακάκι στην προσπάθεια μου να το πιάσω, κι αντί να σπάσει η οθόνη, βγήκε ολόκληρη και την ξανακούμπωσα.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Πωωωω πικρα φιλε..κατι τετοιες στογμες απορω, πως γινεται καποιος να δινει 1000+ ευρω για τηλεφωνο... δεν ειναι προσωπικο, ειναι ο εφιααλτης μου... ημουν ανδροιντ χρονια, η αππλε με κερδισε τα τελευταια 2 ή3 αλλα οι τιμες πλεον ειναι εξωπραγματικες τουλαχιστον ετσι το βλεπω.....

Αγαπάτε ΑΛΛΗΛΟΥΣ- Κακο ΔΕΝ κανει...

Samsung Galaxy S2, HTC ONE(Μ7),Iphone6s, Samsung J7(2016),Samsung S9, iphone7,iphone 13pro max
Ipad 3,Ipad 5

Link to comment
Share on other sites

Έχει κάνει κάποιος το update στην 12.1.4; Έχει κάποιο θέμα με disconnects σε wifi-data ;

Νίκος

Κάτοχος Samsung Galaxy S10+ (Android 10 Official).

- 001 με την όπισθεν

Link to comment
Share on other sites

Έχει κάνει κάποιος το update στην 12.1.4; Έχει κάποιο θέμα με disconnects σε wifi-data ;

 

Κανένα θέμα στο δικό μου. Τσέκαρες router, δίκτυο, ποιότητα σήματος(4G)?

Link to comment
Share on other sites

Κανένα θέμα στο δικό μου. Τσέκαρες router, δίκτυο, ποιότητα σήματος(4G)?

 

Δεν έχω κάποιο θέμα εγώ απλά στην 12.1.3 είχα διαβάσει για random disconnects από wifi και data και δεν την έκανα.

Νίκος

Κάτοχος Samsung Galaxy S10+ (Android 10 Official).

- 001 με την όπισθεν

Link to comment
Share on other sites

Τέλος η υποστήριξη για το 6s και το iOS 13.

 

Νομίζω το 6s είναι ότι πιο τίμιο βγήκε σε τηλέφωνο.

 

Που αναφέρθηκε;

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι ότι το διάβασα σε ένα ελληνικό site... από αξιοπιστία όμως πάσχει.

Εάν γίνει όμως πραγματικότητα, είναι κρίμα. Δε το αξίζει η συγκεκριμένη συσκευή.

Link to comment
Share on other sites

iPhone 7 και πάνω για το 13...

 

Αυτό σημαίνει ότι θα εγκαταλείψουν 3 γενιές συσκευών (1η γενιά = 5S, 2η γενιά = 6/Plus, iPad Air2 και 3η γενιά = 6s/Plus, iPhone SE, iPad Pro 9.7'', iPad 2017), τα οποία φορούν είτε τον Apple A7 είτε τον A8 (και παραλλαγές του) είτε τον Α9 (και παραλλαγές του).

Ειδικά το τελευταίο iPad 2017 (soc = A9) άρχισε να πωλείται τον Μάρτιο του 2017.

Δεν βγάζουν κανένα νόημα αυτές οι φήμες.

Η πιο "σοβαρή" πηγή είναι το macworld που αναδημοσιεύει ισραηλινό άρθρο του Verifier...

https://www.macworld.co.uk/news/iosapps/ios-13-release-date-3678394/

Edited by protsimer
Link to comment
Share on other sites

Φταίω εγώ για το burn in λογικά, έφαγε τούμπα πριν 5 μέρες, με φόρα κιόλας στο πλακάκι στην προσπάθεια μου να το πιάσω, κι αντί να σπάσει η οθόνη, βγήκε ολόκληρη και την ξανακούμπωσα.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Δεν προκαλειται ετσι.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Βλέπω ότι η τιμή του αυτές τις μέρες είναι κάτω από 300 ευρώ σε κάποια ηλεκτρονικά καταστήματα. Ήθελα να ρωτήσω εάν αξίζει σαν αγορά σήμερα το 2019 σε αυτήν την τιμή από όσους το έχουν με το iOS 12.

 

Αυτή την στιγμή είμαι με iPhone 5 με καινούργια μπαταρία.

 

Ευχαριστώ! :)

 

Οχι δεν αξιζει σε αυτη την τιμη και ουτως ή αλλως ακομα και αν οντως παρει και την τελευταια αναβαθμιση ειναι ψιλο αγνωστο πως θα συμπεριφερεται το κινητο με αυτην.

Για κοντα 100ευρω παραπανω προφανως αξιζει περισσοτερο το Iphone 7 που εχει ποσα αλλα πραγματα καλυτερα απο το 6s.

+νεωτερο επεξεργαστη

+στερεο ηχεια

+ελαφρως μεγαλυτερη μπαταρια

+αδιαβροχο(ip67)

+καλυτερη καμερα

+και φυσικα καλυτερη υποστηριξη σαν νεωτερο μοντελο.

 

Στο μονο που αξιζει πλεον το Iphone 6s ειναι για οσους ηθελαν στα ιδια περιπου χρηματα με το Iphone SE μεγαλυτερη οθονη.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Βασικά μόνο η αππλ ξέρει, αλλά διαισθητικά νομίζω θα πάρει το 13, αλλά χωρίς όλα τα νέα features.

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | Pioneer PL-117D | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

παιδια δεν με ακουνε στις κλησεις, ουτε με ακουστικα ουτε χωρις. Το ειχα ξαναπαθει και μου αλλαξανε συσκευη αλλα τοτε ειχα εγγυηση. Ξερετε μηπως ποσο κοστιζει για να φτιαχτει?

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Παιδια καλησπέρα,

 

εδώ και δυο μερες μου εμφανιζει μηνυμα ¨να γινει αυτοματη αναβαθμιση ρυθμισεων φορέα.¨

 

Τι ακριβως αφορα αυτό? Διαφοροποιήσεις στην συνδεση ιντερνετ?

 

Ευχαριστώ εκ των προτερων

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπέρα,

 

εδώ και δυο μερες μου εμφανιζει μηνυμα ¨να γινει αυτοματη αναβαθμιση ρυθμισεων φορέα.¨

 

Τι ακριβως αφορα αυτό? Διαφοροποιήσεις στην συνδεση ιντερνετ?

 

Ευχαριστώ εκ των προτερων

 

Είναι του παρόχου. Καλύτερο Ίντερνετ καλύτερη διαχείριση sim, εάν είναι Vodafone είναι και για WiFi call

Link to comment
Share on other sites

Είναι του παρόχου. Καλύτερο Ίντερνετ καλύτερη διαχείριση sim, εάν είναι Vodafone είναι και για WiFi call

 

αρα να το αφήσω να κανει σωστα? Και τι είναι το wifi call? Ναι βονταφον είναι όπως θα καταλαβες :)

Link to comment
Share on other sites

αρα να το αφήσω να κανει σωστα? Και τι είναι το wifi call? Ναι βονταφον είναι όπως θα καταλαβες :)

 

Θα βελτιώνει το σήμα αν είσαι συνδεδεμένος σε WiFi. Εγώ προσωπικά τις κάνω όλες τις αναβαθμίσεις.

Link to comment
Share on other sites

Θα βελτιώνει το σήμα αν είσαι συνδεδεμένος σε WiFi. Εγώ προσωπικά τις κάνω όλες τις αναβαθμίσεις.

 

Σε ευχαριστώ. Και εγώ τις κάνω αλλά το συγκεκριμένο μήνυμα δεν το είχα ξαναδεί

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ. Και εγώ τις κάνω αλλά το συγκεκριμένο μήνυμα δεν το είχα ξαναδεί

 

Ότι έχει σχέση με τον πάροχο του δικτύου σου αναβαθμίζεται από εκεί

Η συγκεκριμένη αναβάθμιση είναι για το WiFi call

Κλήσεις μέσο WiFi σημαίνει ότι εάν είσαι σπίτι και δεν έχεις καλό σήμα δικτύου τότε αυτόματα γυρίζει σε κλήσεις μέσο WiFi για να μην έχεις προβλήματα με διακοπές

Παρόλα αυτά εγώ το έκλεισα γιατί είχα παραπάνω θέματα

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Ότι έχει σχέση με τον πάροχο του δικτύου σου αναβαθμίζεται από εκεί

Η συγκεκριμένη αναβάθμιση είναι για το WiFi call

Κλήσεις μέσο WiFi σημαίνει ότι εάν είσαι σπίτι και δεν έχεις καλό σήμα δικτύου τότε αυτόματα γυρίζει σε κλήσεις μέσο WiFi για να μην έχεις προβλήματα με διακοπές

Παρόλα αυτά εγώ το έκλεισα γιατί είχα παραπάνω θέματα

 

Ευχαριστώ πολύ. Και από που ενεργοποιείται - απενεργοποιείται η υπηρεσία; Πως ήξερες ότι αυτή αου δημιουργεί τα θέματα;

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 6S
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...